Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai

Organizmas šaukiasi pavasario - kaip sau padėti ir jam tinkamai pasiruošti

Permainingi žiemos orai, sezoninės ligos, bendras organizmo išsekimas, mineralų ir vitaminų stoka – tai pagrindinės priežastys, dėl kurių pavasarį jaučiamės nusilpę, stokojantys energijos, o kai kuriems net ir vis dažniau pasirodanti saulė sukelia ne pačias pozityviausias mintis. Sveikatos specialistų teigimu, artėjančio pavasario reikia ne tik laukti, bet ir jam tinkamai pasiruošti.

Alergija - kaip palengvinti simptomus

Alergija – perdėta organizmo imuninės sistemos reakcija į medžiagas ar veiksnius, kurie paprastai gerai toleruojami ir laikomi nepavojingais žmogaus sveikatai. Pavasarinė, įvairių žiedadulkių sukeliama alergija vadinama šienlige. Ji ypač paūmėja pavasarį ir vasarą, kai augalai žydi intensyviausiai. Ši nemaloni liga gali itin aptemdyti pavasario džiaugsmus, tad tie, kurie žino esantys alergiški vienoms ar kitoms žiedadulkėms, jau dabar gali pradėti ruoštis. Tiesa, jei niekada neturėjote alergijos, vis dėlto nereiškia, kad su ja niekada ir nesusidursite.

„Nuo alergijos žiedadulkėms kenčia tikrai nemažai žmonių. Ir jie žino, kokie nemalonų gali būti šios ligos simptomai: nosies gleivinės paburkimas, gleivėta ir skysta sekrecija iš nosies, čiaudulys, galvos skausmas, uoslės pakitimai, vokų patinimas, akių junginės uždegimas (konjunktyvitas), niežulys nosyje, gomuryje, ryklėje, ausyse. Alerginė reakcija gali sukelti ir kontaktinį dermatoblefaritą ar atominį dermatitą. Tiesa, yra nemažai būdų bei medikamentų, skirtų būklei palengvinti, tačiau rekomenduojama alergijų sezonui ruoštis iš anksto, nesvarbu, kad kol kas labiau jaučiama žiema, nei tikras pavasaris“, - sako „Gintarinės vaistinės“ specialistė Jolita Skinderskienė.

Pasak jos, tiems, kurie manosi pavasarinės alergijos neturintys, bet pavasarį dažnai jaučia peršalimo simptomus, verta pagalvoti, ar iš tiesų juos kamuoja peršalimas, nes kartais alergijos simptomai būna itin panašūs į peršalimą.

„Sloga, čiaudulys, nosiaryklės paburkimas, kosulys - gana klasikiniai peršalimo ligų simptomai, tačiau jie būdingi ir alerginei reakcijai, ypač šienligei, tad tokių, kurie čiaudėdami geria vaistus nuo peršalimo, užuot vartoję antialerginius preparatus, pavasarį tikrai netrūksta. O tokie pacientai gali sau net ir pakenkti, nes netinkamai vartojami peršalimo simptomus slopinantys preparatai gali turėti rimtų padarinių sveikatai, jau nekalbat apie tai, kad jie niekaip neveikia nuo alergijos kenčiančio žmogaus būklės“, - pastebi specialistė.

Tiems, kurie nėra tikri, kokioms žiedadulkėms alergiški, būtent dabar, prieš intensyvų žydėjimo periodą, rekomenduojama atlikti tyrimus ir išsiaiškinti pagrindinius alergenus.

„Gintarinės vaistinės“ specialistės teigimu, atidūs turėtų būti ir jau antialerginius vaistus vartojantys žmonės: dalis šių vaistų gali sukelti mieguistumą, kelti pavojų vairuojantiems. Taip pat vaistus būtina vartoti taip, kaip paskyrė gydytojas, ir itin atsakingai derinti juos su kitais vaistiniais preparatais.

Nekviesta viešnia - pavasarinė depresija

Nors dažniausiai manoma, kad pavasarį žmonės kaip tik jaučiasi pilni energijos, gauna daugiau saulės, daugiau laiko praleidžia gryname ore, tačiau netrūksta ir tų, kuriuos būtent pavasarį regis be jokios priežasties ima lankyti slogios nuotaikos. Tai gali būti pirmieji sezoninės depresijos požymiai, kurie, skirtingais skaičiavimais, gali kamuoti net kas antrą suaugusį Žemės gyventoją.

„Pavasarinė depresija ne toks jau ir retas reiškinys, kaip ir jos sesė - rudeninė depresija. Tiesa, būtent pavasarį emociškai prasčiau besiskundžiantys žmonės vis dar jaučiasi keistai besiskųsdami slogiomis nuotaikomis, juk atrodo priešingai, turėtume būti pilni energijos ir džiaugsmo. Bet nebūtinai taip yra. Ir žmonės iš tiesų vis dažniau ieško pagalbos, tokioms slogioms nuotaikos prasklaidyti“, - sako J. Skinderskienė.

Specialistė pastebi, kad pavasarinė depresija lengviau įveikiama dėl galimybės daugiau laiko leisti gryname ore bei dėl pirmųjų sezoninių gėrybių gausos.

„Vitaminai, ypač vitaminas D, kurio pavasarį mums, šiauriečiams dažnai trūksta, tikrai turi įtakos mūsų nuotaikoms ir emocinei sveikatai. Jis organizme natūraliai gaminasi, kai ilgiau būname saulėje, tad su sezonine depresija susiduriantiems žmonėms rekomenduojama kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Na o pirmosios sezoninės daržovės, pilnos ne tik vitaminų, bet ir mineralų bei kitų naudingų medžiagų yra naudingos visiems, padeda stiprinti imunitetą ir pavasarį praleisti pilniems jėgų“, - įsitikinusi J. Skinderskienė