Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Kontaktiniai lęšiai

Kontaktiniai lęšiai mūsų visuomenėje populiarėja vis labiau. Tai – patogus būdas pagerinti regėjimą, praktiškai nepakeičiant savo išvaizdos. Lęšiai pasižymi išties didele privalumų gausa. Taigi nenuostabu, jog kai kurie žmonės akinius iškeičia būtent į juos. Visgi, norint, kad šių nešiojimas būtų komfortiškas, svarbi tinkama priežiūra. 

Rodyti daugiau
23 prekė(s)
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Kontaktinių lęšių privalumai

Kontaktiniai lęšiai pasižymi didele privalumų gausa. Nenuostabu, jog vietoj akinių šie yra pasirenkami vis dažniau. Vienas iš didžiausių tokio pasirinkimo privalumų – tai neutralumas išvaizdos atžvilgiu. Lęšiai akyse yra praktiškai “nematomi”. Taigi jie nepakeičia asmens išvaizdos, dera prie bet kokios aprangos. Dalis asmenų nemėgsta dėvėti akinių, nes su šiais jaučiasi negražūs. Tokiu atveju, lęšiai taps idealiu pasirinkimu. Be to, su šiais patogu sportuoti. Tuo tarpu, fizinio aktyvumo metu, akiniai dažniausiai krenta nuo veido ir gali sulūžti. Lęšiai užima išties nedaug vietos, todėl juos su savimi patogu pasiimti bet kur – į darbą, keliones, gamtą. Taigi, kaip galite matyti, šie pasižymi išties didele privalumų gausa. Belieka pasinaudoti lęšių teikiamomis galimybės. 

Kontaktinių lęšių trūkumai

Tiek akiniai, tiek kontaktiniai lęšiai turi tam tikrų trūkumų. Taigi renkantis tinkamą variantą, pravartu atsižvelgti į Jums svarbiausius aspektus. Vienas iš didžiausių lęšių trūkumų yra tai, kad juos pirkti reikia reguliariai. Tuo tarpu, itin saugant akinius, šiuos dėvėti galima išties ilgą laiką (nebent pablogėja regėjimas). Be to, dėl savo plonumo, lęšiai gana lengvai plyšta. Žinoma, bėgant laikui, dauguma asmenų išmoksta su jais elgtis atsargiai. Visgi, niekas negarantuoja, kad mėnesiniai lęšiai atlaikys visą nurodytą laikotarpį. Be to, daugumai naujokų yra sunku juos įsidėti ar išsiimti. Žinoma, tai vienas iš tų dalykų, kurie įprastai su laiku pagerėja. Kita vertus, pačioje pradžioje tai gali sukelti nemažai streso. 

Vienadieniai akių lęšiai

Vienadieniai akių lęšiai naudojimu puikiai atspindi savo pavadinimą. Jeigu juos įsidedate ryte, tuomet tos pačios dienos vakare turėtumėte išmesti. Trumpą dėvėjimo laiką būtų galima vadinti tokių lęšių privalumu. Tai užkerta kelią infekcijoms. Be to, tokie lęšiai itin tinka žmonėms, įprastai dėvintiems akinius, tačiau dėl tam tikrų priežasčių nusprendusiems atsisakyti akinių dėvėjimo vos vienai dienai. Dažniausiai tai aktualu sportuojantiems ar įvairiuose renginiuose dalyvaujantiems asmenims. Kita vertus, dar vienu tokių lęšių privalumu būtų galima įvardinti paprastą priežiūrą. Be to, šis variantas idealiai tinka žmonėms, kurie nori išbandyti lęšių dėvėjimą. Rekomenduojama pirmiausiai įsigyti vienadienį variantą. Tai – pigesnis pasirinkimas, kuris leis įvertinti ar lęšiai Jums tinka.

