KAPTOPRIL KRKA, 50 mg, tabletės, N20

Informacinis lapelis

Kaptopril Krka 12,5 mg tabletės

Kaptopril Krka 25 mg tabletės

Kaptopril Krka 50 mg tabletės

Kaptoprilis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.      Kas yra Kaptopril Krka ir kam jis vartojamas

2.      Kas žinotina prieš vartojant Kaptopril Krka

3.      Kaip vartoti Kaptopril Krka

4.      Galimas šalutinis poveikis

5.      Kaip laikyti Kaptopril Krka

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.      Kas yra Kaptopril Krka ir kam jis vartojamas

 

Kaptopril Krka yra arterinį kraujospūdį mažinantis (antihipertenzinis) vaistas. Jis priklauso angiotenziną konvertuojantį fermentą (AKF) slopinančių vaistų grupei. Kaptoprilis plečia kraujagysles, todėl mažėja kraujospūdis, į širdies raumenį bei kitus organus patenka daugiau kraujo bei deguonies.

 

Kaptopril Krka gydoma didelio kraujospūdžio liga bei tam tikri širdies sutrikimai.

Kaptopril Krka gali būti naudingas žmonėms, kurių širdies veikla nėra tokia gera kaip anksčiau. Tokia būklė vadinama širdies veiklos nepakankamumu.

Kaptopril Krka gali būti gydomi žmonės, kuriuos neseniai ištiko širdies priepuolis.

Be to, Kaptopril Krka galima vartoti diabetu sergančių pacientų inkstų ligai gydyti.

 

 

2.      Kas žinotina prieš vartojant Kaptopril Krka

 

Kaptopril Krka vartoti negalima:

-                 jeigu yra alergija kaptopriliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-                 jeigu yra padidėjęs jautrumas bet kuriam kitam AKF slopinančiam vaistui;

-                 jeigu vartojant kitų AKF slopinančių vaistų buvo angioneurozinė edema (padidėjusio jautrumo reakcija, kuri pasireiškė staigiu lūpų, veido, kaklo, rankų bei kojų tinimu, pasunkėjusiu kvėpavimu ir kimimu);

-                 jeigu yra buvusi angioneurozinė edema;

-                 jei esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti kaptoprilio vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas“);

-                 jeigu sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno;

-                 jeigu vartojote arba šiuo metu vartojate sakubitrilo ir valsartano derinį, suaugusiųjų ilgalaikiam (lėtiniam) širdies nepakankamumui gydyti, nes yra padidėjęs angioneurozinės edemos (staigaus patinimo po oda tokiose vietose kaip gerklė) pavojus.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės:

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Kaptopril Krka:

-                 jeigu sergate inkstų liga;

-                 jeigu sergate kepenų liga;

-                 jei esate gydomas dializėmis;

-                 jei sergate širdies liga, ypač jei yra širdies vožtuvų sutrikimų;

-                 jei sergate diabetu;

-                 jei neseniai gausiai vėmėte ar viduriavote;

-                 jei vartojate imuninę sistemą slopinančių vaistų;

-                 jei vartojate vaistų nuo podagros (alopurinolio);

-                 jei vartojate vaistų nuo nenormalaus širdies plakimo (prokainamido);

­                 jeigu vartojate bet kurį iš toliau išvardytų vaistų, padidėja angioneurozinės edemos (staigaus patinimo po oda ir tokiose vietose kaip gerklė) rizika:

­                 racekadotrilio - viduriavimui gydyti vartojamo vaisto;

­                      vaistų, vartojamų norint užkirsti kelią persodinto organo atmetimui ir vėžiui gydyti (pvz., temsirolimuzo, sirolimuzo, everolimuzo).

­                 vildagliptino – cukriniam diabetui gydyti vartojamo vaisto;

­                 jei vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti:

-                 angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) (vadinamųjų sartanų – pvz., valsartano, telmisartano, irbesartano), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų;

-                 aliskireno.

Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz. kalio) kiekį kraujyje.

Taip pat žr. „Kaptopril Krka vartoti negalima“.

 

Jei Jums bus taikomas gydymas, kurio metu mažinamas jautrumas širšių ar bičių įgėlimams, privalote pasakyti gydytojui, kad vartojate Kaptopril Krka.

 

Jei Jums bus taikomas gydymas, kurio metu prietaisas iš kraujo šalins cholesterolį (vadinamoji MTL aferezė), privalote pasakyti gydytojui, kad vartojate Kaptopril Krka.

