Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Pulsoksimetrai

Pulsoksimetrai yra medicininiai prietaisai, skirti matuoti deguonies kiekį kraujyje. Nors įprastai šie naudojami įvairiose gydymo įstaigose, vis daugiau žmonių tokį prietaisą įsigyja ir savo reikmėms. Jis aktualus turintiems tam tikrų sveikatos sutrikimų, daug sportuojantiems arba paprasčiausiai smalsiems asmenims. Kita vertus, pulsoksimetrų poreikis taip pat padidėjo ir tuomet, kai prasidėjo COVID-19 pandemija. 

Rodyti daugiau
7 prekė(s)
ZONDAN
33,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Accare
36,48€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Evolu
48,55€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Microlife
40,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
OxyWatch
41,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Rossmax
47,92€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Rossmax
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Ieškokite vaistinėse

Pulsoksimetrai – ką žinoti svarbiausia?

Pulsoksimetrai – tai medicininiai prietaisai, skirti matuoti arterinio kraujo hemoglobino įsotinimą deguonimi. Be to, jie taip pat tikrina pulso dažnį. Dauguma pulsoksimetrų tinka naudoti suaugusiems žmonėms, kurie sveria daugiau nei 30 kilogramų ir vaikams, kurie sveria daugiau nei 20 kilogramų. Įprastai šie prietaisai yra naudojami medicinos sektoriuje, pavyzdžiui, ligoninėse ar kitose gydymo įstaigose. Tačiau, kai kurie žmonės pulsoksimetrus taip pat perka tam, jog turėtų namuose. Tokio prietaiso naudojimas yra ganėtinai paprastas. Be to, rezultatus galima pamatyti nedideliame ekrane. Įprastai jie būna pateikiami tiek grafine, tiek skaitine išraiška. Piršto pulsoksimetrai dažniausiai būna nedideli, todėl juos patogu pasiimti su savimi į įvairias išvykas. Be to, įprastai jie veikia su baterijų pagalba. Svarbu paminėti, kad pati matavimo procedūra vyksta apšviečiant piršto kapiliarus infraraudonaisiais spinduliais. Visgi, įprastai pulsoksimetrai pasižymi 2% matavimo paklaida. Kartais tam įtakos turi tokie aspektai, apie kuriuos dauguma žmonių nė nesusimąsto. Pavyzdžiui, matavimo rodmenys gali būti žemesni, jeigu Jūsų nagai yra tamsiai lakuoti. Be to, kartais rezultatus paveikia ir labai šaltos pirštų galūnės. 

Kam skirti pulsoksimetrai?

Kaip jau minėjome kiek anksčiau, dažniausiai šie prietaisai yra naudojami įvairiose medicinos įstaigose. Kita vertus, pulsoksimetrus kai kurie žmonės perka ir sau. Dažniausiai jie tinka asmenims, kurie susiduria su kvėpavimo sutrikimais. Tokį prietaisą taip pat pravartu įsigyti sergantiems astma, anemija, turintiems širdies ir kraujagyslių problemų. Kartais pulsoksimetrus perka sportininkai. Be to, šie naudojami skubiais hipoksijos atvejais organizme. Bet kokiu atveju, pulsoksimetrą galima įsigyti ir paprasčiausiai dėl smalsumo, pavyzdžiui, jeigu norite stebėti savo gyvybinius požymius. Svarbu paminėti, jog šį prietaisą taip pat gali naudoti nėščios moterys. 

Pulsoksimetras – kaina ir jos ypatumai

Jeigu susiduriate su anksčiau išvardintomis būklėmis arba paprasčiausiai norite stebėti savo gyvybinius požymius, greičiausiai Jums reikalingas pulsoksimetras. Kaina gali svyruoti, atsižvelgiant į prekinį ženklą, produkto dydį ir ypatumus. Visgi, įprastam naudojimui namuose tikriausiai pakaks paties paprasčiausio pulsoksimetro, o jį įsigyti tikrai pavyks nebrangiai. Dažniausiai kaina svyruoja tarp 30-60 eurų. Kita vertus, retkarčiais pasitaiko įvairių akcijų, kurių metu pulsoksimetrą galima įsigyti gerokai pigiau, pavyzdžiui, vos už 20 eurų. 

Pulsoksimetrų rūšys

Pulsoksimetrai gali būti skirstomi į kelias skirtingas rūšis. Pavyzdžiui, dalis prietaisų yra stacionarūs, o štai kiti nešiojami. Kai kurie iš jų veikia su baterijų pagalba, o dalį galima pajungti į elektros lizdą. Visgi, jeigu ieškote pulsoksimetro, kurį naudosite namuose, tikriausiai norėsite pasirinkti kuo labiau kompaktišką variantą. Taigi, nepamirškite atsižvelgti į savo poreikius, mat skirtingų modelių rinkoje tikrai netrūksta. 

Ką parodo deguonies kiekis kraujyje?

Deguonies kiekis kraujyje parodo tai, kiek deguonies yra sukaupę raudonieji kraujo kūneliai. Svarbu paminėti, kad sveiko žmogaus organizmas šį gali reguliuoti pats. Tinkamo deguonies kiekio palaikymas yra gyvybiškai svarbus kiekvieno asmens sveikatai. Visgi, žmonėms, sergantiems įvairiomis ligomis deguonies kiekį kraujyje reikia stebėti nuolat. Tai padeda nustatyti ar pritaikytas gydymas yra veiksmingas. Kitu atveju, atsižvelgus į rodiklius, galima šį koreguoti.  

