Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Burnos ertmės priežiūra

Tinkama burnos ertmės priežiūra yra labai svarbi, norint išvengti įvairių dantų ligų bei prasto kvapo. Visgi, dauguma asmenų praleidžia kai kuriuos etapus arba viską atlieka nereguliariai. Tačiau, kiekvienam žmogui svarbu įsigyti kokybišką šepetėlį, tarpdančių siūlą bei skalavimo skystį. Be jokios abejonės, taip pat rekomenduojama laikytis sveikos gyvensenos principų, reguliariai apsilankyti pas odontologą. Visgi, tinkama burnos ertmės priežiūra dažniausiai yra susijusi su įpročiais. Tad, pastaruosius pakeisti tikrai nėra sudėtinga - belieka įdėti šiek tiek pastangų. 

Rodyti daugiau
23 prekė(s)
BIOGAIA PRODENTIS, 30 čiulpiamųjų pastilių paveikslėlis
-25%
BioGaia
13,67€ 18,23€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
XYLIMELTS, sausai burnai prilimpančios pastilės, 40 pastilių paveikslėlis
-30%
XyliMelts
11,69€ 16,70€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ELUDRIL CLASSIC, burnos skalavimo skystis, 200 ml paveikslėlis
-25%
Eludril
6,71€ 8,95€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ELUDRIL CLASSIC, burnos skalavimo skystis, 500 ml paveikslėlis
-15%
Eludril
11,01€ 12,95€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ELUDRIL CARE, burnos skalavimo skystis, 500 ml paveikslėlis
-15%
Eludril
8,97€ 10,55€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ELUDRIL EXTRA 0,2 %, burnos skalavimo skystis, 300 ml paveikslėlis
-15%
Eludril
7,90€ 9,29€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Anaftin
5,90€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Anaftin
7,11€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
PARODIUM, gelis dantenoms, 50 ml paveikslėlis
-40%
Parodium
4,42€ 7,37€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ELUGEL, gelis burnos ertmei, 40 ml  paveikslėlis
-40%
Elugel
3,45€ 5,75€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
K-MOM
12,39€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Oregano
8,31€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
MUCOSAMIN
27,50€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
GUM HYDRAL, drėkinamasis gelis, 50 ml paveikslėlis
-20%
GUM
6,14€ 7,68€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Lucovitaal
6,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
MUCOSAMIN
26,95€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
GUM AFTACLEAR, gelis burnos žaizdoms, 10 ml  paveikslėlis
-20%
GUM
7,31€ 9,14€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
DR. WILD TEBODONT, dantų siūlas su arbatmedžio aliejumi, 50m paveikslėlis
-25%
Dr. Wild
6,71€ 8,95€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
APIPRODENT
7,55€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
GUM AFTACLEAR, purškiklis burnos žaizdoms, 15 ml paveikslėlis
-20%
GUM
11,14€ 13,93€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Tinkama burnos ertmės priežiūra

Tinkamą burnos ertmės priežiūrą turėtų sudaryti tokie etapai, kaip valymas dantų šepetėliu ir tarpdančių siūlu, liežuvio apnašų pašalinimas bei skalavimas. Kita vertus, taipogi nereikėtų pamiršti reguliariai apsilankyti pas savo odontologą. Patariama tai daryti maždaug kas 6 mėnesius, net jeigu nejaučiate jokio skausmo ar kitų blogų simptomų. Visgi, į tinkamą burnos ertmės priežiūrą taip pat įeina sveikatai palanki mityba. Ką tai reiškia? Svarbu, jog privengtumėte cukraus ir gazuotų gėrimų, traškučių, įvairių džiovintų vaisių. Kita vertus, bene labiausiai dantims kenkia čiulpiami saldainiai. Taigi, ypatingai pastarųjų reikėtų privengti vaikams. 

