Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Priemonės nuo kojų prakaitavimo

Siekiant pasirūpinti tinkama kojų sveikata, kojų priežiūrai turime skirti pakankamai daug dėmesio ir visuomet rinktis tinkamas priemones. Vienas opiausių klausimų – kojų prakaitavimas. Laimei šiandien yra daugybė priemonių, padedančių sėkmingai kovoti su nemaloniu pėdų kvapu ir diskomfortu. Dažniausiai naudojamos priemonės nuo kojų prakaitavimo yra įvairios pudros, milteliai, losjonai, purškalai, pėdų kremas ir dezodorantai. 

Rodyti daugiau
7 prekė(s)
ACTI FRESH, nuo nemalonaus kojų ir batų kvapo (poveikis iki 7 d.), 100 ml paveikslėlis
-35%
ACTI FRESH
9,74€ 14,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Alpino
8,85€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Nature's Secrets pėdų kremas su alijošiumi, 100 ml paveikslėlis
-25%*
Nature's Secrets
7,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Perspirex
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Ieškokite vaistinėse
Bema
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Išparduota

Kas sukelia kojų prakaitavimą?

Kojų prakaitavimas – nemalonus reiškinys, kurį gali sukelti įvairūs veiksniai. Dažnu atveju priežastys visai paprastos – avima netinkama, pernelyg ankšta avalynė, ne pagal oro sąlygas mūvimos šiltos ar sintetinės kojines, taip pat avalynė ir kojinės yra keičiamos per retai. Kita dažna kojų prakaitavimo priežastis yra neteisinga arba nepakankama higiena – kojos netinkamai ar nepakankamai dažnai plaunamos, po plovimo jomis nepasirūpinama, nenaudojamos specialios priemonės, užtikrinančios gaivą ir gerą savijautą.

Kojų prakaitavimą taip pat gali sukelti ir didelis stresas, intensyvus fizinis krūvis bei įvairios ligos. Tai gali būti infekcinės, endokrininės sistemos, centrinės nervų sistemos ligos, taip pat ir pėdų ligos, pavyzdžiui, grybelis. 


Kas gelbėja nuo kojų prakaitavimo?

Kojų prakaitavimas sukelia didelį diskomfortą ne tik jį patiriančiam asmeniui, bet ir aplinkiniams. Todėl jis gali turėti neigiamos įtakos savijautai ir netgi gyvenimo kokybei. Reikėtų stengtis užkirsti kelią šios bėdos atsiradimui, o jai atsiradus – stengtis kuo skubiau ją pašalinti. 

Kovą su pėdų prakaitavimu reikėtų pradėti nuo tinkamos priežiūros ir higienos – kitaip tariant, skirti kojoms daugiau dėmesio ir rūpesčio. Labai svarbu tą daryti reguliariai ir visais metų laikais, ne tik šiltuoju sezonu. Kojas reikia plauti du kartus per dieną – ryte ir vakare. Tam geriausia naudoti muilą ir vėsų vandenį. Nuplautas kojas būtina kruopščiai nušluostyti rankšluosčiu. Toliau – specialių priemonių eilė. Ryte patepkite kojas kremu, tepalu ar losjonu nuo prakaitavimo, papurkškite dezodorantu arba antiperspirantu, pabarstykite pudra arba milteliais. 

Atminkite: priemones nuo kojų prakaitavimo galima tepti, purkšti ar barstyti tik ant švarių kojų. Kitu atveju sau ne tik nepadėsite, bet ir pakenksite – prakaitavimas nesumažės, o nemalonus kvapas bus dar stipresnis. Vakare nuplautas kojas galima švelniai masažuojant patepti joms skirtu kremu – taip ne tik palepinsite kojas po dienos, bet ir užtikrinsite, kad oda neišsausėtų, neatsirastų įtrūkimų ir žaizdelių, galinčių atnešti papildomų problemų.


Kaip pasirinkti tinkamas priemones?

Priemonės nuo kojų prakaitavimo naikina nemalonų kvapą ir neleidžia jam atsirasti. Jų būna pačiais įvairiausiais pavidalais: purškalai, skysčiai, milteliai, pudros, geliai, losjonai, kremai ir panašiai. Rinkitės tokią priemonę, kurią jums patogu naudoti – tada ji išties bus naudojama reguliariai ir bus galima tikėtis norimo rezultato. 

