Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Irigatoriai

Jeigu ieškote efektyviai tarpdančius, dantenas ir liežuvį valančios priemonės, Jums išties reikalingas burnos irigatorius. Pastarasis pasižymi gana didele privalumų gausa. Šis ne tik efektyviai pašalina apnašas ir išvalo tarpdančius, tačiau taip pat tinka ir jautresnėms dantenoms bei dėvintiems protezus, breketus, plokšteles. Be to, irigatorių naudoti itin paprasta, todėl jį įsigyti rekomenduojama tiek jaunesniems, tiek vyresniems vartotojams.
Rodyti daugiau
9 prekė(s)
Panasonic
105,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
B.Well
75,09€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
White Way
8,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ORAL-B
104,75€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Panasonic
9,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Panasonic
91,61€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Panasonic
18,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
B.Well
66,09€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Panasonic
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Išparduota

Kas yra irigatorius?

Burnos irigatorius - tai nedidelis aparatas, gebantis generuoti siaurą vandens srovę bei jos pagalba išvalyti dantis, dantenas ir tarpdančius. Pastarasis veikia mažos pompos principu. Dažniausiai vandens srovė yra ganėtinai silpna, tačiau galite ją reguliuoti pagal savo poreikius. Visgi, tai padeda išvengti dantenų pažeidimo. Teigiama, kad irigatoriai geba efektyviai pašalinti maisto likučius bei apnašas, apsaugoti nuo dantenų ligų. Be to, jų naudojimas yra išties paprastas, todėl šie tinka tiek jaunesniems, tiek vyresniems vartotojams. 

Irigatoriai tarpdančiams

Tinkamas tarpdančių valymas vis dar yra pamirštamas pernelyg dažnai. Visgi, bėgant laikui užstrigę maisto likučiai pradeda gesti, o tai sukelia nemažai problemų. Dauguma asmenų susiduria ne tik su prastu burnos kvapu, tačiau taip pat ir ėduonimi. Taigi, norint to išvengti, svarbu atsižvelgti į visapusę higieną, įskaitant tarpdančius bei liežuvį. Šiais laikais, burnos irigatoriai yra pasirenkami vis dažniau. Tai ganėtinai patogi priemonė, padedanti pašalinti tarpdančiuose susikaupusius maisto likučius bei apnašas. Teigiama, kad irigatoriai pasiekia net periodontinėse kišenėse esančias bakterijas. Pastarosios gali sukelti nemažai ligų - tad, jomis atsikratyti yra išties pravartu. 

Tinka dėvintiems protezus

Vienas iš didžiausių irigatorių privalumų yra tai, kad jie itin tinka žmonėms, kurie dėvi protezus. Tokiu atveju, valyti tarpdančius tampa dar labiau sudėtinga. Dažniausiai net ir kokybiškas siūlas nepadeda to padaryti efektyviai. Panašus principas galioja ir tuomet, kai kalbame apie breketus ar plokštelę. Laimei, specialistai pastebi, jog irigatorius stipriai palengvina tinkamos dantų higienos palaikymą. Tad, pastarojo įsigijimą vertėtų apsvarstyti praktiškai kiekvienam. Kita vertus, irigatoriaus tikslumas bei gebėjimas prasiskverbti į mažus tarpelius padaro jį idealiu variantu tiems, kurie dėvi protezus, breketus ar plokštelę. Be to, tokie dantys gali būti ganėtinai jautrūs, todėl švelni vandens srovė neretai sumažina vyraujantį diskomfortą. 

Kodėl reikėtų įsigyti irigatorių?

Kaip galite matyti, irigatoriai pasižymi nemenka privalumų gausa. Visgi, pastarieji tinka tikrai ne tik tiems, kurie dėvi breketus, protezus ar plokštelę. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, irigatoriai efektyviai nuvalo susikaupusias apnašas. Be to, pastarieji geba prasiskverbti į mažiausius tarpdančių tarpelius ir pašalinti užsilikusį maistą. Teigiama, jog vandens srovė yra naudinga ir dantenoms - nuolatinis šių stimuliavimas gali šiek tiek jas sustiprinti. Be to, irigatorių gali naudoti praktiškai kiekvienas šeimos narys. Tad, tai puiki investicija į tinkamą burnos higieną. 

Specialistai teigia, kad irigatoriaus naudojimas gali sumažinti karieso atsiradimo tikimybę. Taip nutinka dėl to, jog pastarasis geba efektyviai pašalinti apnašas ir bakterijas. Be to, irigatorius prisideda prie gaivesnio burnos kvapo. Su halitoze (sutrikimu, kuomet kamuoja blogas burnos kvapas) susiduria tikrai nemažai asmenų. Dažniausiai prastas burnos kvapas atsiranda dėl netinkamų higienos įpročių. Laimei, irigatorius efektyviai išvalo tarpdančius, pašalina apnašas nuo liežuvio bei stimuliuoja dantenas. Taigi, tai visapusiškai padedanti priemonė. Be to, šis produktas sumažina apsilankymų pas odontologą skaičių. Naudojant irigatorių susidaro ne tiek daug dantų akmenų, neretai išvengiama ėduonies. Be to, pastarasis mažina dantenų uždegimą bei kraujavimą. Taigi, kaip galite matyti, irigatorius pasižymi išties didele privalumų gausa. Belieka apsvarstyti jo įsigijimą. 

