Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Pientraukiai

Pasaulyje yra daugybė prietaisų, kurie gali palengvinti mamų ir kūdikių kasdienybę. O vieni iš svarbiausių tokių prekių sąraše yra pientraukiai – specialūs prietaisai, skirti motinos pienui iš krūties ištraukti. Pientraukis gali būti reikalingas tiek kasdieniam naudojimui, tiek retkarčiais, kai mama neturi galimybės pamaitinti kūdikio pati. Be abejo, labai svarbu išsirinkti kokybišką bei patogų naudojimui pientraukį. Modeliai skiriasi konfigūracija, veikimo principu, funkcijomis ir kaina. Jie skirstomi į dvi pagrindines kategorijas – elektrinius ir rankinius pientraukius. Taigi, kiekviena mama gali pasirinkti prietaisą atitinkantį savo poreikius.

Rodyti daugiau
11 prekė(s)
Baboo rankinis pientraukis ir įklotai į liemenėlę, 40 vnt
Naujiena
Baboo
26,59€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Baboo
22,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Sanity
7,90€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Kaigert
4,38€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
PHILIPS AVENT
57,70€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
PHILIPS AVENT
47,34€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
PHILIPS AVENT
55,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Pientraukis elektrinis Philips Avent SCF395/31 paveikslėlis
Naujiena
139,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Baboo
99,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Baboo elektrinis pientraukis, įklotai į liemenėlę 60 vnt
Naujiena
Baboo
105,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Medela
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Ieškokite vaistinėse

Rankinis pientraukis

Šis modelis tinka toms žindančioms mamoms, kurioms nereikia traukti pieno reguliariai, o tik retkarčiais. Veikimo principas paprastas – paspaudus rankenėlę, aplink spenelį sukuriamas vakuumas ir taip išsiurbiamas pienas.

Privalumai

Žema kaina. Palyginti su elektriniais prietaisais, tokio tipo pientraukis gali kainuoti tris ar net keturis kartus pigiau.

Nereikalauja maitinimo šaltinio. Prietaiso veikimui reikia tik mamos pastangų. Išvengsite papildomų išlaidų perkant akumuliatorius ir nereikės ieškoti patogios vietos šalia elektros tinklo.

Kompaktiškas. Galite pasiimti su savimi į darbą, pasivaikščioti ar į kelionę. Paprastai matmenys būna tokie, kad galite puikiai sutalpinti prietaisą į rankinę. O svorio beveik nepajusite, nes visi konstrukciniai elementai pagaminti iš plastiko.

Galimybė sterilizuoti visą konstrukciją. Dėl paprastos surinkimo schemos pientraukis gali būti greitai išardomas ir lengvai išplaunamos visos jo dalys.

Paprastas remontas. Vargu ar kas nors suges, bet ir tokiu atveju dauguma gamintojų siūlo atskiras dalis, tokias kaip membrana ar rankena, kad esant reikalui galėtumėte pataisyti prietaisą. 

Lengva prižiūrėti. Prietaisą galite lengvai išrinkti ir išplauti naudojant įprastus ploviklius, tačiau svarbu itin gerai nuskalauti ir nusausinti. Be to, valymui nerekomenduojama naudoti abrazyvinių priemonių ir kempinių.

Tylus veikimas. Palyginti su elektriniais prietaisais, šis veikia vos girdimai. Galimas triukšmas gali būti nebent nuo rankenos paspaudimų ir pieno ištraukimo.

Trūkumai

Jūsų ranka greitai pavargsta. Tam, kad nepavargti per greitai, svarbu patogiai įsitaisyti ir daryti trumpas bent 30-60 sekundžių pertraukėles.

Netinka dažnam ir ilgalaikiam siurbimui. Jei kūdikis visiškai atsisakė krūties ir mamai tenka traukti pieną kas tris valandas, rankinis pientraukis sukels daugiau nepatogumų nei bus naudingas. Ranka greitai pavargs, o po 5-7 minučių darbo su aparatu gali būti jaučiamas net ūmus skausmas.

Ribota siurbimo galia. Intensyviai siurbti, greičiausiai nepavyks, kadangi, vakuumo jėgos, kuri susidaro, kai rankena yra visiškai prispausta, nepakanka, o galimybės ją padidinti nėra.

Vienu metu traukimas vyksta tik iš vienos krūties. Žinoma, galima nusipirkti du rankinius pientraukius ir vienu metu naudoti juos ant abiejų krūtų, tačiau, kaip rodo praktika, net ir vienos krūties pieno ištraukimui kartais gali prireikti antros rankos pagalbos, todėl ši idėja gali būti labai varginanti ir visiškai neefektyvi.

Elektrinis pientraukis

Veikimo principas panašus į rankinio modelio, tik čia vakuumas sukuriamas naudojant elektrinį siurblį, o jums tereikia pasirinkti norimą siurbimo intensyvumą ir ritmą. Šis modelis puikus pasirinkimas, kuomet pieną traukti reikia kasdien ir po keletą kartų. 

Privalumai

Nereikalauja daug pastangų. Priklausomai nuo modelio, pasirūpinkite maitinimo šaltiniu – tai gali būti tinklas arba baterija, patogiai atsisėskite ant lovos ir paleiskite prietaisą. Viskas ką jums reikės padaryti toliau, tai įsitikinti, ar antgalis yra savo vietoje, nustatyti norimą režimą ir išjungti prietaisą laiku, kai pienas jau nesitraukia.

