Hialurono rūgštis

2022 m. balandžio 21 d., ketvirtadienis

Daugelis esame įpratę manyti, kad hialuronas yra viena populiariausių įvairių kremų sudėtinė dalis, padedanti išsaugoti jaunystę ir grožį. Vis dėlto, hialuronas yra ne mažiau svarbus ir mūsų sveikatai. Jis padeda išvengti sąnarių skausmų, sausumo jausmo akyse, greičiau užgydyti žaizdas bei dovanoja grožį mūsų odai.

Hialuronas – kas tai?

Hialuronas yra hialurono rūgštis, bet tai nėra rūgštis. Tai – polisacharidas, didelė cukraus molekulė, kuri sugeba organizme prie savęs pritraukti vandenį. Hialurono mūsų odoje yra labai daug – apie 50 %. Jo taip pat yra sąnarių skystyje bei mūsų akyse.

Hialuroną mūsų organizmas gamina pats, bet nuo 23–25 metų jo po truputėlį pradeda mažėti. Sulaukus 50-ies metų, jo yra gaminama dvigubai mažiau, o, esant 60-ies metų, organizmas jo beveik nebegamina, todėl trūkstamo hialurono atsargas turime kompensuoti papildomai.

Norite pasitarti su dermatologu? Užsakyti

Požymiai, išduodantys hialurono trūkumą

Hialurono trūkumas organizme gali pasireikšti sąnarių skausmais, lėčiau gyjančiomis žaizdomis. Oda gali suglebti, raukšlėtis.

Hialurono gydomosios savybės

Hialuronas yra būtinas skatinant žaizdų gijimą, padedant organizmui sveikti. Jis yra dažnai tepamas esant atvirai žaizdai, po operacijos ar danties rovimo. Hialuronas žaizdoje duoda impulsus, jog toje vietoje reikia pritraukti kuo daugiau kraujagyslių, kurios slopintų esantį uždegimą. Hialuronas taip pat turi bakteriocidinių savybių, kurios skatina greitesnį žaizdos gijimą bei mažina skausmą. Taigi, įsipjovus, nusibrozdinus ar turint randą galima drąsiai tepti hialurono gelį. Geliai, turintys hialurono, dar padeda malšinti skausmą burnoje atsiradus žaizdelėms (opoms).

Hialurono reikšmė sąnariams

Hialuronas įeina į mūsų sąnarių skysčio sudėtį. Jis apsaugo sąnario kremzlės paviršių, ją maitina, mažina apkrovą, trintį. O kai jo mažėja, tuomet atsiranda skausmas, patinimas, sąnarys tampa pažeidžiamas. Dėl hialurono trūkumo kartais gali kilti visos su sąnariais susijusios problemos. Siekiant, kad taip neatsitiktų, rekomenduojama gerti hialurono maisto papildus arba leisti hialuroną tiesiai į sąnarį. Tokiu būdu mažinamas uždegimas, skausmas bei diskomfortas.

Hialurono maisto papildai – menopauzės simptomams mažinti

Menopauzės metu kartais kyla problemų su sąnariais, todėl moterims nuo 40 metų rekomenduojama porą kartų per metus vartoti hialurono kapsules, kurios padės papildyti hialurono atsargas organizme. Tokiu būdu pagerinsite ir odos būklę, ir sumažinsite kylančias sąnarių problemas.

Hialuronas akims

Hialuronas yra akių skystyje, jis skirtas tam, kad mūsų akys būtų sudrėkintos ir apsaugotos. Viršuje pritraukdamas vandens molekules, jis sudaro plėvelę, kuri natūraliai drėkina mūsų akis. Jis taip pat apsaugo visas ląsteles ir skatina jų atsinaujinimą. Dėl savo drėkinančių savybių hialuronas akis drėkina geriau nei dirbtinės ar net natūralios ašaros.

Kai akyse mažėja ašarų, kurios yra sūrios, akys išsausėja ir dėl to jas kartais pradeda perštėti ar niežėti, o sausos akys yra jautresnės infekcijoms bei uždegimams. Tačiau pacientams dažnai užtenka palašinti hialurono lašiukų ir šios problemos išsisprendžia. Vaistinėse galima rasti įvairių lašiukų su hialuronu, skirtų sudrėkinti bei apsaugoti akis.

Natūralūs hialurono šaltiniai

Hialurono natūralūs šaltiniai – krakmolingos daržovės, saldžios bulvės, lapinės daržovės. Jo taip pat randama ir sultiniuose, sojų pupelėse, vyšniose.

Kas skatina hialurono gamybą organizme?

Hialurono gamybą organizme gali paskatinti tokie populiarūs papildai kaip gliukozaminas ir chondroitinas, kuriuos kartais siūloma vartoti prieš arba po operacijos skatinant hialurono gamybą žaizdoje, jog ši kuo greičiau sugytų.

Hialuronas kremuose ką būtina žinoti?

Kremų sudėtyje hialuronas dažnai tampa vienu iš pagrindinių sudedamųjų ingredientų. Kuo hialurono molekulė yra mažesnė, tuo ji geriau skverbiasi į odą, tad, jeigu naudojate serumą su hialuronu, rekomenduojama jį naudoti ant drėgnos odos. Hialuronas prie savęs pritraukia labai daug vandens, todėl ir išlaiko visą elastingumą. Jeigu jį tepsite ant sausos odos, jis trauks vandenį iš epidermio viršutinio sluoksnio, o jeigu jį tepsite ant drėgnos odos, jis pasiims vandenį iš ten, kur yra drėgmės, ir įneš į vidų. Jei tepate hialurono serumą, jį „užrakinti“ turite kremu, nes kitu atveju jis išgaruos. Kremas tinka toks, kokį turite namuose, jis nebūtinai turi būti su hialuronu.

Hialurono maisto papildai

Hialurono rinkoje galime rasti įvairiais pavidalais bei įvairios konsistencijos, priklausomai nuo paskirties: maisto papildai sąnariams, nosies lašai, čiulpiamos tabletės gerklei, įvairūs kremai, serumai, šampūnai.

Nosies lašai, savo sudėtyje turintys hialurono, drėkina nosies gleivinę ir tokiu būdu saugo nuo išsausėjimo, tad, ilgiau palašinus nosies lašų, šie turės slogą „sutraukiantį“ poveikį.

Hialuronas odai

Geriant skystą hialuroną, skirtą sąnariams, tuo pačiu gražės ir oda. Tačiau jį vartojant reikėtų gerti ir kuo daugiau vandens. Tokiu būdu organizmui padėsite dar geriau pritraukti ir įsisavinti hialuroną bei paskirstyti drėgmę būtent ten, kur jos reikia labiausiai.

Hialuronas – sveikatos ir jaunatviškumo eliksyras, todėl verta pasirūpinti jo pakankamu kiekiu organizme. O kad nesuklystumėte ir pasirinktumėte Jums efektyviausius maisto papildus ar kosmetikos priemones, visada galite pasikonsultuoti su „Gintarinės vaistinės“ vaistininkais. Kuo daugiau informacijos suteiksite, tuo geriau jie Jums patars.