Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Maisto papildai akims

Pasirūpinti akių sveikata pamiršta tikrai dažnas žmogus. Tačiau, juk tai yra vienas iš svarbiausių mūsų organų. Taigi, kaip galima padėti savo akims ir išvengti įvairių ligų? Žinoma, svarbiausiais aspektais reikėtų įvardinti tinkamą mitybą bei kokybišką poilsį. Be to, ganėtinai efektyviai pagelbėti gali ir reguliarios akių mankštos. Bet kokiu atveju, jeigu pastebite, kad visų reikalingų medžiagų nepavyksta gauti kartu su maistu – apsvarstykite kokybiškų papildų įsigijimą. 

Rodyti daugiau
45 prekė(s)
AMBIO REGĖJIMUI FORTE (35 mg liuteino),  30 kapsulių paveikslėlis
-50%
AMBIO
5,74€ 11,48€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
VIRIDIAN LUTEIN EYE COMPLEX , 30 kapsulių paveikslėlis
-35%*
Viridian
28,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
JAMIESON LUTEIN, 40 mg, 60 kapsulių paveikslėlis
-35%*
Jamieson
35,14€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ACONITUM LIUBERIN + LIUTEIN, 35 mg, 30 kapsulių paveikslėlis
-35%*
Aconitum
12,45€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SUPEROPTIC, 60 kapsulių paveikslėlis
-35%
SuperOptic
12,78€ 19,66€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
WALMARK LUTEIN PLUS, 30 kapsulių paveikslėlis
-50%
Walmark
5,50€ 10,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
RETINA, milteliai geriamajam tirpalui, N28 paveikslėlis
-35%*
Biofarmacija
27,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ECOSH Eyevision, 90 kapsulių paveikslėlis
-35%*
Ecosh
36,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
OCUVAL, 30 tablečių paveikslėlis
-30%
Valentis
6,99€ 9,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
NEW NORDIC BLUE BERRY GUMMIES, 60 guminukų paveikslėlis
-35%*
New Nordic
18,10€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Nutrof Total
17,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
UNIMED PHARMA PRO-VISIO FORTE, 30 tablečių paveikslėlis
-35%*
Unimed Pharma
9,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
JAMIESON LUTEIN-Z, 20 mg, 45 kapsulės paveikslėlis
-40%
Jamieson
12,82€ 21,37€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
NEW NORDIC BLUE BERRY EYE STRESS, 60 tablečių paveikslėlis
-35%*
New Nordic
23,96€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
OPTIC BIOLUTEINA 25, 30 tablečių paveikslėlis
-30%
Pharmacy Laboratories
4,57€ 6,53€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
VITADAY KOMPLEKSAS AKIMS, 15mg liuteino, 30 kapsulių paveikslėlis
2 už 1 kainą
VitaDay
5,48€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
RAW POWDERS CINKAS + VITAMINAS C + VARIS, 90 kapsulių paveikslėlis
-35%*
Raw Powders
12,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
UNIMED PHARMA PROVENS, 30 tablečių paveikslėlis
-10%
Unimed Pharma
9,26€ 10,29€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
LIUBERIN SUPERIOR, 30 kapsulių paveikslėlis
-35%*
Aconitum
16,04€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ABC VIT, vitaminas A, 60 kapsulių paveikslėlis
2 už 1 kainą
ABC VIT
5,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Svarbiausios medžiagos akims

Renkantis tinkamus papildus svarbu atsižvelgti į šių sudėtį. Taigi, kokios medžiagos yra labiausiai reikalingos akims? Tai – vitaminai A ir E, cinkas, omega-3 riebalų rūgštys, liuteinas bei zeaksantinas. Visgi, pradėkime nuo pirmųjų ingredientų. Vitaminas A gali apsaugoti nuo laisvųjų radikalų. Kartu su kitais antioksidantais šis sugeba sulėtinti neuropatijos progresavimą. Be to, vitaminas A gali apsaugoti nuo sausų akių sindromo. Taigi, jei pasirinktame variante jo gausu – tai išties puikūs maisto papildai. Kita vertus, vitaminas E taip pat yra naudingas akims. Jis stiprina ląsteles ir apsaugo audinius nuo uždegimų. Teigiama, kad vitamino E vartojimas gali sumažinti geltonosios dėmės degeneracijos riziką. Kita vertus, nereikėtų pamiršti ir cinko svarbos. Šis taip pat sumažina geltonosios dėmės degeneracijos riziką. Be to, cinko vartojimas papildomai saugo tinklainę. Tuo tarpu, omega-3 riebalų rūgštys pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis. Jos naudingos ne tik akims, tačiau ir visam kūnui. Liuteinas ir zeaksantinas taip pat yra laikomi antioksidantais. Jie gali apsaugoti nuo kai kurių akių ligų. Be to, šių vartojimas yra naudingas tinklainei. Taigi, ieškodami tinkamų papildų atsižvelkite į išvardintas medžiagas. Kuo jų daugiau – tuo labiau kokybišką variantą pasirinksite. 