Mėnesiniai lęšiai

Pakartotinio nešiojimo lęšiai itin tinka tiems, kurie šiuos nori dėvėti visą laiką. Visgi, jų priežiūra yra kiek sudėtingesnė. Kartu su lęšiais svarbu įsigyti dėkliuką ir kokybišką skystį. Nakties metu juos patartina išsiimti. Kita vertus, tai nėra privaloma. Taigi atsižvelgiant į pasirinktus lęšius, kai kurie žmonės nusprendžia su jais miegoti. Visgi, jaučiantiems diskomfortą ar norintiems pailsinti akis, rekomenduojama šiuos išsiimti. Tai darykite ir prieš įvairias maudynes. Kitu atveju, galite susidurti su infekcijomis. Be to, nenešiokite lęšių ilgiau, negu nurodo galiojimo laikas. 

Spalvoti kontaktiniai lęšiai

Spalvoti kontaktiniai lęšiai gali tapti puikia naujo įvaizdžio detale. Jeigu visuomet svajojote apie kitą akių atspalvį – tai idealus pasirinkimas būtent Jums. Spalvoti lęšiai gali būti tiek su dioptrijomis, tiek be jų. Taigi, norint šiuos nešioti, žmogui nėra reikalinga regos korekcija. Kita vertus, pasirinkusiems spalvotus lęšius su dioptrijomis, taip pat svarbu jais rūpintis atsakingai. Kai kuriems žmonėms kyla klausimas – ar toks variantas yra išties saugus? Visgi, šie lęšiai yra tokie pat saugūs, kaip ir standartiniai. Taigi pergyventi tikrai nereikėtų. Belieka tinkamai jais pasirūpinti. 

Kaip įsidėti ir išsiimti lęšius?

Prieš įsidedant kontaktinius lęšius svarbu kruopščiai nusiplauti rankas. Žinoma, taip pat nepamirškite tinkamai šių nusausinti. Paėmę lęšį atidžiai jį apžiūrėkite. Įsitikinkite, kad ant šio nėra jokių įbrėžimų ar įplyšimų. Jeigu lęšis pažeistas – išmeskite ir paimkite naują. Iš dėkliuko jį imkite kuo atsargiau. Rekomenduojama šį pasidėti ant rodomojo piršto. Žinoma, svarbu, kad ranka būtų sausa. Tuomet, viduriniuoju pirštu švelniai patraukite apatinį voką į apačią. Kitą ranką panaudokite tam, kad viršutinį voką pakeltumėte į viršų. Lęšį į akį dėkite maždaug ties centru. Kai tai padarėte, įvertinkite savo savijautą. Jeigu viskas gerai – galite ramiai pradėti dieną.

Prieš išsiimant kontaktinius lęšius taip pat reikėtų nusiplauti rankas. Rekomenduojama žiūrėti truputį į viršų. Piršto pagalvėle prilieskite apatinę lęšio dalį ir patraukite jį į apačią. Tuomet rodomuoju pirštu šį suimkite bei išimkite iš akies. Svarbu, jog elgtumėtės kuo švelniau, mat kitu atveju, galite nesunkiai lęšį suplėšyti. Šio įsidėjimas ir išėmimas priklauso nuo žmogaus įgūdžių. Visgi, pačioje pradžioje tam reikėtų nusimatyti kiek daugiau laiko. Jeigu dedant arba išimant lęšis iškrito, kuo greičiau jį praplaukite specialiu tirpalu. Jei vis tik procesas atrodo per sudėtingas, galima kreiptis į optikos centrą, kur specialistai pamokys kaip tinkamai įsidėti bei išsiimti lęšius.