Jeigu kojos linkusios prakaituoti gausiau, labiau tiks purškalai, kremai ar tepalas nuo kojų prakaitavimo, želė ar skysčiai. Mažiau nesklandumų keliančioms kojoms tiks ir pudra ar milteliai. Priemonių nuo prakaito sudėtyje neretai būna ir priešgrybelinių medžiagų, kurios labai svarbios, mat gausiai prakaituojant išauga ir grybelio rizika.

Taip pat galima rinktis ir papildomas priemones – purškalus avalynei ar dezodoruojančius vidpadžius. 

Pagal poveikį priemones nuo kojų prakaitavimo galima skirstyti į dezodorantus ir antiperspirantus.


Dezodorantai

Dezodorantų sudėtyje yra dezinfekuojančių ir mikrobus veikiančių medžiagų (eterinių aliejų, etilo spirito ir pan.), todėl ši priemonė šalina odos paviršiuje esančias bakterijas, sukeliančias nemalonų kvapą. Dezodorantas stabdo prakaito puvimą ir tokiu būdu maskuoja prakaito kvapą.


Antiperspirantai

Antiperspirantuose yra įvairių druskų (aliuminio, cirkonio). Susijungusios su prakaitu, jos suformuoja darinius, sutraukiančius poras. Antiperspiranto dėka užkemšamos prakaito liaukos ir tokiu būdu neleidžiama išsiskirti prakaitui.


Kada reikalingi vaistai nuo kojų prakaitavimo?

Kai kuriais atvejais, norint įveikti kojų prakaitavimą, tinkamos priežiūros ir higienos visgi gali nepakakti. Taip paprastai nutinka tada, kai padidėjusį prakaitavimą sukelia rimtesnės priežastys – pavyzdžiui, ligos. Gali būti, kad prakaitavimas yra simptomas, signalizuojantis apie ligą. Tuomet jau prireiks ne tik kruopščios kasdienės higienos, bet ir atitinkamo gydymo. Tad būtina kreiptis į gydytojus, kurie išsiaiškins konkrečią prakaitavimo priežastį. 

Išsiaiškinus priežastį gydytojas dermatologas paskirs gydymą, padėsiantį kovoti su prakaitavimo problema. Tai gali būti vaistai nuo prakaitavimo, kurie būna įvairių pavidalų. Pavyzdžiui – tepalas nuo kojų prakaitavimo ar kojų kremas nuo prakaitavimo. Šios priemonės mažina tiek patį prakaitavimą, tiek nemalonų kvapą. Taip pat gali būti paskirtos ir specialios procedūros, pavyzdžiui, prakaitavimą mažinančios botulino toksino injekcijos arba jonofrezė, kai pėdų oda yra veikiama nestipria elektros srove. 


Kaip teisingai prižiūrėti kojas?

Norint išvengti kojų prakaitavimo ir kitų nemalonių dalykų, labai svarbu tinkama kojų priežiūra ir nuospaudų gydymas. Rinkitės patogią, pakankamai laisvą avalynę, kurioje pėda jokiu būdu nebūtų suspausta, o geriausia, – rinkitės odinę avalynę. Avalynė turi leisti pėdai kvėpuoti ir atitikti jos formą. Šiltuoju metu avalynė turėtų būti kuo atviresnė. Kojines geriausia rinktis iš natūralaus pluošto – medvilnės ar vilnos.

Žinoma, neužmirškite ir reguliaraus plovimo bei priemonių naudojimo, taip pat pasirūpinkite nagais, užkirskite kelią pėdų sausėjimui, šerpetojimui, suskeldėjimui, įtrūkimams, suragėjimui, pūslėms. Puikiai odos ir kojų būklei reikalingos ir kitos kūno odos priežiūros priemonės.

Kovojant su kojų prakaitavimu, galima išbandyti ir namines priemones. Patariama kojas plauti druskos tirpalu, kurį paskui reikia nuskalauti, palaikyti kojas šalavijų, mėtų ir dilgėlių arba lauro lapų antpile, pagarinti ąžuolo žievės nuoviro vonelėje. Šie natūralūs komponentai turi antimikrobinių ir dezodoruojančių savybių, tad tokias namines priemones galima drąsiai išmėginti. Visgi, reikia neužmiršti, kad jos ne visais atvejais bus efektyvios. Todėl, siekiant geriausio rezultato, namines priemones reikėtų derinti su specialiomis priemonėmis iš vaistinės.

Mano krepšelis