 

Jei Jums bus atliekama bet kokia operacija arba jei bus skiriama anestetikų (net odontologinės procedūros metu), privalote pasakyti gydytojui, kad vartojate Kaptopril Krka.

 

Jei Jums bus atliekamas bet koks kraujo ar šlapimo tyrimas, pasakykite gydytojui, kad vartojate Kaptopril Krka tablečių, nes Kaptopril Krka gali iškreipti tyrimų rezultatus.

 

Kad reikiamai sumažėtų kraujospūdis, kai kuriems juodaodžiams pacientams gali reikėti vartoti didesnę Kaptopril Krka dozę.

 

Jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Kaptopril Krka vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po trečio nėštumo mėnesio šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui, žr. skyrių "Nėštumas ir žindymo laikotarpis".

 

Kiti vaistai ir Kaptopril Krka

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Tai ypač svarbu, jei vartojate:

­                kalio papildų (įskaitant druskos pakaitalus), kalį tausojančių diuretikų ir kitų vaistų, galinčių didinti kalio kiekį kraujyje (pvz., trimetoprimo ir kotrimoksazolo nuo bakterijų sukeltų infekcijų;

­                ciklosporino, imunitetą slopinančio vaisto, vartojamo apsisaugoti nuo persodinto organo atmetimo;

­                 heparino – kraujui skystinti vartojamo vaisto, norint išvengti kraujo krešulių susidarymo);

­                 diuretikų (pvz., hidrochlorotiazido, furozemido ar bumetanido);

­                 bet kokių kitokių vaistų, kuriais gydoma didelio kraujo spaudimo liga;

­                 vaistų, kuriais gydomi psichikos sutrikimai, įskaitant depresiją (pvz., ličio ar amitriptilino);

­                 vaistų nuo podagros (pvz., alopurinolio);

­                 imuninę sistemą slopinančių vaistų (pvz., azatioprino ir ciklofosfamido);

­                 vaistų, kuriais gydomas nenormalus širdies plakimas (prokainamido);

­                 vaistų nuo skausmo (nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), pvz., indometacino ar ibuprofeno);

­                 vaistų nuo mažo kraujo spaudimo, šoko, širdies veiklos nepakankamumo, astmos ar alergijos (simpatinę nervų sistemą aktyvinančių vaistų, pvz., efedrino, efedrino, noradrenalino ar adrenalino);

­                 vaistų nuo diabeto (dozė, kurią Jums reikia vartoti, Kaptopril Krka vartojimo laikotarpiu gali pakisti);

­                 vaistų, kurie dažniausiai vartojami norint išvengti transplantuotų organų atmetimo (sirolimuzo, everolimuzo ir kitų vaistų iš mTOR inhibitorių klasės). Žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės”.

 

Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti vaisto dozę arba imtis kitokių atsargumo priemonių:

jei vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireną (taip pat žr. „Kaptopril Krka vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Kartu vartojant kaptoprilio bei kai kurių vaistų nuo minėtų ligų, gali susilpnėti gydomasis ar sustiprėti šalutinis pastarųjų vaistų poveikis bei kisti kaptoprilio poveikis.

 

Kaptopril Krka vartojimas su maistu ir gėrimais

Gydymosi metu negerkite alkoholio, kadangi jis stiprina kraujospūdį mažinantį kaptoprilio poveikį.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

Privalote pasakyti savo gydytojui, jeigu manote, kad esate ar galite būti nėščia. Gydytojas tikriausiai Jums patars nebevartoti Kaptopril Krka ir paskirs Jums kitą vaistinį preparatą, nes Kaptopril Krka yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip 3 mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui. Dažniausia Kaptopril Krka pakeičiamas kitu vaistu prieš planuojant pastojimą. Vaistas negali būti vartojamas antruoju ir trečiuoju nėštumo trimestrais.

Gydytojas patars nutraukti Kaptopril Krka vartojimą tuoj pat kai tik sužinosite, kad esate nėščia. Jeigu pastosite vartodama Kaptopril Krka, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

 

Žindymo laikotarpis

Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Kaptopril Krka vartojimo metu naujagimių (pirmąsias kelias savaites po gimimo) ir ypač prieš laiką gimusių kūdikių žindyti nerekomenduojama.

