Sąnariai

Pagrindinė sąnarių funkcija - padėti mums atlikti įvairius judesius. Tad įvairios sąnarių problemos ( uždegimai, skausmai, traumos) gali stipriai apriboti mūsų laisvę judėti ir sukelti daug nepatogumų.

Jog išvengtume problemų, susijusių su sąnariais, itin svarbu juos aprūpinti būtinosiomis medžiagomis. Kadangi šiais laikais iš maisto gauti visų būtinųjų maistinių medžiagų darosi vis sunkiau - į pagalbą verta pasitelkti vitaminus ir maisto papildus. Maisto papildai sąnariams aprūpina žmogaus sąnarius visomis būtinomis medžiagomis, o to rezultatas – sveiki bei ilgai ir tinkamai savo funkciją atliekantys sąnariai. Šioje kategorijoje pateikiami tik aukščiausios kokybės papildai ir vitaminai sąnariams.

Rodyti daugiau

Sąnarių problemos ir jų gydymas

Yra išskiriamos trys dažniausiai pasitaikančios sąnarių problemos - artritas, bursitas bei sąnarių išnirimai.

Pagrindiniai artrito požymiai - sąnarių skausmas ir patinimas. Įprastai artritas gydomas vaistais bei poilsiu vietai, kurioje jaučiamas skausmas. Esant stipriems sąnarių skausmams padėti gali tik specialūs priešuždegiminiai vaistai sąnariams. Vis tik, norint sumažinti susirgimo artritu riziką, padėti gali papildai sąnariams, kurie apsaugos ir suteps sąnarius. Tačiau svarbu žinoti, kad maisto papildus sąnariams vartoti reikia dar prieš artrito požymių atsiradimą, t.y. profilaktiškai.

Bursitas - tai aplink sąnarį esančio skysčio uždegimas. Sergant šia liga pasireiškia sąnarių skausmas, jie parausta ir ištinsta. Dažniausiai ši liga pasitaiko alkūnių ir kelių sąnariuose. Bursitas gydomas fizinio aktyvumo vengimu, uždegimą ir skausmą malšinančių vaistų vartojimu bei skaudančios vietos šaldymu ir ilsinimu. Taip pat, jei liga itin pažengusi ir įsisenėjusi, gali tekti operuotis.

Dar viena dažna sąnarių problema - išnirimai. Tai sąnarių trauma, kai sąnarių galai išeina iš įprastos vietos. Dažniausiai išnyra keliai, pečiai, klubai, rankų ar kojų pirštai, kulkšnys. Sąnariams išnirus jie patinsta ir tampa labai skausmingi bei pasidaro itin sunku juos judinti. Išnirus sąnariui, rekomenduojama kreiptis į traumatologą.. Jis įvertins traumą bei paskirs tikslingą gydymą. Išnirusių sąnarių gydymas galimas įstatant sąnarį į vietą, vaistais, specialiais įtvarais bei reabilitacija. Sąnarių išnirimai gali kartotis, tad užsiimant fizine veikla būtina naudoti specialius įtvarus.

Kas sukelia sąnarių ligas?

Tokias ligas, kaip sąnarių uždegimas ar artritas dažniausiai sukelia infekcija ar autoimuniniai procesai. Taip pat sąnarių ligas sukelia nuolatinė didelė apkrova sąnariams, dažnas pasikartojančių judesių atlikimas, traumos, neteisingas sąnarių susiformavimas ar viršsvoris.

Nuolat atliekant tam tikrą judesį ar po traumos gali išsivystyti ir bursitas. Taip pat bursitu galima susirgti ir dažnai remiant alkūnę į stalą ar kitą kietą paviršių. Sąnarių ligas sukelti gali ir liekamieji reiškiniai po įvairių sužeidimų, pavyzdžiui, menisko plyšimo, raiščių ar kremzlės pažeidimų.

