Ožkų pieno mišinys: pasirinkimo ypatybės

2021 m. rugsėjo 6 d., pirmadienis

Pirmuosius savo gyvenimo mėnesius kūdikiai maitinami tik pienu ir būtent šiuo svarbiu laikotarpiu jų augimas greičiausias. Šeštą gyvenimo mėnesį kūdikis sveria dvigubai daugiau nei gimus. Aktyviai vystosi virškinimo ir nervų sistemos  bręsta smegenys.

Gamta pasirūpino, kad motinos pienas gerai pasisavintų ir aprūpintų kūdikį būtent tokiomis medžiagomis, kurių jam reikia tam tikru amžiaus periodu. Jau seniai įrodyta, kad jo sudėtis keičiasi priklausomai nuo kūdikio poreikių.

Anksčiau žindymo klausimas nebuvo keliamas, nes tai buvo vienintelis būdas kūdikiui išgyventi. Šiandien yra pieno mišinių, kurie padės, jei:

• moteris gydoma ir tai nesuderinama su žindymu;

• nepakanka pieno ir reikia papildomo primaitinimo;

• mama toli nuo vaiko.

Jei pasirinksite maitinimą pieno mišiniu dėl kitų priežasčių, pagalvokite, kad net moderniausi mišiniai vis dar nėra identiški motinos pienui, nors ir yra labai artimi jo sudėčiai. Būtinai pasitarkite su savo pediatru, koks maistas geriausiai tiks Jūsų kūdikiui.

Kodėl verta rinktis ožkų pieno pagrindu pagamintą mišinį?

Nuo vaikystės esame mokomi, kad karvės duoda pieno, ir dėmesys ožkoms yra veltui neskiriamas. Tačiau būtent ožkų pienas baltymų ir riebalų atžvilgiu yra labiau artimas  moters pienui ir turi panašų sekrecijos mechanizmą.

Lyginant su karvės pienu, jame yra daugiau albuminų, randamų ir motinos piene. Jam patekus į kūdikio skrandį, jis virsta mažais puriais dribsniais. Jie absorbuojami greičiau ir lengviau, nesukeliant virškinimo sutrikimų.  Remiantis tyrimais, praėjus 2 valandoms po valgio, vaiko skrandis suvirškino 50% ožkos pieno ir tik 35% karvės pieno.

Taip yra dėl to, kad ožkos pieno išrūgos skyla greičiau nei karvės. Skrandyje ir žarnyne gaminami fermentai greičiau suvirškina ožkos pieno baltymus.

Kita svarbi jo savybė - didelis sočiųjų riebalų rūgščių kiekis, kuris iš žarnyno absorbuojami tiesiai į kraują.

Be to, iš ožkų pieno geriau pasisavinamas kalcis ir geležis. Jame gausu vario, mangano ir molibdeno, reguliuojančių medžiagų apykaitą ir kraujodarą.

Kūdikiai patys mieliau valgo ožkų pieno pagrindu pagamintus mišinius dėl švelnaus grietinėlės skonio ir komforto pilvelyje.

Kabrita - olandiškas maistas, pagamintas ožkų pieno pagrindu

Galutinai nusprendę, kokio pieno pagrindu pagamintą mišinį valgys jūsų mažylis, ateina laikas pasirinkti produktą. 

Kabrita pieno mišiniai gaminami Olandijoje.Visas gamybos procesas yra kontroliuojamas, pradedant gyvūnų mityba ir jų higiena. Ožkos reguliariai maudomos ir laikomos švarioje aplinkoje. Be to, patinai ir patelės gyvena atskiruose aptvaruose, o tai teigiamai veikia produkto skonį, kvapą ir kokybę.

Taip gaunamas idealus pieno mišinio pagrindas, o toliau panaudojami mokslo pasiekimai ir ypatingas receptas. Pagrindinę informaciją apie sudėtį rasite tiesiai ant mišinio pakuotės.