Kontaktinių lęšių priežiūra

Norint, jog lęšiai tarnautų kuo ilgesnį laiką, o patys išvengtumėte įvairių infekcijų, svarbu tinkamai šiuos prižiūrėti. Greičiausiai kyla klausimas – kaip tai padaryti? Pirmiausiai, kartu su lęšiais reikėtų įsigyti dėkliuką ir specialų tirpalą. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, prieš juos įsidedant svarbu, kad nusiplautumėte rankas. Jokiu būdu nenaudokite vandentiekio vandens kontaktinių lęšių priežiūrai. Kitu atveju, galite susidurti su infekcijomis. Nepamirškite, jog lęšius rekomenduojama išsiimti prieš einant miegoti. 

Kontaktiniai lęšiai ir vanduo

Daugeliui lęšius nešiojančių asmenų dažnai kyla klausimų, susijusių su įvairiais vandens telkiniais. Pavyzdžiui – ar tokiu atveju lęšius reikėtų išsiimti? Jeigu vanduo švarus ir niekuo neužterštas, kontaktiniai lęšiai gali likti ir akyse. Tačiau maudantis įvairiuose telkiniuose, turėtumėte elgtis kuo atsargiau, kad nepasigautumėte infekcijos. Dėl šios priežasties, dažniausiai rekomenduojama juos išsiimti. Tai galioja ir tuomet, kai kalbame apie baseinus. Nors chloras veikia kaip dezinfekuojanti priemonė, vis tiek išlieka galimybė pasigauti infekciją. Žinoma, maudantis baseine arba atvirame vandens telkinyje galima naudoti plaukimui skirtus apsauginius akinius. Visgi, lęšius rekomenduojama išsiimti net tuomet, kai maudotės duše. Tačiau, jeigu to daryti nenorite, bent jau pasistenkite neliesti akių neplautomis rankomis. 

Kontaktiniai lęšiai vaikams

Su prastu regėjimu taip pat susiduria ir vaikai. Visgi, dauguma tėvelių nė nesvarstę nuperka šiems akinius. Be abejo, jeigu tai tinka abiems pusėms, toks sprendimas gali pagelbėti matyti geriau. Kita vertus, kartais vaikams nepatinka, kaip jie atrodo dėvėdami akinius. Be to, tai gali apsunkinti sportą, žaidimus ir panašias veiklas. Laimei, egzistuoja viena paprasta išeitis – kontaktiniai lęšiai. Visgi, dalis tėvų nerimauja ar šiuos išties galima nešioti vaikams. Tai labai priklauso nuo mažamečio amžiaus. Svarbu, kad vaikas sugebėtų savarankiškai įsidėti ir išsiimti lęšius. Be to, egzistuoja nemažai jų priežiūros taisyklių, kurias aptarėme jau kiek anksčiau. Taigi dažniausiai rekomenduojama pirkti lęšius ne jaunesniems nei 12 metų vaikams. Kita vertus, jeigu nerimaujate dėl šių nešiojimo, visuomet galite pasitarti su specialistais. 

Lęšiai ir makiažas

Nešioti lęšius galima ir tuomet, jeigu naudojate įvairias kosmetikos priemones. Visgi, svarbu, kad šiuos įsidėtumėte dar prieš dažantis. Be abejo, nepamirškite nusiplauti rankų, kad priemonių likučiai vėliau nepatektų į akis. Panaši taisyklė galioja ir vakaro metu. Svarbu, jog pirmiausiai išsiimtumėte lęšius, o tik tuomet valytumėte makiažą. Be abejo, nepamirškite pasidomėti perkamų priemonių sudėtimi. Kai kurie produktai gali sukelti alergines reakcijas aplink akis. Tad būkite atidūs. Bet kokiu atveju, kokybiškos makiažo priemonės gali būti naudojamos ir toliau. Visgi, nepamirškite laikytis tinkamos lęšių įdėjimo ir išėmimo tvarkos. Be to, pasisaugokite, jog purvinomis rankomis nepaliestumėte akių. Kitu atveju, galite susidurti su infekcija. 

