Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Atsikosėjimą lengvinantys

Kosulį sukelia virusai arba bakterijos ir tai yra vienas iš peršalimo ligų ar gripo simptomų šalia gerklės skausmo, slogos ir temperatūros. Norint tinkamai gydyti kosulį, reikia parinkti pagal kosulio tipą (sausas ar drėgnas) tinkamiausias priemones bei vaistus. Sausam kosuliui rekomenduojama rinktis slopinančius, o drėgnam – atsikosėjimą skatinančius vaistus.

Rodyti daugiau
68 prekė(s)
IVEX, sirupas nuo kosulio, 100 ml paveikslėlis
-40%
Ivex
3,83€ 6,38€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AFLUBIN PLUS, sirupas nuo kosulio, 175ml paveikslėlis
-20%
Aflubin
8,64€ 10,80€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AMBIO GERKLEI SU GYSLOČIU IR ČIOBRELIU, mikstūra be cukraus, 150ml paveikslėlis
-50%
AMBIO
3,24€ 6,48€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
OTOSAN FORTUSS, sirupas nuo kosulio, 180 g paveikslėlis
-60% antrai prekei
Otosan
9,79€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
BRONCHOMOSS, sirupas, 100 ml paveikslėlis
-60% antrai prekei
Innovative Pharma
6,53€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Pertusinas
3,47€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AMBIO BRONCHO COMPLEX, skystasis maisto papildas, 120 ml  paveikslėlis
-30%
AMBIO
4,37€ 6,24€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Brontex
3,87€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Fluditec
3,82€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ACC
6,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
BRONTEX, 30 mg, tabletės, N20  paveikslėlis
Gera kaina
Brontex
2,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ACC
5,09€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Flavamed
4,62€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Bionorica
7,32€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Pertusinas
4,05€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AMBIO BRONCHO COMPLEX, 20 tablečių paveikslėlis
-30%
AMBIO
3,84€ 5,49€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Pertusinas
2,82€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Dr. Theiss
3,79€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
5,67€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Hedelix
6,40€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Kas yra kosulys? 


Kosulys – tai plaučių apsauga. Kosulys yra naudingas organizmo refleksas, kuris kyla sudirginus bronchus arba receptorius, esančius trachėjoje. Dažnai kosulys yra vienas iš bakterinės ar virusinės ligos simptomų. Kosėdami iš organizmo bandome pašalinti ligos sukėlėjus ir taip jie nebegali kvėpavimo takais keliauti toliau bei pažeisti plaučių. 


Išskiriami du kosulio tipai: sausasis ir drėgnasis. Sausas kosulys pasireiškia virusinės kvėpavimo takų infekcijos pradžioje. Kvėpavimo takuose pradedame justi dirginimą, kuris skatina mus kosėti, tačiau tokio kosulio metu nieko neatkosėjame. Jei kosėjame stipriai, gali pasireikšti ir krūtinės skausmai. Po ~3 dienų sausas kosulys pereina į drėgną ir pradedame atsikosėti – sekretų pavidalu iš kvėpavimo takų pašalinamos gleivinės išskyros, kuriose yra ligos sukėlėjai. Drėgno kosulio pradžia yra indikacija, jog pradedame sveikti, todėl tokį kosulį reikia skatinti.


Kokios ligos sukelia kosulį? 


Kosulį sukelia įvairios infekcijos, virusai ir bakterijos. Taigi kosulys gali kilti dėl peršalimo ar gripo. Tokiu atveju kosulys nėra vienintelis ligos simptomas. Prie to prisideda ir gerklės skausmas, sloga, temperatūra, raumenų skausmai. Kosulys gali atsirasti ir esant bronchitui, plaučių uždegimui ar užklupus sinusitui. Lėtinį kosulį sukelia gastroezofaginio refliukso liga, bronchų astma arba rinosinusitas. Pastarasis pasireiškia nosiaryklėje esančioms gleivėms patekus į gerklę.  

Tam, kad virusų ir bakterijų neskleistume toliau, prisiminkite apie kosėjimo etiketą, nes varginant drėgnam kosuliui, kosėjimo metu į aplinką galime paskleisti ligos sukėlėjus. Rekomenduojama kosėti prisidengus nosine, kurią po to išmeskite. Kosėjant į delną, nepamirškite nusiplauti rankas.