1. Kabrita laikosi auksinio standarto kūdikių mityboje, jame yra net 60% išrūgų baltymų. Kaip ir motinos piene!

Kodėl išrūgų baltymai tokie svarbūs? Būtent jame yra didžiausias nepakeičiamų aminorūgščių, bei  lengvai įsisavinamų maistinių medžiagų kiekis. Kartais jie vadinami „greitaisiais baltymais“, nes greitai juda iš skrandžio į žarnyną, todėl kūdikiai aktyviai auga ir stiprėja. Beje, išrūgų baltymai taip pat yra įeina į medicininės ir sportinės mitybos sudėtį.

2. Privalomas Kabrita pieno mišinių komponentas yra rOmega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių kompleksai, artimi randamiems motinos piene. Atskirai verta paminėti alfa-linolo rūgštį.

Būtent ji priklauso vienai iš dviejų nepakeičiamųjų riebalų rūgščių ir yra atsakinga už mūsų imunitetą ir atsparumą infekcijoms, regėjimo ir centrinės nervų sistemos vystymąsi ir dar daug kitų organizmo funkcijų. Bet, deja, nors kūdikiui ji ir yra gyvybiškai svarbi, mūsų organizmas jos nesintetina. Tai reiškia, kad jos būtinai turime gauti su maistu.

3. Digest X komplekso sudėtyje yra β-palmitato, panašaus į tą, kuris randamas motinos piene! Jis rūpinasi, kad:

• stiprėtų kūdikio kaulinis audinys;

• rezorbuotųsi į organizmą patekę riebalai;

• pagerėtų naudingųjų žarnyno bakterijų sudėtis;

• vaikas neturėtų virškinimo problemų.

Visa tai tiesiogiai veikia kūdikio nuotaiką ir sveiką miegą.

4. Kabrita ožkų pieno pagrindu pagamintas kūdikių maistas yra praturtintas pro- ir prebiotikais, kurie palaiko sveiką žarnyno mikroflorą. Ekspertai sukūrė unikalų GOS ir FOS prebiotikų ir BB-12 probiotikų derinį, kuris randamas tik Kabrita pieno mišiniuose. Tai puiki vidurių užkietėjimo ir pilvo dieglių, kurie dažnai vargina vaikus pirmaisiais gyvenimo mėnesiais, profilaktika.

5. Svarbus kūdikių maisto komponentas - nukleotidai. Tai yra junginiai, kurių gausu motinos piene. Jie yra daugelio vaikui svarbių medžiagų sudėtinė dalis (kaip dėlionė). Jie skatina ląstelių augimą ir dalijimąsi, pavyzdžiui, žarnyno epitelio vystymąsi, taip pat dalyvauja formuojant organizmo apsaugą.6. Ir, žinoma, vitaminai! Ožkų pieno mišiniuose Kabrita rasite B, A, E, K1, PP, D3 vitaminų, folio ir pantoteno rūgščių, biotino. Ir svarbu, kad jie yra kruopščiai apskaičiuotos koncentracijos.

Kai kūdikis iš žindymo pereina prie mišraus arba dirbtinio maitinimo, tai visada stresas dar nesubrendusiai virškinimo sistemai. Tai galima palyginti su tuo, kai suaugęs žmogus staiga pakeičia sau įprastą virtuvę į kokią nors egzotišką.

Vaikui šis stresas išoriškai pasireiškia diegliais, atpylinėjimu ir virškinimo sutrikimais, išmatų pokyčiais (dažniausiai vidurių užkietėjimu). Būtent todėl svarbu pradėti nuo maisto, kuris būtų kuo artimesnis motinos pienui.

Kabrita ožkų pieno mišiniai padės kūdikiui sklandžiai ir be streso virškinimo sistemai, pereiti prie dirbtinio maitinimo. Jie pasirūpins ne tik komfortišku virškinimu, bet ir harmoningu kūdikio augimu ir vystymusi, beveik kaip motinos pienas.