Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Peršalimas

Peršalimas yra gana nemalonus, tačiau dažniausiai savaime praeinantis susirgimas. Su šia liga per savo gyvenimą yra susidūręs praktiškai kiekvienas. Peršalimas visuomet pasireiškia ganėtinai panašiais simptomais – gerklės skausmu, kosuliu, sloga. Tad kaip jį gydyti? Kokių priemonių imtis geriausia? Kaip pasirinkti tinkamus vaistus? Žinoma, pirmiausiai svarbu atsižvelgti į vyraujančius simptomus. 

Rodyti daugiau
311 prekė(s)
IVEX, sirupas nuo kosulio, 100 ml paveikslėlis
-40%
Ivex
3,83€ 6,38€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Gelomyrtol
23,06€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
COLDMOSS, 6 paketėliai paveikslėlis
-60% antrai prekei
Innovative Pharma
6,29€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Bionorica
11,22€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
TONSILGON N, geriamieji lašai (tirpalas), 50 ml paveikslėlis
Gera kaina
Bionorica
7,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Otosan
8,32€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SINUPRET FORTE, dengtos tabletės, N20  paveikslėlis
Gera kaina
Sinupret
7,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
GRINTUSS PEDIATRIC, sirupas, 180 ml paveikslėlis
-40%
Grintuss
7,29€ 12,15€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ICELANDER, purškalas skaudančiai gerklei, 20 ml paveikslėlis
-60% antrai prekei
Innovative Pharma
5,89€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Sinupret
8,69€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Galazolin
2,81€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
XYMELIN MENTHOL, 1 mg/ml, nosies purškalas (tirpalas), 10 ml  paveikslėlis
Gera kaina
Xymelin
4,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AFLUBIN PLUS, sirupas nuo kosulio, 175ml paveikslėlis
-20%
Aflubin
8,64€ 10,80€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Actifed
8,16€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Agovirax
16,56€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AMBIO GERKLEI SU ŠALTALANKIŲ IR MEDETKŲ ALIEJAIS, purškalas, 20 ml paveikslėlis
-35%
AMBIO
3,89€ 5,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AMBIO HOT HERBAL DRINK, 20 paketėlių miltelių karštam gėrimui ruošti paveikslėlis
-40%
AMBIO
8,39€ 13,98€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
QUIXX SOFT NASAL SPRAY, nosies purškalas, 30 ml paveikslėlis
-10%
Quixx
4,63€ 5,14€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Olynth
5,52€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
DECATYLEN, 0,25 mg/0,03 mg, kietosios pastilės, N40 paveikslėlis
Gera kaina
Decatylen
9,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Peršalimo simptomai

Peršalimo simptomai gali būti ganėtinai įvairūs. Visgi, dažniausiai pasireiškiančiais reikėtų įvardinti gerklės skausmą ir paraudimą, slogą, kosulį, bendrą silpnumą, karščiavimą. Kita vertus, dalis asmenų taip pat susiduria su akių niežėjimu bei nuolatiniu čiauduliu. Be to, kai kuriems pasireiškia ir galvos skausmas, pykinimas, pradingęs apetitas. 

Peršalimo simptomai dažniausiai pasirodo praėjus maždaug 1–3 dienoms po užsikrėtimo. Patys intensyviausi jie būna antrą-ketvirtą dienomis. Dažniausiai peršalimas prasideda nuo gerklės skausmo. Svarbu prisiminti, jog karščiavimas sergant turėtų būti nedidelis. Jeigu pakyla aukšta temperatūra, tikriausiai susidūrėte su bakterine infekcija. Taigi turėtumėte skubėti pas gydytojus. 

Peršalimo priežastys ir plitimas

Egzistuoja daugiau nei 100 virusų, galinčių sukelti peršalimą. Dažniausiai su tuo susiduriama rudens ir žiemos metu. Kodėl? Na, įprastai žmonės daugiau laiko praleidžia viduje ir mažiau vaikštinėja gryname ore. Tai prisideda prie imuniteto susilpnėjimo. Be to, peršalimas plinta ganėtinai greitai. Tad nenuostabu, jog šiuo sparčiai užsikrečia vaikai ir paaugliai. Peršalimas plinta oru, kai susirgęs asmuo čiaudėja, kosėja arba šnypščia nosį. Kita vertus, užsikrėsti įmanoma ir tuomet, jeigu palietėte daiktą, ant kurio yra nusėdęs virusas. Laimei, nuo to apsaugoti gali reguliarus rankų plovimas. 

