Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Protezų priežiūra

Tam, kad protezai tarnautų kuo ilgesnį laikotarpį, itin svarbu tinkamai juos prižiūrėti. Laimei, egzistuoja daug skirtingų produktų, kurie gali palengvinti šį procesą. Fiksuojamasis kremas, valomosios tabletės ir tinkamas šepetėlis tėra keletas jų. Tad, ką įsigyti svarbiausia?

Rodyti daugiau
30 prekė(s)
COREGA, fiksuojamasis dantų protezų kremas, be skonio, (stipri fiksacija visą dieną), 40g paveikslėlis
-40%
Corega
4,43€ 7,39€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Blend-a-dent
8,89€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
BLEND-A-DENT NEUTRAL, burnos dantų protezų lipnus kremas, 47 g paveikslėlis
-25%
Blend-a-dent
5,21€ 6,95€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
FITTYDENT, dantų kremas protezams tvirtinti su mira ir alaviju, 40 g paveikslėlis
+ protezų valymo tabletės už 1 ct.
Fittydent
6,72€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
PROTEFIX HALF-POLSTER UK, apatinių dantų protezų pamušalai, fiksuojamieji, 30 vnt. paveikslėlis
-20%
Protefix
7,69€ 9,61€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
PROTEFIX ACTIVE CLEANSER, dantų protezų valymo tabletės, 66 tabletės paveikslėlis
-20%
Protefix
8,05€ 10,06€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
BLEND-A-DENT REGULAR, burnos dantų protezų lipnus kremas, 70 g  paveikslėlis
-25%
Blend-a-dent
7,24€ 9,65€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Corega
4,95€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
FITTYDENT SUPER, kremas dantų protezams tvirtinti, ypač stiprios fiksacijos, 20 g paveikslėlis
+ protezų valymo tabletės už 1 ct.
Fittydent
6,96€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
BLEND-A-DENT PLUS DUOPOWER, burnos dantų protezų lipnus kremas, 40 g  paveikslėlis
-25%
Blend-a-dent
5,21€ 6,95€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Curaprox
9,95€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Corega
4,95€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
PROTEFIX HALF-POLSTER OK, viršutinių dantų protezų pamušalai, fiksuojamieji, 30 vnt. paveikslėlis
-20%
Protefix
7,69€ 9,61€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Corega
10,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Curaprox
37,85€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
BLEND-A-DENT FRESH MINT, burnos dantų protezų lipnus kremas, 47 g paveikslėlis
-25%
Blend-a-dent
5,21€ 6,95€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Blend-a-dent
8,89€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Fittydent
4,60€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Corega
5,45€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
PROTEFIX HAFT-CREME, fiksuojamasis kremas dantų protezams, 40 ml paveikslėlis
-20%
Protefix
6,30€ 7,87€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Išimamų dantų protezų priežiūra

Išimamų dantų protezų priežiūra nėra itin sudėtinga. Be jokios abejonės, prie pastarųjų dėvėjimo tikrai reikės priprasti. Dažniausiai su nepatogumais susiduriama pačioje pradžioje. Dauguma asmenų jaučia pykinimą ar šleikštulį, tampa sunku aiškiai kalbėti. Visgi, bėgant laikui, šie nepatogumai praeina, todėl išsigąsti tikrai nereikėtų. Žinoma, tinkamai priežiūrai taip pat itin svarbūs kokybiški produktai. Pirmiausiai, protezus kiekvieną dieną reikėtų valyti dantų pasta. Be to, patariama įsigyti kokybišką, specialiai jiems skirtą šepetėlį. Svarbu paminėti, kad egzistuoja tabletės, sukurtos būtent protezų dezinfekavimui. Tad, jas įsigyti taip pat pravartu. Be to, nereikėtų pamiršti apie tarpdančių priežiūrą. Įprastai juos išvalyti yra kiek sunkiau, todėl skirkite tam kuo daugiau savo dėmesio. Nešiojant išimamus protezus, rekomenduojama privengti itin kieto ar lipnaus maisto. Kitu atveju, pastarieji gali sulūžti. Be to, norint išvengti įtrūkusių protezų, taip pat reikėtų nevalgyti pernelyg karštų ar šaltų patiekalų. 

