Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai

Kraujotakos sutrikimai: kas ir kodėl?

Kraujotakos sutrikimai kamuoja daugelį žmonių. Tačiau, tik nedaugelis suvokia, kad nuolatinis nuovargis, tirpstančios kojos ar dažnas galvos skausmas gali būti kraujotakos sutrikimo simptomai. Dėl prastos kraujo cirkuliacijos, į tam tikras kūno dalis nepatenka reikiamas kiekis kraujo. Gera kraujo cirkuliacija yra gyvybiškai svarbi visam žmogaus organizmui. Kraujagyslėmis keliauja deguonies ir kitų svarbių medžiagų prisotintas kraujas, kuriuo aprūpinamos visos kūno dalys. Bet kokie šio „mechanizmo“ sutrikimai daro įtaką visam organizmui arba tam tikroms jo dalims, dėl to atsiranda sveikatos sutrikimai, nemalonūs fiziologiniai pojūčiai.

Dėl ko atsiranda kraujotakos sutrikimai?

Dažniausiai kraujotakos sutrikimai vargina vyresnio amžiaus žmonėms. Tai įtakoja keletas veiksnių. Vienas jų — padidėjęs cholesterolio kiekis. Cholesteroliui kaupiantis kraujagyslių sienelėse, sumažėja kraujagyslių elastingumas, jos susiaurėja, ilgainiui arterijos gali apskritai užsikimšti. Antroji priežastis yra kraujospūdžio padidėjimas. Dėl ilgą laiką trunkančio arterinio kraujospūdžio padidėjimo ilgainiui pažeidžiamos kraujagyslės, širdis, inkstai, smegenys, padidėjęs kraujo spaudimas vidutiniškai 3–4 kartus padidina insulto ir miokardo infarkto rizika. Kraujo cirkuliacija sutrinka ir dėl žalingų įpročių: netinkamos mitybos, padidėjus svoriui, vartojant alkoholį, rūkant, nėštumo metu. Nesiimant priemonių dėl prastos kraujo cirkuliacijos gali sutrikti smegenų, širdies, inkstų, kepenų veiklą. 

Kaip atpažinti šią ligą: pagrindiniai simptomai?

Galvos svaigimas ir skausmas. Kraujotakos sutrikimo simptomais gali būti tokie fiziniai pojūčiai kaip nuovargis, galvos svaigimas ir galvos skausmas. Šie simptomai signalizuoja, kad į smegenis neatiteka pakankamai kraujo. Todėl, pajutus tokius simptomus būtina apsilankyti pas gydytoją ir išsitirti. 

Kojų tinimas. Dar vienas sutrikusios kraujotakos simptomas yra kojų tinimas. Nuolatinis sunkumas kojose, jų tirpimas, yra pavojaus signalas dėl galimos venų varikozės. 

Dusulys skausmas krūtinėje. Dusulys atsiranda esant širdies nepakankamumui, kai širdis nefunkcionuoja visu pajėgumu. Tai rodo, jog širdis neperneša kraujagyslėmis pakankamo kraujo kiekio. 

Kraujotakos gerinimas

Sutrikusi kraujotaka stipriai įtakoja normalias organizmo funkcijas ir gali pažeisti gyvybiškai svarbius organus. Todėl, pajutus pirmuosius negalavimus būtina kreiptis į gydytojus. Kraujotakos sutrikimų gydymas priklauso nuo konkretaus atvejo. Tai, kas tinka galūnių kraujotakos sutrikimų gydymui nebūtinai tiks širdies kraujotakos pažeidimams. Vienas iš būdų išvengti nemalonios ligos arba palengvinti simptomus stengtis pagerinti kraujotaką. Kraujotakos gerinimas gali apimti daugybę procesų. Užkirsti kelią minėtiems kraujotakoms sutrikimams galima per kvėpavimą. Kraujotakos ir kvėpavimo sistemos – labai glaudžiai susijusios, todėl kvėpavimo treniruočių metu organizme atkuriamas anglies dioksido, atpalaiduojančio kraujagyslių sieneles, kiekis, natūraliai praplečiamos kraujagyslės, šalinami jų lygiųjų raumenų spazmai. Kraujotakos gerinimui padeda aktyvus sportas, masažas. Norint išvengti kraujotakos sutrikimų rekomenduojama atsisakyti tokių žalingų įpročių kaip rūkymas ar alkoholis.