Dantų valymas šepetėliu

Tinkamas dantų valymas šepetėliu yra bene svarbiausia burnos ertmės priežiūros dalis. Geriausia, kad tai darytumėte du kartus per dieną. Dantis reikėtų valyti maždaug 2-3 minutes. Vėliau patariama naudoti tarpdančių siūlą ir skalavimo skystį. Valymas šepetėliu padeda pašalinti minkštas dantų apnašas. Jeigu to nedarote - burnoje esančios bakterijos ima gaminti rūgštis, kurios pažeidžia audinius. Tokiu atveju, susiduriama su dantų ėduonimi. Geriausia pasirinkti tokią pastą, kurios sudėtyje būtų fluoro. Kita vertus, tarp ingredientų patariama ieškoti ir kalcio bei fosforo. Tuo tarpu, dantų šepetėlis turėtų pasižymėti minkštais šereliais. Tai padės apsisaugoti nuo dantenų sudirginimo. Patį šepetėlį reikėtų keisti maždaug kas 3 mėnesius. Dantis geriausia valyti sukamaisiais judesiais ir švelniai, naudojant žirnio dydžio pastos gumulėlį. 

Tarpdančių priežiūra

Dauguma žmonių pernelyg retai naudoja tarpdančių siūlą. Tai - ganėtinai plačiai paplitusi problema, sukelianti nemažai dantų problemų. Būtent siūlas pagelbėja išvalyti maisto likučius bei kitas apnašas iš tų vietų, kurių nepasiekia šepetėlis. Visgi, dabartiniais laikais egzistuoja daugiau priemonių, galinčių padėti tai padaryti. Tad, svarbu pasirinkti labiausiai Jums patogų metodą. Kitu atveju, įprotį valyti tarpdančius įgyti bus sudėtinga. Geriausia, jog po to pašalintumėte ant liežuvio susikaupusias apnašas bei naudotumėte skalavimo skystį. Be to, valydami tarpdančius pasistenkite nepažeisti dantenų. 

Liežuvio valymas

Liežuvio, kaip ir tarpdančių valymas, yra pamirštamas pernelyg dažnai. Visgi, ant pastarojo susikaupia nemažai apnašų, pavyzdžiui, maisto likučių, bakterijų, grybelių. Tai gali sukelti prastą burnos kvapą arba anksčiau jau paminėtą dantų ėduonį. Nors kai kurie žmonės liežuvį valo paprastu šepetėliu, specialistai to daryti nerekomenduoja. Manoma, kad tai nepakankamai efektyvus būdas pašalinti susikaupusias apnašas. Dėl šios priežasties, vertėtų įsigyti kokybišką liežuvio grandiklį. Visgi, procedūrą atlikite švelniai. Kitu atveju, galite susidurti su liežuvio uždegimu. 

Burnos skalavimas

Skalavimas beveik visuomet yra paskutinis žingsnis kasdienėje burnos ertmės priežiūros rutinoje. Be jokios abejonės, tai reikėtų daryti naudojant specialų skystį. Pastarasis pagelbės pašalinti bakterijas ir apsaugos nuo prasto burnos kvapo. Geriausia, jog skalautumėte maždaug 30-60 sekundžių. Žinoma, svarbu pasirinkti kokybiškas ir gera sudėtimi pasižyminčias priemones. Dauguma skalavimo skysčių neleidžia formuotis apnašoms bei akmenims, taip pat geba apsaugoti dantenas. Tad, pasirinkite atsakingai. 

Žaizdos burnoje - ką reikėtų žinoti?

Opelės burnoje - itin nemaloni problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. Dažniausiai pastarosios atsiranda ant vidinės skruostų pusės. Tačiau, žaizdelių gali pasitaikyti ir ant liežuvio, dantenų, gomurio. Visgi, nors dalis asmenų į pastarąsias nekreipia dėmesio, kai kuriuos tai verčia sunerimti. Kita vertus, jeigu su žaizdelėmis susiduriate ganėtinai retai ir jos greitai išnyksta - tikėtina, kad pergyventi nereikėtų. Be jokios abejonės, tai vis tiek gali sutrikdyti kasdienybę. Skausmingos opelės dažnai apsunkina mėgavimąsi maistu, sukelia nemalonius pojūčius, trukdo kalbėti. Laimei, žaizdos burnoje gydymas nėra itin sudėtingas. Dažniausiai pastarosios išnyksta pačios. Kita vertus, jeigu opelė nemenkai apsunkina kasdienybę, galima įsigyti gelį arba purškalą, kuris paskatintų gyjimą. Visgi, svarbu paminėti, kad kai kurios žaizdelės gali būti pavojingos. Tad, jeigu pastaroji neišnyksta per 10 dienų, vertėtų kreiptis į gydytojus