Planuojant žindyti vyresnio amžiaus kūdikį, Jūsų gydytojas patars dėl galimos Kaptopril Krka vartojimo naudos ir rizikos, lyginant ją su kitais gydymo būdais.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kaptopril Krka gali paveikti gebėjimą vairuoti. Paprastai toks poveikis atsiranda, kai vaisto pavartojama pirmą kartą arba kai gydytojas pakeičia dozę. Jei Kaptopril Krka tablečių vartojimo metu jaučiate alpulį ar svaigsta galva, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

Kaptopril Krka sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.       Kaip vartoti Kaptopril Krka

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Didelio kraujo spaudimo ligos gydymas

Rekomenduojama pradinė du kartus per parą vartojama dozė yra 12,5‑25 mg. Gydytojas dozę gali palaipsniui didinti iki 50 mg (viena 50 mg tabletė), tokia dozė geriama du arba tris kartus per parą. Didžiausia paros dozė - 150 mg.

 

Širdies veiklos nepakankamumo gydymas

Rekomenduojama pradinę dozę nustatys gydytojas. Palaikomoji dozė yra 12,5 mg, ji geriama du ar tris kartus per parą. Gydytojas dozę gali palaipsniui didinti, didžiausia paros dozė yra 150 mg.

 

Vartojimas po širdies priepuolio

Rekomenduojamą pradinę dozę nustatys gydytojas. Mažiausia palaikomoji dozė yra 12,5 mg, ji geriama du ar tris kartus per parą. Vėliau gydytojas dozę didins, didžiausia paros dozė yra 150 mg.

 

Cukriniu diabetu sergančių pacientų, kuriems yra inkstų liga, gydymas

Rekomenduojama paros dozė yra 75‑100 mg.

 

Senyviems pacientams bei pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi, gali reikėti vartoti mažesnę arba įprastą pradinę dozę. Ją nustatys gydytojas.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Rekomenduojamą pradinė dozė yra 0,3 mg/kg kūno svorio, vėliau gydytojas dozę gali palaipsniui didinti.

 

Rekomenduojama pradinė dozė vaikams ir paaugliams, kurių inkstų veikla sutrikusi, neišnešiotiems bei laiku gimusiems naujagimiams ir kūdikiams yra 0,15 mg/kg kūno svorio.

Vaikų ir paauglių, kuriems apskaičiuota vienkartinė dozė yra mažesnė negu 12,5 mg, Kaptopril Krka tabletėmis gydyti negalima.

 

Kaptopril Krka tabletes būtina stengtis gerti kiekvieną kartą maždaug tokiu pat metu. Kaptopril Krka tabletes reikia gerti bent vieną valandą prieš valgį arba dvi valandas po valgio.

 

Jeigu manote, kad Kaptopril Krka veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Kaptopril Krka dozę?

Jei išgėrėte ar kas nors kitas išgėrė per daug tablečių, būtina nedelsiant kreiptis į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ar gydytoją.

 

Dažniausias perdozavimo požymis yra hipotenzija (per mažas kraujospūdis). Jei ji atsirado, atsigulkite, galvą nuleisite žemiau ir kvieskite gydytoją.

 

Pamiršus pavartoti Kaptopril Krka

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu dozę pavartoti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau jeigu jau bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas (pvz., iki jos vartojimo liko tik kelios valandos), užmirštąją praleiskite, o toliau vaisto vartokite įprastine tvarka.

 

Nustojus vartoti Kaptopril Krka

Nutraukus gydymą, gali vėl pakilti kraujospūdis ir kartu padidėti su hipertenzija susijusių komplikacijų, ypač širdies, smegenų ir inkstų, rizika. Gali pasunkėti širdies nepakankamumas ir dėl to prireikti gydymo ligoninėje. Nutraukus vaisto vartojimą, miokardo infarkto ištiktiems ligoniams gali prasidėti širdies nepakankamumas. Inkstų liga sergantiems ligoniams gali pablogėti inkstų veikla.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.      Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Jei atsiranda bet kuri iš žemiau išvardytų reakcijų, nutraukite Kaptopril Krka vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

-                 Plaštakų, veido, lūpų ar liežuvio patinimas.

-                 Kvėpavimo pasunkėjimas.

-                 Staigus netikėtas odos išbėrimas, deginimas, paraudimas ar lupimasis.

-                 Gerklės skausmas ar karščiavimas.

-                 Stiprus galvos svaigimas ar alpulys.

-                 Stiprus pilvo skausmas.

-                 Neįprastai dažnas ar nereguliarus širdies plakimas.

-                 Odos ir (arba) akių pageltimas (gelta).