Fiksuotų protezų priežiūra

Fiksuotų protezų priežiūra kiek skiriasi nuo išimamų. Kita vertus, čia egzistuoja ir tam tikrų panašumų. Pavyzdžiui, abiem atvejais vertėtų privengti kieto ar lipnaus maisto. Tačiau, pats fiksuotų protezų valymas kiek skiriasi. Pirmiausiai, po kiekvieno valgymo rekomenduojama išvalyti dantis bei praskalauti burną. Be jokios abejonės, vertėtų nepamiršti naudoti ir tarpdančių siūlo. Tokiu būdu efektyviau pašalinsite užsilikusį maistą. Be to, rekomenduojama naudoti ir liežuvio valiklį. Taipogi, vertėtų bent kelis kartus į metus pasidaryti profesionalią burnos higieną. Kaip galite matyti, fiksuotų protezų priežiūra yra ganėtinai panaši į natūralių dantų. Taigi, rekomenduojama laikytis praktiškai tų pačių principų. 

Protezų išėmimo ypatumai

Dažniausiai protezus rekomenduojama išsiimti prieš einant miegoti. Geriausia, jeigu tai darytumėte kiekvieną dieną, mat tokiu būdu leisite pailsėti tiek dantenoms, tiek pačiai burnai. Be jokios abejonės, dėl tinkamo protezų išėmimo vertėtų pasitarti su odontologu. Kita vertus, tai nėra taip sudėtinga, kaip galėtų pasirodyti. Pavyzdžiui, viršutinių protezų atveju, turėtumėte uždėti pirštus tarp jų bei skruosto. Tuomet, belieka švelniai spustelėti vietą, ties kuria protezas jungiasi su dantenomis. Šiem atsilaisvinus, galite atsargiai juos išsiimti. Tuo tarpu, turint apatinį protezą, pirštus reikėtų uždėti ant abiejų jo pusių. Tuomet belieka švelniai patraukti šiuos į viršų ir išsiimti. 

Dantų protezų valymas

Dantų protezų valymo priemonės gali būti ganėtinai įvairios. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, čia praverčia tinkama pasta, šepetėlis, skalavimo skystis. Be to, rekomenduojama įsigyti ir tarpdančių valymui skirtas priemones. Dar vienas ganėtinai populiarus produktas - tai dantų protezų tabletės. Pastarosios efektyviai naikina blogą kvapą sukeliančias bakterijas ir mažina apnašų susidarymą. Be to, tokios tabletės neleidžia atsirasti uždegimui bei suteikia pastebimą gaivumo pojūtį burnoje. 

Ilgalaikė dantų protezų priežiūra

Tam, jog dantų protezai švarą išlaikytų kuo ilgesnį laikotarpį, svarbu tinkamai juos prižiūrėti. Be jokios abejonės, pirmiausiai tai reiškia reguliarumą, kurį aptarėme kiek anksčiau. Tad, kasdienė jų priežiūra yra be galo svarbus žingsnis. Kita vertus, egzistuoja ir daugiau patarimų, kuriuos taip pat pravartu prisiminti. Pavyzdžiui, įprastai protezai itin prisideda prie burnos išsausėjimo. Dėl šios priežasties, rekomenduojama gerti kuo daugiau vandens, kad palaikytumėte pakankamą drėgmę. Tai padės apsisaugoti nuo įvairių, su dantimis susijusių problemų. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, taip pat labai svarbu protezus išsiimti prieš einant miegoti. Be to, reikėtų nepamiršti reguliariai apsilankyti pas savo odontologą. Visgi, egzistuoja keli simptomai, rodantys, jog pas specialistą vertėtų vykti kuo įmanoma greičiau. Tai - nuolatinis diskomfortas, sunkumas kramtyti maistą, kraujuojančios dantenos. Nemenkai varginti gali ir slystantys protezai, baltos dėmės vidinėje skruostų pusėje, opelės. Be to, nepamirškite apsilankyti pas odontologą tuomet, jeigu pastebite akivaizdų protezų nusidėvėjimą.

Ko reikėtų privengti?

