Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Viduriams

Su pilvo pūtimu, diegliais arba užkietėjusiais viduriais susiduria dažnas kūdikis. Įprastai tai sukelia nemažai diskomforto tiek pačiam mažyliui, tiek tėveliams. Laimei, egzistuoja daug priemonių, kurios gali pagelbėti. Tai – specialūs lašiukai, dujų nuvedimo vamzdeliai arba vidurius laisvinančios žvakutės. Žinoma, prieš įsigyjant įvairias priemones rekomenduojama pasitarti su gydytoju arba vaistininku. 

Rodyti daugiau
7 prekė(s)
WINDI, dujų nuvedimo vamzdelis , 10 vnt. paveikslėlis
-20%
Windi
8,08€ 10,10€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Colinox
8,18€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Infacol
5,48€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
LAXFORTE KIDS, vidurius laisvinančios žvakutės, 10 žvakučių paveikslėlis
-20%
LaxForte
4,71€ 5,89€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SimetiGAST
3,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
GLICEROL INTELI, 1500 mg, žvakutės vaikams, N10  paveikslėlis
-20%
2,72€ 3,40€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
VITAVEA gerosios bakterijos vaikams Ultrabiotique  Equilibre, 16 kapsulių
Naujiena
-35%*
VITAVEA
15,49€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Kūdikio pilvo pūtimas ir diegliukai

Nėra tiksliai žinoma, kodėl kūdikiams kyla pilvo diegliukai. Manoma, kad taip nutinka dėl to, jog mažylio virškinimo sistema dar nėra pilnai subrendusi. Nemalonus ir skausmingas raižymas gali paskatinti vaiką verkti net kelias valandas. Kita vertus, kūdikio pilvo pūtimas nemažai vargo sukelia ir tėvams. Visgi – kaip žinoti, jog susidūrėte su šia problema? Dažniausiai kūdikis verkia ir gūžiasi į embriono pozą, kojas riesdamas sau prie pilvuko. Kita vertus, mažylis taip pat gali nerimastingai spardytis bei gniaužti kumštelius. Pats kūdikio pilvukas įprastai būna kietas, vaikas dažniau atsirūgsta. Visgi, dažniausiai apie dieglius svarstoma tuomet, kai mažylis nenustoja verkti, nepaisant visų pastangų. Įprastai ši problema prasideda jau kelių savaičių naujagimiams ir gali tęstis iki 6 mėnesių. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, manoma, kad diegliai atsiranda dėl pilnai nesubrendusios virškinimo sistemos. Taigi, tokia problema gali būti reakcija į mamos suvalgytą maistą, alergija, o gal paprasčiausiai maitinimo metu prarytas oras. 

Kaip padėti kūdikiui?

Tam, jog kūdikio pilvo diegliai pilnai išnyktų svarbu išsiaiškinti kuo tikslesnę jų atsiradimo priežastį. Pavyzdžiui, jeigu manoma, kad prie to prisidėjo mamos valgomi maisto produktai, reikėtų pakoreguoti šios racioną. Kita vertus, kai kurie kūdikiai yra maitinami mišinukais. Tokiu atveju, apsvarstykite kitokių variantų įsigijimą. Galbūt kūdikis alergiškas kuriam nors maisto produktui. Visgi, kaip jau minėjome kiek anksčiau, kartais diegliukai atsiranda dėl praryto oro valgant. Tokiu atveju svarbu padėti mažyliui kuo dažniau atsirūgti. Kita vertus, pagelbėti taip pat gali kokybiški lašiukai nuo pilvo pūtimo kūdikiams. Šiuos svarbu naudoti prevenciškai kiekvieno maitinimo metu. 

Visgi, jeigu diegliai jau prasidėjo, sprendimo reikia ieškoti čia ir dabar. Ką daryti tokiu atveju? Rekomenduojama pamasažuoti mažylio pilvuką. Darykite tai švelniais sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę. Kita vertus, jeigu priežastis yra žarnyne susikaupusios dujos, reikėtų mankštinti kūdikio kojytes. Lengvai prispauskite jas prie pilvuko – greičiausiai tai padės išspręsti problemą. Visgi, pagelbėti taip pat gali vaistai nuo pilvo pūtimo kūdikiams. Tačiau prieš vartojant įvairius preparatus patariama pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku. 

Lašiukai nuo pilvo pūtimo kūdikiams

Lašiukai nuo pilvo pūtimo kūdikiams gali tapti puikia prevencine priemone, siekiant išvengti pasikartojančių dieglių. Visgi, prieš juos įsigyjant patariama pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku. Idealu, jeigu pasirinktų lašiukų sudėtyje yra simetikono bei gerųjų bakterijų. Toks produktas veikia ganėtinai paprastai, sumažindamas dujų burbuliukų, susidarančių virškinimo trakte, paviršiaus įtempimą. Žinoma, svarbu atsižvelgti į ant pakuotės nurodytą dozavimą ir neviršyti paros normos. 

Dujų nuvedimo vamzdelis

Dujų nuvedimo vamzdelis (kateteris) – tai puiki priemonė, galinti padėti susitvarkyti su pilvo pūtimu ir diegliais. Jis suveikia iš karto, todėl nereikia vartoti lašiukų. Įprastai kateteriai yra vienkartinio naudojimo. Viskas, ką turite padaryti, tai tik įvesti produktą į išeinamąją angą. Tai padės pašalinti susikaupusias dujas. Tuomet beliks išmesti panaudotą kateterį. Norint palengvinti dujų išėjimą, patariama švelniai masažuoti kūdikio pilvuką. Kita vertus, prieš įvedant kateterį į išeinamąją angą, produkto galiuką patepkite masažiniu aliejumi. Tai palengvins visą procesą tiek kūdikiui, tiek Jums. Bet kokiu atveju, tai puiki ir veiksminga priemonė nuo pilvo pūtimo. 

Vidurius laisvinančios žvakutės

Vidurius laisvinančios žvakutės yra naudojamos sunkiam bei skausmingam tuštinimuisi palengvinti ir pailgėjusio išsituštinimo laiko sutrumpinimui. Visgi, prieš renkantis tinkamą variantą pravartu atsižvelgti į jo sudėtį. Įsitikinkite, jog šioje nėra jokių ingredientų, kuriems vaikas galėtų būti alergiškas. Pačių žvakučių naudojimas yra išties nesudėtingas. Švariomis rankomis paimkite lizdinę produkto plokštelę ir lėtai ją atplėškite. Atsargiai išimkite žvakutę ir pirštu švelniai įstumkite į tiesiąją žarną. Rekomenduojama viską atlikti, kai vaikas guli sulenktomis kojytėmis. Norint palengvinti šį procesą, žvakutę galima sušlapinti po tekančiu vandeniu, mat tai užtikrins lengvesnį jos įvedimą. 

Mano krepšelis