Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Probiotikai

Šiais laikais dažnas žmogus bent retkarčiais susiduria su tokiomis problemomis, kaip viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo skausmas ir panašiai. Gali būti, kad Jūsų organizmui trūksta gerųjų bakterijų. Šių deficitas dažniausiai pasireiškia ir tuomet, kai vartojate antibiotikus. Visgi, jų išvengti pavyksta tikrai ne visuomet – juk nepasirinksite, kokiomis ligomis sirgti. Taigi, vartojant antibiotikus rekomenduojama įsigyti ir probiotikų. Žinoma, gerųjų bakterijų galima gauti kartu su maistu. Patariama vartoti daugiau kefyro, marinuotų agurkų, raugintų kopūstų, jogurto. Visgi, jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių šių produktų nevalgote, pravartu apsvarstyti kokybiškų papildų įsigijimą. 

Rodyti daugiau
46 prekė(s)
ECOSH ECOBIOTIC, 90 kapsulių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Ecosh
22,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
LINEX COMPLEX, 14 skrandžio sultims atsparių kapsulių paveikslėlis
-40%
LINEX
5,90€ 9,83€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SWANSON, Probiotikai-16, kapsulės, N60 paveikslėlis
-40%
Swanson
9,29€ 15,49€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AMBIO LAKTO-BIFIDOBAKTERIJOS SU INULINU, 30 kapsulių paveikslėlis
-60% antrai prekei
AMBIO
7,48€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
LINEX FORTE, 14 skrandžio sultims atsparių kapsulių paveikslėlis
-40%
LINEX
4,72€ 7,87€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
JAMIESON LACTO-BIFIDOBAKTERIJŲ KOMPLEKSAS, 60 kramtomųjų tablečių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Jamieson
25,64€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AMBIO LAKTO-BIFIDOBAKTERIJOS SU S.BOULARDI, 20 kapsulių paveikslėlis
-40%
AMBIO
6,59€ 10,98€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
BIOGAIA PROTECTIS, 10 kramtomųjų tablečių su vitaminu D3, apelsinų skonio paveikslėlis
-60% antrai prekei
BioGaia
7,79€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
BIO-KULT, 30 kapsulių paveikslėlis
-20%
BIO-KULT
10,95€ 13,69€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
PROLACTON, 15 kapsulių paveikslėlis
-45%
Prolacton
3,84€ 6,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
LACTO SEVEN, 50 tablečių paveikslėlis
-20%
Lacto Seven
8,79€ 10,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
COMPLIFLORA FAMILY+, milteliai, 10 vnt. paveikslėlis
-30%
Compliflora
4,89€ 6,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
LEPICOL, 180 kapsulių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Lepicol
31,76€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
LACTO SEVEN CHEW, 50 tablečių paveikslėlis
-20%
Vitabalans Lady
8,79€ 10,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
BIFOVAL FORTE, 15 kapsulių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Bifoval
6,59€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
COMPLIFLORA FEMINA, 10 kapsulių paveikslėlis
-30%
Compliflora
5,17€ 7,39€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AMBIO LAKTO-BIFIDOBAKTERIJŲ KOMPLEKSAS FORTE, 10 paketėlių miltelių paveikslėlis
-40%
AMBIO
4,49€ 7,48€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SALUTIL PREMIUM 9, 30 kapsiulių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Walmark
10,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
JOGURTO KAPSULĖS su gysločiu, 30 kapsulių paveikslėlis
-20%
Valentis
2,63€ 3,29€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
JOGURTO KAPSULĖS, 30 kapsulių paveikslėlis
-20%
Valentis
2,63€ 3,29€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Kas yra probiotikai?

Probiotikai – tai gerosios bakterijos, pagamintos iš naudingųjų gyvų bakterijų arba mielių, gyvenančių žmogaus organizme. Šių galima gauti kartu su maistu arba papildais. Svarbu paminėti, kad kiekvieno asmens organizme gausu tiek gerųjų, tiek blogųjų bakterijų. Taigi, pagrindinė probiotikų užduotis yra atsikratyti blogosiomis. Tai padeda palaikyti geresnę sveikatą, o labiausiai – tinkamą žarnyno veiklą. Kita vertus, gerosios bakterijos taip pat randamos ir burnoje, odoje, šlapimo takuose. 

Kokiuose produktuose ieškoti probiotikų?

