Kaina
Prekinis ženklas
Filtrai
Kaina
Prekinis ženklas

Preparatai cholesteroliui mažinti

Cholesterolis yra kraujyje randama organinė į riebalus panaši medžiaga, kuri reikalinga sveikų ląstelių susidarymui. Maždaug apie 70% viso cholesterolio kiekio organizmas pasigamina pats, o likusią dalį jis gauna iš gyvulinės kilmės maisto. O padidėjus blogojo cholesterolio kiekiui kraujyje, didėja širdies bei kraujagyslių ligų rizika. Taigi, esant per dideliam cholesterolio kiekiui organizme, padėti gali vitaminai ir maisto papildai, skirti normaliai cholesterolio koncentracijai kraujyje palaikyti.

Rodyti daugiau
15 prekė(s)
ATEROLIP COMPLEX, 90 kapsulių paveikslėlis
2 už 1 kainą
AteroLip
33,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ARMOLIPID PLUS, 30 tablečių paveikslėlis
-60% antrai prekei
ArmoLipid Plus
17,59€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
RAMI ŠIRDIS CHOLESTEROLIO BALANSUI, 30 kapsulių paveikslėlis
-60%
Aconitum
5,48€ 13,69€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
SAPIENS, ciberžolė su juodaisiais pipirais PRO, 90 kapsulių paveikslėlis
-60% antrai prekei
SAPIENS
13,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ATEROLIP D, 30 kapsulių paveikslėlis
-60% antrai prekei
AteroLip
14,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
LACTOFLORENE COLESTEROLO, 20 paketėlių paveikslėlis
-60% antrai prekei
LACTOFLORENE
26,39€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
VITADAY CHOLESTEROLIUI MAŽINTI SU ČESNAKU, 30 kapsulių paveikslėlis
-60% antrai prekei
VitaDay
8,98€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
MOCARD ATERO, 60 kapsulių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Mocard Atero
19,60€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
EQUILIBRA cholesterolio apykaitai palaikyti COLEST OK
-60% antrai prekei
Equilibra
15,95€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ATEROLIP FIBER, paketėliai, N15 paveikslėlis
-60% antrai prekei
AteroLip
17,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
INOLAB ŠIRDŽIAI IR CHOLESTEROLIO BALANSUI, kapsulės, N30 paveikslėlis
-60% antrai prekei
INOLAB
16,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
MOCARD ATERO, 120 kapsulių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Mocard Atero
41,99€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
AMBIO
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Ieškokite vaistinėse
AMBIO
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Ieškokite vaistinėse
Swanson
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Išparduota

Blogasis ir gerasis cholesterolis

Cholesterolis, kaip ir kiti riebalai, netirpsta vandenyje, todėl negali savarankiškai judėti kraujyje. Taigi, kad padėtų pernešti cholesterolį, kepenys gamina lipoproteinus. Lipoproteinai yra dalelės, sudarytos iš riebalų ir baltymų. Jos per kraujotakos sistemą perneša cholesterolį ir trigliceridus bei kitos rūšies lipidus. Yra dvi pagrindinės lipoproteinų formos – mažo tankio lipoproteinai (MTL) ir didelio tankio lipoproteinai (DTL). Kai kalbama apie cholesterolį, galite pamatyti terminus „gerasis“ ir „blogasis“ cholesterolis. Tačiau pati medžiaga – cholesterolis – yra viena ir ta pati. Bet jo „kokybę“ lemia būtent lipoproteinai, kurie jį perneša.

Gerasis (didelio tankio cholesterolis). Pagrindinė jo funkcija yra pernešti cholesterolio perteklių iš audinių ir arterijų atgal į kepenis, kur jis yra apdorojamas ir pašalinamas iš organizmo.

Tuo tarpu, blogasis (mažo tankio cholesterolis), perneša cholesterolį iš kepenų į audinius ir arterijas. Jei mažo tankio cholesterolio lygis yra per didelis, medžiaga pradeda kauptis ant kraujagyslių sienelių, formuojasi aterosklerozinės plokštelės. Taigi, nekontroliuojamas ir per didelis cholesterolio kiekis gali sukelti daugybę sveikatos problemų, įskaitant infarktą bei insultą.

Padidėjusios rizikos grupėje, dėl didelio cholesterolio kiekio kraujyje yra žmonės linkę į nutukimą, sergantys antrojo tipo cukriniu diabetu bei širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis. Taip pat turintys žalingų įpročių, ilgą laiką vartojantys hormoninius vaistus, gyvenantys sėslų gyvenimo būdą bei vyresni nei 50 metų asmenys.

Galimos padidėjusio cholesterolio priežastys

Cholesterolio perteklių organizme gali išprovokuoti šie veiksniai:

- Prasta mityba, gyvulinių riebalų perteklius dietoje
- Mažas fizinis aktyvumas, sėdimas darbas, sėslus gyvenimo būdas
- Miego ir poilsio režimo sutrikimas
- Piktnaudžiavimas alkoholiu, kava, energetiniais gėrimais, rūkymas bei kiti žalingi įpročiai
- Antsvoris, nuolatinis persivalgymas, piktnaudžiavimas greitu maistu
- Metaboliniai sutrikimai, kurie lemia netinkamą lipidų apdorojimą
- Taip pat didelės rizikos grupėje yra moterys po menopauzės (dėl estrogenų trūkumo) bei vyrai nuo 35 metų amžiaus.