Dažniausiai pasitaikančios problemos

Dauguma lęšius dėvinčių asmenų susiduria su ganėtinai panašiomis problemomis. Taigi – kaip reikėtų jas išspręsti? Dažniausiai susiduriama su mechaniniais lęšių pažeidimais. Tai gali būti įbrėžimai arba įplyšimai. Vertėtų paminėti, kad norint to išvengti, svarbu šiuos laikyti specialiame tirpale. Pasirūpinkite, kad skysčio būtų pakankamai. Kitu atveju, bėgant laikui lęšiai ima sausėti ir pasidaro mažiau atsparūs įvairiems pažeidimams. Be to, dauguma asmenų taip pat susiduria su akių jautrumu šviesai. Taip nutinka dėl to, kad nešiojate juos ilgiau nei galima. Taigi susidūrus su tokia problema reikėtų įsigyti naują lęšių porą. Be abejo, neretai pasitaiko ir įvairios infekcijos. Norint to išvengti labai svarbu tinkamai prižiūrėti lęšius ir juos dezinfekuoti. 

Ką dar reikėtų žinoti?

Visuomenėje sklando nemažai su kontaktiniais lęšiais susijusių mitų. Pavyzdžiui, teigiama, kad šie sukelia akių infekcijas. Visgi, tai netiesa. Infekcijas sukelia tik netinkama priežiūra, o ne patys lęšiai. Panašios problemos iškyla tuomet, kai nesilaikoma elementarių higienos taisyklių. Kita vertus, jeigu tinkamai prižiūrėsite lęšius, tikėtina, jog išvengsite akių infekcijų. Dar vienas ganėtinai dažnas mitas yra tai, kad negalėsite naudoti kosmetikos priemonių. Visgi, lęšių nešiojimas to tikrai neriboja. Svarbiausia, kad makiažą darytumėte po to, kai šiuos jau įsidėjote. Tuo tarpu, kosmetikos priemones nuvalykite tik tuomet, kai lęšius išsiėmėte. Dar vienas mitas yra tai, jog šie neleidžia akims kvėpuoti. Visgi, laikantis nešiojimo rekomendacijų, su tokia problema tikrai nesusidursite. Be to, dalis asmenų mano, kad lęšiai gali užstrigti akyse. Tačiau tai nėra tiesa. Lęšiai gali likti akies priekyje arba po voku, jeigu netinkamai juos įdėjote. Visgi, šie niekuomet nepasislinks už akies, mat ją saugo apsauginis barjeras. Taigi pergyventi tikrai nereikėtų. 

Kontaktiniai lęšiai – kaina ir jos ypatumai

Jeigu dėl vienokių ar kitokių priežasčių akinių dėvėti nenorite, tačiau be jų matote prastai, greičiausiai Jums reikalingi kontaktiniai lęšiai. Kaina ir kai kurie aukščiau išvardinti mitai neretai atbaido dalį žmonių nuo pabandymo. Visgi, viskas yra gerokai paprasčiau nei gali pasirodyti. Dauguma lęšių nekainuoja itin brangiai. Be abejo, tai priklauso nuo to, kaip dažnai juos keičiate ir prižiūrite. Pavyzdžiui, pačioje pradžioje, kol dar nemoka tinkamai šių įsidėti, kai kurie žmonės juos sugadina dažniau. Kita vertus, vėliau viskas pasidaro gerokai lengviau. 

Kontaktiniai lęšiai internetu

Kontaktiniai lęšiai internetu yra išties patogus ir laiką taupantis sprendimas. Be abejo, svarbu, jog tiksliai žinotumėte Jums tinkamą dioptriją. Visgi, užsisakydami internetu sutaupysite ne tik šiek tiek savo laiko, tačiau ir pinigų. Be to, lęšius įsigyti galėsite būdami bet kur – darbe, vakarėlyje ar net užsienyje. Taigi tai išties patogus būdas nusipirkti Jums reikalingas prekes. Belieka išsirinkti labiausiai tinkamą variantą bei juo pasinaudoti.

Mano krepšelis