Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Šampūnai nuo atopinio dermatito

Atopinis dermatitas yra nemaloni ir ganėtinai varginanti liga. Pastaroji ne tik atrodo neestetiškai, tačiau gali sukelti papildomų komplikacijų, tarkime, miego problemas, odos infekcijas, šienligę ar net astmą. Be abejo, ligos atsiradimą lemia daugybė skirtingų faktorių. Dėl šios priežasties, sudarytas gydymas turi būti individualus bei patvirtintas specialistų. Kita vertus, norint apmažinti ligos sukeliamus pojūčius bei išvengti šios paūmėjimo, svarbu vengti įvairių dirgiklių. Be to, reikėtų atidžiai pasirinkti naudojamas priemones. Tai – įvairūs kremai, prausikliai, kosmetika. Tačiau, kasdienybėje taip pat dažnai naudojame ir šampūną, kurį pasirinkti derėtų ganėtinai atsakingai.
Rodyti daugiau
5 prekė(s)
NOREVA PSORIANE, intensyvaus poveikio šampūnas nuo pleiskanų, 125 ml paveikslėlis
-40%
Noreva
13,79€ 22,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
NOREVA PSORIANE, raminamasis šampūnas nuo pleiskanų, 125 ml paveikslėlis
-30%
Noreva
13,44€ 19,20€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
BIONIKE PROXERA PSOMED 3, šampūnas psoriazės paveiktai galvos odai, su 3% šlapalo, 125 ml paveikslėlis
-25%*
BIONIKE
17,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
LINOLA SHAMPOO, šampūnas, 200 ml  paveikslėlis
-25%
Linola
11,24€ 14,98€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Dermarays Sulphur prausiklis sausai, į atopinį dermatitą linkusiai odai, 250 ml paveikslėlis
-25%*
Dermarays
11,50€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Kas yra atopinis dermatitas?

Atopinis dermatitas – tai lėtinė liga, kuri pasireiškia odos išsausėjimu, niežuliu ir žaizdelėmis. Dažniausiai ši prasideda ganėtinai ankstyvoje vaikystėje. Kita vertus, pastaroji gali išsivystyti ir suaugusiems. Atopinio dermatito simptomai neretai yra kiek skirtingi, atsižvelgiant į asmens amžių bei kitus aspektus. Visgi, dažniausiais būtų galima įvardinti odos sausumą ir pleiskanojimą, raudonas dėmeles, stiprų niežėjimą, kuris ypatingai pasireiškia nakties metu. Taipogi, kai kuriuos žmones vargina nedidelės pūslelės, patinimai. Tai, kur labiausiai pasireikš ši liga priklauso nuo skirtingų priežasčių. Kūdikius dažniausiai vargina skruostų negalavimai, o pas vaikus ir paauglius dermatitas išryškėja ant kaklo, alkūnių, riešų. Suaugusieji neretai susiduria su pažeidimais ant veido ar net zona aplink akis. Be to, tokia liga gali apimti ganėtinai didelius odos plotus.

Atopinio dermatito priežastys

Atopinį dermatitą gali sukelti ganėtinai skirtingos priežastys. Neretai tai yra susiję su genų pakitimais, kurie sąlygoja tai, jog oda nesugeba pagelbėti kūnui palaikyti tinkamos drėgmės bei apsisaugoti nuo išorinių dirgiklių. Kita vertus, ligą sukelti arba paūminti gali daugybė kitų priežasčių. Pavyzdžiui, įvairūs ore esantys alergenai, tokie, kaip pelėsis ar žiedadulkės, dulkių erkutės. Nemenkai prisidėti gali kai kurie vaistai, stresas, staigūs temperatūros pokyčiai. Taipogi, ligą provokuoja maisto alergenai, cheminiai ir fiziniai dirgikliai, pavyzdžiui, skalbimo priemonės. Be to, padidintą riziką turi tie žmonės, kurių šeimoje yra egzemos, šienligės ar astmos atvejų. Taipogi, atopinis dermatitas gali atsirasti ir kūdikiams. Manoma, jog šis gali būti paveldėtas arba įgytas po sąlyčio su alergenais. Be to, ligos atsiradimą gali paskatinti nevisavertė mityba ir ganėtinai prastos higienos sąlygos. Taigi, priežasčių egzistuoja išties daugybė.

Atopinio dermatito gydymas

Atopinio dermatito gydymas dažniausiai būna kompleksinis ir yra skiriamas tam, jog pavyktų suvaldyti ligos simptomus. Be abejo, sergantiems žmonėms svarbu privengti streso bei kitų veiksnių, kurie gali paskatinti paūmėjimą. Tačiau, vienu iš esminių aspektų tampa tinkama odos priežiūra. Žinoma, atsižvelgiant į ligos sunkumą, gali būti skiriami specialūs vaistai. Visgi, esant kiek lengvesnei eigai, dažniausiai rekomenduojama įsigyti įvairius tepalus.

Norint išvengti ligos paūmėjimo, rekomenduojama nuolat drėkinti odą kokybiškomis priemonėmis. Taipogi, pravartu ilgai nesimaudyti duše, naudoti švelnius prausiklius, atsargiai nusišluostyti. Žinoma, svarbu palaikyti tinkamą temperatūrą, vartoti pakankamai vandens. Be abejo, jei tik pavyksta, reikėtų stebėti savo situaciją ir pamėginti išvengti individualių dirgiklių. Visgi, dėl konkretaus gydymo plano svarbu pasitarti su gydytoju.

Šampūnai nuo atopinio dermatito

Sergant atopiniu dermatitu labai svarbu pasirinkti tinkamas ir kokybiškas priemones. Dėl šios priežasties, pravartu atidžiau pasidairyti kasdienybėje naudojamo šampūno. Puiku, jeigu pasirinktame produkte yra medžiagų, pasižyminčių antiseptiniu poveikiu. Visgi, norint apsaugoti galvos odą, geriausia įsigyti specialias priemones, kurios savo sudėtimi yra koncentruotos būtent į pagalbą, kovojant su dermatitu.

Mano krepšelis