Kokį paklotą pasirinkti kūdikiams?

2024 m. balandžio 19 d., penktadienis

Pagrindinė paklotų paskirtis yra tokia pati, kaip ir kūdikių sauskelnių – sugerti drėgmę. Pirmaisiais mažylio gyvenimo mėnesiais paklotai yra puiki pagalbinė priemonė tėvams. Jų nereikia skalbti ir džiovinti kaip medžiaginių, o panaudojus galima tiesiog išmesti į šiukšlių dėžę. Paklotai kūdikiams ne tik suteikia patogų ir higienišką paviršių keičiant sauskelnes – jie turi daugybę privalumų, palengvinančių gyvenimą tiek tėvams, tiek mažyliui.

Vienkartiniai paklotai kūdikiams

Tai papildoma higienos priemonė kūdikiams. Vienkartiniai paklotai puikiai sugeria drėgmę ir leidžia mažyliui išlikti sausam bei apsaugoti paviršius nuo drėgmės ir nešvarumų. Šis efektas pasiekiamas naudojant tris medžiagų sluoksnius, kurie yra hipoalerginiai, todėl jums nereikės nerimauti dėl kūdikio sveikatos. Kiekvienas sluoksnis atlieka savo funkciją. Vienkartinių paklotų kūdikiams pirmasis sluoksnis pagamintas iš minkštos celiuliozės medžiagos, pasižyminčios puikiomis sugeriamumo savybėmis, garantuojančios sausumą ir neleidžiančios sudirginti odos, antrasis sluoksnis pagamintas iš sugeriančios medžiagos, kuri ilgą laiką gali išlaikyti drėgmę, ir paskutinis, trečias sluoksnis pagamintas iš plono ir minkšto polietileno, kuris apsaugo nuo pratekėjimo.

Neperšlampami paklotai kūdikiams - privalumai

- Padeda sutaupyti laiko – vienkartinių paklotų nereikia skalbti ir lyginti, jie paruošti naudojimui vos išėmus iš pakuotės
- Puikus sugeriamumo lygis
- Hipoalergiški ir saugūs vaikų sveikatai
- Kompaktiški ir patogūs transportuoti – visada galėsite pasiimti su savimi į kelionę

Standartiniai paklotų kūdikiams dydžiai

Populiariausi vienkartinių paklotų dydžiai:

- Maži – 40x60 cm
- Vidutinio dydžio – 60x60
- Dideli - 60x90

Palutės parduodamos pakuotėse nuo 5 vienetų. Tačiau, esant reikalui, galite nusipirkti paklotų ir pavieniui.

Kaip dažnai reikia keisti paklotą?

Čia viskas paprasta – paklotą reikia keisti jam sušlapus. Nors jie gerai sulaiko drėgmę, tačiau su laiku viduje gali pradėti kauptis bakterijos. Tačiau jei kūdikis gulėjo ant pakloto vos kelias minutes ir jis nesušlapo, jį galite naudoti ir vėl.

Kaip išsirinkti kokybiškus vienkartinius paklotus?

Perkant vienkartines palutes, svarbu atidžiai ištirti kiekvieno sluoksnio sudėtį. Viršutinio sluoksnio medžiaga turi būti natūrali. Tam tinka celiuliozė arba medvilnė. Antrasis ir trečiasis sluoksniai turi būti pagaminti iš sintetinių medžiagų. Antrasis turi gerai sugerti drėgmę, o trečiasis jos nepraleisti. Taip pat paklotai turėtų būti bekvapiai, kadangi sintetiniai kvapikliai gali dirginti jautrią kūdikio odelę.

Daugkartiniai paklotai kūdikiams

Paklotai kūdikiams gali būti ir daugkartiniai, juos ypač patogu naudoti pervystymui arba patiesti kūdikio lovelėje, kad apsaugoti čiužinuką bei patalynę nuo skysčių ir sutepimo. Tokie paklotai gaminami iš hipoalerginių, bet atsparių drėgmei ir nešvarumams medžiagų. Juos itin paprasta prižiūrėti. Priklausomai nuo medžiagų, juos pakanka nuvalyti drėgnomis servetėlėmis arba išskalbti, ir galima naudoti vėl. 