 

Dažnas šalutinis poveikis (atsiranda daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):

-                 miego sutrikimas;

-                 skonio pojūčio sutrikimas;

-                 galvos svaigimas;

-                 sausas, dirginantis kosulys;

-                 dusulys;

-                 niežulys su išbėrimu arba be jo;

-                 išbėrimas;

-                 plaukų slinkimas.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (atsiranda mažiau kaip 1 žmogui iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1 000):

-                 dažnas širdies plakimas;

-                 dažnas nereguliarus širdies plakimas;

-                 juntamas širdies plakimas;

-                 nuovargis;

-                 krūtinės skausmas;

-                 bloga bendroji savijauta;

-                 akių bei lūpų patinimas (angioneurozinė edema);

-                 mažas kraujo spaudimas;

-                 rankų ir kojų pirštų tirpimas ir blyškumas (Raynaud sindromas);

-                 raudonis;

-                 blyškumas;

-                 akių bei lūpų patinimas (angioneurozinė edema).

 

Retas šalutinis poveikis (atsiranda mažiau kaip 1 žmogui iš 1 000, bet daugiau kaip 1 iš 10 000):

-                 apetito praradimas;

-                 mieguistumas;

-                 galvos skausmas;

-                 parestezija;

-                 burnos gleivinės išopėjimas;

-                 inkstų sutrikimas arba nepakankamumas;

-                 žarnyno edema (paburkimas);

-                 šlapinimosi dažnumo pokyčiai.

 

Labai retas šalutinis poveikis (atsiranda mažiau kaip 1 žmogui iš 10 000):

-                 sumišimas;

-                 depresija;

-                 smegenų kraujotakos sutrikimas, įskaitant insultą ir sinkopę (apalpimą) neaiškus matomas vaizdas;

-                 širdies sutrikimai, įskaitant širdies priepuolį;

-                 kvėpavimo pasunkėjimas arba švokštimas;

-                 sekreto tekėjimas iš nosies;

-                 krūtinės ląstos infekcija;

-                 liežuvio patinimas;

-                 skrandžio opa;

-                 kasos uždegimas;

-                 kepenų funkcijos sutrikimas;

-                 gelta;

-                 kepenų uždegimas;

-                 kepenų fermentų kiekio padidėjimas;

-                 dilgėlinė,

-                 pūslių atsiradimas ant odos, burnos gleivinės bei lyties organų srityje (Stivenso ir Džonsono sindromas);

-                 išbėrimas arba odos reakcija;

-                 odos jautrumas šviesai;

-                 raumenų skausmas;

-                 sąnarių skausmas;

-                 inkstų veiklos sutrikimas ar nepakankamumas;

-                 impotencija;

-                 krūtų patinimas vyrams (ginekomastija);

-                 karščiavimas;

-                 autoimuninė liga;

-                 raudonųjų kraujo ląstelių nusėdimo pagreitėjimas;

-                 tam tikrų medžiagų (pvz., kalio, cukraus, baltymo) kiekio kraujyje pokytis;

-                 kraujo ląstelių (pvz., trombocitų, baltųjų kraujo ląstelių bei raudonųjų kraujo ląstelių) kiekio pokytis.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Kaptopril Krka

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“/ „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Kaptopril Krka sudėtis

-                 Veiklioji medžiaga yra kaptoprilis. Kiekvienoje tabletėje yra 12,5 mg, 25 mg arba 50 mg kaptoprilio.

-                 Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, stearino rūgštis. Žr. 2 skyrių „Kaptopril Krka sudėtyje yra laktozės“.

 

Kaptopril Krka išvaizda ir kiekis pakuotėje

Kaptopril Krka 12,5 mg tabletės yra baltos, apvalios, su nuožulniais kraštais.

 

Kaptopril Krka 25 mg tabletės yra baltos, apvalios, nuožulniais kraštais, su vagele vienoje tabletės pusėje. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

 

Kaptopril Krka 50 mg tabletės yra baltos, apvalios, nuožulniais kraštais, su vagele vienoje tabletės pusėje. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

 

Kartono dėžutėje yra 2 lizdinės plokštelės po 10 tablečių.

 

Registruotojas ir gamintojas

Krka, d.d., Novo mesto

Šmarješka cesta 6

8501 Novo mesto

Slovėnija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4

Vilniaus raj., Užubalių k.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-05-10.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Vaistinės, turinčios prekę

KAPTOPRIL KRKA, 50 mg, tabletės, N20

Vaistas
Receptinis
4,46€
Tik užsakant internetu
Daugiau informacijos
Prekės kodas: 2415
Gamintojas: KRKA
Veiklioji medžiaga: Kaptoprilis

Receptinių vaistų užsakymas

Receptinius vaistus galite įsigyti telefonu arba internetu, prisijungę prie savo e. sveikata paskyros.

