Plaukų priežiūros priemonės
Sveiki ir švytintys plaukai yra laikomi vienu iš grožio etalonų. Be abejo, pastaruosius puoselėti nėra taip jau paprasta. Kai kurie dalykai priklauso nuo genetikos, kiti – nuo mitybos, vandens suvartojimo, judėjimo, sveikuoliško gyvenimo būdo palaikymo. Be jokios abejonės, nemenkai pagelbėti gali ir tinkamai parinktos priemonės plaukams. Šiuo atveju, svarbu atsižvelgti į jų tipą, problemines vietas, įsigytų produktų sudėtį. Pravartu atsiminti, jog tai, kas puikiai prigijo draugei, nebūtinai tiks ir Jums – juk kiekvienas esame be galo skirtingas. Taigi, norint išlaikyti kuo gražesnius plaukus, svarbu investuoti į kokybiškas, asmeniškai Jums tinkamas priemones.
Plaukų priežiūros priemonės – kaip išsirinkti?
Be jokios abejonės, pačia svarbiausia priemone plaukams reikėtų laikyti šampūną. Pastarasis pasirūpina tuo, kad įvairūs nešvarumai ir riebalai būtų pašalinti nuo galvos odos. Be abejo, šį produktą reikėtų naudoti kiekvienam – tiek vyrams, tiek moterims, taip pat jaunesniems ar vyresniems vartotojams. Kita vertus, egzistuoja nemažai pagalbinių priemonių, mat dažniausiai vien šampūno nepakanka. Tai gali būti plaukų kondicionierius, kaukė, aliejus, įvairūs serumai. Kiekvienas iš jų atlieka ganėtinai skirtingas funkcijas. Tačiau, kaip jau buvo minėta anksčiau, norint išsaugoti žvilgančius bei sveikus plaukus vien šampūno nepakanka. Įprastai, papildomos priemonės yra įsigyjamos atsižvelgiant į problemines vietas. Visgi, norintiems sutaupyti, pravarčiausia būtų apsvarstyti kokybiško šampūno, plaukų kondicionieriaus ir kaukės pirkimą.
Priemonių pasirinkimo ypatumai
Plaukų priemonės gali būti ganėtinai įvairios. Visgi, norint pasirinkti tinkamą produktą, vertėtų atsižvelgti į savo plaukų tipą ir problematiką. Pavyzdžiui, išsausėjusiai galvos odai tikriausiai prireiks maitinančio bei drėkinančio šampūno. Tokie plaukai dažnai yra linkę skilinėti ir veltis, juos tampa sunkiau iššukuoti. Visgi, pastaruosius patariama plauti kuo rečiau, maždaug 1 ar 2 kartus per savaitę. Be to, papildomam drėkinimui pravartu naudoti kondicionierių, retkarčiais užsitepti įvairias kaukes. Žinoma, taip pat egzistuoja šampūnų, skirtų būtent riebesniems plaukams. Be abejo, pagelbėti gali ir įvairios papildomos priemonės – serumai ar kondicionieriai. Kita vertus, riebesnius plaukus taip pat reikia drėkinti, todėl produktus geriausia kaitalioti. Žinoma, visuomet svarbu atsižvelgti į esminę problemą. Pavyzdžiui, egzistuoja priemonės, padedančios kovoti su pleiskanomis, skatinančios plaukų augimą ar didinančios jų apimtį. Tad, išeičių tikrai gausu – belieka išsirinkti.
Visgi, norint pasiekti geriausią įmanomą rezultatą, pravartu atsižvelgti į pasirinktų priemonių sudėtį. Pavyzdžiui, pasižymintiems kiek jautresniais plaukais reikėtų privengti sulfatų ir silikonų. Šios medžiagos gali dirginti galvos odą, tačiau to pasekmes pajaučia tikrai ne kiekvienas. Taipogi, puiku, jeigu priemonėje yra tokių sudedamųjų dalių, kaip pantenolis, hidrolizuoti baltymai, glicerinas.
Ką dar reikėtų žinoti?
Daugeliui žmonių, įprastai plaukų priežiūrai dažniausiai užtenka vos kelių priemonių – šampūno, kondicionieriaus ir retkarčiais naudojamų kaukių. Kita vertus, kovojant su išsišakojusiais galiukais, vėlimusi ar skilinėjimu, vertėtų įsigyti specialius aliejus bei serumus. Visgi, plaunant galvą, svarbiausia nepamiršti tinkamo produktų paskirstymo. Pavyzdžiui, šampūnu reikėtų įtrinti tik pačią odą. Vėliau, ėmus skalauti vandeniu, per visą plaukų ilgį nubėga pakankamas priemonės kiekis, jog šie būtų švarūs. Tuo tarpu, kondicionieriaus verčiau netepti ant galvos odos. Kitu atveju, galite paskatinti didesnį susiriebalavimą. Taigi, šį produktą derėtų naudoti, paskirstant jį per visą plaukų ilgį, tačiau privengiant šaknų. Be abejo, svarbu gerai išskalauti šampūną ir kitas priemones, kitu atveju, tai gali atnešti papildomų problemų. Taipogi, nepamirškite, jog visiškai atskirus produktus reikėtų nupirkti vaikams – tad, suaugusių šampūnais jų plaukų verčiau neplaukite. Kitu atveju, priemonės gali alergizuoti ar paveikti jautresnį mažylių organizmą.