Garbanotų plaukų priežiūros gidas

2024 m. balandžio 18 d., ketvirtadienis

Garbanoti ir tiesūs plaukai - tai skirtingos tekstūros, todėl garbanotiems plaukams reikalinga ypatinga priežiūra, atitinkanti jų specialiuosius poreikius: švelnus valymas, maitinimas ir gilus drėkinimas. Garbanoti plaukai yra sausesni, porėti ir nepaklusnūs, todėl jiems reikia specialių priežiūros priemonių. Garbanotų plaukų savininkėms reikėtų naudoti specialias priemones su sustiprintu drėkinamuoju kompleksu: tai palengvins formavimą, plaukai taps lengviau iššukuojami, o garbanoms suteiks sveiką išvaizdą.

Teisinga garbanotų plaukų priežiūra

Kad garbanoti plaukai būtų ne trūkumas, o privalumas, juos reikia tinkamai prižiūrėti.

Šukuokite plaukus tik po kondicionieriaus arba kaukės panaudojimo. Taip ne tik sumažinsite plaukų lūžinėjimą, bet ir užtikrinsite efektyvesnį drėkinimą, nes priemonė geriau pasiskirstys per visą plaukų ilgį ir sudrėkins kiekvieną sruogą. Nešukuokite sausų plaukų šepečiu. Jei dienos eigoje norite pataisyti garbanas - galite pašukuoti jas pirštais.

Džiovinant plaukus naudokite difuzorių, nemėginkite džiovinti plaukų džiovintuvu su standartiniu antgaliu. Tokiu atveju garbanos praras formą, susipainios, bei džius netolygiai. Difuzorius padės suformuoti ryškias ir elastingas garbanas bei tolygiai išdžiovinti visus plaukus. 

Ypatingą dėmesį atkreipkite į galvos odą. Jei jūsų galvos oda linkusi riebaluotis, tokiu atveju kartą per savaitę naudokite valomąjį galvos odos šveitiklį. Kitu atveju, jei jūsų galvos oda išsausėjusi, juntamas diskomfortas ir oda yra sudirgusi - ją būtina intensyviai maitinti bei drėkinti.

Drėkinkite plaukus. Tai geriausia padaryti specialių garbanotų plaukų priežiūros priemonių pagalba. Jose yra galingas drėkinančių komponentų kompleksas, todėl plaukai tampa švelnesni ir paklusnesni. Svarbu naudoti ne tik nuplaunamas priežiūros priemones (kondicionierius, kaukes), bet ir nenuplaunamas priežiūros priemones, pavyzdžiui, kremą ar nenuplaunamą kondicionierių. Pakankamas garbanotų plaukų drėkinimas padeda suformuoti elastingas garbanas, sukuria papildomą apsauginę plėvelę ant plaukų nuo drėgmės praradimo ir labai palengvina garbanų priežiūrą. 

Kaip drėkinti garbanotus plaukus?

Garbanotų plaukų drėkinimas yra raktas į sveiką jų išvaizdą, kuris užkerta kelią problemoms, tokioms kaip plaukų sausumas, trapumas ir pūtimasis. Štai keletas patarimų, kurie padės tinkamai drėkinti plaukus:

Naudokite nenuplaunamus kondicionierius. Tai yra puikus sprendimas tiems, kurie turi garbanotus plaukus. Nenuplaunamus kondicionierius galima naudoti po plovimo šampūnu, ant drėgnų plaukų, o pagrindinė jų užduotis – išlaikyti drėgmę plaukuose bei apsaugoti juos nuo žalingo aplinkos poveikio. Ieškokite kondicionierių su natūraliais aliejais ir drėgmę sulaikančiomis medžiagomis.

Naudokite aliejus. Plaukų tepimas aliejumi yra puikus būdas intensyviai juos sudrėkinti. Galite naudoti įvairius aliejus - kokosų, argano, simondsijų ar alyvuogių – viskas priklauso nuo jūsų plaukų tipo ir jų poreikių.

Ištepkite plaukus aliejumi ir palikite kelioms valandoms arba per naktį, o tada išplaukite plaukus kaip įprastai. Aliejus bus ypač naudingas esant plaukų pažeidimams, o be to, suteiks garbanoms elstingumo bei išryškins jas.

Reguliariai naudokite giliai drėkinančias priemones. Kartą per savaitę ar dvi naudokite kaukę ar kitas giliai drėkinančias priemones, kad suteiktumėte plaukams papildomos drėgmės. Garbanotiems plaukams dažnai reikia daugiau riebalų ir baltymų, kad išlaikyti drėgmę, todėl jiems idealiai tiks būtent tokių ingredientų turinčios kaukės.

Kaip išdžiovinti garbanotus plaukus?

Garbanoti plaukai dažnai yra labiau pažeidžiami, todėl labai svarbu žinoti, kaip juos džiovinti. Taigi, keletas svarbių patarimų, kaip džiovinti plaukus:

Netrinkite plaukų rankšluosčiu. Išplovę plaukus, švelniai juos nusausinkite, tačiau venkite intensyvaus spaudimo ar trynimo, nes taip dar labiau atversite plaukų žvynelius, o tuomet plaukai bus išsipūtę ir sunkiau formuojami. 