Kaip naudoti burnos irigatorių?

Burnos irigatoriaus naudojimas tikrai nėra itin sudėtingas. Pirmiausiai reikėtų pasirinkti tinkamą antgalį ir jį uždėti. Tuomet, pritvirtinkite vandens bakelį bei nustatykite srovės galingumą. Dažniausiai rekomenduojama pradėti nuo paties mažiausio lygio. Svarbu atsiminti, kad turint kiek jautresnius dantis, vertėtų naudoti šiltą, o ne šaltą vandenį. Galiausiai, antgalį pakreipkite maždaug 90 laipsnių kampu ties tarpdančiu ir pasilenkite virš kriauklės. Tuomet belieka įjungti irigatorių, jog šis pradėtų veikti. Nukreipkite vandenį į tarpdančius ir pamažu juos valykite. Dažniausiai rekomenduojama pradėti nuo galinių dantų. Jeigu vanduo pernelyg taškosi - šiek tiek priverkite lūpas. Be to, stebėkite, ar irigatorius tarpdančius valo pakankamai efektyviai. Jeigu pastebite, kad ne, pamažu padidinkite šio galingumą. 

Burnos irigatorių rūšys

Burnos irigatoriai yra skirstomi į dvi pagrindines rūšis. Tai - belaidžiai arba įkraunami produktai. Pirmasis variantas yra idealus pasirinkimas kelionėms. Pastarojo veikimas visuomet yra paremtas baterijomis. Tuo tarpu, antrąjį variantą tenka įkrauti į elektros lizdą. Kita vertus, pastarasis taip pat turi savų privalumų. Įkraunami irigatoriai dažniausiai pasižymi kur kas didesniu bakeliu. Taigi, neprivalote pernelyg dažnai pripildyti vandens. Bet kokiu atveju, renkantis tinkamą variantą, vertėtų atsižvelgti į Jus supančią kasdienybę ir turimus poreikius. 

Į ką atsižvelgti renkantis irigatorių?

Renkantis tinkamą irigatorių, rekomenduojama atsižvelgti į kelis pagrindinius aspektus. Pirmiausiai - tai pastarojo vandens talpykla. Geriausia, jeigu pastaroji pasižymi kuo didesne talpa. Įkraunami variantai dažniausiai būna 600 ml, tuo tarpu belaidžiai - 200 ml. Dar vienas aspektas, į kurį rekomenduojama atsižvelgti - tai vandens slėgis. Pastarasis yra matuojamas barais. Idealu, jeigu irigatoriaus vandens slėgis siekia 6-7 bar. Tai reiškia, kad pasirinkta priemonė greičiausiai sugebės efektyviai valyti tarpdančius. Kita vertus, ne ką mažiau svarbus ir bendras vandens slėgio diapazonas. Geriausia, jei šis būtų maždaug 3-4,5 bar. Būtent pastarasis yra naudojamas valant dantenų kišenes. Be to, toks slėgis idealiai tinka žmonėms, kurie pasižymi jautresniais dantimis. Tad, puiku, jeigu pasirinktas irigatorius suteikia galimybę patiems reguliuoti diapazoną. Dar vienas aspektas, į kurį pravartu atsižvelgti - tai priemonės veikimo režimai. Kai kurių irigatorių vandens srautas pasižymi pulsavimu, o kitų - vibravimu. Be to, kartais pastarasis būna pertraukiamas, tačiau gali veikti ir reguliariais ciklais. Kaip galite matyti, pasirinkimo išties gausu. Tad, belieka atsirinkti tai, kas svarbiausia būtent Jums. 

Tinkamo antgalio pasirinkimas

Kaip jau minėjome kiek anksčiau, įsigijus vieną irigatorių kartu su juo galima nusipirkti ir skirtingus antgalius. Tai idealus pasirinkimas tuomet, jeigu šią priemonę naudos visi šeimos nariai. Kita vertus, skirtingi antgaliai gali praversti ir vienam žmogui. Be jokios abejonės, pirmiausiai egzistuoja standartiniai variantai. Tai universalus pasirinkimas, tinkantis praktiškai kiekvienam asmeniui. Standartinis antgalis ganėtinai neblogai išvalo tarpdančius bei pašalina apnašas. Taigi, pastarasis tiks visiems šeimos nariams. Kita vertus, egzistuoja specialūs apnašų antgaliai, kuriuos įsigyti galite ir atskirai. Dažniausiai jie tinka žmonėms, kurie nešioja implantus. Be to, egzistuoja ir gilaus valymo antgaliai. Tai idealus pasirinkimas tiems, kurie susiduria su jautresnėmis dantenomis. Šį antgalį taip pat rekomenduojama įsigyti žmonėms, sergantiems parodontoze. Kita vertus, egzistuoja variantų, kurie itin tinka dėvintiems breketus. Tai - ortodontiniai antgaliai. Pastarieji bus idealus pasirinkimas ir tiems, kurie turi protezus arba nešioja plokštelę. Visgi, vertėtų paminėti, jog egzistuoja dar vienas puikus variantas - liežuvio antgaliai. Pastarieji padeda pašalinti apnašas ir bakterijas, kurios dažnai sukelia prastą burnos kvapą. Taigi, kaip galite matyti, pasirinkimo išties gausu. 

