Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Dezodorantai

Nors prakaitavimas yra visiškai natūrali ir reikalinga organizmo funkcija, kartais šis sukelia nemažai diskomforto. Laimei, egzistuoja priemonių, kurios gali sumažinti drėgmės pojūtį ir nemalonų kvapą. Visgi, renkantis kokybišką dezodorantą svarbu atsižvelgti į jo sudėtį. Rekomenduojama pasirinkti kuo natūralesnį produktą, ypatingai tuomet, jeigu Jūsų oda yra jautri ir linkusi sudirgti. 

Rodyti daugiau
99 prekė(s)
VICHY DEO STRESS RESIST 72 H, rutulinis dezodorantas antiperspirantas, 50 ml paveikslėlis
-30%
Vichy
11,19€ 15,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
EUCERIN, rutulinis antiperspirantas jautriai odai, 48 h, 50 ml paveikslėlis
-35%
Eucerin
5,45€ 8,39€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
VICHY, rutulinis dezodorantas antiperspirantas, 50 ml paveikslėlis
-30%
Vichy
11,19€ 15,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
BABĒ BODY, rutulinis dezodorantas - antiperspirantas jautriai odai, 50 ml paveikslėlis
-50%
Babe
5,59€ 11,18€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
VICHY, DĖMIŲ NEPALIEKANTIS RUTULINIS ANTIPERSPIRANTAS, moteriškas, 72h, 50 ML paveikslėlis
-30%
Naujiena
Vichy
11,89€ 16,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Driclor
13,35€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
EUCERIN, dezodorantas, rutulinis, jautriai odai, 50 ml paveikslėlis
-30%
Eucerin
6,50€ 9,29€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SVR SPIRIAL ROLL-ON, rutulinis antiperspirantas nuo vidutinio arba intensyvaus prakaitavimo, 50 ml paveikslėlis
-30%
SVR
9,09€ 12,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SVR SPIRIAL DEO-CRÈME, kreminis antiperspirantas nuo intensyvaus prakaitavimo, 50 ml paveikslėlis
-30%
SVR
9,09€ 12,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
TOOFRUIT
10,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
DermaLotana
15,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SEBAMED SENSITIVE, dezodorantas, rutulinis, jautriai odai, 50ml paveikslėlis
-30%
Sebamed
5,59€ 7,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
TOOFRUIT
10,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SVR SPIRIAL EXTREME, rutulinis de-perspirantas nuo gausaus prakaitavimo, 20 ml paveikslėlis
-25%
SVR
10,49€ 13,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Perspirex
14,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SEBAMED FRESH, dezodorantas, rutulinis, gaivus, 50ml paveikslėlis
-25%
Sebamed
5,99€ 7,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SEBAMED MEN, dezodorantas, kreminis, rutulinis, 50ml paveikslėlis
-25%
Sebamed
5,77€ 7,69€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Ducray
16,94€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
WELEDA POMEGRANATE, 24 val. rutulinis dezodorantas, 50 ml paveikslėlis
-25%
Weleda
8,24€ 10,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Vichy
15,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Dezodorantai – ko vengti sudėtyje?

Renkantis tinkamą dezodorantą išties svarbu atsižvelgti į šio sudėtį. Taigi, kokių ingredientų reikėtų vengti? Pirmiausia, rekomenduojama nepirkti dezodorantų, kurių sudėtyje yra parabenų. Teigiama, kad šie yra kenksmingi žmogaus sveikatai. Be to, tai itin neekologiškas pasirinkimas. Kita vertus, jautresnės odos savininkams taip pat rekomenduojama vengti propilenglikolio. Nors jis pripažįstamas saugiu, kai kuriems žmonėms šis sukelia dirginimą. Be to, patariama nepirkti dezodorantų, kurių sudėtyje galima rasti butano arba izobutano. Kita vertus, pravartu privengti ir triklozano. Tai – cheminė medžiaga, kenkianti tiek aplinkai, tiek žmogaus sveikatai. Galiausiai, nesirinkite priemonių, kurių sudėtyje yra diethanolamino ir ftalatų. Kita vertus, daugelis asmenų taip pat stengiasi vengti aliuminio. 

