Ekologiška kosmetika vaikams, ar verta mokėti daugiau?

2024 m. kovo 22 d., penktadienis

Vaikų priežiūra yra ypatingai svarbi tema, kadangi visi tėvai stengiasi sudaryti savo vaikui geriausias sąlygas augti ir vystytis. Šiuo atveju, vienas iš svarbių vaikų priežiūros momentų tėvams yra saugios kosmetikos pasirinkimas, nes vaikų oda yra labai gležna ir gali būti lengvai pažeidžiama netinkamai parinkus priežiūros priemones. Vaikiška kosmetika yra švelnesnės sudėties, kurioje minimalus dažiklių ir kvapiųjų medžiagų kiekis. Kokybiškų, o svarbiausia ekologiškų vaikams skirtų produktų – natūralaus kremo, šampūno be sulfatų ir parabenų ir kitų saugių kosmetinių priemonių naudojimas rūpinantis savo mažyliu, padės išvengti tam tikrų sveikatos problemų.

Atminkite: vaikų oda skiriasi nuo suaugusiųjų

Renkantis vaikišką kosmetiką savo mažyliams, turite žinoti šiuos skirtumus:

- Kūdikio oda yra daug plonesnė nei suaugusio žmogaus, vadinasi, ji savo apsauginę funkciją atlieka prasčiau.

- Vaikų odos aprūpinimas krauju yra daug stipresnis nei suaugusiųjų. Štai kodėl jų oda yra rausva. 

- Mažų vaikų prakaito liaukos yra labai arti viena kitos, todėl blogai atliekama viena iš odos funkcijų – termoreguliacija.

- Drėgmės praradimas vaikų odoje vyksta pakankamai greitai, todėl ją reikia nuolat drėkinti.

- Vaikų odoje yra daug ląstelių, kurios gali dalyvauti alerginėse reakcijose, būtent todėl jai reikia tinkamos priežiūros, kad neatsirastų bėrimų ar kitų odos sudirgimų.

Rūpinantis vaikų oda svarbu atsižvelgti į visas šias savybes. Be to, vaikiška kosmetika turi būti saugi, joje neturėtų būti kenksmingų cheminių priedų ir priemaišų. Todėl vis daugiau mamų renkasi ekologišką kosmetiką vaikams. Šiandien daugelis gamintojų sutelkia ypatingą dėmesį į vaikiškos kosmetikos gamybą, naudojant natūralius ingredientus. Pavyzdžiui, Weleda siūlo platų gaminių pasirinkimą vaikams. Ši įmonė sukūrė visą seriją Weleda Baby vaikiškos kosmetikos, o visuose jų gaminiuose nėra dirbtinių dažiklių, konservantų ir kitų kenksmingų priedų. Vaikiškoje kosmetikoje vyrauja švelnūs, natūralūs ingredientai, kurie nekenkia jautriai vaikų odai, taip pat įvairūs augaliniai ekstraktai: medetkos, ramunėlės ir kt., kurie užtikrina tinkamą odos priežiūrą. Gaminant vaikišką kosmetiką turi būti atsižvelgta į fiziologines jų organizmo ypatybes. Ir be jokios abejonės, pastaroji turi būti hipoalergiška.

Kokių kosmetikos priemonių reikia vaikams?

Muilas

Jame neturėtų būti komponentų, kurie gali išsausinti gležną vaikų odą. Taigi, stenkitės rinktis tokį muilą, kuriame yra emolientų, kad jis švelniai nuvalytų odą ir palaikytų natūralų apsauginį odos barjerą.

Gelis arba putos maudynėms

Vaiko maudynėms geriausias pasirinkimas yra prausimosi gelis arba putos. Juose yra komponentų, kurie kruopščiai valo odą, gerai ją drėkina ir nedirgina. Šios kosmetikos priemonės gali skirtis savo poveikiu: valomuoju, drėkinamuoju, priešuždegiminiu ar antibakteriniu.