Maisto papildai vaikams

Maisto papildai akims gali būti naudingi tiek vaikams, tiek suaugusiems. Visgi, mažiesiems vartotojams įtikti dažnai yra kiek sudėtingiau. Pavyzdžiui, šiems gali nepatikti kai kurių papildų skonis ar forma. Taigi, kaip pasirinkti tinkamą variantą? Dažniausiai vaikams patinka įvairūs guminukai arba milteliai. Žinoma, geriausia, jog šie būtų su papildomu skoniu. Kita vertus, ne ką mažiau svarbu atsižvelgti į pasirinktų papildų sudėtį. Taigi, kokių medžiagų ten reikėtų ieškoti? Vaikams itin pravers vitaminai A, C ir E. Žinoma, visuomet rekomenduojama mėginti šių medžiagų gauti kartu su maistu. Visgi, vaikai dažnai yra ganėtinai išrankūs. Be to, neretai jie ne iki galo supranta savo veiksmų pasekmes, todėl susitarti dėl pakankamo vitaminų vartojimo gali būti sudėtinga. Tokiu atveju, verčiau įsigykite kokybiškus maisto papildus, kurie papildys vaiko mitybą. 

Vitaminai suaugusiems

Kaip jau minėjome kiek anksčiau, maisto papildai akims taip pat gali praversti ir suaugusiems žmonėms. Taigi, kaip pasirinkti tinkamą variantą? Žinoma, pirmiausia atsižvelkite į Jums patinkančią maisto papildų formą. Populiariausiu variantu suaugusiųjų tarpe išlieka tabletės bei kapsulės. Kita vertus, pasirinkimo gausu ir daugiau – taigi, atsižvelkite į savo poreikius. Žinoma, nepamirškite ieškoti anksčiau jau minėtų medžiagų, kurios yra itin svarbios akių sveikatos palaikymui. Visgi, rekomenduojama vengti tokių ingredientų, kaip javai, kviečiai, pieno produktai. Tai ypač aktualu tiems žmonėms, kurie pasižymi jautresniu, į alergijas linkusiu organizmu. Nepamirškite atsižvelgti į konkretaus maisto papildo rekomendacijas ir dozavimą. Be to, prieš bet kokių vitaminų vartojimą, nėščiosioms ir žindančioms vertėtų pasitarti su gydytoju. 

Naudingi maisto produktai

Nors kokybiški maisto papildai gali pagelbėti sustiprinti akių sveikatą, kaip jau minėjome kiek anksčiau, ne ką mažiau svarbu reikalingų medžiagų gauti kartu su maistu. Taigi, kokius produktus turėtumėte įtraukti į savo racioną? Natūraliais vitamino E šaltiniais būtų galima įvardinti riešutus, špinatus, alyvuoges, avokadus. Kita vertus, į savo mitybą taip pat verta įtraukti sėmenų arba saulėgrąžų aliejus. Tuo tarpu, vitamino A galima rasti kiaušinio trynyje, pieno produktuose, morkose, pomidoruose, kopūstuose. Natūraliais cinko šaltiniais reikėtų įvardinti kavą, arbatą, sūrį ir kalakutieną. Liuteino ir karotinoido galima rasti žaliose lapinėse daržovėse, grūduose, kiaušinio trynyje. O štai norint kartu su maistu gauti omega-3 riebalų rūgščių, į savo racioną reikėtų įtraukti lašišą, silkę, skumbrę ar tuną. Jeigu žuvies nevalgote, tuomet Jums labiausiai tiks graikiniai riešutai ir linų sėmenų aliejus.

