Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Selenas

Selenas yra mineralas, kuris pasižymi itin didele privalumų gausa. Nors žmonėms pakanka nedidelio jo kiekio, šis labai svarbus skirtingiems organizmo procesams užtikrinti. Žinoma, geriausia, jeigu seleno gausite kartu su maistu. Kita vertus, tai padaryti pavyksta ne visuomet. Tokiu atveju patariama įsigyti kokybiškus papildus. Šių gausu tikrai įvairių. Visgi, rekomenduojama atsižvelgti į pasirinkto produkto sudėtį ir Jums priimtiną pavidalą. Pats selenas yra svarbus vaisingumui, skydliaukės veiklai, imuninei sistemai, plaukams, odai bei nagams. Taigi, pakankamai jo vartoti būtina kiekvienam žmogui. 

Rodyti daugiau
17 prekė(s)
ECOSH bioaktyvus Selenas, 150 mcg, 90 kapsulių paveikslėlis
-30%
Ecosh
9,79€ 13,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AMBIO SELENAS IR CINKAS SU VITAMINAIS, 90 tablečių  paveikslėlis
-60% antrai prekei
AMBIO
9,98€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AMBIO SELENAS, 90 tablečių paveikslėlis
-30%
AMBIO
5,24€ 7,49€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
PHARMA NORD BIO-SELENIUM + ZINC, 30 tablečių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Pharma Nord
9,35€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
VIRIDIAN SELENIUM, 200 ug, 90 kapsulių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Viridian
28,19€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
RAW POWDERS SELENAS, 200 mcg, 60 kapsulių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Raw Powders
8,55€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
WALMARK SELEN, 100 μg, 30 tablečių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Walmark
6,63€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
JAMIESON SELENAS, 100 mcg, 100 tablečių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Jamieson
12,34€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SWANSON SELENAS, 100 mcg, 200 kapsulių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Swanson
18,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SELENAS 100mcg, 60 tablečių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Walmark
10,08€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
BERTIL'S SELENAS 50 MCG, 100 tablečių paveikslėlis
-30%
Bertil's
7,13€ 10,19€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ROYAL GREEN BIO SELENO KOMPLEKSAS, 60 kapsulių paveikslėlis
-15%
ROYAL GREEN
20,39€ 23,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
WALMARK SELENIUM AKTIV, 30 tablečių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Walmark
7,21€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Gamtos namai
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Ieškokite vaistinėse
Lidoposterin
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Ieškokite vaistinėse
NOW Foods
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Išparduota
NOW Foods
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Išparduota

Seleno nauda

Selenas pasižymi išties didele privalumų gausa. Visų pirma, jis itin svarbus imuninei sistemai. Selenas prisideda prie baltųjų kraujo kūnelių veikimo ir padeda organizmui atsispirti infekcijoms. Kita vertus, šis mikroelementas taip pat svarbus normaliai skydliaukės veiklai. Dar vienu dideliu jo privalumu reikėtų įvardinti antioksidacinę apsaugą. Be to, selenas ir cinkas yra itin svarbūs mikroelementai, kurie padeda palaikyti sveikus plaukus, odą bei nagus. Kita vertus, kartu su vitaminu E šis taip pat stabilizuoja ląstelės membranas, apsaugo nuo kepenų suriebėjimo. Pakankamas seleno kiekis itin svarbus tiek moterų, tiek vyrų vaisingumui. Be to, šis mikroelementas padeda kovoti su uždegimais, skystina kraują, pagelbėja išvengti riebalų kaupimosi ant arterijų sienelių. Svarbu paminėti, kad jo vartojimas taip pat apsaugo nuo pleiskanų susidarymo. Daugiau seleno vartoti patariama ir tiems žmonėms, kurie susiduria su nusilpusiais ir lūžinėjančiais nagais. Be to, manoma, kad antioksidacinis šio mikroelemento poveikis padeda mažinti laisvųjų radikalų žalą akims. 