Naudokite difuzorių. Garbanotiems plaukams džiovinti reikia naudoti plaukų džiovintuvą su difuzoriumi. Difuzorius padeda tolygiai paskirstyti šiltą orą ir greitai išdžiovinti plaukus. Plaukų džiovinimas difuzoriumi iš pradžių gali atrodyti šiek tiek sudėtingas procesas, tačiau greitai prie to priprasite. Taigi, kaip atrodo plaukų džiovinimas su difuzoriumi? Pakreipkite galvą žemyn, plaukus suskirstykite į kelias dalis, tada difuzoriumi uždenkite plaukų galiukus ir švelniai stumkite bei kelkite juos į viršų, link galvos odos. Taip paskirstysite orą aplink plaukų šaknis. Džiovinkite maždaug 20-40 sekundžių, išjunkite plaukų džiovintuvą, nuimkite garbanas nuo difuzoriaus ir kartokite procedūrą su kitomis sruogomis tol, kol išdžiovinsite visus plaukus. Be to, džiovinant garbanas stenkitės per daug nejudinti difuzoriaus, kad išvengtumėte plaukų pūtimosi.

Venkite karšto oro. Garbanoti plaukai nemėgsta aukštos temperatūros – karštas oras gali juos dar labiau išsausinti ir pažeisti. Plaukų džiovintuvą naudokite nustatę žemiausią temperatūrą. O jei reikia plaukus išdžiovinti greičiau, naudokite apsaugą nuo karščio.

Ar galima šukuoti garbanotus plaukus?

Taip, šukuoti garbanotus plaukus galima, bet itin svarbu tai daryti teisingai. Garbanotų plaukų šukavimas šepečiu labai skiriasi nuo tiesių plaukų šukavimo. Atminkite, kad garbanotus plaukus geriausia šukuoti tada, kai jie dar drėgni, kadangi tuo metu jie ne tik lengviau iššukuojami, bet ir mažiau pažeidžiami.

Procesas išties paprastas: po plovimo šampūnu plaukus patepkite kondicionieriumi arba kauke ir pirštais švelniai iššukuokite. Jei reikia kruopštesnio šukavimo, naudokite plačias šukas arba specialų garbanotiems plaukams skirtą šepetį. Atsargiai šukuokite plaukus, pradėdami nuo galiukų ir palaipsniui kildami aukštyn, kad nepažeistumėte garbanų.

Kuo garbanotiems plaukams skirti šampūnai skiriasi nuo įprastų?

Aukštos kokybės garbanotiems plaukams skirtuose šampūnuose, kaip taisyklė, nėra sulfatų (arba yra  švelnios jų formos). Taip pat, tokių šampūnų sudėtyje turėtų būti medžiagų, kurios giliai drėkina ir maitina plaukus, bet tuo pačiu jų neapsunkina. Be abejo, garbanotiems plaukams reikalinga kruopšti priežiūra, tačiau ji turėtų būti kiek švelnesnė, kad dar labiau nepažeisti plauko struktūros.

Ko neturėtų būti garbanotiems plaukams skirtose priežiūros priemonėse?

Garbanotiems plaukams skirtose priežiūros priemonėse neturėtų būti silikonų, alkoholių (izopropilo alkoholio, etanolio, propilo alkoholio ir kt.), parabenų, sulfatų, vaškų (bičių vaško, kandelila vaško) mineralinio aliejaus, petrolatumo, parafino ir kitų plaukus apsunkinančių ir sausinančių medžiagų. Iš tiesų, visą plaukų priežiūros kosmetiką vertėtų pakeisti natūralia. 

Kokia turėtų būti banguotų plaukų priežiūra?

Venkite šiurkščių šampūnų, kurių sudėtyje yra sulfatų. Dėl šių medžiagų šampūnas stipriai putoja, kad efektyviai išvalytų odą nuo nešvarumų. Bet tuo pačiu metu jos gali prasiskverbti giliai į plaukus, juos išsausindamos bei paskatinti jų trapumą. Todėl garbanotus plaukus reikia plauti tik šampūnu be sulfatų: jis švelniai išvalys galvos odą ir nepažeis plaukų.

Garbanotiems plaukams skirtose priemonėse – kaukėse ir kondicionieriuose – neturėtų būti silikonų. Šie komponentai sudaro ploną plėvelę ant plaukų paviršiaus, kuri suteikia papildomo blizgesio. Tačiau tai ne visada naudinga, kadangi silikonai gali užkimšti plaukus ir trukdyti natūraliam jų drėkinimui. Todėl verčiau rinkitės šampūnus su natūralesne sudėtimi.

Garbanotų plaukų priežiūrai reikėtų naudoti tokias priežiūros priemones, kurios intensyviai drėkina ir suteikia garbanoms tvirtumo bei elastingumo. O garbanotų plaukų formavimui galite naudoti nenuplaunamus kremus ir kondicionierius: jie padės suformuoti garbanas ir suteiks joms elastingumo.

Šaltiniai:

Robbins CR. The physical properties and cosmetic behavior of hair. In Chemical and Physical Behavior of Human Hair. New York: Springer-Verlag, 1988: 268.

Konstantinos Anastassakis, Konstantinos Anastassakis, The Morphology and Structure of the Hair Shaft, Androgenetic Alopecia From A to Z, 10.1007/978-3-030-76111-0_6, (59-76), (2022).

Westgate GE, Ginger RS, Green MR. The biology and genetics of curly hair. Exp Dermatol. 2017 Jun;26(6):483-490. doi: 10.1111/exd.13347. PMID: 28370528.

Siūlomi produktai

Diapason Cosmetics Milano
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Yra
ELGON YES CURLS drėkinamasis šampūnas garbanotiems plaukams HYDRA, 250 ml
-30%
ELGON
12,59€ 17,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ELGON
25,79€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ELGON
25,79€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()