Kaip jau minėjome kiek anksčiau, probiotikų galima gauti ir kartu su maistu. Taigi – kokius produktus vartoti svarbiausia? Vienu iš geriausių probiotikų šaltinių būtų galima įvardinti natūralų jogurtą. Kita vertus, į savo mitybą taip pat pravartu įtraukti kefyrą, raugintus kopūstus, marinuotus agurkus, pasukas, kombuchą. Be to, šiek tiek gerųjų bakterijų taip pat galima rasti kai kuriose sūrio rūšyse. Visgi, jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių tokio maisto nevalgote, tuomet reikėtų apsvarstyti papildų įsigijimą. 

Gerosios bakterijos vaikams

Probiotikai yra naudingi ne tik suaugusiems, tačiau ir vaikams. Jie gali būti naudojami siekiant palengvinti vidurių užkietėjimą, dujų kaupimąsi, refliuksą, viduriavimą. Kita vertus, probiotikus patariama įsigyti tuomet, kai dėl tam tikros ligos vaikas privalo gerti antibiotikus. Tokiu atveju gerosios bakterijos yra praktiškai būtinos. Žinoma, būtų puiku, jeigu mažylis valgytų įvairius produktus, kurių sudėtyje galima rasti probiotikų. Dažniausiai tam labai tinka jogurtai. Visgi, jeigu susitarti su vaiku nepavyksta, tuomet galima apsvarstyti papildų pirkimą. Žinoma, visuomet rekomenduojama pasitarti su gydytoju arba vaistininku. 

Probiotikai po antibiotikų

Gerosios bakterijos suaugusiems ir vaikams yra itin naudingos vartojant antibiotikus. Kai kuriais atvejais šios netgi būtinos. Antibiotikai naikina ne tik blogąsias, tačiau ir gerąsias bakterijas. Visgi, kartais jų vartojimo išvengti nepavyksta, todėl reikia ieškoti sprendimų, kaip apsisaugoti. Dažniausiai pasireiškiančiais šalutiniais antibiotikų poveikiais būtų galima įvardinti viduriavimą, bendrą silpnumą, bėrimus. Kita vertus, vartojant probiotikus šių nemalonių simptomų galima išvengti. Taigi, jeigu dėl vienokių ar kitokių priežasčių Jums reikia gerti antibiotikus, nepamirškite apie gerųjų bakterijų įsigijimą. 

Kaip išsirinkti gerąsias bakterijas?

Jeigu gerųjų bakterijų nusprendėte gauti iš papildų, greičiausiai kyla klausimas – kaip išsirinkti tinkamą produktą? Šių gausu tikrai įvairių, todėl nenuostabu, kad kai kurie žmonės sutrinka. Pradėkime nuo to, jog probiotikai gali būti skirtingi. Visgi, dažniausiai rekomenduojama rinktis iš dviejų specifinių bakterijų tipų – bifido ir laktobacilų. Kita vertus, kaip jau minėjome kiek anksčiau, probiotikų gausu tikrai įvairių. Taigi, atsižvelkite į savo poreikius. Kai kurie iš jų sudėtyje gali turėti papildomų naudingų medžiagų, pavyzdžiui, vitamino D ar inulino. Tuo tarpu, kiti produktai labiau tinka vaikams, mat pasižymi įvairiais skoniais. Kita vertus, renkantis tinkamą variantą pravartu atsižvelgti į Jums labiausiai priimtiną probiotikų pavidalą. Šių gausu tikrai įvairių. Tai gali būti kapsulės, tabletės, milteliai, guminukai ir panašiai. 

Probiotikų nauda sveikatai

Gerosios bakterijos turi daug daugiau privalumų sveikatai, negu jau spėjome aptarti. Teigiama, kad probiotikai gali padėti sumažinti uždegimą, kraujospūdį, blogojo cholesterolio kiekį. Kita vertus, šie taip pat prisideda prie imuninės sistemos stiprinimo. Manoma, kad gerosios bakterijos gali padėti esant aknei arba egzemai. Be to, kai kurie tyrimai rodo, jog probiotikų vartojimas nežymiai sumažina nerimo bei depresijos simptomus. Teigiama, kad gerosios bakterijos gali prisidėti ir prie svorio metimo. Visgi, be jokios abejonės, labiausiai šios susiję su virškinimo traktu. Manoma, kad probiotikai gali būti naudingi žmonėms, sergantiems opiniu kolitu arba Krono liga. Taigi, kaip matote, privalumų gausu. Belieka jais pasinaudoti. 