Peršalimo gydymas

Vaistai nuo peršalimo dažniausiai yra ganėtinai paprasti. Tai – atsikosėjimą arba slogą lengvinantys preparatai, purškalai ir pastilės nuo gerklės skausmo, simptomams lengvinti skirti paketėliai. Peršalimo gydymas įprastai yra simptominis. Be to, rekomenduojama leisti sau pailsėti, ilgiau gulėti lovoje, pamiegoti, gerti daug skysčių. Kai kurie žmonės griebiasi antibiotikų, tačiau svarbu atsiminti, kad šie virusinių susirgimų negydo. Be to, dėl vaistų vartojimo visais atvejais būtina pasitarti su gydytoju. Taigi vis tiek juos vartodami pakenksite tiek sau, tiek aplinkai (dėl besivystančio bakterijų atsparumo). Laimei, vaistai nuo peršalimo ir gripo gali būti be galo įvairūs. Tad belieka pasirinkti labiausiai Jums tinkančius preparatus. Visgi, jeigu pastebite, kad simptomai nemažėja, neatidėliokite ir kreipkitės į gydytoją. 

Komplikacijų rizika

Peršalimas dažniausiai praeina savaime. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, jo gydymas yra simptominis. Be abejo, antivirusiniai vaistai nuo peršalimo gali pagreitinti sveikimo procesą. Kita vertus, kartais susiduriama su tam tikromis ligos komplikacijomis. Tai gali būti sinusitas, bronchitas ar net plaučių uždegimas. Kai kurie žmonės yra didesnėje komplikacijų rizikos grupėje. Tai jaunesni nei 2 metų amžiaus vaikai arba vyresni nei 60 metų asmenys. Labiau pasisaugoti taip pat reikėtų nėščioms moterims ir žmonėms, sergantiems kai kuriomis ligomis, pavyzdžiui, cukriniu diabetu ar astma. Su didesne komplikacijų rizika susiduria ir imuninę sistemą slopinančius vaistus vartojantys asmenys. 

Peršalimo prevencija

Norint sumažinti užsikrėtimo tikimybę, itin svarbu reguliariai plauti rankas. Be abejo, taip pat reikėtų dezinfekuoti įvairias patalpas – namuose, darbe, mokykloje. Be to, norint išvengti peršalimo, itin svarbu stiprinti savo imuninę sistemą. Taigi reikėtų laikytis subalansuotos mitybos principų, daugiau laiko leisti gryname ore, judėti. Be to, svarbu pakankamai pailsėti, vengti streso, gerti tinkamą kiekį vandens. Žinoma, pravartu atsikratyti turimų žalingų įpročių. Rūkymas bei alkoholio ar narkotikų vartojimas itin silpnina imuninę sistemą. Be to, atsiradus tam tikriems ligos protrūkiams, pasistenkite vengti vietų, kur buriasi nemažai žmonių. 

Vaistų pasirinkimas

Renkantis tinkamus vaistus, svarbu atsižvelgti į preparatų sudėtį. Puiku, jeigu joje galima rasti čiobrelio, arbatmedžio, eukalipto, imbiero, vitamino C. Kaip šie gali pagelbėti? Čiobreliai gali palengvinti atsikosėjimą. Jie tinka tiek ligos pradžioje, tiek šiai jau pažengus. Arbatmedžio atveju, patariama naudoti eterinį aliejų. Jis puikiai tiks efektyvioms inhaliacijoms. Eukaliptas turi antiseptinį poveikį ir padeda atkimšti nosį. Imbiero šaknis padeda kovoti su uždegimu bei mažina temperatūrą. Tuo tarpu, vitaminas C yra puikus būdas, kaip galite sustiprinti savo imuninę sistemą. 

