Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai

Ikimokyklinio amžiaus vaikus vis dažniau kamuoja įvairūs negalavimai: kaip apsisaugoti?

Specialistai pastebi, kad ikimokyklinio amžiaus vaikų sergamumas pastaruoju metu yra ženkliai padidėjęs. Kvėpavimo takų ligos, suprastėjusi rega, virškinimo sistemos sutrikimai bei alergijos – dažniausi mažųjų sveikatos sutrikimai.

Specialistai pastebi, kad šiuolaikiniai vaikai serga kur kas dažniau nei prieš 20 metų. Medikus gąsdina ir tai, kad kai kurie darželinukai serga kone ištisus metus.

„Nieko keisto, kad vaikai, pradėję lankyti darželį suserga. Dėl pasikeitusios aplinkos vaikai dažnai ima jausti stresą, kartais jiems dingsta apetitas, o tada susilpnėja imuninė sistema, tad su ligomis kovoti darosi kur kas sunkiau, tačiau vaikų neatsparumas ligoms rodo, kad jų imunitetas nėra pakankamai stiprus, kad galėtų nugalėti virusus“, – sako „Gintarinės“ vaistinės“ vaistininkė Jolita Skinderskienė.

Vaistininkė pažymėjo, kad tėveliai turėtų itin atidžiai pažvelgti į vaikų gydymą medikamentais, kiekvienais metais dėl netinkamo vaistų vartojimo užfiksuojama itin rimtų sveikatos sutrikimų.

„Kai kurie vartojamų vaistų deriniai gali turėti įtakos jų veikimui: gali pasireikšti sustiprintas ar sumažintas poveikis, atsiranda galimybė jų perdozuoti. Jeigu vaikui duodama gerti kelių rūšių vaistų, svarbu atkreipti dėmesį į jų suderinamumą. „Gintarinėje vaistinėje“ galima nemokamai patikrinti vaistų suderinamumą“, – teigiaJ. Skinderskienė.

Pasak vaistininkės, darželinukams ir jų tėveliams tikru iššūkiu tampa orų permainos. Šiuo laikotarpiu fiksuojama daugiausiai susirgimų kvėpavimo organų ligomis. Neatspariausi yra kūdikiai, mat jų imunitetas nėra visiškai susiformavęs. Medikai ir farmacininkai pastebi, kad dažnų susirgimų būtų galima išvengti laikantis vienos paprastos taisyklės – atsakingo požiūrio.

„Situaciją reikėtų vertinti racionaliai, jeigu vaikas vakare negaluoja, visų pirma derėtų pasikonsultuoti su medikais arba su farmacininkais, ypatingai jei vaiką kamuoja chroniniai negalavimai. Viduriuojančio, sloguojančio, karščiuojančio vaiko nederėtų vesti į darželį. Būtent dėl tokio tėvelių poelgio, kai į kolektyvą atvedamas negaluojantis vaikas, sirgti ima ir kiti. Vaikai liečia vienas kitą, dalijasi žaislais, užsikrėsti yra paprasta. Dar viena klaida, kurią daro tėveliai – atžalos išleidimas į darželį, kai ji dar nėra iki galo pasveikusi“,  – sako J. Skinderskienė.

„Gintarinės vaistinės“ vaistininkės teigimu, apsisaugoti nuo populiariausių darželinukų ligų tikrai įmanoma. Jos įsitikinimu, visų pirma imunitetą reikėtų stiprinti natūraliomis priemonėmis, nebijoti skiepų, nepamiršti ir fizinės veiklos bei subalansuotos mitybos.

„Neauginkite vaiko šiltnamio sąlygomis. Svarbu mažuosius grūdinti. Net ir šaltesnėmis dienomis vaikas turi praleisti pakankami laiko gryname ore. Tiesa, tėvai klysta aprengdami vaiką per daug šiltais drabužiais, kai už lango puikus oras, tokiu atveju mažylis suprakaituoja ir gali susirgti“, – patarė vaistininkė.

Patarimai, kad į darželius einantys vaikai kuo mažiau sirgtų:

  1. Į mažylio mitybą įtraukite kuo daugiau skaidulų: vaisių, daržovių. Nepamirškite ir geležies šaltinio – mėsos.
  2. Jeigu vaikas nesuvartos pakankamai vandens, organizme gali prasidėti dehidratacija. Vandens kiekio sumažėjimas vaiko organizme (aktyviai judant) gali sukelti karščiavimą. Pratinkite mažylį gerti vandenį. Stenkitės riboti išgeriamų sulčių kiekį, jose yra daug pridėtinio cukraus.
  3. Stenkitės, kad vaikas vartotų kuo mažiau cukraus. Cukrų galite pakeisti natūraliu medumi.
  4. Aplinkos užterštumas turi didelę įtaką alergijų atsiradimui. Pasistenkite su vaiku ištrūkti į kuo grynesnį orą.
  5. Fizinis aktyvumas ir krūvis augantiems vaikams yra labai svarbus. Drauge užsiimkite aktyvia veikla. Tokiu būdu formuosite naudingą įprotį.
  6. Užkirsti kelią lėtinėms ligoms gali padėti skiepai.
  7. Šaltuoju metu vaikų vaiko organizmą sustiprinti gali padėti kokybiški vitaminai.