Alerginis bėrimas: simptomai ir gydymo būdai

2016 m. gegužės 31 d., antradienis

Mūsų organizmas — unikali sistema. Kilus tam tikram pavojui, mūsų kūnas duoda ženklą reaguoja ir priešinasi. Tai dažnai būna įvairūs odos bėrimai, niežėjimas ar nemalonus dirginimas. Alerginis bėrimas — tai imuninės sistemos reakcija į aplinkos dirgiklius, alergenus. Alergenai — tai tam tikra aplinkoje esanti medžiaga, veikianti žmogų buityje, darbe ir gamtoje. Alergenai į mūsų organizmą patenka su maistu, per kvėpavimo takus ir odą. Tyrimų duomenimis nustatyta, kad paskutiniaisiais metais alerginių susirgimų dar padaugėjo. Remiantis statistikos duomenimis, daugiau nei pusė pasaulyje gyvenančių žmonių yra alergiški kokiam nors alergenui.

Alergijos sukėlėjai.

Kiekvienas alergijos atvejis individualus. Odos alergija pasireiškia  niežėjimu, sutinimu, bėrimu. Odos bėrimai gali atsirasti dėl įvairiausių priežasčių. Tačiau, dažniausiai bėrimai atsiranda dėl tokių alergenų kaip:
Saulė. Dažnai, esant alerginiai reakcijai į tiesioginius saulės spindulius, atsiranda ryškus alerginis bėrimas tose vietose, kurias aktyviausiai palietė saulė. Bėrimai būna įvairių formų ir intensyvumų.
Vabzdžiai. Odos bėrimai gali atsirasti nuo Įvairių vabzdžių įkandimų. Alergiją dažniausiai sukelia uodai, vapsvos, bitės, širšės, skruzdėlės. Pavojingiausias yra vapsvos arba bitės įgėlimas. Jų nuoduose esančios medžiagos veikia kaip alergenai ir gali sukelti netgi gyvybei pavojingas reakcijas, pavyzdžiui, anafilaksinį šoką.
Metalas. Dažniausiai alergines reakcijas sukelia Nikelis, kuris naudojamas įvairių papuošalų gamyboje. oda išberiama auskarų, kaklo papuošalų, kelnių metalinės sagties, apyrankių,  laikrodžio nešiojimo vietoje. Ūmūs bėrimai, niežtinti, paraudusi, patinusi, šlapiuojanti, su šašais oda būdinga šios alergijos tipui.
Dulkės. Įvairūs odos bėrimai atsiranda dėl tokių aplinkos veiksnių kaip dulkių, purvo ar kitų nešvarumų. Jautri oda sudirginama ir įvairiose kūno vietose atsiranda niežėjimas, bėrimai, odos perštėjimas.
Maistas. Odos bėrimai gali būti kaip reakcija į netinkamą maistą. Maisto alergija prasideda po kelių minučių, valandų ar dienų. Bėrimai gali atsirasti tiek veido, tiek ir kitose kūno srityse.

Alerginių bėrimų gydymas.

Odos bėrimai gali būti gydomi dvejopai: geriamaisiais arba tepamaisiais preparatais. Svarbiausias jų tikslas — panaikinti ligos simptomus. Bėrimo atveju oda pažeidžiama, sutrinka jos apsauginės ir gynybinės funkcijos, todėl yra svarbu atkurti barjerinę-apsauginę epidermio funkciją. Tuo tikslu, naudojami emoliantai, drėkinamieji hidrogeliai, įvairios konsistencijos kremai, tepalai. Jie saugo odą nuo išdžiuvimo ir nepageidautinų išorės poveikių. Jei tepalai nepadeda, rekomenduojama gydytis sisteminiais antihistamininiasi vaistais.