Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai

Priemonės nuo uodų, erkių, mašalų

Atšilus orams daugiau laiko praleidžiame gamtoje, todėl aktualios tampa priemonės nuo uodų, erkių ar kitų vabzdžių. Jų pasirinkimas iš tiesų gausus, todėl tikrai rasite tinkamiausią formos ar kainos atžvilgiu. Nereikia pamiršti ir priemonių nuo vabzdžių įkandimų, kurios skirtos odai dezinfekuoti, raminti ir mažinti niežulį.

Rodyti daugiau
Žiūrėti kaip Tinklelis Sąrašas
Rikiuoti pagal
Rodyti puslapyje
AFTER BITE KIDS, repelentas, kremas vaikams po vabzdžių įkandimo, 20 g paveikslėlis

AFTER BITE KIDS, repelentas, kremas vaikams po vabzdžių įkandimo, 20 g

AFTER BITE, repelentas, pieštukas po vabzdžių įkandimo, 14 ml paveikslėlis

AFTER BITE, repelentas, pieštukas po vabzdžių įkandimo, 14 ml

URGO FILMOGEL, priemonė po vabzdžių įkandimų, nuo 1 metų, 3,25 ml paveikslėlis

URGO FILMOGEL, priemonė po vabzdžių įkandimų, nuo 1 metų, 3,25 ml

YOU&OIL KI  aromaterapinis mišinys NUO UODŲ, 5ml paveikslėlis

YOU&OIL KI aromaterapinis mišinys NUO UODŲ, 5ml

Bioaktyviųjų natūralių eterinių aliejų kompozicija, galinti padėti atbaidyti uodus.
YOU&OIL KI aromaterapinis mišinys PO ĮKANDIMO, 5ml paveikslėlis

YOU&OIL KI aromaterapinis mišinys PO ĮKANDIMO, 5ml

Bioaktyviųjų natūralių eterinių aliejų mišinys nuo nemalonių odos pojūčių po vabzdžių įkandimo.
LR wonder company purškalas nuo uodų ir erkių  75ml paveikslėlis

LR wonder company purškalas nuo uodų ir erkių 75ml

Efektyvus purškalas kurio veiklioji medžiaga DEET , kurią rekomenduoja PSO* (Pasaulio sveikatos organizacija). Veiksmingas prieš uodus ( paprastajį, tigrinį, žaliajį) ir erkes. 10 val apsaugo nuo uodų. 5 val apsaugo nuo erkių Nesausina odos , tinka ir jautriai odai.
BIZZZKITO, repelentas, purškalas nuo uodų, erkių ir vabzdžių, 70 ml paveikslėlis
Laikinai neturime

BIZZZKITO, repelentas, purškalas nuo uodų, erkių ir vabzdžių, 70 ml

Kaip apsisaugoti nuo uodų ir erkių?


Laiką leidžiant gamtoje nuo uodų, erkių ar kitų mašalų galima apsisaugoti keliais būdais. Vienas jų – tinkama apranga. Tai ypač aktualu kalbant apie erkes, nes šie kenkėjai įsisiurbia į odą. Kitas būdas yra specialių preparatų nuo vabzdžių naudojimas. Tai ypač aktualu kalbant apie uodus, nes uodai sugeba įkąsti net ir per storą drabužių audinį, pavyzdžiui, džinsus, todėl tinkama apranga čia nepadės.


Priemonių nuo uodų ir erkių įvairovė


Vaistinėse galite rasti iš tiesų platų priemonių nuo uodų bei erkių asortimentą tiek formos, tiek ir kainos atžvilgiu. Galite įsigyti kenkėjus atbaidančius repelentus, tepalus ar apyrankes. Šios yra nešiojamos ant riešo arba ant kulkšnies. Poveikiui sustiprinti rekomenduojama nešioti dvi apyrankes (po vieną ant rankos ir kojos).


