Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Hematogenai

Hematogenas yra naudingomis medžiagomis praturtintas užkandis, kurį ypatingai mėgsta vaikai. Vienas iš didžiausių jo privalumų – tai gebėjimas papildyti organizmo geležies atsargas. Nenuostabu, kad hematogeną taip pat vertina ir tėveliai. Juk toks užkandis yra kur kas geriau nei įprasti šokoladukai. Visgi, hematogeno negalima vartoti pernelyg daug. Kitu atveju, greičiausiai susidursite su nemaloniu šalutiniu poveikiu. Tačiau, vartojamas saikingai, šis gali būti skaniu, sveiku ir naudingu užkandžiu tiek vaikams, tiek suaugusiems.
Rodyti daugiau
6 prekė(s)
HEMATOGENAS, 50 g paveikslėlis
-35%*
Hematogenas
1,08€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
HEMATOGENAS VITA+, su šokolado glaistu, 40 g paveikslėlis
-35%*
Hematogenas
1,19€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
HEMATOGENAS HEMA2GEN, 45 g paveikslėlis
-35%*
HEMAtoGEN
1,08€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
HEMATOGENAS VITA+ ROLLS, 65 g paveikslėlis
-35%*
Hematogenas
2,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ME2U HEMATOGENAS CLASSIC, 50 g paveikslėlis
-20%
ME2U
1,03€ 1,29€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Hematogenas
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Ieškokite vaistinėse

Kas yra hematogenas?

Hematogenas – tai sveikesnis ir naudingomis medžiagomis praturtintas „saldumynas“. Dažniausiai šį užkandį itin mėgsta vaikai. Hematogeno sudėtyje galima rasti vitaminų, albumino, folio rūgšties. Šios medžiagos yra itin naudingos kiekvieno žmogaus organizmui. Taigi, hematogenas yra laikomas sveikatai ganėtinai palankiu užkandžiu. Be to, gardus šio skonis ir išvaizdi pakuotė dažnai pritraukia mažuosius vartotojus, kuriems anksčiau išvardintos medžiagos yra itin reikalingos. 

Albumino nauda

Hematogeno sudėtyje galima rasti albumino, kuris yra itin naudingas kiekvieno žmogaus organizmui. Iš esmės, ši medžiaga padeda išsaugoti raudonųjų kraujo kūnelių savybes. Taigi, hematogenai savo sudėtyje turi organizmui naudingos geležies. Šis užkandis yra naudingas vaikams, sergantiems mažakraujyste. Dažnai pasitaiko tokių atvejų, kuomet mažyliai atsisako valgyti vaisius arba daržoves, vengia jiems neskanių papildų. Taigi, hematogenas gali pagelbėti, papildydamas organizmo atsargas geležimi. Įprastai daugeliui vaikų patinka šio užkandžio skonis. Be to, mažylius taip pat pritraukia spalvinga ir akiai patraukli hematogeno pakuotė. 

Kitos naudingos medžiagos

Hematogeno nauda yra kiek didesnė nei tik geležies atsargų papildymas. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, jo sudėtyje įprastai galima rasti įvairių vitaminų ar net folio rūgšties. Taigi, šis paprastas užkandis gali pagelbėti ir kitoms organizmo sritims. Pavyzdžiui, kai kurių hematogenų sudėtyje esantis vitaminas A yra itin naudingas odai. Be to, toks užkandis pasitarnaus regėjimo sutrikimų profilaktikai. Tuo tarpu, vitaminas C gali sustiprinti imunitetą bei sumažinti įvairių infekcijų tikimybę. Taigi, toks užkandis gali būti išties naudingas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. 

Hematogeno vartojimas

Hematogenas neturėtų tapti kasdienės vaiko mitybos dalimi. Nors tai išties naudingas užkandis, svarbu, jog mažylis suvartotų pakankamai vaisių ir daržovių. Kita vertus, beveik kiekvienas vaikas nori pasilepinti. Taigi, jeigu renkatės tarp šokoladuko arba hematogeno, pastarasis variantas yra kur kas naudingesnis. Hematogeno nepatartina duoti vaikams iki dvejų metų. Be to, neviršykite ant pakuotės nurodytos dienos normos. Šio užkandžio taip pat nepatariama užsigerti arbata arba pienu. Tai gali pabloginti geležies įsisavinimą, todėl daug naudos nesulauksite. 

Šalutinis poveikis

Hematogeno sudėtyje yra nemažas kiekis lengvai pasisavinamų angliavandenių. Dėl šios priežasties tokio užkandžio nereikėtų vartoti diabetu sergantiems asmenims. Be to, hematogenas netinka nėščiosioms. Jo taip pat nereikėtų vartoti turintiems itin daug antsvorio arba sergantiems tromboflebitu. Hematogenas yra ganėtinai kaloringas. 100 gramų produkto rasite nuo 350 iki 420 kalorijų. Nors su šalutiniu šio užkandžio poveikiu susiduriama ganėtinai retai, tokių atvejų vis tiek pasitaiko. Žinoma, beveik visuomet šie būna susiję su pernelyg dideliu vartojimu. Šalutinis poveikis gali pasireikšti pykinimu, alergija, skrandžio skausmu. Be to, kai kuriems asmenims atsiranda ir kariesas. Dažniausiai su tuo susiduria būtent vaikai. Bet kokiu atveju, hematogenas gali tapti tikrai puikiu ir nemažai naudos atnešančiu užkandžiu. Tačiau svarbu, jog neviršytumėte rekomenduojamos dienos normos bei nevartotumėte šio pernelyg dažnai. Kitu atveju, greičiausiai susidursite su anksčiau jau išvardintais nemaloniais simptomais. 

Mano krepšelis