Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Burnos higiena

Tinkama burnos higiena, tapusi kasdieniu įpročiu, leidžia džiaugtis dantų ir burnos sveikata, gaiviu burnos kvapu ir dailia šypsena. Iš plačios burnos higienos priemonių įvairovės, apimančios tiek dantų šepetėlius ir dantų pastas, tiek skirtingas papildomas dantų priežiūros ir burnos higienos priemones, išsirinksite tinkamiausius produktus, kurie užtikrins, kad dantų priežiūra taptų nesudėtinga ir sėkminga.

Rodyti daugiau
694 prekė(s)
VELYM, dantų kremas, 100 ml paveikslėlis
+ dovana dantų šepetėlis su nano sidabru
Velym
10,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Opalescence
13,55€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Curaprox
14,95€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
BIOGAIA PRODENTIS, 30 čiulpiamųjų pastilių paveikslėlis
-25%
BioGaia
13,67€ 18,23€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Curasept
9,06€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Curasept
9,25€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
BIOMIN F, dantų pasta, su bioaktyviu stiklu jautriems dantims, 75 ml paveikslėlis
-25%
Biomin
9,41€ 12,55€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ROYAL DENTA SILVER, dantų pasta, 130 g paveikslėlis
-40%
Royal Denta
8,39€ 13,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
TEPE SUPREME, dantų šepetėliai, minkšti, 3vnt. paveikslėlis
-30%
TePe
5,84€ 8,35€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Curaprox
5,65€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
TEPE COMPACT TUFT, dantų šepetėlis, vieno danties paveikslėlis
-30%
TePe
3,14€ 4,48€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Curaprox
5,25€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
XyliMelts
16,70€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ROYAL DENTA GOLD, dantų pasta, 130 g paveikslėlis
-40%
Royal Denta
8,39€ 13,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Oclean
99,95€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Curasept
7,45€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Corega
4,95€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Curaprox
5,45€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Curaprox
129,75€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Blend-a-dent
8,89€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Kodėl tinkama dantų priežiūra ir teisinga burnos higiena turi tapti kasdieniu jūsų įpročiu?

Labai svarbu, kad dantų priežiūra ir burnos higiena taptų kasdieniu įpročiu, o kasdien naudojamos priemonės būtų parenkamos tinkamai. Tai yra vienas esminių dalykų, užtikrinančių ne tik dantų, burnos bet ir viso organizmo sveikatą. Taip pat tinkama dantų priežiūra užtikrina ir mūsų estetinę būklę – gaivų burnos kvapą ir žavią šypseną, kurios tikrai nesinori slėpti.

Nesirūpinant burnos higiena, neužtikrinant burnos ir dantų švaros ir nepašalinant atsiradusių apnašų, vystosi kariesas ir įvairios dantenų ligos. Na, o tai reiškia dantų gedimą, skausmą, nemalonų kvapą, varginančius apsilankymus pas odontologus. O blogiausiu atveju nepakankamas dėmesys burnos higienai gali baigtis net ir dantų netekimu. 


Kaip išsirinkti dantų šepetėlį?

Dantų šepetėliai šiandien pasižymi itin plačia įvairove, todėl nesunku atrasti tokį, kuris geriausiai atitiks jūsų norus ir poreikius. Jei naudositės tinkamai, dantų priežiūrą ir švarą puikiai užtikrins tiek rankinis, tiek elektrinis dantų šepetėlis.

Dantų šepetėliai tarpusavyje skiriasi ne tik veikimo principu, bet ir kitais niuansais – galvutės dydžiu, rankenos ilgiu, šerelių kietumu ir pan. Jei dantys ir dantenos jautrūs, pažeidžiami, geriausias pasirinkimas – minkštas dantų šepetėlis.

Kadangi įvairūs dantų šepetukai gali atlikti skirtingas funkcijas ir būti pritaikomi skirtingoms situacijoms bei poreikiams, galbūt nuspręsite, kad geriausias variantas bus įsigyti keletą skirtingų dantų šepetėlių – taip bus užtikrinta maksimali dantų priežiūra.


Dantų šepetėliai vaikams ir kūdikiams

Burnos higiena ir dantų priežiūra – tai dalykas, kuriuo reikia rūpintis nuo pat vaikystės. Tiksliau, netgi nuo kūdikystės, t. y. pačio pirmojo dantuko. Patys pirmieji dantukai valomi specialiu, ant piršto užmaunamu silikoniniu šepetėliu, o atsiradus krūminiams dantims jau prireiks ir įprasto dantų šepetuko.

Kūdikiams ir vaikams skirti dantų šepetėliai turi būti minkštais arba labai minkštais šereliais ir maža galvute. Iš pradžių reikėtų naudoti įprastinį rankinį dantų šepetėlį. Maždaug nuo trejų metų arba šiek tiek vėliau, kai mažylis jau būna pajėgus naudotis sudėtingesniais prietaisais, puikus pasirinkimas yra elektrinis dantų šepetėlis vaikams, galintis dantų valymo procesą paversti paprastesniu, lengvesniu ir patrauklesniu.


