Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Erkių traukikliai

Ilgai laukta vasara kasmet su savimi atsineša tikrai nemažai teigiamų dalykų. Žmonės vis daugiau laiko leidžia gamtoje. Be to, vyksta įvairiausios šventės, kelionės, susibūrimai. Visgi, kartu su tuo atkeliauja ir keletas neigiamų niuansų. Vienas iš jų – tai erkių suaktyvėjimas. Be abejo, egzistuoja nemažai priemonių, galinčių padėti apsisaugoti. Pavyzdžiui, praktiškai kiekvienam žmogui rekomenduojama pasiskiepyti nuo erkinio encefalito. Kita vertus, tai nėra vienintelė šių parazitų platinama liga. Tad, tenka ieškoti ir daugiau atsargumo priemonių. Tai gali būti įvairūs atbaidantys purškalai, kūną pridengiantys drabužiai. Kita vertus, kad ir kaip besisaugotume, niekas negali būti užtikrintas, jog šis parazitas vis tiek neįsisiurbs. Taigi, kiekvienam svarbu žinoti, kaip ištraukti erkę iš žmogaus. Čia egzistuoja kelios esminės taisyklės. Be to, tokią užduotį gali palengvinti ir specialaus traukiklio įsigijimas. Bet kokiu atveju, saugotis nuo erkių būtina visiems – tiek vaikams, tiek suaugusiems ar net augintiniams. Tad, atšilus orams nepamirškite pasirūpinti atsargumo priemonėmis.

Rodyti daugiau
3 prekė(s)
Aeroxon
4,07€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Pikosan
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Išparduota
Tick Twister
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Ieškokite vaistinėse

Erkių traukikliai – ką svarbiausia žinoti?

Erkių traukikliai gali būti ganėtinai skirtingi. Visgi, praktiškai visi tokio tipo produktai yra naudojami labai panašiu principu. Kai kurie traukikliai turi prisegamą laikiklį, kiti – padidinamąjį stiklą. Bet kokiu atveju, tinkamai šį naudojant, toks produktas yra išties pravartus tiek žmonėms, tiek ir jų augintiniams. Patogus traukiklių dydis suteikia galimybę juos nešiotis visur. Dauguma žmonių pastaruosius įsideda į savo piniginę, kiti laiko stalčiuose namuose ar biure, treti -  automobilyje. Be to, kuo anksčiau erkę ištrauksite, tuo labiau sumažinsite infekcijos pavojų. Taigi, turėti šį produktą su savimi yra labai pravartu. Nepamirškite, jog tokie parazitai gali įsisiurbti ne tik miške ar ilgai gulint pievoje. Tad, pasitikrinti derėtų visuomet grįžus iš lauko.

Kaip ištraukti erkę?

Labai dažnai žmonėms kyla protingas ir natūralus klausimas – „kaip ištraukti erkę?“. Net ir turint tam reikalingas priemones, svarbu atsiminti keletą esminių taisyklių, kaip tai atlikti teisingai. Pirmiausiai erkę reikėtų sugriebti už galvos, kuo įmanoma arčiau odos. Tačiau, pernelyg stipriai jos spausti nederėtų. Kitu atveju, gali išsilieti pastarosios skrandžio turinys, o tai padidintų infekcijos tikimybę. Taigi, sugriebus erkę reikėtų lėtai šią ištraukti. Visgi, pravartu atsiminti, jog nedidelė parazito atplaiša gali likti Jūsų odoje. Tačiau, dažniausiai tai nebėra pavojinga. Be jokios abejonės, ištraukus erkę, žaizdą reikėtų dezinfekuoti. Taipogi, nepamirškite įsidėmėti įkandimo datos bei stebėti savo organizmo.  

Kaip išimti erkę vaikams?

Be jokios abejonės, daugumą tėvų kamuoja klausimas, kaip išimti erkę vaikams. Visgi, šiuo atveju metodai praktiškai nesiskiria nuo anksčiau aptartų. Tačiau svarbu pakalbėti apie keletą mitų. Pavyzdžiui, dažnas žmogus erkės įsisiurbimo vietą mėgina patepti riebalais. Manoma, jog tai palengvins pastarosios ištraukimą. Visgi, tai nėra tiesa, o šis sprendimas gali dar labiau padidinti infekcijos riziką. Be jokios abejonės, po erkės ištraukimo kurį laiką atidžiau stebėkite vaiką. Tačiau, svarbu paminėti, jog dauguma simptomų pasireiškia tik po trijų ar keturių savaičių.