Šampūnas plaukų priežiūrai

Vaikų šampūnai skiriasi nuo suaugusiųjų produktų tuo, kad yra švelnesni, saugesni ir sukurti atsižvelgiant į jautrią vaikų galvos odą bei plaukus. Dauguma vaikiškų šampūnų yra be alkoholio, sulfatų ir dirbtinių kvapiųjų medžiagų, todėl mažiau dirgina ir nesukelia alerginių reakcijų. Jie taip pat sudėtyje neturi aštrių cheminių komponentų, kurie gali dirginti akis, todėl vaikams plauti plaukus su tokiu šampūnu yra saugu.

Kremas arba pienelis vaikams

Kūdikių ir vaikų kūno kremai ar pieneliai dažniausiai būna gaminami naudojant specialius ingredientus, kurie maitina, drėkina ir apsaugo jautrią vaiko odą nuo sausumo ir dirginimo. Rinkoje yra įvairių tipų vaikiškų kūno kremų ir pienelių, skirtų skirtingoms odos būklėms: nuo labai sausos iki normalios odos. Taigi, pasirinkimas priklauso nuo vaiko odos poreikių ir individualių savybių.

Aliejus

Jei vaiko oda išsausėjusi ar ima pleiskanoti, tuomet po maudymosi geriau naudoti specialų kūdikių aliejų. Aliejus puikiai tinka intensyviam vaiko odos drėkinimui bei minkštinimui, taip pat masažui.

Drėgnos servetėlės

Šiuolaikinės mamos neapsieina be drėgnų servetėlių, kurios labai palengvina mažylių priežiūrą, ypač keliaujant. Tačiau nepaisant patogumo naudoti servetėles, geriau jas palikti kaip papildomą higienos priemonę ir visuomet, esant galimybei, prausti kūdikį vandeniu.

Kremas nuo iššutimų

Ant vaiko odos galite pastebėti ryškias raudonas dėmes, kurios atsiranda dėl prasto vėdinimo ar vaikui perkaitus. Dažniausiai tai būna paraudimas kirkšnies, sėdmenų srityje, vidinėje šlaunų dalyje, po kaklu ar ant pažastų. Kaip to išvengti? Naudokite specialų kremą nuo iššutimų. Pastarasis ne tik padeda kovoti su paraudimu, bet ir tarnauja kaip prevencinė priemonė.

Vaikiška kosmetika: būtinai skaitykite produktų sudėtį

Deja, ne visa vaikiška kosmetika yra hipoalergiška ir saugi. Jei atidžiai išnagrinėsite kai kurių reklamuojamų kūdikių produktų sudėtį, galite rasti komponentų, kurių tikrai nederėtų naudoti jautriai vaikų odai. Taigi, siekiant išsirinkti saugiausias ir sveikiausias priemones savo mažiesiems, atkreipkite dėmesį į medžiagų sąrašą, kurių turėtumėte vengti.

Propilenglikolis gali sukelti kontaktinį dermatitą vaikams. Įvairių tipų propilenglikolio priemaišos yra toksiškos.

Mineralinis aliejus. Šis komponentas gali sutrikdyti vandens balansą odoje, taip pat gali kimšti poras, todėl produktų su mineraliniais aliejais nevertėtų naudoti ant gležnos vaikų odos.

SLS/SLES. Šios medžiagos gali suardyti apsauginį odos barjerą, todėl gali atsirasti sausumas, šerpetojimas ir individualios odos reakcijos.

Parabenai naudojami kaip konservantai. Jie gali kauptis organizme ir turėti neigiamą poveikį jautriai vaiko odai, todėl nepageidautini vaikiškuose gaminiuose.

Triklozanas gali sunaikinti ne tik kenksmingas, bet ir naudingas bakterijas, atitinkamai susilpnindamas apsaugines organizmo funkcijas. Jis sutrikdo hormonų pusiausvyrą bei gali imti kauptis organizme.

