Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Preparatai gerklei

Gerklės skausmas yra išties nemalonus ir varginantis simptomas. Įprastai šis pasireiškia susirgus virusine arba bakterine infekcija. Jeigu su tuo susidūrėte, tikriausiai kyla labai natūralus klausimas – kaip gydyti gerklės skausmą? Be abejo, egzistuoja nemažai skirtingų būdų, padėsiančių nuraminti perštėjimą ir pasijusti geriau. Visgi, dažniausiai pasirenkamais variantais išlieka pastilės bei purškalai. 

Rodyti daugiau
96 prekė(s)
AMBIO GERKLEI SU ŠALTALANKIŲ IR MEDETKŲ ALIEJAIS, purškalas, 20 ml paveikslėlis
-35%*
AMBIO
5,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ICELANDER, skaudančiai gerklei, 16 minkštųjų pastilių paveikslėlis
-35%*
Innovative Pharma
5,24€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
MIRAMILE TONSIL, gerklės ir burnos purškalas, 30 ml  paveikslėlis
-30%
Miramile
3,95€ 5,64€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
PROPOLIO KAPSULĖS, 290 mg, 40 kapsulių paveikslėlis
-35%*
Medicata
9,08€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ŠVF/AC BRONCHOHERBA, pastilės su šalavijais, N12 paveikslėlis
2 už 1 kainą
ŠVF
3,79€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Tantum Verde
8,49€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SEPTABENE, citrinų ir šeivamedžio skonio, 3 mg/1 mg, kietosios pastilės, N16  paveikslėlis
Gera kaina
Septabene
5,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AMBIO GERKLEI SU ISLANDINE KERPENA,purškalas, 20ml  paveikslėlis
-35%
AMBIO
3,56€ 5,48€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SEPTABENE, 3 mg/1 mg, kietosios pastilės, eukaliptų skonio, N16 paveikslėlis
Gera kaina
Septabene
5,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AMBIO GERKLEI AVIEČIŲ SKONIO, 20 čiulpiamųjų tablečių paveikslėlis
-45%
AMBIO
2,68€ 4,88€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
MIRAMILE, miško uogų skonio pastilės, 12 pastilių paveikslėlis
-25%
Miramile
2,62€ 3,49€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Faringospray
5,69€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Tantum Verde
8,49€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Innovative Pharma
5,89€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
VOCAL, juodųjų serbentų skonio pastilės gerklei, 24 vnt. paveikslėlis
-35%*
Vocal
4,59€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Decatylen
6,64€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SEPTABENE CITRINŲ IR MEDAUS SKONIO, 3 mg/1 mg, kietosios pastilės, N16 paveikslėlis
Gera kaina
Septabene
5,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
MIRAMILE, islandinės kerpenos ir eukalipto skonio pastilės, 12 pastilių paveikslėlis
-25%
Miramile
2,24€ 2,98€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AMBIO GERKLEI PIPIRMEČIŲ SKONIO, 20 čiulpiamųjų tablečių paveikslėlis
-45%
AMBIO
2,68€ 4,88€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SALVIASEPT ACUT, be cukraus, 12 čiulpiamųjų pastilių  paveikslėlis
-40%
Salviasept
3,31€ 5,52€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Vaistai nuo gerklės skausmo – kaip pasirinkti?

Vaistai nuo gerklės skausmo gali būti ganėtinai įvairūs. Tai – purškalai, pastilės, kapsulės, tabletės ar net guminukai. Renkantis tinkamą variantą, pravartu atsižvelgti į Jums patogiausią vartojimo būdą. Be abejo, taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į preparato sudėtį. Puiku, jeigu ten galima rasti medetkų ar šaltalankių aliejaus, vitamino C, eukalipto. Kita vertus, taip pat pravartu atsižvelgti į bendrą savo savijautą. Jeigu kankina nedidelis gerklės skausmas, galima pasirinkti pastiles arba purškalą. Kita vertus, vyraujant stipriam diskomfortui, tokių vaistų tikriausiai nepakaks. Tokiu atveju, vertėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku. 