Tinkamos dantų pastos pasirinkimas

Labai svarbu atsižvelgti į savo dantų, dantenų būklę, dantų priežiūros, mitybos įpročius ir pagal tai pasirinkti tinkamą dantų pastą. Dantų pastos turi saugoti dantis ir dantenas nuo žalingų veiksnių ir negali jų žaloti.

Balinamoji dantų pasta nuvalo dėmėtą paviršinį dantų emalio sluoksnį ir suteikia šviesinamąjį poveikį, tačiau ji negali būti naudojama nuolatos, nes kyla rizika, kad dantys taps jautrūs. Na, o jeigu jau susiduriate su dantų jautrumo problema, jums tiks dantų pasta jautriems dantims, kurioje yra priemonių, mažinančių jautrumą. 

Jei turite dantenų problemų, prireiks antibakterinės ar gydomosios dantų pastos. O fluoridui jautriems ar alergiškiems žmonėms, taip pat neturintiems dantų ir nešiojantiems protezus ar implantus, geriausias pasirinkimas yra dantų pasta be fluoro.


Kuo skiriasi burnos skalavimo skysčiai?

Reikėtų neužmiršti ir dar vienos svarbios burnos higienos priemonės – burnos skalavimo skysčio. Burnos skalavimo skystis gali būti ir kasdienė priemonė, kuri užtikrins gaivų burnos kvapą ir neleis formuotis apnašoms. Jeigu jūsų dantys reikalauja ypatingos priežiūros – jums bus reikalingas specialus dantų skalavimo skystis, kuris naudojamas po procedūrų ar operacijų. 

Atsižvelgiant į poreikius, galima rinktis skirtingus dantų skalavimo skysčius. Tarkime, dantų skalavimo priemonė su fluoru pasižymi antibakteriniu poveikiu ir tinka esant didelei karieso rizikai. Dantų skalavimo skystis be alkoholio tiks kasdienei priežiūrai ir užtikrins, kad burnos gleivinė nebūtų dirginama ir džiovinama. Po operacijų, implantacijų ir kitų sudėtingesnių procedūrų reikalinga skalavimo priemonė su specialiomis medžiagomis.


Irigatoriai, tarpdančių šepetėliai ir kitos tarpdančių priežiūros priemonės

Tarpdančių valymas – nepaprastai svarbi burnos higienos dalis, mat būtent tarpdančiuose labiausiai linkusios kauptis minkštosios apnašos, vėliau virstančios kietosiomis. Šiam procesui pasitelkiamos specialios priemonės – irigatoriai, tarpdančių šepetėliai, dantų siūlai ir panašiai.

Irigatoriai – tai prietaisai, purškiantys siaurą ir stiprią aukšto slėgio vandens srovę ir tokiu būdu išvalantys dantenas ir tarpdančius bei pašalinantys visas apnašas, maisto likučius ir bakterijas. Tai tikrai puiki investicija, norint užtikrinti, kad burnos higiena rūpinamasi tinkamai.

Tarpdančių šepetėliai ir siūlai taip pat kruopščiai išvalo tarpdančius bei sunkiai prieinamas vietas, pašalindami iš jų apnašas ir maisto likučius, ir yra neatsiejama dantų priežiūros sudedamoji dalis.


Ypatingo dėmesio reikalaujanti dantų plokštelių, breketų ir protezų priežiūra

Kai kuriais atvejais, kai situacija būna sudėtingesnė, tampa būtina ypatingo dėmesio reikalaujanti kasdienė burnos ertmės priežiūra ir tam yra įvairių priemonių, padedančių pasiekti aukščiausią rezultatą.

Tarkime, dantų plokštelę vakare reikia nuplauti su kietu šepetėliu ir pamerkti į specialų dantų plokštelių priežiūrai skirtą skystį. Jei fiksuoti dantų protezai nesilaiko tvirtai, pagelbės dantų protezų klijai. Na, o nešiojant breketus reikia dažniau valyti dantis – po kiekvieno valgymo ir užkandžiavimo. Nešiojant breketus, naudojami specialiai tokiai priežiūrai pritaikyti šepetėliai ir dantų pasta, be to, ypatingas dėmesys skiriamas tarpdančių valymui.


Kaip naudojamas burnos kvapo gaiviklis?

Burnos gaivikliai yra puiki priemonė, tam tikrose situacijose galinti tapti tikra išgelbėtoja. Burnos kvapo gaiviklis yra veiksmingas kramtomosios gumos pakaitalas, galintis dar efektyviau ir greičiau užtikrinti malonų burnos kvapą. Burnos kvapo gaiviklis iš karto atgaivina burną, pašalina nemalonius kvapus ir suteikia gaivų aromatą. Jis gali ypač praversti suvalgius aštraus kvapo maisto, pavartojus alkoholio ar tabako produktų ir norint atsikratyti šių nemalonių kvapų.

Burnos gaivikliai paprastai būna mažuose flakonėliuose, todėl juos labai patogu turėti su savimi ir prireikus panaudoti – tereikia flakonėlį nukreipti į burną, papurkšti ir džiaugtis maloniu burnos kvapu.

Mano krepšelis