Aktyviosios paviršiaus medžiagos tai agresyvios medžiagos, kurių svarbu vengti renkantis vaikišką kosmetiką. Jos gali pažeisti vidaus organus, susilpninti imunitetą bei sukelti alerginę reakciją.

Fenoksietanolis sukelia rimtus reprodukcinės ir nervų sistemos sutrikimus. Jis gali būti toksiškas ir kancerogeniškas.


Be to, ekologiškos kosmetikos vaikams produktuose neturėtų būti dažiklių, sintetinių kvapiųjų medžiagų, konservantų ar naftos produktų.

Dekoratyvinė kosmetika mergaitėms

Mažiau pigmentų. Dekoratyvinė vaikiška kosmetika mergaitėms turi daug mažiau pigmentų nei įprasta suaugusiųjų kosmetika. Pavyzdžiui, lūpų dažuose jų yra vidutiniškai 5-10 kartų mažiau, todėl užtepus vaikiškus lūpų dažus jie suteikia tik lengvą atspalvį ir nepadengia natūralios lūpų spalvos.


Lengva nuplauti. Jei suaugusiems skirtos kosmetikos gamintojai dažnai orientuojasi į patvarumą, tai vaikams skirtos priemonės, atvirkščiai, turėtų būti lengvai nuplaunamos vandeniu, nesvarbu ar tai būtų plaukų dažai, akių šešėliai, lūpų dažai ar net nagų lakas.

Sintetinės kosmetikos kūdikiams žala

Sintetinės kilmės kosmetikoje dažniausiai yra agresyvių cheminių komponentų. Jie gali sukelti alerginę reakciją arba netgi išprovokuoti tam tikras odos ligas. Vaikų oda labai jautri, o jos pralaidumas daug didesnis nei suaugusiojo. Būtent dėl šios priežasties cheminiai reagentai gali lengvai patekti į vaiko organizmą ir sukelti įvairias reakcijas bei ligas. Be to, kuriant kosmetiką, dažnai naudojami produktai, gaunami iš naftos. Naudojant vaikišką kosmetiką, kurios sudėtyje yra naftos produktų, gali pasireikšti dermatitas ir kitos odos ligos. Kitaip nei ekologiška kosmetika vaikams, sintetinės kosmetikos priemonės gali kimšti poras. Be to, jose nėra jokių naudingų komponentų, kurie būtų veiksmingi ir naudingi mažųjų odai.

Weleda vaikiška kosmetika

Vaikų oda yra ypač gležna ir pažeidžiama išorinių veiksnių, todėl ją geriausia prižiūrėti naudojant ekologišką kosmetiką vaikams. Vienas iš mėgstamiausių vaikiškos kosmetikos gamintojų yra garsus prekės ženklas Weleda, kuris gamina natūralius odos priežiūros produktus. Jų produktų sudėtyje naudojamos augalinės kilmės medžiagos auginamos vadovaujantis biodinaminio ūkio principais. Šių medžiagų auginimui Weleda nenaudoja cheminių trąšų ir pesticidų. Tai išties kokybiška kosmetika už prieinamą kainą, kurią galite naudoti savo mažyliams.

Šaltiniai:

Telofski LS, Morello AP 3rd, Mack Correa MC, Stamatas GN. The infant skin barrier: can we preserve, protect, and enhance the barrier? Dermatol Res Pract. 2012;2012:198789. doi: 10.1155/2012/198789. Epub 2012 Sep 4. PMID: 22988452; PMCID: PMC3439947.


Castelo-Soccio L, McMahon P. Pediatric Dermatology. J Clin Aesthet Dermatol. 2017 Mar;10(3):S8-S15. Epub 2017 Mar 1. PMID: 28360970; PMCID: PMC5367868.

Siūlomi produktai

After Bite
4,39€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
APAP
5,70€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()