+370 800 10008 I–V 9–17 val.
esveikata.lt Internetu

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Nemokamas pristatymas į vaistinę
Pristatymas iki 2 d.d.
350+ nemokamo atsiėmimo vietų Lietuvoje
Informacinis lapelis

Kaptopril Krka 12,5 mg tabletės

Kaptopril Krka 25 mg tabletės

Kaptopril Krka 50 mg tabletės

Kaptoprilis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.      Kas yra Kaptopril Krka ir kam jis vartojamas

2.      Kas žinotina prieš vartojant Kaptopril Krka

3.      Kaip vartoti Kaptopril Krka

4.      Galimas šalutinis poveikis

5.      Kaip laikyti Kaptopril Krka

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.      Kas yra Kaptopril Krka ir kam jis vartojamas

 

Kaptopril Krka yra arterinį kraujospūdį mažinantis (antihipertenzinis) vaistas. Jis priklauso angiotenziną konvertuojantį fermentą (AKF) slopinančių vaistų grupei. Kaptoprilis plečia kraujagysles, todėl mažėja kraujospūdis, į širdies raumenį bei kitus organus patenka daugiau kraujo bei deguonies.

 

Kaptopril Krka gydoma didelio kraujospūdžio liga bei tam tikri širdies sutrikimai.

Kaptopril Krka gali būti naudingas žmonėms, kurių širdies veikla nėra tokia gera kaip anksčiau. Tokia būklė vadinama širdies veiklos nepakankamumu.

Kaptopril Krka gali būti gydomi žmonės, kuriuos neseniai ištiko širdies priepuolis.

Be to, Kaptopril Krka galima vartoti diabetu sergančių pacientų inkstų ligai gydyti.

 

 

2.      Kas žinotina prieš vartojant Kaptopril Krka

 

Kaptopril Krka vartoti negalima:

-                 jeigu yra alergija kaptopriliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-                 jeigu yra padidėjęs jautrumas bet kuriam kitam AKF slopinančiam vaistui;

-                 jeigu vartojant kitų AKF slopinančių vaistų buvo angioneurozinė edema (padidėjusio jautrumo reakcija, kuri pasireiškė staigiu lūpų, veido, kaklo, rankų bei kojų tinimu, pasunkėjusiu kvėpavimu ir kimimu);

-                 jeigu yra buvusi angioneurozinė edema;

-                 jei esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti kaptoprilio vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas“);

-                 jeigu sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno;

-                 jeigu vartojote arba šiuo metu vartojate sakubitrilo ir valsartano derinį, suaugusiųjų ilgalaikiam (lėtiniam) širdies nepakankamumui gydyti, nes yra padidėjęs angioneurozinės edemos (staigaus patinimo po oda tokiose vietose kaip gerklė) pavojus.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės:

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Kaptopril Krka:

-                 jeigu sergate inkstų liga;

-                 jeigu sergate kepenų liga;

-                 jei esate gydomas dializėmis;

-                 jei sergate širdies liga, ypač jei yra širdies vožtuvų sutrikimų;

-                 jei sergate diabetu;

-                 jei neseniai gausiai vėmėte ar viduriavote;

-                 jei vartojate imuninę sistemą slopinančių vaistų;

-                 jei vartojate vaistų nuo podagros (alopurinolio);

-                 jei vartojate vaistų nuo nenormalaus širdies plakimo (prokainamido);

­                 jeigu vartojate bet kurį iš toliau išvardytų vaistų, padidėja angioneurozinės edemos (staigaus patinimo po oda ir tokiose vietose kaip gerklė) rizika:

­                 racekadotrilio - viduriavimui gydyti vartojamo vaisto;

­                      vaistų, vartojamų norint užkirsti kelią persodinto organo atmetimui ir vėžiui gydyti (pvz., temsirolimuzo, sirolimuzo, everolimuzo).

­                 vildagliptino – cukriniam diabetui gydyti vartojamo vaisto;

­                 jei vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti:

-                 angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) (vadinamųjų sartanų – pvz., valsartano, telmisartano, irbesartano), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų;

-                 aliskireno.

Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz. kalio) kiekį kraujyje.

Taip pat žr. „Kaptopril Krka vartoti negalima“.

 

Jei Jums bus taikomas gydymas, kurio metu mažinamas jautrumas širšių ar bičių įgėlimams, privalote pasakyti gydytojui, kad vartojate Kaptopril Krka.

 

Jei Jums bus taikomas gydymas, kurio metu prietaisas iš kraujo šalins cholesterolį (vadinamoji MTL aferezė), privalote pasakyti gydytojui, kad vartojate Kaptopril Krka.