Šalutinis probiotikų poveikis

Probiotikai yra laikomi saugiais didžiajai daliai žmonių ir dažniausiai nepasižymi jokiu šalutiniu poveikiu. Visgi, kartais pasitaiko išimčių. Teigiama, kad kai kuriems asmenims pirmosiomis vartojimo dienomis pasireiškia nemalonus jausmas pilvo srityje. Kita vertus, svarbu paminėti ir tai, jog probiotikai gali būti kenksmingi tiems žmonėms, kurių imuninė sistema yra sutrikusi. Taip nutinka susidūrus su tokiomis ligomis, kaip ŽIV arba AIDS. Taigi, jei turite tam tikrų sveikatos sutrikimų, prieš probiotikų vartojimą galima pasitarti su gydytoju. Visgi, įprastai šie yra saugūs beveik visiems žmonėms. 

Gerosios bakterijos ir ginekologinė sveikata

Probiotikų vartojimas gali būti papildomai naudingas moterims. Svarbu paminėti, kad makštis, kaip ir žarnynas, yra puikiai subalansuota ekosistema. Visgi, nemažai veiksnių ją gali sutrikdyti, pavyzdžiui, antibiotikų ar kontraceptinių tablečių vartojimas. Tokiu atveju pravartu apsvarstyti gerųjų bakterijų vartojimą. Tai gali padėti kovojant su tokiomis problemomis, kaip bakterinė vaginozė, šlapimo takų infekcija, pienligė. 

Probiotikų vartojimo ypatumai

Kaip jau minėjome kiek anksčiau, probiotikus dažniausiai rekomenduojama vartoti tuomet, jeigu dėl kažkokių priežasčių turite gerti antibiotikus. Kita vertus, gerosios bakterijos taip pat naudingos esant grybelinėms infekcijoms, viduriuojant, apsinuodijus maistu, susidūrus su žarnyno ligomis. Tokiu atveju probiotikus reikėtų vartoti kiekvieną dieną tol, kol sugersite visą šių kursą. Dažniausiai jų poveikis yra pajuntamas po vienos savaitės. Kita vertus, kai kuriems šis pasireiškia per daugmaž mėnesį laiko. Svarbu paminėti, kad probiotikų vartojimas yra saugus nėštumo ir žindymo laikotarpiu. Visgi, visuomet rekomenduojama pasitarti su savo gydytoju. Gerųjų bakterijų rūšys vaikams ir suaugusiems dažniausiai nesiskiria. Kita vertus, vyrams jų dozė gali būti vienokia, moterims – kitokia, o štai mažiesiems vartotojams dar mažesnė. Taigi, būtinai atsižvelkite į nurodytą normą. 

Kaip pasirūpinti savo žarnyno mikrobiota?

Teigiama, kad žarnyno mikrobiota (bakterijų, virusų, grybelių, parazitų ir pirmuonių visuma) yra susijusi su bendra kiekvieno žmogaus sveikata ir savijauta. Nemažai įtakos tam turi būtent valgymo įpročiai. Žarnyną veikia tiek maisto trūkumas, tiek perteklius. Be to, maistinių medžiagų trūkumas gali paskatinti gleivinės sienelės uždegimą. Teigiama, kad didelis riebalų suvartojimas taip pat sukelia neigiamus žarnyno mikrobiotos pokyčius. Žinoma, viskas priklauso nuo konkrečių pasirinkimų. Pavyzdžiui, pakeitę sočiuosius riebalus į nesočiuosius sumažinsite žarnynui tenkančią naštą ir padidinsite gerųjų bakterijų kiekį. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, šiam taip pat naudingi produktai, kurių sudėtyje gausu probiotikų. Be to, patariama valgyti kuo daugiau skaidulinių medžiagų turinčio maisto. Žinoma, rekomenduojama privengti įvairių produktų, kurių sudėtyje gausu cheminių priedų. Kita vertus, žarnyno mikrobiotai taip pat svarbus pakankamas skysčių vartojimas. Visgi, nepamirškite, kad tai itin prisideda prie bendros Jūsų sveikatos būklės. Taigi, būtinai atsižvelkite į savo žarnyno poreikius ir pojūčius. 

Mano krepšelis