Kiek laiko trunkant kosuliui reikia imtis rimtesnių priemonių? 

 

Svarbu suprasti, jog kosulys nepraeis per keletą dienų ir, tinkamai gydant kosulį, tai yra normalus sveikimo procesas. Yra išskiriami 3 tipai atsižvelgiant į kosulio trukmę:

  1. Iki 3-ų savaičių – ūminis kosulys.
  2. Nuo 3 iki 8 savaičių – užsitęsęs kosulys.
  3. Daugiau nei 8 savaitės – lėtinis kosulys.

Pas gydytoją reikėtų kreiptis, jei pastebite užsitęsusį kosulį arba kosulys jau virto lėtiniu ir kamuoja jus apie 2 mėnesius. Taip pat, jei atsiranda pašalinių neigiamų pasekmių, tokių kaip kosėjimas krauju ar sunkumas kvėpuoti, į gydytoją turite kreiptis kuo greičiau. Tinkamu metu suradus veiksmingus vaistus atsikosėjimui skatinti ar slopinti, galima užkirsti kelią tolimesniam kosulio vystymuisi.


Kaip kosulys gydomas dažniausiai? 

 

Ilgai besitęsiantis kosulys atima nemažai energijos ir trikdo žmogaus gyvenimo būdą, tačiau kosulio gydymui nereikėtų patiems griebtis stiprių vaistų, pavyzdžiui antibiotikų, ir tokiu būdu bandyti kosulį pašalinti per kelias dienas. 

 

Vaistų parinkimas suaugusiems priklauso nuo kosulio intensyvumo, kokiu paros metu labiausiai vargina, prieš kiek laiko atsirado bei koks kosulio tipas kamuoja. Skirtingiems kosulio tipams – sausam ir drėgnam – yra reikalingas skirtingas gydymas:

  1. Sausam kosuliui padeda vaistinių svilarožių šaknų, islandinės kerpenos, saldymedžių šaknų arbatos. Jeigu kosulys labai jūsų nevargina, kosėjate retai, vaistų vartoti dar nebūtina. Svarbu drėkinti gerklę, todėl vartokite daug skysčių, turint galimybes, darykite inhaliacijas. Jei sausas kosulys intensyvėja, reikia pasitelkti vaistus. Rekomenduojami sirupai, tabletes ar kitokio pavidalo vaistai nuo sauso kosulio.
  2. Atsiradus drėgnam kosuliui, skatinkite jį, nes pasišalinus svetimkūniams, galima pilnai pasveikti. Šiuo atveju vartojami atsikosėjimą skatinantys vaistai, padedantys bronchų sekretui pasišalinti iš kvėpavimo takų. Galite vartoti ir raudonėlių, čiobrelių arbatas. Drėgnas kosulys gali būti gausus ir skystas (paviršinis) arba klampus ir negausus (esantis giliau kvėpavimo takuose). Esant pastarajam, reikėtų kreiptis į gydytoją, nes ligos sukėlėjai jau pateko giliau į kvėpavimo takus.  

Mūsų vaistinėse vyrauja platus asortimentas įvairaus tipo vaistų kosuliui gydyti, todėl tinkamus tikrai rasite tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Galėsite išsirinkti jums tinkamiausią vaistų formą: sirupas nuo kosulio, tabletės, geriamieji lašai, šnypščiosios tabletės ar milteliai geriamajam tirpalui.


Kaip gydyti kosulį vaikui? Gydant kosulį vaikui, svarbu paisyti tų pačių principų, kaip ir gydant suaugusiuosius: tinkamai nustatyti kosulio tipą, jo intensyvumą ir dažnį, prireikus nuvykti pas gydytoją. Tačiau yra ir išskirtinai vaikų gydymui būdingų ypatybių:

  1. Kai kosulys vargina mažą vaiką padėkite jam atsikosėti atliekant nugaros masažą. 
  2. Duokite vaikui vartoti daug skysčių ir stenkitės palaikyti jų įvairovę, pavyzdžiui, skirtingos arbatos, jog vaikas norėtų jas vartoti.
  3. Renkantis vaistus, išrinkite patogiai vaikui suvartojamą sirupą nuo kosulio arba vandenyje tirpias tabletes, nes gali būti sunkiau vartoti vandeniu užgeriamas tabletes.

Mano krepšelis