Nesuderinti vaistai – pavojingiausias kokteilis sveikatai

2018 m. balandžio 26 d., ketvirtadienis

Dar vienas labai svarbus vaistų vartojimo aspektas yra vaistų užgėrimas. „Vienintelis natūralus tirpiklis yra vanduo, tad tik juo patartina užgerti vaistus, kad jų poveikis būtų toks, kokio tikitės. Kiti gėrimai – kava, sultys, pienas, gaivieji gėrimai, vaistažolių arbatos gali slopinti, ypatingai sustiprinti arba iškreipti vaisto veikimą. Pavyzdžiui, kava užgeriami raminamieji gali sukelti nerimo ar nemigos būsenas, mat juose yra kofeino pasisavinimą iškreipiančių fermentų – dėl to kofeinas žymiai ilgiau išlieka organizme“, – teigia vaistininkė.

M. Razmienė pasakoja, kad vienas pavojingiausių vaistų užgėrimo pasirinkimų yra greipfurtų sultys – jose esantys furanokumarinai neutralizuoja organizme esančius fermentus, kurie skaido vaisto chemines medžiagas: „Užgėrus vaistus greipfurtų sultimis galima tikėtis 5 ar net 10 kartų stipresnio vaisto poveikio, su kuriuo organizmui bus ypatingai sunku susidoroti“.

Vaistininkė priduria, kad „Gintarinėje vaistinėje“ naudojantis skandinaviška metodika vykdomas vaistų suderinamumo patikrinimas tampa vis populiaresnis ir atskleidžia dažniausias vaistų vartotojų klaidas.

„Nesuderinti preparatai gali būti atsakymas, į klausimą, kodėl sąžiningai ir skrupulingai – taip, kaip paskyrė gydytojas, vartojami vaistai nesuteikia norimo rezultato. „Gintarinėje vaistinėje“ suderinamumo patikra atliekama nemokamai, vaistininkas pateiks visą jums aktualią informaciją ir įspės apie galimus pavojus, visada drąsiai klauskite specialistų ir taip apsaugosite savo sveikatą“, – reziumavo M. Razmienė.