Neperšlampamos palutės kūdikiams - kada galima naudoti?

Palutės tinka kasdieniam naudojimui. Jos nedirgina kūdikio odos ir yra pagamintos iš hipoalergiškų medžiagų. Gali būti puiki pagalbinė priemonė masažo procedūroms ar kineziterapijai. Neperšlampamas palutes taip pat galima dėti ir į kūdikio lovelę – tai labai supaprastins vaikų priežiūrą, nes nereikės taip dažnai skalbti kūdikio patalynės, ypač kai mažylis miega lovelėje be sauskelnių. Be to, palutes galite naudoti apžiūros metu pas pediatrą, kai kūdikis paguldomas ant svarstyklių ar apžiūros stalo, kadangi paviršiai gali būti ne visiškai švarūs.


Įprastai palutės susideda iš kelių sluoksnių. Apatinė - besiliečianti su lopšiu, vežimėliu, vystymo stalu ar kitais paviršiais, yra iš plėvelės. Ji neleis pratekėti jokiems skysčiams. Dar vienas plėvelės ypatumas yra tas, kad ji neslysta net ant lygaus paviršiaus. Viršutinis sluoksnis, kuris liečiasi su kūdikio oda, yra natūralus. Jis dažniausiai pagamintas iš minkštos celiuliozės, kuri nesukelia alergijos ir greitai praleidžia skysčius į vidurinį sluoksnį. O vidurinį sluoksnį sudaro sugeriantis užpildas. Jis sulaiko skystį viduje, neleisdamas jam ištekėti. Taip kūdikio oda išlieka sausa ir švari atliekant higienos procedūras, oro vonias, persirengiant ir atliekant kitas priežiūros procedūras. Žinoma, daugeliu atvejų galima apsieiti ir be vienkartinių paklotų, tačiau jų dėka palengvėja kūdikio priežiūra, išvengiama nesibaigiančio patalynės ir rūbų skalbimo, o mažyliui užtikrinama švari ir saugi aplinka.

Kas yra oro vonios kūdikiams?

Oro vonia kūdikiui – tai laikotarpis, per kurį mažylis gryname ore ar patalpoje būna be drabužių ir sauskelnių. Tai puikus būdas stiprinti mažylio imuninę sistemą. Būdamas be drabužių, ant savo odos jausdamas lengvą vėjelį, kūdikis turi prisitaikyti prie naujų ir nepažįstamų sąlygų. Tai taip pat naudinga termoreguliacinės sistemos mechanizmui. Būdamas aplinkoje be rūbų, kūdikis ugdo gebėjimą šildyti ir vėsinti savo kūną pagal esamas oro sąlygas. Be to, tai veiksminga uždegiminių odos ligų (vystyklų dermatito, bėrimo ir kt.) prevencija. Procedūra nuramina vaiko nervų sistemą ir pagerėja apetitas bei miego kokybė. Taigi, naudojant paklotą galite savo mažyliui leisti pasimėgauti oro voniomis ir būti užtikrinti, kad paviršius, ant kurio guli kūdikis, išliks sausas.

Ar tikrai verta įsigyti vienkartines palutes kūdikiams?

Žinoma, tėvai patys nusprendžia, kokias priežiūros priemones kūdikiui naudoti. Vieniems gali būti patogiau naudoti daugkartines palutes, todėl kad jų nereikia pastoviai pirkti, galima tiesiog išskalbti ir naudoti vėl. O kiti, atvirkščiai, naudoja vienkartines palutes, nes jų nereikia skalbti ir gaišti tam papildomo laiko. Užtenka išmesti ir paimti naują. Taigi, tai individualus kiekvienų tėvų pasirinkimas. 