Greičiausiai kyla klausimas – koks deguonies kiekis kraujyje yra normalus? Toks rodmuo turėtų būti nuo 95 iki 100 procentų. Visgi, sergant įvairiomis ligomis galimas ir kitoks intervalas. Tokiu atveju dėl rodmenų tikslumo reikėtų pasitarti su gydytoju. Pavyzdžiui, kai kuriomis ligomis sergančių žmonių intervalas gali siekti nuo 88 iki 92 procentų. Tokiu atveju tai jiems tampa norma. Visgi, žemesnis nei normalus deguonies kiekis kraujyje yra vadinamas hipoksemija. Kuo jis mažesnis, tuo sunkesnė šios forma pasireiškia. Tai gali sukelti organų ir audinių komplikacijas. 

Deguonies kiekio kraujyje sumažėjimas

Kai deguonies kiekis kraujyje sumažėja, daugelis žmonių jaučia tokius simptomus, kaip krūtinės ar galvos skausmas, dusulys, greitas širdies plakimas ir sumišimas. Be to, kartais pasireiškia odos bei gleivinių pamėlynavimas. Tokiu atveju reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytojus. Visgi, susidūrus su deguonies kiekio sumažėjimu, dažnai tenka atlikti kraujo deguonies prisotinimą. Bet kokiu atveju, įvairias procedūras ar vaistus gali paskirti tik gydytojas. Greičiausiai kyla klausimas – kas lemia deguonies kiekio kraujyje sumažėjimą? Dažnai taip nutinka dėl įvairių ligų paūmėjimo. Tai gali būti astma, lėtinis bronchitas, mažakraujystė, įgimtos širdies ydos, plaučių embolija. Kartais šią problemą sukelia ūminis respiracinio distreso sindromas. Be to, kai kurie žmonės susiduria su trūkusiais plaučiais. 

Matavimo procedūros žingsniai

Pulsoksimetro naudojimas tikrai nėra sudėtingas. Šis prietaisas dažnai yra panašus į „spaustuką“. Jis atsargiai uždedamas ant piršto arba, kai kuriais atvejais, ausies landos. Kartais žmonės jaučia nedidelį spaudimą. Visgi, jokiu būdu neturėtumėte susidurti su skausmu ar panašiais nemaloniais pojūčiais. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, kartais rodmenys gali išsikraipyti dėl nagų lako. Tokiu atveju greičiausiai teks jį pašalinti. Visgi, namuose naudojamą pulsoksimetrą teliks pajungti bei ramiai sėdėti, kol pamatysite rezultatą. Taigi, paprasčiau ir būti negali.

Pulsoksimetras ir COVID-19

Pulsoksimetras dar labiau aktualiu tapo nuo tada, kai susidūrėme su COVID-19 pandemija. Iki tol dažniausiai jis buvo naudojamas tik ligoninėse ir kitose gydymo įstaigose. Visgi, nuo pandemijos pradžios šis prietaisas atsirado vis didesnės dalies žmonių namuose. Stebinti tai neturėtų – tokia priemonė yra labai svarbi tuomet, jeigu susirgote COVID-19. Pavyzdžiui, pasitaiko tokių atvejų, kuomet žmonės iš esmės jaučiasi gerai, neskaitant nežymių ligos simptomų. Tačiau pasimatavus deguonies kiekį paaiškėja, kad jis yra žemiau normalios ribos. Tokiu atveju svarbu kuo greičiau vykti į ligoninę. Teigiama, jog kai žmogus pats ima jausti simptomus, kuriais pasireiškia deguonies kraujyje trūkumas, kreiptis į gydytojus gali būti ir per vėlu. Taigi, pulsoksimetras padeda stebėti savo organizmo rodiklius bei užbėgti įvykiams už akių. 

Pulsoksimetras ir širdies ritmas

Pulsoksimetras taip pat yra naudingas žmonėms, kurie nori stebėti savo širdies ritmą. Tai aktualu sportuojantiems arba tam tikrų sutrikimų turintiems asmenims. Svarbu paminėti, kad normalus pulsas itin priklauso nuo žmogaus amžiaus. Pavyzdžiui, naujagimiams iki 3 mėnesių šis turėtų siekti nuo 100 iki 150 dūžių per minutę. Tuo tarpu, kūdikiams nuo 3 iki 12 mėnesių – nuo 80 iki 120 dūžių. Vaikams nuo 1 iki 10 metų rodmenys turėtų siekti nuo 70 iki 130 dūžių per minutę. O štai vyresniems vaikams ir suaugusiems – nuo 60 iki 90. Pulsui pakilus gali būti jaučiamas galvos svaigimas bei apsunkęs kvėpavimas. Tokiu atveju, reikėtų stebėti tolesnius rodmenis ir, esant reikalui, kreiptis į gydytoją. Taigi, kaip galite matyti, pulsoksimetras yra išties naudingas dėl įvairių priežasčių. 

Mano krepšelis