Dezodorantai be aliuminio

Dezodorantai be aliuminio yra pasirenkami vis dažniau. Kodėl? Teigiama, kad aliuminis yra linkęs kauptis organizme. Jo perteklius gali prisidėti prie įvairių ligų vystymosi. Be to, aliuminio druskos dažniausiai netinka jautresnės odos savininkams. Tokiu atveju, jų geriausia privengti. Kita vertus, dauguma šiuolaikinių dezodorantų savo sudėtyje vis tiek turi bent šiek tiek aliuminio. Tai gana efektyviai prakaitą stabdanti medžiaga, todėl tinkamų alternatyvų vis dar ieškoma. Visgi, specialistai teigia, jog naudojamas su saiku, aliuminis greičiausiai nepakenks. Taigi, kuris variantas Jums tinka labiau, galite nuspręsti tik patys. 

Natūralūs dezodorantai – ko ieškoti sudėtyje?

Natūralūs dezodorantai savo sudėtyje gali turėti įvairių medžiagų. Pavyzdžiui, jeigu norite, kad priemonė efektyviai sugertų drėgmę, ieškokite tokių ingredientų, kaip kukurūzų krakmolas, aktyvintoji anglis arba marantų šaknų milteliai. Kita vertus, jei siekiate atsikratyti bakterijomis, kurios skleidžia prastą kvapą, pasirinkite priemones su prebiotikais. Antibakterinėmis savybėmis taip pat pasižymi ir kokosų aliejus. Be to, šis geba drėkinti bei nuraminti odą, todėl tiks kiekvienam žmogui. Vietoj įprastuose variantuose naudojamo aliuminio, natūraliuose dezodorantuose dažniausiai būna magnio hidroksidas. Tai – visiškai saugi, gamtoje randama medžiaga. Tad rinkdamiesi tinkamą dezodorantą atsižvelkite į šiuos ingredientus. 

Dezodorantas ar antiperspirantas?

Nemaža dalis žmonių vis dar maišo dezodoranto ir antiperspiranto sąvokas. Visgi, šios priemonės pasižymi keliais pagrindiniais skirtumais. Dezodorantas nesustabdo prakaitavimo, tačiau užmaskuoja nemalonų kvapą. Tai įgyvendinti šis gali dviem skirtingais būdais. Vienas iš jų – bakterijų, kurios sukelia prastą kvapą, naikinimas. Dažniausiai tai yra geresnis pasirinkimas. Kita vertus, kai kurie dezodorantai pasižymi kvapiosiomis medžiagomis, kurios užmaskuoja prastą kvapą. Tačiau, tokie produktai pačių bakterijų nesunaikina. Tuo tarpu, antiperspirantas apskritai blokuoja prakaito išsiskyrimą. Visgi, tai nėra itin geras dalykas. Prakaituodami iš organizmo pašaliname toksinus. Be to, tokiu būdu kūnas išgarina perteklinę šilumą. Taigi, prakaitavimas yra gyvybiškai svarbus ir naudingas procesas. Dėl šios priežasties antiperspirantą rekomenduojama naudoti tik labai retais atvejais. Daugelis su gausiu prakaitavimu susiduriančių žmonių jį įsigyja svarbių švenčių ar išvykų metu. Tačiau, kasdienybėje patariama naudoti kokybišką dezodorantą. 

Prakaitavimas – ką žinoti svarbiausia?

Prakaitavimas yra svarbi ir visiškai natūrali organizmo funkcija. Visgi, jo gausumas gali būti skirtingas. Tai priklauso nuo prakaito liaukų kiekio, paveldimumo, mitybos. Be to, gausesnį prakaitavimą taip pat sukelia kai kurių vaistų vartojimas. Svarbu paminėti, jog moterys turi kiek daugiau prakaito liaukų, tačiau pas vyrus jos veikia aktyviau. Visgi, padidėjęs prakaitavimas išties gali išvarginti kiekvieną žmogų. Tačiau, kartais tai būna natūralus procesas, pavyzdžiui, itin karštomis dienomis. Tokiu būdu organizmas pašalina šilumą bei apsisaugo nuo perkaitimo. Kita vertus, egzistuoja ir patologinis prakaitavimas. Įprastai jį sukelia įvairios ligos arba vartojami vaistai. Taigi, jeigu nerimaujate dėl pernelyg gausaus prakaitavimo, verčiau kreipkitės į gydytoją. 

