Šampūnas priaugintiems plaukams - kokį pasirinkti?

2024 m. birželio 20 d., ketvirtadienis

Kiekviena mergina nori turėti gražius, tankius plaukus. Tad jei jūsų natūralūs plaukai nėra ilgi, tankūs ir stori - šiuolaikinė grožio industrija turi sprendimą ir gali ištaisyti reikiamus trūkumus. Su specialisto pagalba galite padidinti tiek plaukų ilgį, tiek apimtį. Tačiau norint išlaikyti priaugintų plaukų grožį, jiems reikia tinkamos priežiūros.

Priauginti plaukai turi būti reguliariai maitinami kaukėmis ir plaunami tik tinkamais šampūnais. Tačiau šampūnas, kaip taisyklė, naudojamas dažniau nei kaukės. Todėl jį reikėtų rinktis itin atsakingai. Plaukų priauginimas yra gana brangus malonumas, tad taupyti šampūnui šiuo atveju nėra labai geras sprendimas. Svarbu rinktis kokybiškus, geros sudėties produktus. Aukštos kokybės gaminiuose neturi būti vaško, sulfatų, silikonų ar parabenų. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas komponentams, kurie apsaugo nuo plaukų slinkimo, nes jie leidžia ilgiau išlaikyti priaugintas sruogas. 

Kokį šampūną naudoti prieš plaukų priauginimo procedūrą?

Kad kapsulės, kuriomis priauginami plaukai gerai laikytųsi, prieš procedūrą galvą reikia išsiplauti giliai valančiu šampūnu. Prieš priauginimą plaukai ir galvos oda turi būti maksimaliai švarūs. Būtent tai yra raktas į gerą priauginimo kapsulių sukibimą su plaukais. Todėl balzamų ir kaukių naudoti prieš priauginimo procedūrą nerekomenduojama. Be to, prieš atliekant plaukų priauginimą netgi galite naudoti šampūną su alkoholiais, tam kad iš plaukų ir galvos odos tikrai pašalinti riebalus.

Kokį šampūną naudoti po plaukų priauginimo?

Visų pirma, dvi dienas po priauginimo procedūros plauti plaukų nerekomenduojama išvis. O pastoviam naudojimui po plaukų priauginimo rinkitės neutralaus pH lygio šampūnus, taip pat švelnius ir drėkinančius kondicionierius. Venkite šampūnų sausiems plaukams ir apimties suteikiančių šampūnų. Netepkite kondicionieriumi šaknų, galvos odos ar priauginimo kapsulių. Pagrindinė taisyklė paprasta: nešiojant priaugintus plaukus reikia šampūno be sulfatų. Išsiaiškinkime kodėl?

Sulfatai yra sieros rūgšties druskos. Jie dedami į šampūnus, kadangi jie kruopščiai išvalo plaukus ir galvos odą bei gausiai putoja. Tačiau plaunant priaugintus plaukus, šampūnas patenka ne tik ant plaukų, bet ir ant priauginimo kapsulių. O pastarosios dėl netinkamo šampūno pasirinkimo gali greičiau suirti, o tokiu atveju, priauginamos sruogos tiesiog iškrenta. Be to, priaugintiems plaukams netinka ir šampūnai su aliejais bei giliai valantys, kadangi tam tikros medžiagos esančios jų sudėtyje tirpdo priauginimo kapsules ir priauginamos sruogos laikosi trumpiau.

Priaugintų plaukų priežiūra

Jei turite priaugintus plaukus, galite juos plauti specialiu šampūnu skirtu naudoti po plaukų priauginimo, arba kaip jau minėjome, gali būti naudojami ir kokybiški šampūnai be sulfatų. O šukuoti tokius plaukus reikėtų specialiu priaugintiems plaukams skirtu šepečiu retais dantinis. Bet kokios šukos netinka, kadangi gali užkabinti kapsules ir nuplėšti priaugintas sruogeles.

Priaugintus plaukus lygiai taip pat svarbu prižiūrėti kaip ir savo natūralius, o kaukių ir balzamų naudojimas jiems ypatingai svarbus, kadangi priaugintos sruogos negauna mitybos iš šaknų. Labai svarbu žinoti, kad negalima balzamo ar kaukės tepti ant priauginimo kapsulių, o tik nuo plaukų vidurio iki galiukų. Taigi, nors priauginti plaukai ir nereikalauja kažkokios ypatingos ir labai sudėtingos priežiūros, tačiau labai svarbu su jais elgtis atsargiai ir laikytis tam tikrų rekomendacijų. 