 

Jei Jums bus atliekama bet kokia operacija arba jei bus skiriama anestetikų (net odontologinės procedūros metu), privalote pasakyti gydytojui, kad vartojate Kaptopril Krka.

 

Jei Jums bus atliekamas bet koks kraujo ar šlapimo tyrimas, pasakykite gydytojui, kad vartojate Kaptopril Krka tablečių, nes Kaptopril Krka gali iškreipti tyrimų rezultatus.

 

Kad reikiamai sumažėtų kraujospūdis, kai kuriems juodaodžiams pacientams gali reikėti vartoti didesnę Kaptopril Krka dozę.

 

Jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Kaptopril Krka vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po trečio nėštumo mėnesio šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui, žr. skyrių "Nėštumas ir žindymo laikotarpis".

 

Kiti vaistai ir Kaptopril Krka

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Tai ypač svarbu, jei vartojate:

­                kalio papildų (įskaitant druskos pakaitalus), kalį tausojančių diuretikų ir kitų vaistų, galinčių didinti kalio kiekį kraujyje (pvz., trimetoprimo ir kotrimoksazolo nuo bakterijų sukeltų infekcijų;

­                ciklosporino, imunitetą slopinančio vaisto, vartojamo apsisaugoti nuo persodinto organo atmetimo;

­                 heparino – kraujui skystinti vartojamo vaisto, norint išvengti kraujo krešulių susidarymo);

­                 diuretikų (pvz., hidrochlorotiazido, furozemido ar bumetanido);

­                 bet kokių kitokių vaistų, kuriais gydoma didelio kraujo spaudimo liga;

­                 vaistų, kuriais gydomi psichikos sutrikimai, įskaitant depresiją (pvz., ličio ar amitriptilino);

­                 vaistų nuo podagros (pvz., alopurinolio);

­                 imuninę sistemą slopinančių vaistų (pvz., azatioprino ir ciklofosfamido);

­                 vaistų, kuriais gydomas nenormalus širdies plakimas (prokainamido);

­                 vaistų nuo skausmo (nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), pvz., indometacino ar ibuprofeno);

­                 vaistų nuo mažo kraujo spaudimo, šoko, širdies veiklos nepakankamumo, astmos ar alergijos (simpatinę nervų sistemą aktyvinančių vaistų, pvz., efedrino, efedrino, noradrenalino ar adrenalino);

­                 vaistų nuo diabeto (dozė, kurią Jums reikia vartoti, Kaptopril Krka vartojimo laikotarpiu gali pakisti);

­                 vaistų, kurie dažniausiai vartojami norint išvengti transplantuotų organų atmetimo (sirolimuzo, everolimuzo ir kitų vaistų iš mTOR inhibitorių klasės). Žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės”.

 

Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti vaisto dozę arba imtis kitokių atsargumo priemonių:

jei vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireną (taip pat žr. „Kaptopril Krka vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Kartu vartojant kaptoprilio bei kai kurių vaistų nuo minėtų ligų, gali susilpnėti gydomasis ar sustiprėti šalutinis pastarųjų vaistų poveikis bei kisti kaptoprilio poveikis.

 

Kaptopril Krka vartojimas su maistu ir gėrimais

Gydymosi metu negerkite alkoholio, kadangi jis stiprina kraujospūdį mažinantį kaptoprilio poveikį.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

Privalote pasakyti savo gydytojui, jeigu manote, kad esate ar galite būti nėščia. Gydytojas tikriausiai Jums patars nebevartoti Kaptopril Krka ir paskirs Jums kitą vaistinį preparatą, nes Kaptopril Krka yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip 3 mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui. Dažniausia Kaptopril Krka pakeičiamas kitu vaistu prieš planuojant pastojimą. Vaistas negali būti vartojamas antruoju ir trečiuoju nėštumo trimestrais.

Gydytojas patars nutraukti Kaptopril Krka vartojimą tuoj pat kai tik sužinosite, kad esate nėščia. Jeigu pastosite vartodama Kaptopril Krka, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

 

Žindymo laikotarpis

Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Kaptopril Krka vartojimo metu naujagimių (pirmąsias kelias savaites po gimimo) ir ypač prieš laiką gimusių kūdikių žindyti nerekomenduojama.