Kojų prakaitavimas

Nors su pažastų prakaitavimu susitvarkyti pagelbėja dezodorantai bei antiperspirantai, daugelį žmonių taip pat vargina ir nemalonus pėdų kvapas. Taigi, kaip galima to išvengti? Kokios priemonės padės pristabdyti kojų prakaitavimą? Reikėtų paminėti, jog egzistuoja specialūs antiperspirantai pėdoms. Tai puiki priemonė tiems, kurie susiduria su pernelyg gausiu ir varginančiu prakaitavimu. Kita vertus, ne ką mažiau svarbi tinkama kojų švara. Tai reiškia, jog turėtumėte jas plauti pakankamai dažnai. Be to, atsižvelkite į tai, kad tinkamai šias nusausintumėte. Rekomenduojama dėvėti drėgmę sugeriančias kojines. Geriausia, jog šios būtų pagamintos iš natūralaus pluošto, pavyzdžiui, medvilnės. Žinoma, jeigu yra toks poreikis, kojines keiskite bent kelis kartus per dieną. Kita vertus, pravartu apsvarstyti ir tinkamų batų įsigijimą. Geriausia, kad šie taip pat būtų pagaminti iš natūralių ir “kvėpuoti” leidžiančių medžiagų. Be to, galite apsvarstyti įvairias kojų voneles namuose. Visgi, jei prakaitavimo sustabdyti nepavyksta, derėtų kreiptis į gydytoją. 

Hiperhidrozė

Hiperhidrozė – tai liga, kuri pasireiškia itin gausiu prakaitavimu. Dažniausiai jo neįmanoma sustabdyti jokiomis higienos ar kosmetikos priemonėmis. Tokie žmonės patiria nemenką fizinį bei psichologinį diskomfortą. Hiperhidrozė gali pasireikšti įvairiose kūno vietose – pažastyse, pėdose, delnuose. Kartais itin prakaituojama veido arba nugaros srityse. Kai kuriais atvejais hiperhidrozė apima visą kūną. Greičiausiai kyla klausimas – kokiais simptomais pasireiškia ši liga? Kaip jau minėjome kiek anksčiau, dažniausiai tokie žmonės prakaitavimo nesumažina jokiomis kosmetikos priemonėmis. Įprastai negelbėja ir prausimasis kelis kartus per dieną arba dažnas drabužių keitimas. Nuolatinis prakaitavimas daugelį žmonių veikia psichologiškai. Kai kurie iš jų ima vengti įvairių socialinių situacijų ir užsidaro namuose. Taigi, hiperhidrozę gydyti būtina. Visgi, patiems to padaryti greičiausiai nepavyks. Tad, jeigu susidūrėte su pernelyg gausiu prakaitavimu, neatidėliokite ir kreipkitės į gydytoją. 

Kaip gydoma hiperhidrozė?

Hiperhidrozė gali būti gydoma ganėtinai įvairiai, atsižvelgiant į konkretaus asmens situaciją. Tinkamą variantą visuomet parenka gydytojas. Kai kuriems žmonėms labiausiai tinka botulino injekcijos, kurios ganėtinai sėkmingai mažina gausų prakaitavimą. Kitiems išrašomi specialūs vaistai. Itin retais atvejais būna taikomas chirurginis gydymas. Visgi, nors pagrindiniais gydymo būdais reikėtų įvardinti šiuos, papildomai sau padėti galite ir patys. Svarbu palaikyti tinkamą higieną ir praustis kelis kartus per dieną. Be to, įsigykite kokybišką dezodorantą arba antiperspirantą. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, prie pagausėjusio prakaitavimo nemažai prisideda mityba. Taigi, atsižvelkite į savo racioną ir venkite netinkamų produktų. Be to, nepamirškite palaikyti sveiko gyvenimo būdo. 

Gausaus prakaitavimo pasekmės

Kaip jau minėjome kiek anksčiau, pernelyg gausus prakaitavimas gali sukelti didelį psichologinį diskomfortą. Taigi, įprastai žmonės atsiriboja nuo kitų ir nemažai laiko pradeda leisti namuose. Kai kuriems ima vystytis nerimo sutrikimai, liga sukelia didelį nepasitikėjimą savimi. Kita vertus, gausus prakaitavimas taip pat pasižymi fizinėmis pasekmėmis. Neretai jis gali sukelti odos iššutimus, o tai skatina bakterinių arba grybelinių infekcijų atsiradimą. Taigi, kaip jau minėjome kiek anksčiau, susidūrus su nemaloniais simptomais delsti nereikėtų. 

Klausimai apie kategorijos prekes

Mano krepšelis