Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Lecitinas

Lecitinas yra į riebalus panaši medžiaga, kuri priklauso fosfolipidų grupei. Pastarasis atlieka daugybę funkcijų, reikalingų tinkamam vidaus organų ir struktūrų funkcionavimui. Jis yra visų organizmo ląstelių pagrindas, dalyvauja medžiagų apykaitoje, padeda normalizuoti cholesterolio transportavimą, taip pat dalyvauja neutralizuojant toksinus. Viena iš svarbiausių lecitino funkcijų yra užtikrinti normalią nervų sistemos veiklą – jis gerina nervinių impulsų perdavimo procesą.
Rodyti daugiau
2 prekė(s)
AMBIO LECITINAS, 90 kapsulių  paveikslėlis
-60% antrai prekei
AMBIO
11,49€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Jamieson
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Ieškokite vaistinėse

Kodėl lecitinas reikalingas mūsų organizmui?

Lecitinas žmogaus organizme atlieka daugybę funkcijų, kurios turi teigiamą poveikį mūsų sveikatai bei savijautai. Pirma, tai vienas iš pagrindinių ląstelės struktūrinių komponentų (iš jo gaminamos ląstelių membranos), pastarasis padeda jas atnaujinti ir atstatyti. Tai pat lecitinas yra daugelio organų ir audinių statybinė medžiaga. Jis taip pat padeda tiekti būtinąsias maistines medžiagas (vitaminus ir kt.) į ląsteles. Be to, lecitinas vaidina svarbų vaidmenį metabolizme ir turi antioksidacinių savybių, tai reiškia, kad gali kovoti su laisvaisiais radikalais.

Nors visos šios savybės vienodai pasireiškia moterims ir vyrams, tačiau dailiosios lyties atstovėms lecitinas yra be galo svarbus ir dėl to, kad dalyvauja moteriškų hormonų gamyboje, ir gali būti naudojamas daugelio „moteriškų“ ligų prevencijai. Be to, vyrams lecitinas taip pat gali turėti teigiamos įtakos reprodukcinės sistemos veiklai. Kita vertus, maisto, kuriame gausu lecitino, valgymas taip pat gali būti naudingas ir vaikams, patiriantiems didelį emocinį stresą. Pavyzdžiui, mažiesiems moksleiviams, kuriems pirmieji metai mokykloje dažnai tampa sunkiu išbandymu ir esminiu streso šaltiniu.

Be to, lecitinas yra būtinas beveik visų ląstelių membranų konstrukcijų komponentas. Be jo neįmanomas ląstelių membranų regeneracijos procesas, kuris užtikrina optimalią audinių ir organų veiklą. Pastarasis taip pat geba normalizuoti medžiagų ir riebalų apykaitą organizme. Būtent todėl, žmonės, turintys medžiagų apykaitos sutrikimų, lecitiną vartoja norėdami numesti svorio. Šis taip pat skatina greitą vitaminų ir kitų maistinių medžiagų įsisavinimą. Kita naudinga lecitino savybė yra cholesterolio kiekio kraujyje normalizavimas, taip apsaugant širdies ir kraujagyslių sistemą. Jis apsaugo nuo aterosklerozinių plokštelių susidarymo ant kraujagyslių sienelių, o tai sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Be to, padeda pašalinti toksinus iš organizmo. Lecitinas taip pat drėkina ir minkština odą bei palaiko jos elastingumą. 

Pagrindiniai lecitino privalumai:

- Naudingas vaikų augimo ir vystymosi laikotarpiu
- Padeda palaikyti gerą odos bei plaukų būklę
- Gali pagerinti vyresnio amžiaus žmonių sveikatą ir savijautą
- Palaiko kepenų sveikatą
- Normalizuoja cholesterolio kiekį kraujyje
- Stiprina nervų sistemą
- Reguliuoja medžiagų apykaitos procesus
- Pagreitina organizmo atsistatymą po fizinio krūvio
- Padeda palaikyti gerą akių būklę
- Reprodukcinės sistemos funkcijos palaikymas
- Apsaugo nuo fizinio ir emocinio streso

Nepaisant visų privalumų, jį reikia vartoti laikantis gydytojo arba vaistininko rekomendacijų, kad būtų išvengta galimų neigiamų pasekmių. Taigi, prieš pradedant vartoti maisto papildus, reikėtų pasikonsultuoti su specialistu, kuris įvertins individualius poreikius, apskaičiuos dozę ir pateiks vartojimo rekomendacijas.