Planuojant žindyti vyresnio amžiaus kūdikį, Jūsų gydytojas patars dėl galimos Kaptopril Krka vartojimo naudos ir rizikos, lyginant ją su kitais gydymo būdais.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kaptopril Krka gali paveikti gebėjimą vairuoti. Paprastai toks poveikis atsiranda, kai vaisto pavartojama pirmą kartą arba kai gydytojas pakeičia dozę. Jei Kaptopril Krka tablečių vartojimo metu jaučiate alpulį ar svaigsta galva, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

Kaptopril Krka sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.       Kaip vartoti Kaptopril Krka

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Didelio kraujo spaudimo ligos gydymas

Rekomenduojama pradinė du kartus per parą vartojama dozė yra 12,5‑25 mg. Gydytojas dozę gali palaipsniui didinti iki 50 mg (viena 50 mg tabletė), tokia dozė geriama du arba tris kartus per parą. Didžiausia paros dozė - 150 mg.

 

Širdies veiklos nepakankamumo gydymas

Rekomenduojama pradinę dozę nustatys gydytojas. Palaikomoji dozė yra 12,5 mg, ji geriama du ar tris kartus per parą. Gydytojas dozę gali palaipsniui didinti, didžiausia paros dozė yra 150 mg.

 

Vartojimas po širdies priepuolio

Rekomenduojamą pradinę dozę nustatys gydytojas. Mažiausia palaikomoji dozė yra 12,5 mg, ji geriama du ar tris kartus per parą. Vėliau gydytojas dozę didins, didžiausia paros dozė yra 150 mg.

 

Cukriniu diabetu sergančių pacientų, kuriems yra inkstų liga, gydymas

Rekomenduojama paros dozė yra 75‑100 mg.

 

Senyviems pacientams bei pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi, gali reikėti vartoti mažesnę arba įprastą pradinę dozę. Ją nustatys gydytojas.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Rekomenduojamą pradinė dozė yra 0,3 mg/kg kūno svorio, vėliau gydytojas dozę gali palaipsniui didinti.

 

Rekomenduojama pradinė dozė vaikams ir paaugliams, kurių inkstų veikla sutrikusi, neišnešiotiems bei laiku gimusiems naujagimiams ir kūdikiams yra 0,15 mg/kg kūno svorio.

Vaikų ir paauglių, kuriems apskaičiuota vienkartinė dozė yra mažesnė negu 12,5 mg, Kaptopril Krka tabletėmis gydyti negalima.

 

Kaptopril Krka tabletes būtina stengtis gerti kiekvieną kartą maždaug tokiu pat metu. Kaptopril Krka tabletes reikia gerti bent vieną valandą prieš valgį arba dvi valandas po valgio.

 

Jeigu manote, kad Kaptopril Krka veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Kaptopril Krka dozę?

Jei išgėrėte ar kas nors kitas išgėrė per daug tablečių, būtina nedelsiant kreiptis į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ar gydytoją.

 

Dažniausias perdozavimo požymis yra hipotenzija (per mažas kraujospūdis). Jei ji atsirado, atsigulkite, galvą nuleisite žemiau ir kvieskite gydytoją.

 

Pamiršus pavartoti Kaptopril Krka

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu dozę pavartoti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau jeigu jau bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas (pvz., iki jos vartojimo liko tik kelios valandos), užmirštąją praleiskite, o toliau vaisto vartokite įprastine tvarka.

 

Nustojus vartoti Kaptopril Krka

Nutraukus gydymą, gali vėl pakilti kraujospūdis ir kartu padidėti su hipertenzija susijusių komplikacijų, ypač širdies, smegenų ir inkstų, rizika. Gali pasunkėti širdies nepakankamumas ir dėl to prireikti gydymo ligoninėje. Nutraukus vaisto vartojimą, miokardo infarkto ištiktiems ligoniams gali prasidėti širdies nepakankamumas. Inkstų liga sergantiems ligoniams gali pablogėti inkstų veikla.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.      Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Jei atsiranda bet kuri iš žemiau išvardytų reakcijų, nutraukite Kaptopril Krka vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

-                 Plaštakų, veido, lūpų ar liežuvio patinimas.

-                 Kvėpavimo pasunkėjimas.

-                 Staigus netikėtas odos išbėrimas, deginimas, paraudimas ar lupimasis.

-                 Gerklės skausmas ar karščiavimas.

-                 Stiprus galvos svaigimas ar alpulys.

-                 Stiprus pilvo skausmas.

-                 Neįprastai dažnas ar nereguliarus širdies plakimas.

-                 Odos ir (arba) akių pageltimas (gelta).

