Pleiskanos – kaip jų atsikratyti naminėmis priemonėmis? Nuskalaujamos priemonės nuo pleiskanų, įtrinamos priemonės ir kaukės

2022 m. lapkričio 27 d., sekmadienis

Pleiskanos – nemalonus negalavimas, kuriuo skundžiasi keli milijonai lenkų. Nors jis labai erzina, su juo galima kovoti naudojant ne vien specializuotą kosmetiką. Atsikratyti pleiskanų galima naudojant natūralias priemones – pristatome efektyviausias iš jų.

 

TRUMPAI

  • Vienas veiksmingiausių pleiskanų atsikratymo būdų – plauti plaukus plaukų skalavimo priemone. Pavyzdžiui, ji gali būti pagaminta iš obuolių acto ar dilgėlių.
  • Pasiteisinusios naminės priemonės nuo pleiskanų – galvos odos įtrynimas aliejais. Populiariausios priemonės gaminamos iš ricinos, arbatmedžių arba alyvuogių aliejaus.
  • Pleiskanų atsikratysite naudodami žaliojo molio kaukę. Molį reikia praskiesti vandeniu ir tepti galvos odą, o paskui nuplauti.

 

Norite pasitarti su dermatologu? Užsakyti

 

TURINYS

 

Naminės priemonės nuo pleiskanų – actas arba citrina

Viena geriausių naminių priemonių nuo sausų pleiskanų – skalavimas obuolių actu. Į stiklinę vandens įpilkite du šaukštus acto ir šį mišinį tepkite ant išplautų plaukų. Jeigu pleiskanos itin vargina, tokią skalavimo priemonę, išplovus galvą, galima švelniai įtrinti į galvos odą.

Citrina taip pat yra puiki naminė priemonė nuo pleiskanų. Kad įsitikintumėte teigiamu poveikiu, tiesiog perpjaukite vaisų pusiau ir viena puse kelias minutes pamasažuokite galvos odą. Po šios procedūros plaukus reikia išplauti. 

 

Naminės priemonės nuo pleiskanų – skalavimas dilgėlių užpilu

Naminės priemonės nuo pleiskanų gali būti veiksmingesnės nei brangi kosmetika. Jeigu kenčiate nuo sausų pleiskanų, skalaukite plaukus dilgėlių užpilu. Vaistinėje ar vaistažolių parduotuvėje nusipirkite džiovintų dilgėlių lapų (geriausia pjaustytų, nesumaltų) ir užplikykite pagal ant pakuotės pateiktą instrukciją. Leiskite užpilui atvėsti, išplaukite plaukus šampūnu ir išskalaukite užpilu.   

 

Naminės priemonės nuo pleiskanų – aliejai

Paprastas būdas sutramdyti pleiskanas – į šampūną įlašinti kelis arbatmedžių aliejaus lašus. Tai sušvelnins uždegimą ir pamaitins galvos odą.

Šiek tiek varginanti, bet itin efektyvi naminė priemonė nuo pleiskanų – ricinos aliejaus įtrynimas į išplautą galvos odą. Įtrynę plaukus, apvyniokite juos rankšluosčiu ir palikite pusvalandžiui. Po pusvalandžio reikia kruopščiai – net kelis kartus – išplauti galvą, kad neliktų aliejaus likučių. Jeigu išplausite netinkamai, ant plaukų liks riebių nuosėdų.   

Kitas būdas –  galvos odą įtrinti alyvuogių aliejumi. Į delną įpilkite ¼ puodelio alyvuogių aliejaus ir įmasažuokite į galvą. Palaukite 10 minučių, po to vėl švelniai įmasažuokite odą ir labai kruopščiai išplaukite plaukus švelniu šampūnu. 

 

Naminės priemonės nuo pleiskanų – žaliojo molio kaukė

Į dubenėlį įdėkite du šaukštus žaliojo molio, išmaišykite jį ir įpilkite truputį vandens. Kruopščiai viską išmaišykite iki vientisos masės ir šia mase įtrinkite galvos odą. Palikite 15 minučių. Po to išplaukite plaukus švelniu šampūnu. 

 

Įvairiaspalvė dedervinė – naminis gydymas

Įvairiaspalvė dedervinė ant odos atsiranda užsikrėtus Malassezia furfur grybeliais, todėl reikia griebtis priešgrybelinių preparatų. Be recepto įsigyjamą tepalą galite nusipirkti vos už kelis zlotus. Kūną reikia plauti švelniu, bekvapiu muilu. Tris kartus per savaitę odą reikia plauti šampūnu nuo pleiskanų. Jeigu vietiniai preparatai nepadeda, galite išbandyti nereceptinius geriamuosius vaistus. Jeigu ir šie nepadės, teks apsilankyti pas dermatologą, kuris įvertins jūsų būklę ir rekomenduos tinkamą gydymą. 

 

Naminės priemonės plaukų riebumui mažinti

Natūralias priemones verta naudoti ne tik kovojant su pleiskanomis – jos taip pat padeda mažinti plaukų riebumą. Šiai problemai spręsti tiks skalavimas rozmarinų užpilu, kuris paruošiamas verdančiu vandeniu užpylus arbatinį šaukštelį džiovintų šios vaistažolės lapų. Užpiltos vaistažolės turi būti plikinamos 5 minutes, po to jos turi atvėsti. Išplovę plaukus išskalaukite juos ir galvos odą paruoštu užpilu. 

Plaukų riebumą gali padėti sumažinti ir citrinų užpilas, gaminamas iš ¼ stiklinės citrinos sulčių ir stiklinės vandens. Jį reikia naudoti taip pat, kaip ir rozmarinų užpilą.  

 

Naminės priemonės odos niežėjimui malšinti

Jeigu vargstate su niežtinčia galvos oda, įtrinkite ją natūraliu jogurtu (būtinai be cukraus sudėtyje). Tokią kaukę palikite 15–20 minučių, po to nuplaukite vandeniu. Alavijų ekstraktu, kurio galima nusipirkti vaistinėje, pravartu tepti niežtinčią beplaukę galvą. Prie niežulio pažeistų vietų galima pridėti ir šio augalo lapų.