Mano krepšelis

Kaina
Prekinis ženklas

Filtrai

Kaina
Prekinis ženklas

Vitaminai moterims

Vitaminai ir mineralai moterims yra reikalingi siekiant palaikyti darnią organizmo veiklą, pripildyti jį naudingais elementais ir medžiagomis. Suprastėjus savijautai, padidėjus nuovargiui ar atsiradus kitiems nemaloniems simptomams verta susirūpinti ar organizmas yra aprūpintas visais svarbiausiais vitaminais. Maisto papildai moterims yra reikalingi visais gyvenimo etapais, ypač moterims 55+ svarbi visavertė mityba ir vitaminų pagalba organizmui. Įsigydami vitaminus moterims internetu galite sutaupyti!

Rodyti daugiau
71 prekė(s)
Promensil
42,73€
Iseren
9,41€
Femarelle
27,59€
Jamieson
18,52€
Gamtos namai
18,32€
18,33€
AMBIO
9,59€ 15,99€
AMBIO
7,19€ 11,99€
Gamtos namai
9,85€ 14,07€
AMBIO
8,39€ 13,98€
Promensil
32,86€
Inoclim
10,62€
Livol
10,06€ 14,37€
AMBIO
8,39€ 13,99€
AMBIO
8,99€ 14,98€

Vitaminų ir maisto papildų moterims įvairovė


Vitaminai yra nepaprastai svarbūs užtikrinant moterų sveikatą. Vitaminai moterims reikalingi tinkamam ląstelių funkcionavimui, augimui ir vystymuisi. Dauguma esminių elementų gauname su maistu, tačiau mūsų mityba ne visada yra pilnavertė ir pripildyta visomis maistingomis medžiagomis. Vitaminai ir papildai moterims neretai yra skirstomi pagal moters gyvenimo etapą ir kitus poreikius. Pavyzdžiui, papildai nėščiosioms, vitaminų kompleksai skirti menopauzei, moterų grožiui, šlapimo takų veiklai gerinti ir kt. Taip pat puikus pasirinkimas yra multivitaminai moterims, kurių sudėtyje yra subalansuotas vitaminų, mineralų ir mikroelementų kompleksas.


Kokių medžiagų ieškoti vitaminuose?


Svarbiausios medžiagos moterims yra vitaminas A, B grupės vitaminai, vitaminai C, D, E ir K. Žmogui ypač svarbūs yra mikroelementai ir mineralai, tokie kaip geležis, kalcis, magnis, selenas, cinkas ir kalis. Maisto  papildai moterims su vitaminais A, B2, B3, biotinu ir cinku padeda palaikyti normalią odos ir plaukų būklę. Pavyzdžiui, vitaminas B6 palaiko normalią energijos apykaitą, normalią psichologinę funkciją, nervų sistemos veiklą, taip pat padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį, padeda reguliuoti hormonų aktyvumą. Skirtingi vitaminai ir mikroelementai padeda įvairioms organizmo funkcijoms, tad reikia pasitarus gydytoju ar vaistininku, ko jūsų organizmui stinga ar kokių organų veiklą norėtumėte pagerinti. Renkantis papildus puikus rodiklis yra moters amžius, nes būtent tai nurodo, kokių medžiagų moteriai gali trūkti skirtinguose jos gyvenimo etapuose.


Priklausomai nuo amžiaus ir gyvenimo būdo, reikalingiausi vitaminai moterims skiriasi


Moters gyvenimas ir organizmas keičiasi dėl reprodukcinės sistemos, todėl ir vitaminai turi būti pritaikyti prie skirtingų gyvenimo etapų. Moterims gana dažnai pasireiškia geležies trūkumas dėl per menstruacijas netenkamo kraujo. Besilaukiančios ir žindančios mamos turi pasirūpinti ne tik savo organizmo sveikata, bet gauti dar daugiau naudingų medžiagų reikalingų ir vaisiui. Akivaizdu, kad vitaminų trūkumas gali turėti neigiamos įtakos mažosioms atžaloms, todėl moterims šiame etape ypač svarbu užtikrinti kuo sklandesnę organizmo veiklą. Menopauzės metu geležies stygius rečiau pastebimas, tačiau moterims šiame etape reikalingi B grupės vitaminai, vitaminas D, kalcis ir kt. Taigi geriausi vitaminai moterims bus tie, kurie geriausiai atitinka moters organizmo ir reprodukcinės sistemos pokyčius bei amžių.