 

Dažnas šalutinis poveikis (atsiranda daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):

-                 miego sutrikimas;

-                 skonio pojūčio sutrikimas;

-                 galvos svaigimas;

-                 sausas, dirginantis kosulys;

-                 dusulys;

-                 niežulys su išbėrimu arba be jo;

-                 išbėrimas;

-                 plaukų slinkimas.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (atsiranda mažiau kaip 1 žmogui iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1 000):

-                 dažnas širdies plakimas;

-                 dažnas nereguliarus širdies plakimas;

-                 juntamas širdies plakimas;

-                 nuovargis;

-                 krūtinės skausmas;

-                 bloga bendroji savijauta;

-                 akių bei lūpų patinimas (angioneurozinė edema);

-                 mažas kraujo spaudimas;

-                 rankų ir kojų pirštų tirpimas ir blyškumas (Raynaud sindromas);

-                 raudonis;

-                 blyškumas;

-                 akių bei lūpų patinimas (angioneurozinė edema).

 

Retas šalutinis poveikis (atsiranda mažiau kaip 1 žmogui iš 1 000, bet daugiau kaip 1 iš 10 000):

-                 apetito praradimas;

-                 mieguistumas;

-                 galvos skausmas;

-                 parestezija;

-                 burnos gleivinės išopėjimas;

-                 inkstų sutrikimas arba nepakankamumas;

-                 žarnyno edema (paburkimas);

-                 šlapinimosi dažnumo pokyčiai.

 

Labai retas šalutinis poveikis (atsiranda mažiau kaip 1 žmogui iš 10 000):

-                 sumišimas;

-                 depresija;

-                 smegenų kraujotakos sutrikimas, įskaitant insultą ir sinkopę (apalpimą) neaiškus matomas vaizdas;

-                 širdies sutrikimai, įskaitant širdies priepuolį;

-                 kvėpavimo pasunkėjimas arba švokštimas;

-                 sekreto tekėjimas iš nosies;

-                 krūtinės ląstos infekcija;

-                 liežuvio patinimas;

-                 skrandžio opa;

-                 kasos uždegimas;

-                 kepenų funkcijos sutrikimas;

-                 gelta;

-                 kepenų uždegimas;

-                 kepenų fermentų kiekio padidėjimas;

-                 dilgėlinė,

-                 pūslių atsiradimas ant odos, burnos gleivinės bei lyties organų srityje (Stivenso ir Džonsono sindromas);

-                 išbėrimas arba odos reakcija;

-                 odos jautrumas šviesai;

-                 raumenų skausmas;

-                 sąnarių skausmas;

-                 inkstų veiklos sutrikimas ar nepakankamumas;

-                 impotencija;

-                 krūtų patinimas vyrams (ginekomastija);

-                 karščiavimas;

-                 autoimuninė liga;

-                 raudonųjų kraujo ląstelių nusėdimo pagreitėjimas;

-                 tam tikrų medžiagų (pvz., kalio, cukraus, baltymo) kiekio kraujyje pokytis;

-                 kraujo ląstelių (pvz., trombocitų, baltųjų kraujo ląstelių bei raudonųjų kraujo ląstelių) kiekio pokytis.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Kaptopril Krka

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“/ „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Kaptopril Krka sudėtis

-                 Veiklioji medžiaga yra kaptoprilis. Kiekvienoje tabletėje yra 12,5 mg, 25 mg arba 50 mg kaptoprilio.

-                 Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, stearino rūgštis. Žr. 2 skyrių „Kaptopril Krka sudėtyje yra laktozės“.

 

Kaptopril Krka išvaizda ir kiekis pakuotėje

Kaptopril Krka 12,5 mg tabletės yra baltos, apvalios, su nuožulniais kraštais.

 

Kaptopril Krka 25 mg tabletės yra baltos, apvalios, nuožulniais kraštais, su vagele vienoje tabletės pusėje. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

 

Kaptopril Krka 50 mg tabletės yra baltos, apvalios, nuožulniais kraštais, su vagele vienoje tabletės pusėje. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

 

Kartono dėžutėje yra 2 lizdinės plokštelės po 10 tablečių.

 

Registruotojas ir gamintojas

Krka, d.d., Novo mesto

Šmarješka cesta 6

8501 Novo mesto

Slovėnija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4

Vilniaus raj., Užubalių k.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-05-10.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Vaistinės, turinčios prekę
Pirkėjai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo
Amediplus
0,19€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
VALIDOLUM LUBNYPHARM, 60 mg, 10 tablečių paveikslėlis
-20%
Validolum Lugal
0,79€ 0,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Kompensuojama
SENI Lady Extra Plus įklotai N15 (EU) paveikslėlis
Seni
2,96€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
VALIDOL ACONITUM, 10 tablečių paveikslėlis
-60% antrai prekei
0,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Mano krepšelis