Padidėjusio cholesterolio kiekio kraujyje simptomai

Požymiai, kurie gali padėti atpažinti cholesterolio perteklių organizme:

- Krūtinės skausmas po fizinio krūvio
- Dažnas širdies plakimas (aritmija)
- Skausmas ir mėšlungis kojose, galūnių patinimas
- Dusulys, kvėpavimo ritmo sutrikimas
- Sistemingas kraujospūdžio padidėjimas
- Voratinklinių venų susidarymas
- Ksantelazmų (geltonų lipidų sankaupų) atsiradimas aplink akis
- Atminties sutrikimas bei sutrikusi koncentracija
- Nuovargis, dirglumas

Kaip palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją?

Tiesą sakant, norint palaikyti normalų cholesterolio kiekį kraujyje, ne visada reikia vartoti vaistus. Gydytojai dažnai rekomenduoja keisti gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, galite pakeisti savo mitybą, įtraukti fizinius pratimus į savo kasdienybę ir nustatyti darbo ir poilsio režimą. O jei rūkote, greičiausiai jums bus patarta mesti rūkyti, taip pat atsikratyti ir kitų žalingų įpročių. Bet, žinoma, gydytojai taip pat gali skirti vaistus ar kitus gydymo būdus, kad padėtų palaikyti normalų cholesterolio kiekį kraujyje.

Iš tiesų, cholesterolio kiekis kraujyje kiekvienam žmogui yra skirtingas, priklausomai nuo amžiaus, lyties ir kitų faktorių. Nors cholesterolio trūkumą organizmas dažniausiai atstato pats, tačiau cholesterolio perteklių jau tenka koreguoti. Cholesterolio mažinimas gali apimti daugybę veiksmų, tačiau be galo svarbu palaikyti sveiką gyvenimo būdą. Kita vertus, cholesterolio profilaktikai galite vartoti tam skirtus maisto papildus.

Rekomendacijos normaliam cholesterolio kiekio palaikymui kraujyje:

- Atsisakyti žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas, alkoholis, greitas maistas
- Laikykitės aktyvaus gyvenimo būdo, dažniau vaikščiokite, bėgiokite ar užsiimkite kita fizine veikla bent nuo 30 iki 60 minučių per dieną
- Stebėkite savo kūno svorį. Sužinoti, ar jūsų kūno svoris yra tinkamas, galite pasinaudoję kūno masės indekso skaičiuokle
- Valgykite sveikiau arba laikykitės cholesterolio kiekį mažinančios dietos
- Vartokite papildus cholesterolio profilaktikai kelis kartus per metus, kad palaikytumėte normalų cholesterolio kiekį

Preparatai cholesteroliui kontroliuoti - ką svarbu žinoti?

Preparatai cholesteroliui kontroliuoti yra svarbus įrankis kovojant su širdies ir kraujagyslių ligomis bei mažinant širdies priepuolių riziką. Dauguma šių preparatų veikia mažindami žalingą MTL (mažo tankio lipoproteinų) cholesterolio kiekį kraujyje arba didindami naudingą DTL (didelio tankio lipoproteinų) cholesterolio lygį. Taigi, įvairūs maisto papildai yra efektyvus būdas siekiant kontroliuoti cholesterolio lygį organizme. Cholesterolis, nors ir būtinas normaliam organizmo funkcionavimui, tačiau gali tapti problema, kai jo lygis tampa per didelis, nes tai gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas. Todėl daugelis žmonių stengiasi ieškoti natūralių būdų, kaip kontroliuoti cholesterolį. Taigi, būtent šiuo atveju ypač naudingi maisto papildai cholesterolio kiekiui kraujyje palaikyti. 

Vienas iš populiarių maisto papildų, skirtų cholesterolio kiekiui kraujyje palaikyti, yra raudonųjų mielių ryžiai. Juose esantis aktyvus junginys monakolinas K, leidžia palaikyti normalų cholesterolio kiekį kraujyje. Šis papildas gali padėti mažinti MTL cholesterolio lygį, taip pat žinomą kaip "blogas" cholesterolis. Yra ir daugiau naudingų medžiagų, pavyzdžiui, omega-3 riebalų rūgštys, kurios dažnai randamos žuvų taukuose arba linų sėmenų aliejuje, o jos gali turėti teigiamą poveikį cholesterolio lygiui organizme. Žinoma, svarbu paminėti, kad maisto papildai ir vitaminai gali būti naudingi tik kaip papildoma priemonė, o ne kaip vienintelis būdas cholesterolio kiekiui kraujyje palaikyti. Sveikas gyvenimo būdas, kuris apima subalansuotą mitybą, fizinį aktyvumą ir sveiką svorį, taip pat yra būtinas norint palaikyti sveiką cholesterolio lygį. Prieš pradedant vartoti bet kokius maisto papildus ar vitaminus, svarbu pasitarti su gydytoju arba vaistininku, ypač jei turite esamų sveikatos problemų ar vartojate vaistus.

Mano krepšelis