Kokie yra svarbiausi vitaminai ir maisto papildai besilaukiančioms ir maitinančioms moterims?


Besilaukiančioms ir maitinančioms moterims gali stigti folio rūgšties. Net prieš nėštumo planavimą turėtumėte vartoti papildus, turinčius filio rūgšties. Ji yra ypač svarbi pirmame nėštumo trimestre. Tyrimai rodo, kad tinkamas folio rūgšties kiekis moters organizme sumažina riziką, jog vaisiui išsivystys nervinio vamzdelio defektas. Nėščioms moterims ypač svarbūs ir aktualūs yra geležies, kalcio ir folio rūgšties (B6) papildai.

Kokie yra svarbiausi vitaminai ir papildai moterims virš 20?


Jaunos moterys taip pat turi skirti pakankamą dėmesį savo sveikatai, net jei ir nepatiria rimtų simptomų. Spartus šio amžiaus moterų gyvenimo tempas dažnai lemia nepilnavertę mitybą ir nepakankamą dėmesį vitaminams ir papildams.

  1. Šiame periode moterys vitaminus turėtų vartoti pagal poreikį, tačiau rekomenduojama vartoti geležies papildus.
  2. Ypač aktyvioms moterims reikėtų pagalvoti apie kalio preparatus, nes jis yra labai svarbus kaulams, kraujotakai ir kepenų veiklai.
  3. Vitaminai moterims virš 30 turėtų sudėtyje turėti daugiau folio rūgšties, jei planuojama pastoti.

Kokie yra svarbiausi vitaminai ir papildai moterims virš 40?


Geriausi vitaminai moterims virš 40 turėtų patenkinti besikeičiančio ir menopauzei besiruošiančio organizmo poreikius.

  1. Šiame etape moterims ypatingai reikia vitamino D. Šis vitaminas padeda imuninei sistemai kovoti su tokiomis ligomis, kaip vėžys, širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu, artritu ir kitomis.
  2. Moterys 40+ turėtų vartoti žuvų taukus kaip vieną iš naudingų papildų, nes omega-3 riebalų rūgštys yra puikus būdas palaikyti bendrą organizmo sveikatą.
  3. Taip pat rekomenduojamas yra ir nakvišų aliejus, sudėtyje turintis polinesočiųjų riebalų rūgščių.

Kokie yra svarbiausi vitaminai ir papildai moterims virš 60?


Bet koks vitaminų kompleksas vyresnio amžiaus moterims turi būti orientuotas į silpnėjančio organizmo apsaugą.

  1. Vyresnio amžiaus moterims taip pat labai svarbūs yra kalcio preparatai, kurie padeda silpnėjantiems kaulams.
  2. Rekomenduojami vitaminai moterims virš 60 turėtų būti akcentuoti į vitaminą B12. Amerikos geriatrijos draugijos žurnalas pastebėjo, kad net nedidelis B12 vitamino trūkumas gali paskatinti susirgimą demencija.
  3. Trečias iš svarbiausių vitaminų moterims šioje amžiaus grupėje yra vitaminas D.
item.Title
Nelaukiamas stresas: požymiai, pasekmės ir valdymo būdai
Skaityti daugiau
item.Title
ATGAL Į MOKYKLĄ BE STRESO - NUO KOKIŲ VAIKŲ LIGŲ SAUGOTIS?
Skaityti daugiau
item.Title
Viskas, ką reikia žinoti apie imuniteto stiprinimą
Skaityti daugiau