Teisinga dantų priežiūra

Irigatorius tėra viena iš daugybės priemonių, padedančių palaikyti tinkamą burnos higieną. Visgi, pirmiausiai svarbu susikurti nuosavą priežiūros rutiną. Be jokios abejonės, dantis rekomenduojama valyti du kartus per dieną - ryte ir vakare. Geriausia, jei įsigytumėte kokybišką, minkštais šereliais pasižymintį šepetėlį. Šiais laikais, pastarųjų taip pat gausu įvairių, tad ieškokite tokio, kuris būtų išties patogus būtent Jums. Tuomet, nepamirškite įsigyti kokybiškos dantų pastos. Kasdienę burnos higieną turėtų sudaryti ir liežuvio valiklis, taip pat skalavimo skystis bei priemonės tarpdančiams. Atminkite, kad visi šie produktai yra svarbūs tiek jaunesniems, tiek vyresniems vartotojams. Be to, nepamirškite reguliariai apsilankyti pas odontologą bei atlikti profesionalios burnos higienos. 

Tarpdančių valymas

Tinkamas tarpdančių valymas yra pamirštamas pernelyg dažnai. Dauguma asmenų į šį procesą numoja ranka - juk tai užima nemažai laiko. Be to, tarpdančius svarbu valyti kiekvieną dieną. Visgi, jeigu to nedarote tinkamai, anksčiau ar vėliau susidursite su rimtomis problemomis. Užsilikę maisto likučiai gali sukelti ne tik prastą burnos kvapą, tačiau ir padidinti karieso atsiradimo tikimybę. Taigi, pasistenkite tarpdančius išvalyti bent jau kartą per dieną. Geriausia, jeigu atliktumėte tai vakare, prieš eidami miegoti. 

Dauguma asmenų išsigąsta pastebėję, jog ėmus valyti tarpdančius, pradėjo kraujuoti dantenos. Tačiau, jeigu ilgą laiką reguliariai to nedarėte, toks nutikimas yra ganėtinai normalus. Svarbiausia, jog nesustotumėte ir toliau valyti tarpdančių. Žinoma, darykite tai atsargiai ir pakankamai švelniai. Bėgant laikui, kraujavimas turėtų mažėti, o galiausiai visai sustoti. Dažniausiai pastarasis trunka vos keletą dienų arba savaitę. Kita vertus, jeigu šis užsitęsė, galite pasikonsultuoti su savo odontologu. 

Kada geriausia naudoti priemones tarpdančiams?

Pirmiausiai rekomenduojama išvalyti tarpdančius, o tik tuomet imtis likusios burnos higienos. Visgi, dauguma asmenų elgiasi atvirkščiai. Tačiau, svarbu paminėti, jog dantų pastoje esantis fluoras veikia gerokai efektyviau, kai tarpdančiai jau yra švarūs. Tokiu būdu šis lengviau pasiekia kontaktinius paviršius ir remineralizuoja audinius. Tarpdančius geriausia valyti po vakarienės, prieš einant miegoti. Pasistenkite, kad po šios procedūros daugiau nieko nevalgytumėte ir negertumėte. Be jokios abejonės, pastaroji taisyklė negalioja tuomet, kai kalbame apie vandenį. Visgi, dažniausiai rekomenduojama įsigyti tiek burnos irigatorių, tiek tarpdančių siūlą. Naudojami kartu, pastarieji suteiks geriausią įmanomą rezultatą bei puikiai papildys vienas kitą. 

Tarpdančių valymas dėvintiems breketus

Breketų nešiojimas kiek apsunkina tinkamą burnos higienos palaikymą. Dėl šios priežasties, tokiems žmonėms reikėtų būti dar labiau atidiems bei kruopštiems. Kitu atveju, tinkamai neprižiūrimi dantys gali imti gesti. Be to, labai dažnai susiduriama su prastu burnos kvapu ar kariesu. Žinoma, vienu iš svarbiausių aspektų čia išlieka tinkamas tarpdančių valymas. Visgi, jeigu pastarieji yra itin siauri, verčiau naudokite siūlą arba irigatorių. Tuo tarpu, platesnių tarpdančių savininkams tikriausiai tiks ir specialus šepetėlis. Bet kokiu atveju, pasirinkimo išties netrūksta. Tad, atsižvelkite į tai, kas patogiausia būtent Jums. Jeigu išsirinkti pernelyg sudėtinga, pabandykite pasitarti su savo odontologu. Pastarasis atsižvelgs į Jūsų burnos būklę bei tarpdančių ypatumus. Bet kokiu atveju, kaip jau minėjome kiek anksčiau, dėvintiems breketus reikėtų elgtis dar atidžiau. Tad, nepamirškite apie tinkamą tarpdančių priežiūrą.

Mano krepšelis