Visi su pienu besiliečiantys elementai lengvai sterilizuojami. Prietaiso konstrukcija paprastai išsiardo, viską galima lengvai išimti, nuplauti ir nusausinti. Negalima plauti tik korpuso su siurbliu. Tačiau, tokiu atveju, jei dėl kokių nors priežasčių jis susitepa, ištraukite maitinimo laidą iš elektros lizdo arba išimkite baterijas ir nuvalykite išorę drėgna kempine ar šlapia servetėle. Tada leiskite jam visiškai išdžiūti ir vėl įjunkite.

Dvigubi modeliai. Daugelis gamintojų, turinčių elektrinius pientraukius, gali pasiūlyti tiek viengubus, tiek dvigubus modelius. Dvigubas pientraukis veikia dvigubai greičiau ir pagamina šiek tiek daugiau pieno nei siurbiant kiekvieną krūtį atskirai. Tai puikus pasirinkimas užimtoms mamoms, norinčioms kuo efektyviau išnaudoti savo laiką.

Pieno ištraukimo greitis. Pieno ištraukimas trunka du ar net tris kartus trumpiau nei su rankiniu pientraukiu.

Keli galios ir veikimo režimai. Šiuolaikiniuose modeliuose pientraukis ne tik atlieka skirtingo stiprumo siurbimo funkciją, bet ir leidžia, naudojant padidintą dažnį bei mažą galią, paruošti krūtį siurbimui ją stimuliuojant. Skirtingi stiprumo ir dažnio režimai leidžia kiekvienai mamai pasirinkti ir nustatyti jai tinkamiausius parametrus. 

Trūkumai

Užima daugiau vietos. Priešingai nei rankinis modelis, elektrinis gali užimti ženkliai daugiau vietos dėl savo siurblio korpuso. Tokį prietaisą pasiimti su savimi į darbą ar pasivaikščiojimą jau gali būti sudėtinga ir nepatogu. 

Triukšmas. Veikimo metu siurblys pumpuoja orą, skleisdamas nedidelį monotonišką garsą, kuris priklauso nuo pasirinkto galios režimo. Taigi, atkreipkite dėmesį į kitų mamyčių atsiliepimus ir rekomendacijas renkantis pientraukį, jei jautriai reaguojate į garsus. Vienas iš tyliausiai veikiančių prietaisų siūlomų rinkoje yra Medela pientraukis.

Būtinas energijos šaltinis. Kad pientraukis veiktų, jam reikalingas maitinimo šaltinis arba integruotos baterijos.

Galite užmigti ir užpildyti sistemą pienu. Kadangi procesas yra visiškai autonomiškas, galite užmigti nuo monotoniško prietaiso garso. Problema šiuo atveju gali būti ta, kad buteliukas pilnai prisipildys pieno, o po to jis vamzdeliu pateks į sistemą ir į patį siurblį, o tai gali sugadinti įrenginį. Jei jaučiate, kad galite užmigti, iš anksto pasiruoškite antrą buteliuką ir, kai prisipildys daugiau nei pusė, pakeiskite jį tuščiu.

Didelė remonto kaina. Sugedus elektronikai, remontas gali kainuoti išties nemažai. O kartais gali ir nepavykti sutaisyti įrenginio, jei, pavyzdžiui, perdega pats siurblys ar mikroschema.

Aukšta kaina. Įprastai elektrinių modelių kainos gali būti net keletą kartų aukštesnės nei rankinių.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis pientraukį?

Renkantis pientraukį įvertinkite, kaip dažnai jis bus naudojamas. Rankiniai prietaisai geriausiai tinka sėkmingai žindančioms mamoms, kurioms gali prireikti tik retkarčiais ištraukti pieną, o nuolatiniam naudojimui geriausias pasirinkimas - elektrinis prietaisas. Be to, labai gerai, jei komplekte yra 2-3 buteliukai su spenelio formos žindukais. Tai labai patogu, nes prieš maitinant kūdikį nereikia perpilti ištraukto pieno į kitą indą. Kitas svarbus aspektas yra antgalio medžiaga. Silikoniniai antgaliai laikomi tinkamiausiais odai. Jie tvirtai priglunda prie spenelio, atkartoja jo anatominę formą ir nesukelia odos pažeidimų. Taip pat svarbu, kad prietaisas būtų kompaktiškas ir patogus transportuoti. Moterims, kurios planuoja daug keliauti, bus patogūs rankiniai arba belaidžiai elektriniai modeliai. Tokius įrenginius lengva išardyti bei surinkti, jie neužima daug vietos ir nereikalauja pastovaus elektros tinklo.

Pientraukio priežiūra

Prietaisą reikia nuplauti ir išvalyti po kiekvieno naudojimo. Norėdami kruopščiai išvalyti įrenginį, turite jį išardyti. Visas dalis sudėkite į karšto vandens indą. Kruopščiai nuplaukite kiekvieną dalį švelniu plovikliu, nuskalaukite po tekančiu vandeniu, padėkite ant popierinio ar medvilninio rankšluosčio ir leiskite išdžiūti. Jei gamintojas leidžia, prietaisą galite plauti indaplovėje. Nepamirškite reguliariai sterilizuoti visų prietaiso dalių. Norėdami sterilizuoti prietaisą, panardinkite dalis į verdantį vandenį kelioms minutėms.

Mano krepšelis