Repelentai yra patogūs naudoti, nes yra purškiami ir nereikia teptis rankų. Dar vienas būdas apsisaugoti nuo erkių ar uodų – naudoti eterinius aliejus. Kadangi šie vabzdžiai nemėgsta aitrių kvapų, galima naudoti arbatmedžio, citrinžolės, levandų, pušų, gvazdikėlių ar mėtų eterinius aliejus. Ant odos tepkite tas vietas, kur tepate kvepalus.


Kaip išsirinkti tinkamiausią apsaugos priemonę?


Renkantis priemones nuo erkių, uodų ar kitų kenkėjų, svarbiausia įvertinti, kokius vabzdžius norite atbaidyti. Pagal tai pasirinkite priemonę skirtą tik uodams arba kartu ir apsaugančią nuo erkių. Pasirinkimo procese žinokite, kokios konsistencijos apsaugos priemonės norite (purškiama, tepama) bei pasidomėkite apie preparato sudėtį – ir ar ji nekens jūsų odai, ar nesate alergiškas esantiems ingredientams, ar priemonė nesugadins drabužių. Įvertinkite, ar jums yra pakankamas priemonės veikimo laikas ar ieškote ilgiau vabzdžius atbaidančio preparato. Kalbant apie priemones nuo erkių, renkantis būtent tokias, sudėtyje ieškokite DEET (dietiltoluamidas), kuris yra įvardijamas kaip efektyviausia medžiaga, atbaidanti erkes.


Efektyvi vaikų apsauga


Renkant priemones nuo uodų ar kitų kenkėjų vaikams, pasikonsultuokite su vaistininku apie jų tinkamumą mažiesiems. Vaikų ir kūdikių oda yra daug lengviau pažeidžiama nei suaugusiųjų, nes ji daug plonesnė, todėl dalis priemonių, užpurkštų ant vaiko odos, gali netinkamai sureaguoti ir taip sukelti alerginę reakciją.


Patartina rinktis natūralių žaliavų pagrindu pagamintas priemones, kurios būtų malonaus kvapo, ir taip neatbaidytų vaikų nuo naudojimosi. Kai kuriems vaikams gali patikti apsauginės apyrankės, tačiau jei mažasis nenori jos nešioti, reikia rinktis kitą sprendimą. Net ir įsigiję vaikams tinkamą priemonę nuo vabzdžių, išbandykite ją prieš keliaujant į gamtą, jog išvykos nesugadintų alerginės odos reakcijos į naudojamą purškalą ar tepalą.


Kaip sumažinti odos niežėjimą ir patinimą po kraujasiurbių įkandimo?


Nors vabzdžio įkandimas gali atrodyti labai menkas įvykis, rekomenduojama atkreipti į tai dėmesį. Laiką leidžiant gamtoje su savimi turėkite priemonę nuo vabzdžių įkandimo, nes ypač nusikasymo atveju gali kilti didesnių odos problemų.


Pastebėjus, jog oda paraudo, ją pradėjo niežėti ir įtariant uodo ar kito vabzdžio įkandimą, reikia dezinfekuoti pažeistą vietą. Taip apsaugosite nuo nepageidaujamo odos uždegimo ar kitų šalutinių poveikių. Tokiam tikslui yra naudojami specialūs tepalai, kurie nuramina odą, mažina niežėjimą, pasižymi antiseptiniu ir priešuždegiminiu požymiu. Tokiems atvejams padeda ir eteriniai aliejai, pavyzdžiui, pušų, kuris ne tik ramina, bet ir dezinfekuoja. Specialiai vaikams yra sukurtos priemonės nuo vabzdžių įkandimo – tai niežėjimą palengvinantys ir apsaugą nuo nusikasymo suteikiantys pleistrai.


Kiek laiko galioja įvairios apsaugos priemonės nuo vabzdžių įkandimo?


Informaciją apie apsaugos priemonės nuo vabzdžių galiojimą rasite ant pakuotės, pačio tepalo tūbelės ar repelento buteliuko. Standartiškai tokios priemonės dažniausiai galioja 12 mėn. po pakuotės atidarymo. Svarbu nenaudoti jau nebegaliojančių priemonių, nes jos nesuteiks reikalingo poveikio, bet priešingai gali sukelti alerginę reakciją.