Purškalai ir čiulpiamos tabletės nuo gerklės perštėjimo

Čiulpiamos tabletės nuo gerklės perštėjimo gali šiek tiek sumažinti skausmą. Visgi, tokiu atveju, rekomenduojama pasirinkti preparatą, kuris savo sudėtyje turi šaldančių ingredientų. Tai gali būti mentolis arba eukaliptas. Šaldantis poveikis dažniausiai bent trumpam sumažina skausmą. Kita vertus, pastilės taip pat stimuliuoja seilių gamybą. Dėl šios priežasties, gerklė sugeba palaikyti drėgnumą. Tikriausiai pastebėjote, jog po nakties skausmas dažnai būna paūmėjęs. Taip nutinka dėl to, kad seilių gamyba sumažėja, todėl gerklė išdžiūna. Būtent čia gali pagelbėti pastilės. Žinoma, jas vartoti reikėtų dienos metu. Kita vertus, šios gali sumažinti skausmą ir bent trumpam pagerinti savijautą.

Tuo tarpu, dauguma purškalų pasižymi dezinfekuojančiomis ir uždegimą slopinančiomis savybėmis. Be to, nemaža jų dalis geba sumažinti skausmą. Tokiu atveju, rekomenduojama pasirinkti šaldančius preparatus. 

Gerklės skausmas – ką reikėtų žinoti?

Dažniausiai gerklės skausmą sukelia itin įvairūs virusai. Tokiu atveju, įprastai gydymas yra simptominis. Sveikam žmogui toks peršalimas praeina savaime. Be abejo, svarbu kiek labiau pasisaugoti ir savimi pasirūpinti. Kita vertus, kartais gerklės skausmą sukelia bakterinės infekcijos. Dažniausiai apie tai signalizuoja aukšta temperatūra, bendras silpnumas, sunkumas ryjant. Tokiu atveju, vertėtų kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Kita vertus, kartais gerklės skausmą gali išprovokuoti ir gastroezofaginio refliukso liga. Tokie asmenys dažnai kosėja, taip pat atsiranda užkimimas. Jeigu susidūrėte su šios ligos sukeltu skausmu, paprastos pastilės čia nepadės. Tokiu atveju, reikėtų ieškoti vaistų, kurie sumažintų skrandžio rūgštį. 

Kita vertus, gerklės skausmą taip pat gali sukelti įvairios alergijos. Be to, kartais prie to prisideda sausas oras, didelis užterštumas, cheminės medžiagos. 

Kaip numalšinti skausmą?

Purškalai arba čiulpiamos tabletės nuo gerklės skausmo gali sumažinti simptomus ir padėti greičiau pasveikti. Kita vertus, egzistuoja ir papildomų priemonių, kurias pravartu apsvarstyti. Pavyzdžiui, gerklę galite praskalauti įvairiais žolelių nuovirais. Patariama rinktis ramunėles, ajerus, medetkas. Tokie nuovirai turi priešuždegiminių savybių, todėl gali padėti greičiau pasveikti. Kita vertus, dauguma asmenų taip pat pasirenka druskos tirpalus. Visgi, šiuo atveju, svarbu atsižvelgti į savo savijautą. Jeigu pastebite, jog skalaujant atsiranda stiprus perštėjimas, tirpalą papildomai praskieskite vandeniu. Žinoma, gerklės skausmą numalšinti gali ir šiltų skysčių vartojimas. Rekomenduojama pasirinkti įvairias arbatas arba sultinius. Be abejo, reikėtų nepamiršti atsigerti ir vandens. 

Gerklės skausmo rizikos veiksniai

Susirgti virusinėmis arba bakterinėmis infekcijomis gali kiekvienas. Kita vertus, kai kurie žmonės turi didesnę riziką susidurti su gerklės skausmu. Pirmiausiai – tai vaikai. Dauguma mažamečių susiduria su įvairiomis infekcijomis, kurios paskatina gerklės skausmo atsiradimą. Tai ypatingai aktualu tuomet, kai vaikas lanko darželį arba mokyklą, mat rizika užsikrėsti padidėja. Kita vertus, su gerklės skausmu dauguma asmenų dažniau susiduria rudens bei žiemos metu. Be abejo, tai susiję su nusilpusiu imunitetu ir tuo, jog nemažai laiko leidžiame patalpų viduje. Žinoma, ne ką mažiau svarbu atsižvelgti į asmeninę higieną. Retas rankų plovimas padidina įvairių infekcijų riziką. Be to, su gerklės skausmu labiau tikėtina susidurti tiems, kurie rūko arba gyvena itin užterštoje aplinkoje. 