- Galvos ir plaukų plovimui rekomenduojami plaukų šampūnai, kuriuose nėra tokių priedų kaip sulfatai, parabenai ar silikonai, taip pat svarbu, kad pasirinktas šampūnas priaugintiems plaukams būtų neutralaus pH. 
- Šampūną reikia tepti ant plaukų atsargiai, paskirstant ant plaukų šaknų ir galvos odos. Šampūnai plaukams ant galvos laikomas ne ilgiau kaip 2 minutes, nebent ant pakuotės nurodyta kitaip, o po to kruopščiai nuskalaujamas. Po to plaukai tepami balzamu ar plaukų kauke, tolygiai ją paskirstant.
- Išplovę plaukus nusausinkite, švelniai priglausdami rankšluostį. Plaukų nereikia susukus gręžti ar stipriai trinti rankšluosčiu.
- Džiovinant plaukus patartina kuo mažiau naudoti plaukų džiovintuvą ir kitus plaukų formavimo įrenginius, kurie veikia naudojant karštą temperatūrą. - - Plaukų džiovintuvą geriau naudoti šalto oro režimu bei naudoti papildomai nuo karščio apsaugančią plaukų kosmetiką. 
- Šukuokite plaukus švelniu šepečiu. Šukavimas turėtų prasidėti nuo galų ir po truputį kilti aukštyn. Būtinai iššukuokite vietas, kur kapsulės pritvirtintos prie plaukų, kad nesusipainiotų plaukai šaknų zonoje. Plaukus reikėtų šukuoti maždaug 2-3 kartus per dieną. 
- Turint priauginamus plaukus jūs negalite eiti miegoti šlapia galva. Prieš einant miegoti reikia gerai išdžiovinti galvą ir surišti plaukus į lengvą kuoduką arba supinti į laisvą kasą.
- Lankantis saunoje, pirtyje ar soliariume, priauginimo kapsules ir pačius plaukus reikia apsaugoti nuo perkaitimo užsidedant specialią kepuraitę. 
- Po maudynių baseine ar jūroje plaukus reikia gerai nuskalauti tekančiu vandeniu po dušu, nors geriausia būtų išplauti su šampūnu, o tada patepti nenuplaunamu apsauginiu balzamu. Ši procedūra turi būti atliekama tam, kad neišsausinti plaukų.
- Norint sustiprinti ir pamaitinti priaugintus plaukus bei suteikti jiems glotnumo ir žvilgesio, reikia naudoti plaukų kaukes. Pastarosios turi būti tepamos maždaug nuo plaukų vidurio, iki plaukų galiukų, neliečiant priauginimo kapsulių.
- Priauginamus plaukus galima dažyti, tačiau šią procedūrą patartina atlikti tik salone pas patyrusį kirpėją, kuris nudažys plaukus tolygiai per visą ilgį.
- Priaugintus plaukus reikia formuoti atsargiai, stengtis atsargiai apeiti plaukų tvirtinimo kapsules. O formavimo priemonės turi būti parinktos atsakingai. Jos turėtų būti neutralaus pH. Norint išsirinkti tinkamas formavimo priemones po priauginimo procedūros, geriausia būtų pasikonsultuoti su plaukų priežiūros specialistu, kuris parinks saugiausias ir tinkamiausias priemones. Na, o sudėtingos šukuosenos atlikimui geriausias variantas būtų apsilankyti salone.
- Būtina periodiškai atlikti priaugintų plaukų korekciją salone, atsižvelgiant į savo plaukų augimo greitį po priauginimo. Šios procedūros metu žemyn nuaugusios priaugintų plaukų sruogos nuimamos ir lydant naują kapsulę perkeliamos aukščiau, link plaukų šaknų. Po priauginimo kapsulėmis, korekcija atliekama praėjus maždaug 2-3 mėnesiams po pirmojo apsilankymo salone. 
- Norint sumažinti apkrovą savo plaukams, galima priaugintus plaukus nuimti kartą per 3 mėnesius. Tačiau tai nėra būtina. Be to, ši procedūra turi būti atliekama tik salone, ir ją atlikti turi patyręs specialistas.

Tiesa sakant, svarbu žinoti, kad priauginami plaukai gali reikalauti skirtingos priežiūros, kuri priklauso nuo priauginimui naudojamos technologijos. Todėl kiekvienu konkrečiu atveju reikia pasiteirauti plaukų priauginimo specialisto apie plaukų priežiūros specifiką.

Šaltiniai:

Chiu CH, Huang SH, Wang HM. A Review: Hair Health, Concerns of Shampoo Ingredients and Scalp Nourishing Treatments. Curr Pharm Biotechnol. 2015;16(12):1045-52. doi: 10.2174/1389201016666150817094447. PMID: 26278532.

Gray J. Hair care and hair care products. Clin Dermatol. 2001 Mar-Apr;19(2):227-36. doi: 10.1016/s0738-081x(00)00133-4. PMID: 11397601.

Trüeb RM. Shampoos: ingredients, efficacy and adverse effects. J Dtsch Dermatol Ges. 2007 May;5(5):356-65. English, German. doi: 10.1111/j.1610-0387.2007.06304.x. PMID: 17451380.

Siūlomi produktai

Apivita
10,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
L'alga
18,90€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
L'alga
31,89€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()