Kita vertus, tinkami vaistai priklauso ir nuo to, su kokiais simptomais susiduriate. Daugumos asmenų pasirenkami nuo peršalimo milteliai gali pagerinti bendrą savijautą. Kita vertus, jeigu labiausiai vargina sloga, patariama įsigyti jūros vandens. Tuo tarpu, susidūrusiems su gerklės skausmu, rekomenduojama rinktis tarp pastilių ir purškalų. Visgi, atminkite, kad dėl vaistų vartojimo būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. 

Kaip žinoti ar tai – ne gripas?

Nemažai asmenų painioja paprastą peršalimą su gripu. Tad kaip galima šiuos atskirti? Iš esmės, reikėtų atsižvelgti į pakilusią temperatūrą. Gripo atveju, dažniausiai ji būna ganėtinai aukšta. Tuo tarpu, susirgus peršalimu, temperatūra gali apskritai nepakilti. Be to, esant gripui, dažnai susiduriama su tokiais simptomais, kaip raumenų skausmas ar šaltkrėtis. Peršalimui tokie požymiai nėra būdingi. Svarbu paminėti ir tai, jog gripas dažnai užpuola staiga. Ligos pradžia būna greita, o simptomai iškart intensyvūs. Tuo tarpu, peršalimas neretai prasideda iš lėto. Sunkiausi simptomai būna antrą-ketvirtą dienomis. 

Slogos gydymas

Peršalimo sukelta sloga dažniausiai trunka apie savaitę. Norint, jog ši pasibaigtų kuo greičiau, svarbi tinkama nosies higiena. Ką tai reiškia? Iš esmės, svarbu kuo dažniau išskalauti ir valyti nosį. Geriausiai čia pasitarnauja jūros vanduo. Šis ne tik išvalo nosį, tačiau taip pat išplauna susikaupusius mikrobus. Be to, tokia priemonė gali palengvinti kvėpavimą. Žinoma, taip pat rekomenduojama gerti kuo daugiau šiltų skysčių. Nepamirškite reguliariai vėdinti patalpos, kurioje yra sergantis asmuo. Be to, pagelbėti gali ir paprasčiausias kvėpavimas garais. Taigi belieka pasirinkti Jums patogiausią būdą.

Gerklės skausmo gydymas

Gerklės skausmas gali būti išties nemalonus ir varginantis peršalimo simptomas. Žinoma, šio gydymui labiausiai tinka įvairios pastilės bei purškalai. Kita vertus, ne ką mažiau svarbu gerti kuo daugiau šiltų skysčių. Be to, gerklei taip pat gali padėti inhaliacijos arba skalavimas su druska. Visgi, nepamirškite, kad paprasto peršalimo metu, skausmas turėtų praeiti per kelias dienas. Tad, jeigu šis niekaip nesitraukia, neatidėliokite ir kreipkitės į gydytojus. 

Kosulio gydymas

Kosulio gydymas priklauso nuo jo pobūdžio. Šis gali būti sausas arba drėgnas. Svarbu prisiminti, jog sergant kosulys yra naudingas. Jis padeda išvalyti kvėpavimo takus ir pašalinti dirginančias medžiagas. Taigi kosulio slopinti nereikia, tačiau svarbu jį palengvinti. Čia gali pagelbėti įvairūs žoliniai preparatai. Be to, rekomenduojama gerti daug šiltų skysčių, vėdinti patalpas, vengti temperatūrų kaitos. Visgi, jeigu pastebite, kad kosulys užsitęsė, reikėtų kreiptis į gydytojus. Kitu atveju, galite susidurti su rimtomis komplikacijomis. Tad, į ką atsižvelgti svarbiausia? Iš esmės, į gydytojus reikėtų kreiptis tiems, kurių kosulys užsitęsė ilgiau nei 3 savaites. Be to, sunerimti turėtumėte ir tada, jei ėmė trūkti oro, kvėpuojant girdisi švokštimas. Žinoma, pas gydytoją taip pat reikėtų užsukti tiems, kurių bendra būklė stipriai pablogėjo. Gana dažnai pasitaikanti užsitęsusio kosulio komplikacija yra plaučių uždegimas. Taigi verčiau nejuokauti ir pasitikrinti laiku. 

Mano krepšelis