Kaip pasireiškia lecitino trūkumas?

Lecitino trūkumas gali turėti įtakos įvairioms organizmo sistemoms, jo trūkumą taip pat gana lengva supainioti su kitų svarbių elementų trūkumo simptomais. Tačiau pirmiausia kenčia nervų ir virškinimo sistemos, o tai rodo šie simptomai:

- Dirglumas
- Koncentracijos ir atminties pablogėjimas
- Staigus svorio pokytis (padidėjimas arba sumažėjimas)
- Pasikartojantis skausmas virškinimo trakte
- Greitai pasireiškiantis nuovargis
- Apatija ir depresija
- Miego sutrikimai
- Viduriavimas ir pilvo pūtimas

Lecitinas - kaina ir jo ypatybės

Lecitinas yra svarbus organizmui dėl jo sudėtyje esančių fosfolipidų. Šis komponentas yra būtinas ląstelių membranų struktūrai ir yra įtrauktas į įvairius biocheminius procesus organizme. Daugelis žmonių papildo savo mitybą lecitinu dėl jo naudos sveikatai, tokios kaip smegenų funkcijos gerinimas, kepenų funkcijos palaikymas ir cholesterolio kiekio kraujyje kontrolė. Lecitino papildų kaina gali svyruoti priklausomai nuo prekės ženklo, koncentracijos ir kitų faktorių. Tačiau jie yra išties prieinami, šių papildų galite įsigyti už tikrai mažą kainą, vos nuo 10 eurų.

Lecitino nauda sportuojantiems

Lecitinas skatina riebalų apykaitą organizme – padeda skaidyti riebalus, gerina jų pasisavinimą ir transportavimą į ląsteles. Tai ypač naudinga sportininkams, kurie nori sumažinti riebalinę kūno masę ir pagerinti energijos apykaitą. Be to, lecitinas normalizuoja raumenų funkcijas – pagreitina pažeistų struktūrų atsistatymą po intensyvių treniruočių bei gerina medžiagų apykaitą.

Ar lecitinas tinka vaikams?

Be jokios abejonės, lecitinas gali būti naudingas vaikams. Jis reguliuoja metabolizmo procesus, o taip pat yra svarbi nervų ląstelių sudėtinė dalis, todėl gali turėti įtakos smegenų veiklai ir atminčiai. Lecitinas taip pat gali padėti pagerinti vaikų koncentraciją ir mokymosi gebėjimus.

Tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad nepaisant galimų naudingų savybių, lecitinas gali būti ne visiškai saugus vaikams, ypač jei bus vartojamas dideliais kiekiais. Per dideli lecitino kiekiai gali sukelti virškinimo sutrikimus ar kitus nepageidaujamus šalutinius poveikius. Dėl šios priežasties, svarbu pasitarti su gydytoju prieš pradedant vaikui vartoti lecitiną kaip papildą, ypač jei yra kokių nors sveikatos problemų arba vaikas vartoja kitus vaistus. Be to, svarbu palaikyti subalansuotą mitybą ir sveiką gyvenseną, kad vaikas gautų visus būtinus maistinius elementus, kurių reikia sveikam augimui ir vystymuisi.

Kada vartoti lecitiną?

Verta pradėti vartoti lecitiną, jei pastebėjote vieną ar daugiau iš šių simptomų.

- Kraujospūdžio pokyčiai
- Sutrikusi koncentracija
- Pablogėjusi atmintis
- Nuotaikos svyravimai ir dirglumas
- Galvos svaigimas ir galvos skausmai
- Miego sutrikimai

Tačiau prieš pradedant vartoti lecitiną, svarbu pasitarti su gydytoju arba vaistininku, kad būtų parinkta teisinga dozė. Taip pat svarbu atsižvelgti į esamas ligas, alergijas bei kitus vartojamus vaistus.

Mano krepšelis