Dar viena galima priežastis, dėl kurios gali išsivystyti sąnarių ligos - amžius. Su amžiumi dyla kremzlė, kuri dengia sąnarinį paviršių, dėl ko mažėja sąnarinio skysčio ir kaulai pradeda trintis vienas į kitą. Dėl šių priežasčių atsiranda sąnario uždegimas, sutrinka sąnario funkcija bei atsiranda skausmai.

Ką daryti, jei kankina sąnarių skausmas ar uždegimas?

Jaučiant sąnarių skausmus ar esant bet kokiems negalavimams, susijusiems su sąnariais, pirmiausia rekomenduojama kreiptis pas šeimos gydytoją apžiūrai. Atlikus papildomus tyrimus, bus nustatyta tiksli negalavimo priežastis.

Priklausomai nuo priežasties, bus skiriamas tikslinis gydymas. Įprastai sąnarių ligos gali būti gydomos poilsiu, terapijomis ar specialiomis procedūromis. Esant stipriems sąnarių skausmams, gali būti skiriami vaistai nuo uždegimo. Esant poreikiui skiriamos ir specialios injekcijos ar kiti gydymo būdai.

Kaip išvengti sąnarių problemų?

Pirmiausia ir svarbiausia profilaktinė priemonė, siekiant išvengti problemų, susijusių su sąnariais - fizinė veikla. Reguliari mankšta gerina tiek raumenų, tiek raiščių, kurie supa sąnarius, tonusą ir dėl to galite išvengti sąnarių išnirimų bei sąnarių ligų. Verta paminėti, kad fizinis aktyvumas gerina sąnarių kraujotaką, o tai atitinkamai gerina sąnariamų aprūpinimą medžiagomis bei greitesnį gijimą.

Taip pat sąnarių sveikatai didelę įtaką turi ir subalansuota mityba. Sąnariams būtinų medžiagų gausu vaisiuose ir daržovėse. Jei mitybai skiriama per mažai dėmesio, išeitis gali būti specialūs papildai sąnariams, kurie aprūpins sąnarius reikiamais vitaminais ir mikroelementais. Geriausi papildai sąnariams, išsiskiria antioksidacinėmis ypatybėmis ir yra gausūs vitaminų A, E, C, cinko, seleno, omega-3 nesočiosiomis riebalų rūgštimis.

Kokie geriausi papildai sąnariams?

PHARMA NORD BIO-GLUCOSAMINE, 500 mg, 150 tablečių

ACORUS BALANCE COLLAGEN JOINTS POWDER, Milteliai geriamajam tirpalui, 400g

GELENK NAHRUNG, persikų - apelsinų skonio milteliai, 600 g

LIVOL EXTRA JOINTS COLLAGEN, 30 tablečių

AMBIO SĄNARIAMS SU CIBERŽOLE, 30 tablečių

ARTROSTAW, 30 tablečių

DOPPELHERZ SYSTEM KOLLAGEN 11.000 PLUS, 30 buteliukų

ECOSH Kompleksas sąnariams, 90 kapsulių

LYPRINOL, 180 kapsulių

PROENZI ARTHROSTOP INTENSIVE, 30 tablečių

Kokie yra populiariausi vitaminai sąnariams?

ATLANT, kolageno ir gliukozamino kompleksas, milteliai, 28 pakeliai

CEMIO GEMZĖ, 60 kapsulių

SAPIENS forte kolagenas (sąnariams su vit. D), 500 ml

DIAS FORTE, kolagenas, granatų skonio, 30 paketėlių

OSTEOCARE, 30 kramtomųjų tablečių

VERSAN SHOTS, 200 ml

GAMTOS NAMAI GLIUKOZAMINAS PLIUS KOLAGENAS, CHONDROITINAS, MSM, 60 tablečių

ARTILANE CLASSIC, skystis vienkartiniuose buteliukuose, 30 ml x 15 vnt.

AMBIO SĄNARIAMS SU KOLAGENU, 60 kapsulių

JAMIESON, KOLAGENAS SU CIBERŽOLE, 60 tablečių

Mano krepšelis