TOP 5 kosmetikos priemonės žiemai

2023 m. lapkričio 20 d., pirmadienis

 

Žvarbus oras neigiamai veikia odą, todėl svarbu ja pasirūpinti jau dabar. Reikia nepamiršti odos drėkinti, nes neigiama temperatūra gali ją išsausinti. Sužinokite, kodėl turėtumėte rinktis kosmetikos priemones.

Galvojant apie veiksmingą odos priežiūrą žiemos metu, svarbu nepamiršti rankų, lūpų, veido ir pėdų, nes būtent šios sritys dažniausiai būna ypač sausos. Žinoma, nereikėtų pamiršti drėkinti viso kūno odos. Svarbu ne tik naudoti tinkamas kosmetikos priemones, bet ir vartoti pakankamai skysčių.

 

Rankų kremas

Nuo nepalankių oro sąlygų ypač kenčia rankos, ypač tų žmonių, kurie pamiršta mūvėti pirštines. Šaltis ir vėjas smarkiai dirgina odą, todėl ji ima skilinėti.

Geriausias būdas to išvengti – naudoti atkuriamuosius ir apsauginius rankų kremus, paliekančius ant odos lengvą apsauginį sluoksnį.

Būtų puiku, jei tokio kremo sudėtyje būtų aktyvaus multivitaminų komplekso, veiksmingai drėkinančio rankų odą. Kita vertinga sudedamoji dalis yra pantenolis, kuris malšina sudirgimą ir skatina atsinaujinimą bei drėkinimą.

 

Apsauginė priemonė lūpoms

Žiemą ir esant žemai oro temperatūrai svarbu nepamiršti tinkamai apsaugoti lūpų. Dėl šalto oro jos išsausėja ir pradeda skeldėti. Svarbu reguliariai naudoti lūpų balzamą, kad lūpos būtų tinkamai sudrėkintos ir atrodytų nepriekaištingai. Be to, tokie produktai palaiko natūralias odos apsaugines funkcijas.

Vertingos sudedamosios dalys yra vitaminas E, kuris malšina sudirgimą, ir mažinantis uždegimą bisabololis. Populiarus ingredientas yra ir simondsijų ekstraktas, kuris apsaugo lūpas nuo išsausėjimo.

 

Veido kremas

Svarbi apsaugos nuo šalčio dalis yra tinkama veido, kuris yra veikiamas oro sąlygų, priežiūra. Svarbu atrasti veido kremą, skirtą kasdienei odos priežiūrai. Intensyviai drėkinančias priemones dažniausiai galima naudoti sergant atopiniu dermatitu bei psoriaze.

Sudėtyje esantis alantoinas arba makadamijų aliejus sustiprina odos apsauginį barjerą, sumažina niežėjimą. Geras veido kremas turėtų būti neutralaus pH ir, svarbiausia, be šių medžiagų:

- kvapiųjų medžiagų;

- lanolino;

- dažiklių;

- mineralinio aliejaus;

- PEG emulsiklių.

 

Pėdų kremas

Žiemą nereikėtų pamiršti ir kojų priežiūros. Visą vasarą oda buvo veikiama sausėjimą skatinančių veiksnių, o šaltas metų laikas yra puikus metas pašalinti suragėjusią odą. Be to, saugančios nuo šalčio šiltos kojinės vis tiek spaudžia odą, riboja oro cirkuliaciją ir epidermio atsinaujinimą.

Nuolatos keičiantis pėdų temperatūrai reikia pasirūpinti tinkamu jų drėkinimu. Veiksmingos kosmetikos priemonės savo sudėtyje turi karbamido ir pieno rūgšties, ne tik apsaugančių nuo vandens netekimo, bet ir raminančių bei didinančių elastingumą.

 

Kūno balzamas

Žema temperatūra veikia visą kūną, todėl labai svarbu jį tinkamai drėkinti. Reikėtų pasirūpinti epidermio šveitimu, kad naudojami balzamai įsigertų giliau.

Veiksmingą drėkinimą užtikrina tie kūno balzamai, kurių sudėtyje yra mažiausiai vandens ir daugiausia atkuriamųjų ir apsauginių medžiagų. Dėl to įmasažavus į kūną atsiranda vėsinimo pojūtis, o oda tampa švelni ir elastinga. Be to, svarbu pasirūpinti, kad kosmetikos priemonė nebūtų komedogeninė, t. y. užkemšanti odos poras.