Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Kontaktinių lęšių skysčiai

Kontaktinius lęšius pasirenka vis daugiau akinius dėvinčių asmenų. Tai išties patogus būdas pagerinti regėjimą. Visgi, tam, jog apsaugotumėte akis nuo sudirgimo, svarbu rūpintis kontaktiniais lęšiais. Viena iš esminių užduočių – tai tinkamas jų dezinfekavimas. Laimei, pagelbėti gali kokybiškas, lęšiams skirtas skystis. 

Rodyti daugiau
4 prekė(s)
Opti-Free
6,66€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Unika Plus Hyal
7,49€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Avizor
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Ieškokite vaistinėse
Avizor
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Ieškokite vaistinėse

Kam reikalingas kontaktinių lęšių skystis?

Jeigu dėvite kontaktinius lęšius, greičiausiai kyla itin natūralus klausimas – kodėl jiems reikalingas specialus skystis? Iš esmės, kasdienybėje ant šių nuolat nusėda įvairūs nešvarumai. Tai ne tik apsunkina matomumą, tačiau taip pat gali sudirginti akis. Laimei, pagelbėti gali kokybiškas kontaktinių lęšių skystis. Šis efektyviai pašalina nešvarumus bei neutralizuoja įvairias bakterijas. Tai užtikrina akių apsaugą nuo tam tikrų ligų, pavyzdžiui, konjuktyvito. Kokybiškas lęšių skystis tinka ne tik šių skalavimui, tačiau taip pat ir laikymui nakties metu.

Skysčių tipai

Kontaktinių lęšių skysčiai yra skirstomi į kelis tipus – peroksidinius, multifunkcinius ir ekologiškus. Pirmasis variantas turi nemažai privalumų. Peroksidiniai skysčiai efektyviai naikina bakterijas ir tinka alergiškiems žmonėms. Be to, jų sudėtyje dažniausiai nėra konservantų. Kita vertus, toks variantas netinka itin skubantiems asmenims. Dezinfekavimas peroksidiniu tirpalu trunka 6 valandas. Taigi lęšių negalima išimti anksčiau. Šis aspektas gali apsunkinti kai kurių žmonių kasdienybę.

Tuo tarpu, multifunkcinis akių lęšių skystis yra bene populiariausias pasirinkimas. Šis atlieka nemažai skirtingų funkcijų – valo, dezinfekuoja, drėkina. Visgi, tokiuose tirpaluose dažniausiai yra konservantų, todėl jie netinka alergiškiems asmenims. 

Ekologiški lęšių skysčiai itin tinka jautresnių akių savininkams. Dažniausiai šie yra pagaminti iš natūralių augalų ekstraktų. Kaip ir multifunkciniai tirpalai, ekologiški kontaktinių lęšių skysčiai taip pat atlieka nemažai skirtingų funkcijų. Tad tai puikus, tačiau dažnai kiek brangesnis pasirinkimas.

Į ką dar atsižvelgti?

Renkantis tinkamą lęšių skystį, reikėtų atsižvelgti ne tik į šio tipą. Pavyzdžiui, jautresnių akių savininkams vertėtų atkreipti dėmesį į produkto sudėtį. Tarp ingredientų reikėtų ieškoti ramunėlių ar akišveitės ekstrakto. Jautresnėms akims skirtas skystis mažins paraudimą bei perštėjimą. Tad tai išties puikus pasirinkimas. Kita vertus, ne ką mažiau svarbu atsižvelgti ir į produkto talpą. Nepamirškite, jog kontaktinių lęšių skysčiai taip pat turi galiojimo laiką. Taigi atsižvelkite į tai, ar spėsite šį išnaudoti. 

Kontaktinių lęšių skysčio naudojimas

Naudojant kontaktinių lęšių skystį, svarbu atsiminti kelias esmines taisykles. Pirmiausiai, pasistenkite neliesti atidaryto buteliuko viršūnėlės, mat galite ją užteršti. Jeigu tai padaryti būtina, nepamirškite nusiplauti rankų. Panaudoję lęšių skystį visuomet ir vėl užsukite buteliuką. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, nepamirškite, jog tirpalai taip pat turi savo galiojimo laiką. Taigi nenaudokite jų ilgiau, negu galima. Be to, niekuomet nemaišykite naujo lęšių skysčio su senu. Tokiu atveju galite pakenkti savo akims bei jas sudirginti. Rekomenduojama kartu su kiekviena nauja lęšių pora pakeisti ir dėkliuką. Tai apsaugos nuo senajame susikaupusių nešvarumų.

Ką svarbu žinoti apie lęšius?

Maudantis įvairiuose vandens telkiniuose lęšius rekomenduojama išsiimti. Tai gali apsaugoti nuo rimtų infekcijų, kurias sukelia vienaląstė ameba. Kita vertus, lęšius geriau išsiimti ir maudantis duše. Šampūnas ar dušo želė gali netyčia sudirginti akis. Visgi, dėvint lęšius jaučiamas tik dar didesnis diskomfortas. Nepamirškite įsigyti kokybiškų ir labiausiai Jums tinkančių produktų. Be to, tinkama lęšių priežiūra taip pat apima ir dėkliuką. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, jį reikėtų reguliariai pakeisti. Dar vienas svarbus aspektas – niekuomet neišsiiminėkite lęšių nešvariomis rankomis. Tai gali sukelti infekciją. 

Mano krepšelis