Erkinio encefalito simptomai

Svarbu paminėti, jog dauguma žmonių gali nejausti jokių erkinio encefalito simptomų. Visgi, įprastai pastarieji pasireiškia dviem būdais. Pirmuoju sukyla simptomai, primenantys gripą. Tai reiškia karščiavimą, nuovargį, raumenų spazmus, galvos skausmą ir pykinimą. Antruoju atveju gali atsirasti vėmimas, aukšta temperatūra, svaigulys ar net sutrikusi sąmonė. Pačiais sunkiausiais atvejais tokia liga gali pasibaigti blogiausiu scenarijumi.

Visgi, kai kurie žmonės pasveiksta ir išvengia blogiausių pasekmių. Kita vertus, dalis susiduria su labai nemaloniais padariniais. Tai gali būti įvairūs atminties, kalbos ir pusiausvyros sutrikimai, permaininga nuotaika, prastesnė dėmesio koncentracija. Be to, kai kuriuos žmones ištinka paralyžius.

Laimo ligos ypatumai

Dar vienas erkių sukeliamas susirgimas – tai Laimo liga (boreliozė). Deja, nuo pastarosios negalima apsisaugoti pasinaudojant vakcina. Tad, svarbu imtis kitų atsargumo priemonių, kurias aptarsime kiek vėliau. Kaip atpažinti Laimo ligą? Dažniausiai pastaroji pasireiškia bėrimu ant kūno. Kita vertus, kartais atsiranda ir tokių simptomų, kaip karščiavimas, nuovargis, padidėję limfmazgiai, galvos bei kūno skausmai. Visgi, verta paminėti, jog Laimo liga ankstyvoje „stadijoje“ pastebima ne visada. Įsisenėjęs susirgimas pasireiškia kiek kitais požymiais. Tai gali būti migruojantys bėrimai (skirtingose kūno vietose), sąnarių skausmai, meningitas, galūnių tirpimas ir panašiai. Tačiau, egzistuoja keletas kiek retesnių simptomų, kuriuos taip pat reikėtų prisiminti. Tai – akių uždegimas, didelis nuovargis ar net hepatitas. Be jokios abejonės, pastebėjus suprastėjusią savijautą reikėtų kuo greičiau kreiptis į šeimos gydytoją.

Žinoma, tokia liga gali užsikrėsti bet kas. Visgi, didesnę riziką turi žemdirbiai, sportininkai, grybautojai ir apskritai žmonės, nemažai būnantys gamtoje. Liga gydoma paskiriant antibiotikus. Tačiau, kaip jau buvo minėta, į gydytojus kreiptis rekomenduojama kuo įmanoma anksčiau. Kitu atveju, ligos padariniai gali nemenkai apsunkinti kasdienybę.

Kaip apsisaugoti nuo erkių?

Be jokios abejonės, svarbiausia prevencine priemone čia tampa skiepai, saugantys nuo erkinio encefalito. Tačiau, vertėtų prisiminti, jog vienos dozės imunitetui susidaryti neužtenka. Taigi, skiepytis rekomenduojama kuo įmanoma anksčiau. Be jokios abejonės, egzistuoja nemažai kitų priemonių, padėsiančių apsisaugoti papildomai. Pavyzdžiui, galite įsigyti specialius atbaidančius purškiklius. Taipogi, rekomenduojama rengtis kuo labiau kūną dengiančiais drabužiais. Geriausia, jog šie būtų šviesūs – tokiu būdu lengviau pastebėsite ropojančią erkę. Žinoma, pavasario-rudens laikotarpiu rekomenduojama privengti miškingų vietovių. Be abejo, nepamirškite nuolatinių savo kūno patikrinimų. Taipogi, atsakingai prižiūrėkite augintinius. Kartais nutinka ir taip, jog erkės į šiuos neįsisiurbia, tačiau iškrenta bei namuose pragyvena dar bent vieną/dvi paras. Tokiu atveju, tai gali sukelti pavojų ir Jūsų sveikatai. Be abejo, kaip jau buvo minėta anksčiau, parazitui įsisiurbus reikėtų kuo skubiau jį pašalinti. Dauguma žmonių pergyvena dėl to, kaip ištraukti erkės galvutę, tačiau kartais ši lieka viduje, o vėliau iškrenta savaime. Tad, svarbiausia pašalinti didžiąją parazito dalį bei padaryti tai kuo įmanoma anksčiau.

Mano krepšelis