Paklotų kūdikiams naudojimo privalumai

Sauskelnių keitimas kūdikiams yra procedūra, kurią tenka kartoti net iki keliolikos kartų per dieną. Tačiau tai dažnai tenka daryti ne tik įprastoje namų aplinkoje, bet ir pasivaikščiojimų metu, poliklinikoje, ar svečiuose. Taigi, paklotas kūdikiams praverčia norint pakeisti sauskelnes kūdikiui bet kurioje vietoje. Tuo pačiu, jums nereikia jaudintis dėl nesterilių paviršių. Taigi, kokius paklotų kūdikiams privalumus galima išskirti?


- Neperšlampamas pagrindas patikimai apsaugos automobilio kėdutę, sofą ir vaiko lovelę nuo skysčių pratekėjimo ar sutepimo išmatomis.
Panaudojus vienkartinį paklotą jį reikia tiesiog išmesti, o jei naudojate daugkartinį - pakanka jį nuvalyti ar išskalbti ir galite naudoti vėl. Daugkartiniai paklotai kūdikiams yra lengvai prižiūrimi. 
- Vienkartiniai paklotai kūdikiams yra labai kompaktiški, lengvai susilanksto ir juos galite nesunkiai sutalpinti į kūdikio reikmenų krepšį ar savo rankinę ir visuomet turėti su savimi. Bet tuo pačiu, jie yra tinkamų išmatavimų, kad kūdikis turėtų pakankamai vietos ir jo kūnas nesiliestų prie vystymo stalų viešose vietose, ar kitų paviršių, kur mama nusprendė pakeisti sauskelnes.
- Paklotai kūdikiams veikia kaip apsauginis sluoksnis tarp gležnos jūsų kūdikio odos ir nesterilių paviršių.
- Daugelis vienkartinių paklotų yra pagaminti iš hipoalerginių medžiagų, taip sumažinama odos sudirginimo ar alergijos rizika jūsų kūdikiui.
- Paklotai yra universali priemonė. Jie skirti ne tik sauskelnių keitimui. Naudoti paklotą galite kūdikio masažui, drabužių keitimui ar net kaip švarų paviršių kūdikiui maitinti. Be to, paklotai ypač naudingi kai norite, kad kūdikis kurį laiką pabūtų nuogas ir pailsėtų nuo sauskelnių.

Moony sauskelnės - kodėl verta rinktis?

Moony sauskelnės ​​gaminamos naudojant geriausias ir inovatoriškiausias technologijas bei aukščiausios kokybės medžiagas. Šios sauskelnės idealiai sugeria drėgmę, nekelia alerginių reakcijų bei nevaržo kūdikio judėjimo jau nuo pirmųjų jo gyvenimo dienų. Moony sauskelnės yra pagamintos tik iš natūralių medžiagų, todėl kūdikiams nesukelia alerginių reakcijų ar odos sudirgimų. Naudojamos specialios inovatyvios technologijos leidžia kūdikio odelei kvėpuoti ir visada išlikti sausai. Be to, šios sauskelnės anatomiškai pritaikytos kiekvienai amžiaus ir svorio grupei, atsižvelgiant į mažylių judėjimo ypatumus, o ant sauskelnių esanti guma nespaudžia kūdikio pilvuko. Taigi, Moony sauskelnės gali būti puikus pasirinkimas, norint užtikrinti saugumą ir patogumą savo mažyliui. 

Šaltiniai:

Johnson E, Hunt R. Infant skin care: updates and recommendations. Curr Opin Pediatr. 2019 Aug;31(4):476-481. doi: 10.1097/MOP.0000000000000791. PMID: 31188166.

Основы формирования здоровья у детей. Учебник. - Москва: Мир, 2016. 

Billimoria ZC, Kamat D. Care of The Newborn. Pediatr Ann. 2020 Feb 1;49(2):e64-e65. doi: 10.3928/19382359-20200122-02. PMID: 32045483.

Siūlomi produktai

Abri
24,04€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
BELLA
4,08€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Kompensuojama
SENI SOFT NORMAL, paklotai, 60 cm x 60 cm, 30 vnt. paveikslėlis
Seni
10,06€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()