Kaip jau minėjome kiek anksčiau, dėvint protezus vertėtų privengti pernelyg karšto arba per daug šalto maisto. Be jokios abejonės, ta pati taisyklė galioja ir tuomet, kai kalbame apie gėrimus. Svarbu paminėti ir tai, jog dauguma specialistų rekomenduoja atsisakyti žalingų įpročių. Ypatingai reikėtų privengti rūkymo, mat jis gali paskatinti protezų pageltonavimą. Kita vertus, taip pat patariama nevartoti dažančio maisto ir gėrimų. Tai gali būti vynas, kava, uogos. Be to, kaip jau minėjome kiek anksčiau, privenkite pernelyg lipnių skanėstų. Taipogi, rekomenduojama nevalgyti produktų su sėklomis, mat jos gali įstrigti tarp protezų ir lengvai juos pažeisti. 

Kada reikia dantų protezavimo?

Dažniausiai dantų protezavimo prireikia tuomet, kai susiduriama su ėduonimi ar nudilimu. Kita vertus, ši procedūra naudinga ir tiems, kurie turi itin senas bei pralaidžias plombas. Dantų protezavimas taip pat gali pagelbėti tuomet, kai susiduriate su nepakankama kramtymo funkcija. Be to, kartais žmonės yra nepatenkinti estetiniu vaizdu - tokiu atveju, ši procedūra irgi gali būti naudinga. Visgi, dar viena ganėtinai dažna priežastimi reikėtų įvardinti susilpnėjusius dantis po šaknų kanalų gydymo. Kodėl taip nutinka? Iš esmės, gydymo metu dažniausiai pašalinama nemažai kietųjų danties audinių. Tad, nusprendus protezuoti, atkuriate efektyvią kramtymo funkciją ir užtikrinate stabilų sukandimą. Be to, tokiu būdu yra apsaugomi likę sveiki danties audiniai, užsandarinama kanalų sistema. Žinoma, dėl individualios situacijos geriausia pasitarti su savo odontologu. Kita vertus, kaip galite matyti, dantų protezavimas yra ganėtinai dažna bei itin naudinga procedūra. 

Kaip pasirinkti protezus?

Kaip jau minėjome kiek anksčiau, protezai gali būti skirtingi. Tad, nenuostabu, jog daugumai asmenų kyla klausimas - kaip pasirinkti tinkamą variantą? Visgi, rekomenduojama pasitarti su savo odontologu. Šiais laikais, diagnostika tampa gerokai paprastesniu procesu, mat egzistuoja daug tai palengvinančių technologijų. Kita vertus, protezai taip pat gali kainuoti ganėtinai skirtingai. Dėl šios priežasties, visuomet pravartu įvertinti savo finansus. Nebijokite apie tai kalbėti su odontologu - specialistas padės atrasti geriausią įmanomą sprendimą esamoje situacijoje. 

Tinkamos pastos pasirinkimas

Kaip jau minėjome kiek anksčiau, įprastai protezus reikėtų prižiūrėti panašiai, kaip natūralius dantis. Visgi, pastarieji dažnai yra kiek atsparesni. Tad, renkantis tinkamas priemones protezams, vertėtų būti labiau atidiems. Specialistai rekomenduoja nenaudoti tokių pastų, kurios turi daug abrazyvo. Pirmą kartą girdintiems šią sąvoką, gali kilti labai natūralus klausimas - kas tai yra? Iš esmės, abrazyvu vadinamos didelį šiurkštumą turinčios medžiagos. Tad, renkantis tinkamą pastą, atsižvelkite į pastarosios sudėtį. Geriausia pasirinkti kiek švelnesnius variantus. Puiku, jeigu pastos sudėtyje yra tokių medžiagų, kaip įvairūs žolelių ekstraktai. Visgi, įsigiję daugiau abrazyvo turinčias pastas galite nemenkai nusivilti. Tikėtina, jog anksčiau ar vėliau šios prisidės prie protezų paviršiaus subraižymo. Taigi, norėdami to išvengti, tinkamą produktą pasirinkite atsakingai. Be jokios abejonės, tai galioja ir tuomet kai kalbame apie kitas priemones, kurias naudosite kasdienybėje.
Klausimai apie kategorijos prekes

Mano krepšelis