Kaip greičiau pasveikti?

Be abejo, anksčiau paminėtos priemonės, pavyzdžiui, pastilės arba purškalai gali padėti sumažinti skausmą. Kita vertus, egzistuoja daugiau priemonių, kurios pagelbėja greičiau pasveikti. Geriausi vaistai nuo gerklės skausmo yra šilti skysčiai. Be to, svarbu reguliariai vėdinti patalpas, kuriose yra sergantis asmuo. Kalbėkite kuo ramesniu balsu, laikykitės lovos režimo. Pasistenkite susilaikyti nuo kofeino, aštraus ar rūgštaus maisto. Be to, svarbu, jog liktumėte namuose tol, kol pasveiksite. Tokiu būdu organizmas greičiau atsigaus ir susitvarkys su užklupusia liga. Be abejo, taip apsaugosite ir aplinkinius.

Kaip sumažinti susirgimo riziką?

Norint sumažinti riziką susirgti, svarbu reguliariai plauti rankas. Tai daryti būtina pasinaudojus tualetu, prieš valgant ir po, nusičiaudėjus. Kita vertus, rankas plauti reikėtų ir grįžus iš viešųjų erdvių. Be to, pasistenkite pernelyg nelietinėti veido. Žinoma, tai negalioja tuomet, jei prieš tai atidžiai plovėte rankas. Kosėti arba čiaudėti geriausia į servetėlę. Jeigu tokios neturite, pasistenkite tai daryti į alkūnę, o ne delną. Nepamirškite dezinfekuoti tokių daiktų, kaip telefonas, šviesos jungiklis ar durų rankena. Be to, pamėginkite atsikratyti turimais žalingais įpročiais. Žinoma, jei tik pavyksta, venkite bendravimo su sergančiais žmonėmis. 

Kada kreiptis į gydytoją?

Dauguma virusinių infekcijų praeina savaime per maždaug 7 dienas. Kita vertus, jeigu gerklės skausmas stiprėja, nebegalite praryti maisto, tampa sunku kvėpuoti arba išsižioti, vertėtų kreiptis į gydytoją. Susirūpinti derėtų ir tiems, kurie susiduria su skaudančiais sąnariais, aukšta temperatūra ar krauju seilėse. Be abejo, pas gydytoją taip pat kreipkitės tuomet, jeigu gerklės skausmas nėra stiprus, tačiau užsitęsė ilgiau nei savaitę. Kitu atveju, galite susidurti su įvairiomis komplikacijomis. 

Vaikų gerklės skausmas

Vaikai su gerklės skausmu susiduria ganėtinai dažnai. Pavyzdžiui, teigiama, jog vidutiniškai suaugę žmonės su šiuo simptomu susiduria maždaug 2–4 kartus per metus. Tuo tarpu, mažamečiai kartais serga net ir 10 ar 12 kartų. Visgi, svarbu paminėti, jog itin maži vaikai dažniau susiduria su komplikacijomis. Dėl šios priežasties, rekomenduojama neužsiimti savigyda ir kreiptis į gydytojus. Be to, nepamirškite nuolat stiprinti mažylio imuniteto – padėkite jam tinkamai maitintis, vartoti pakankamai skysčių, būti gryname ore.

Ką dar reikėtų žinoti?

Gydant gerklės skausmą svarbu atsižvelgti ir į kitus simptomus. Tai padės suprasti savo ligą ir parinkti geriausius vaistus. Pavyzdžiui, jeigu kartu kamuoja aukšta temperatūra, stiprus kosulys ar net dusulys, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją. Tikėtina, kad susidūrėte su bakterine infekcija. Kita vertus, virusinėms peršalimo ligoms labiau būdingas bendras silpnumas, sloga, užkimimas, nedidelė temperatūra. Tokiu atveju, įprastai galima gydytis ir namuose. Žinoma, tai priklauso nuo to, ar nesate dažnesnių komplikacijų rizikos grupėje. Be to, svarbu stebėti savo savijautą ir neatidėlioti vizito, jeigu pastebite, jog ši suprastėjo. 

Mano krepšelis