Seleno trūkumas

Apie seleno trūkumą dažnai signalizuoja imuninės sistemos susilpnėjimas ir įvairios skydliaukės problemos. Teigiama, kad vyraujant šio deficitui sumažėja audinių elastingumas, atsiranda polinkis į alergiją. Seleno trūkumas taip pat pasireiškia tokiais simptomais, kaip raumenų silpnumas, nuovargis, pleiskanos, plaukų slinkimas. Be to, kai kurie asmenys susiduria su odos spalvos pokyčiais. Į žmonių, kuriems gali trūkti seleno, rizikos grupę patenka rūkantys, sergantys bronchine astma arba skrandžio bei žarnyno ligomis. Kita vertus, šio mikroelemento kiekis taip pat gali sumažėti tuomet, kai vyrauja nevisavertė mityba. Atsižvelgti į pakankamą seleno vartojimą ypatingai reikėtų vegetarams bei veganams. Be to, tai aktualu ir tiems žmonėms, kurie palaiko sėslų gyvenimo būdą. 

Seleno šaltiniai

Jei susiduriate su nusilpusia imunine sistema, skydliaukės problemomis arba prasta plaukų, odos bei nagų būkle, greičiausiai Jūsų organizmui reikalingas selenas. Nauda kurią gaunate yra išties didelė, todėl įsitikinkite, kad vartojamas maistas turi reikalingų mikroelementų. Seleno galima rasti žuvyje, vištienoje, kiaulienoje, jautienoje. Jo taip pat gausu virtuose kiaušiniuose, varškėje, viso grūdo duonoje, moliūgų sėklose. Seleno galima rasti krapuose, konservuotose pupelėse, bananuose, avokaduose, grybuose, brokoliuose, kopūstuose, alaus mielėse. Visgi, didžiausias jo kiekis vyrauja braziliniuose riešutuose. 

Seleno vartojimas

Rekomenduojama seleno paros norma vyrams yra 75 mcg, o moterims – 60 mcg. Visgi, priklausantiems rizikos grupei gali prireikti didesnės dozės. Žinoma, tokiu atveju reikėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Teigiama, kad saugi paros dozė yra iki 200 mcg. Kita vertus, viskas priklauso nuo konkretaus asmens amžiaus. Kūdikiams pakanka vos 15 mcg. O štai paaugliams gali prireikti ir 50 mcg per parą. Krūtimi maitinančioms moterims patariama vartoti net 70 mcg. Visgi, kaip jau minėjome kiek anksčiau, tokiu atveju reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Nesilaikantys nurodytų rekomendacijų gali susidurti su šalutiniu poveikiu. Šis pasireiškia žarnyno sutrikimais, plaukų slinkimu, dantų spalvos pokyčiais, dirglumu, metalo skoniu burnoje, nagų trapumu. Taigi, verčiau nepiktnaudžiaukite ir laikykitės rekomenduojamų normų. Svarbu paminėti, kad seleno papildus patariama vartoti kartu su vitaminu E. Šis padės juos geriau įsisavinti. Kita vertus, reikia paminėti, kad selenas šiek tiek skystina kraują. Taigi, prieš vartojant jo papildus, pravartu į tai atsižvelgti. 

Seleno papildai

Renkantis tinkamus papildus rekomenduojama atsižvelgti į jų sudėtį. Puiku, jeigu tarp ingredientų galima rasti ir daugiau naudingų medžiagų, pavyzdžiui, cinko, chromo, vitaminų. Be to, nepamirškite atsižvelgti į Jums labiausiai tinkantį produkto pavidalą. Tai gali būti tabletės, kapsulės, milteliai ir panašiai. Nors praturtinta sudėtis geriausiai atspindi, kuris variantas yra išties kokybiškas selenas, kaina išlieka vienu iš svarbiausių aspektų daugeliui žmonių. Visgi, pirmiausiai rekomenduojama atsižvelgti į produkto ingredientus bei Jums priimtiną pavidalą. Tuomet galima apsvarstyti ir labiausiai tinkamą kainą. 

Selenas ir COVID-19

Kaip jau minėjome kiek anksčiau, selenas yra itin svarbus tinkamam imuninės sistemos veikimui. Šis aspektas susijęs ir su COVID-19 virusu. Remdamiesi epidemiologiniais tyrimais, mokslininkai nustatė, jog seleno trūkumas yra vienas iš kelių rizikos veiksnių, kurie turi įtakos užsikrėtimui šia infekcija. Tai aktualu ir Lietuvoje gyvenantiems asmenims. Kita vertus, šis mikroelementas taip pat svarbus jau susirgusiems žmonėms. Teigiama, kad seleno vartojimas gali sumažinti COVID-19 simptomus. Taigi, rekomenduojama į tai atsižvelgti. 

Mano krepšelis