Burnoje žaizdos? Tuomet, Jums reikia “Anaftin”

Kaip jau minėjome kiek anksčiau, burnoje susidarančių žaizdelių gydymas dažnai nėra sudėtingas. Nors kartais pastarosios išnyksta pačios, kai kurios opelės tikrai apsunkina kasdienybę. Tokiu atveju, galima įsigyti “Anaftin” gelį. Pastarojo sudėtyje gausu propeno, glikolio, ricinos aliejaus, alavijo bei kitų naudingų medžiagų. Toks gelis padės sumažinti skausmą ir paskatins greitesnį gyjimą. Dažniausiai pakanka vos vieno ar dviejų produkto lašelių, kuriais reikėtų padengti pažeistą vietą. Svarbu, jog kurį laiką žaizdelės neliestumėte liežuviu, mat taip sutrukdysite susidaryti apsauginei plėvelei. 

Kodėl svarbu prižiūrėti burnos ertmę?

Tinkama burnos ertmės priežiūra padeda apsisaugoti nuo tokių problemų, kaip kariesas, periodontitas bei gingvitas. Šios ligos gali sukelti nemenką diskomfortą, kraujavimą ar net prisidėti prie dantų praradimo. Dėl šios priežasties, tiek vaikams, tiek suaugusiems itin svarbu turėti tinkamą burnos ertmės priežiūros rutiną. Visgi, dauguma asmenų ėduonies nelaiko rimta liga. Tačiau, bėgant laikui, netvarkoma problema gali paskatinti skylutės atsiradimą dantyje. Be to, neretai prieinama ir iki rimtesnio uždegimo, sukeliančio itin didelį skausmą. 

Visgi, nemaža dalis žmonių daro ganėtinai panašias klaidas. Pavyzdžiui, kai kurie asmenys neturi laiko kasdien išsivalyti dantų. Tuo tarpu, kiti tai daro tik ryte arba vakare. Be jokios abejonės, itin dažnai praleidžiamas ir tarpdančių valymas. Taipogi, nemaža asmenų dalis pamiršta apie apnašų pašalinimą nuo liežuvio. Dar vienas aspektas, apie kurį nepagalvoja dažnas žmogus - tai dantenų valymas. Visgi, ant pastarųjų taip pat kaupiasi nešvarumai. Dėl šios priežasties, šepetėliu rekomenduojama švelniai nuvalyti ir dantenas. 

Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena - tai odontologo atliekama procedūra, kurios metu yra pašalinamos apnašos ir susiformavę akmenys, nuvalomas dantų paviršius. Dažniausiai tai daroma su ultragarsinio skalerio pagalba. Dantų higieną rekomenduojama atlikti bent 2 kartus per metus. Kita vertus, turintiems rimtesnių problemų neretai prireikia ir dažnesnių vizitų pas odontologą. Be jokios abejonės, viskas labai priklauso nuo to, kaip prižiūrite dantis. Visgi, dauguma asmenų to nedaro reguliariai arba teisingai. Dėl šios priežasties, bėgant laikui ant dantų susidaro akmenys, kurie sukelia rimtesnes problemas. Tad, profesionali burnos higiena gali padėti to išvengti. Svarbu paminėti ir tai, jog dažnai ši procedūra prisideda prie dantų baltumo. Tad, žmonės džiaugiasi ne tik geresne savijauta bei gaiviu burnos kvapu, tačiau ir pasikeitusia spalva. Bet kokiu atveju, jeigu nežinote, kaip dažnai reikėtų atlikti higieną, pasitarkite su savo odontologu. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, tai labai priklauso nuo Jūsų dantų būklės bei valymo įpročių. Visgi, geriausia, jog procedūrą atliktumėte bent jau 2 kartus per metus.

Mano krepšelis