Kodėl silpnėja regėjimas?

Regėjimo silpnėjimui įtakos turi nemažai skirtingų priežasčių. Pavyzdžiui, tai gali būti sausas oras, netinkama mityba, prastas apšvietimas. Be to, prie šios problemos taip pat prisideda nuolatinis darbas kompiuteriu, ultravioletiniai spinduliai, nuovargis bei stresas. Svarbu paminėti, jog regėjimą pabloginti gali ir netinkamai parinkti akiniai. Kita vertus, prie šios problemos taip pat prisideda tokie aspektai, kaip prastas miegas, rūkalų dūmai, įtemptas darbas, paveldimumas. 

Kaip padėti akims?

Daugelis žmonių pamiršta pasirūpinti akių sveikata. Visgi, tai padaryti nėra taip jau sudėtinga – tereikia skirti šiek tiek savo laiko. Taigi, kaip galite padėti akims? Pirmiausia, rekomenduojama laikytis tinkamo darbo ir poilsio režimo. Nepamirškite leisti laiko gamtoje ir palaikyti fizinio aktyvumo. Patariama riboti televizoriaus žiūrėjimą ar darbą kompiuteriu (kiek tik pavyksta). Neskaitykite važiuodami arba valgydami. Be to, atsižvelkite į namuose vyraujantį apšvietimą. Svarbu paminėti ir akių mankštas, kurias daro pernelyg retas žmogus. Tačiau, jos gali padėti pailsėti bei pašalinti nuovargį. Be to, jeigu pastebite akių sausumą, įsigykite kokybiškus lašus, kurie šias sudrėkintų. Galų gale, nepamirškite tinkamos mitybos svarbos. Žinoma, papildomai pagelbėti gali ir kokybiški vitaminai. 

Įvairūs pratimai akims

Kaip jau minėjome kiek anksčiau, įvairūs pratimai akims gali pagelbėti atsipalaiduoti ir sumažinti nuovargį. Pavyzdžiui, rekomenduojama stipriai užsimerkti ir tokioje padėtyje pabūti iki 5 sekundžių. Pratimą reikėtų kartoti bent 6-8 kartus. Kita vertus, pagelbėti gali ir greitas mirksėjimas. Tai darykite maždaug 1-2 minutes. Dar vienas pratimas – užsimerkite ir 60 sekundžių lengvais judesiais masažuokite akių vokus. Tai padės šiek tiek atsipalaiduoti bei pašalinti susikaupusį nuovargį. Kita vertus, galima išbandyti ir dar vieną pratimą. Pavyzdžiui, žiūrėkite į tolumoje esantį objektą maždaug 3 sekundes. Tuomet 5 sekundes žvelkite į priešais save esantį daiktą (daugelis žmonių naudoja pieštuką). Pratimą kartokite maždaug 10 kartų. Žinoma, kiekvieną iš jų reikėtų daryti kuo įmanoma dažniau. Geriausia, jei šiuos pratimus įtrauktumėte į kasdienę rutiną. Tai ypatingai svarbu tiems žmonėms, kurie daug laiko praleidžia dirbdami su kompiuteriu. 

Kaip išsaugoti gerą regėjimą senstant?

Daugelio žmonių regėjimas prastėja kartu su bėgančiais metais. Taigi – kaip galima sau padėti, norint to išvengti arba bent jau pristabdyti? Pirmiausia, net ir vyresniame amžiuje svarbu palaikyti fizinį aktyvumą. Kuo daugiau laiko leiskite gryname ore ir mankštinkitės. Žinoma, itin svarbiu faktoriumi taip pat išlieka tinkama mityba. Be to, nemenkai susirūpinti reikėtų rūkantiems asmenims. Taigi, pasistenkite atsikratyti šio įpročio. Leidžiant laiką lauke rekomenduojama nešioti akinius nuo saulės. Tai padės apsisaugoti nuo ultravioletinių spindulių, kurie, kaip jau minėjome anksčiau, gali pakenkti regėjimui. Galų gale, nepamirškite reguliariai apsilankyti pas gydytoją ir pasitikrinti akių sveikatos. 

Mano krepšelis