Kiek kainuoja kontaktiniai lęšiai?

2024 m. kovo 29 d., penktadienis

Kontaktiniai lęšiai yra vienas iš populiariausių regėjimo korekcijos būdų. Skirtingai nuo akinių, jie neiškraipo vaizdo. Kontaktiniai lęšiai gali būti naudojami regėjimo sutrikimų, tokių kaip trumparegystė, toliaregystė, astigmatizmas ir kitų akių regėjimo ligų korekcijai, akių spalvai pakeisti arba sergant akių ligomis, skatinant akies paviršiaus gijimą. Kadangi kontaktiniai lęšiai prigludę prie akies paviršiaus ir juda kartu su akimi, jie suteikia natūralesnę regėjimo korekciją nei akiniai. Be to, galite matyti pilną vaizdą, kurio nevaržo akinių rėmeliai. Kontaktiniai lęšiai atveria naujas gyvenimo galimybes silpnaregiams žmonėms.

Kaip veikia kontaktiniai lęšiai?

Kontaktiniai lęšiai yra ploni, apvalūs lęšiukai, kurie priglunda prie akies paviršiaus, kad padėtų jums geriau matyti. Kaip ir akiniai, kontaktiniai lęšiai koreguoja refrakcines ydas. Tai yra jūsų akies formos pokyčiai, neleidžiantys šviesai tinkamai nusileisti ant tinklainės. Dėl refrakcijos ydų regėjimas tampa neryškus, išsilieja objektų kontūrai.

Kontaktinių lęšių privalumai

  • Kontaktiniai lęšiai juda kartu su akimi, taip suteikdami natūralų matymo lauką, neturi rėmelių, trukdančių regėjimui, ir sumažina vaizdo iškraipymus.
  • Skirtingai nuo akinių, jie nerasoja esant temperatūrų svyravimams ir neapsitaško nuo purvo, lietaus ar sniego.
  • Kontaktiniai lęšiai puikiai tinka sportuojant ir užsiimant kita fizine veikla.
  • Nekeičia išvaizdos. Daugelis žmonių mano, kad jie atrodo geriau su kontaktiniais lęšiais, nei su akiniais.
  • Palyginti su akiniais, kontaktiniai lęšiai gali suteikti ryškesnį ir natūralesnį regėjimą.

Kontaktiniai lęšiai - kaip įsidėti?

Pirmą kartą įsidėti kontaktinius lęšius gali būti ne tik sunku, bet ir baisu, kadangi akys nėra pripratusios prie tokio veiksmo ir gali reaguoti itin jautriai. Tačiau nereikia bijoti ir vos po keletos sėkmingų bandymų jau būsite tikras lęšių įsidėjimo ekspertas. Taigi, ką turite žinoti prieš dedantis kontaktinius lęšius?

Kruopščiai nusiplaukite rankas

Būtina užkirsti kelią nešvarumų, bakterijų ar kosmetinių priemonių patekimui ant kontaktinių lęšių paviršiaus, nes tai gali sukelti akių dirginimą. Kruopščiai nuplaukite rankas su muilu ir nusausinkite rankšluosčiu. Įsitikinkite, kad ant rankų neliko pūkelių nuo sausinimo. Tik po to galite pradėti dėtis lęšius.

Atsargiai pincetu išimkite lęšį iš konteinerio

Išimti lęšį iš specialios talpyklos reikėtų tik su specialiu pincetu, ant kurio kojelių yra silikoninės pagalvėlės. Nerekomenduojama išimti lęšio pirštais, o ypač nagais, nes galite pažeisti lęšį. Prieš dedant lęšius į akį būtinai juos apžiūrėkite – ar nėra matomų defektų, tokių kaip įplyšimai ar įbrėžimai, kadangi pažeisti lęšiai gali turėti įtakos akių sveikatai. Pažeistus lęšius reikia nedelsiant pakeisti naujais.


Svarbu paimti lęšį teisingai. Teisinga puse paimtas lęšis atrodo kaip dubuo, jo pagrindas yra išgaubtas, o kraštai lygūs ir nukreipti į viršų. O atvirkščiai, neteisinga puse paimtas lęšis labiau panašus į lėkštutę, kurios kraštai kiek priploti. Tiesą sakant, jei per klaidą užsidėsite apverstą lęšį, nieko blogo nenutiks, jis tiesiog negalės tinkamai priglusti prie akies ir sukels diskomfortą bei skausmą kiekvieną kartą mirktelėjus.Tokiu atveju turite nedelsdami jį išimti ir įsidėti teisinga puse.

Prilaikykite apatinį voką ir įdėkite kontaktinį lęšį

Jei tai darote pirmą kartą, geriau atsisėskite prie stalo priešais veidrodį. Taip bus saugiau, jei netyčia numesite lęšį. Jį būtų daug lengviau rasti ant stalo nei ant kilimo. Taigi, kuomet lęšis jau yra ant piršto, kita  ranka turėtumėte patraukti apatinį akies voką žemyn. Žiūrėdami tiesiai arba į viršų (daugeliui taip dar patogiau), įdėkite lęšį, o tada lėtai nuleiskite voką. Naudojant tokią pačią techniką, uždedamas antrasis lęšis ant kitos akies. Jei bandymas buvo nesėkmingas ir lęšis nukrito, turėtumėte jį nuplauti specialiu tirpalu ir tik tada bandyti dar kartą.

Kaip prižiūrėti kontaktinius lęšius?

Švara - pagrindinis prioritetas nešiojantiems kontaktinius lęšius! Jei neišsivalysite akinių, tai turės įtakos tik matomumui, bet nepadarys jokios žalos. Tuo tarpu su kontaktiniais lęšiais yra kiek kitaip. Nepaprastai svarbu tinkamai prižiūrėti ir plauti mėnesio naudojimo t. y. daugkartinius lęšius. Tuo tarpu vienadieniai lęšiai t. y. skirti nešioti tik vieną dieną nėra tokie reiklūs priežiūrai, nes po dienos yra tiesiog išmetami. Atitinkamai jiems nereikia ir laikymo konteinerio. Žinoma, gal nuskambės akivaizdžiai, bet kiekvieną kartą prieš įdėdami ir išimdami kontaktinius lęšius turėtumėte nusiplauti rankas.


Atminkite, vanduo iš čiaupo nėra tinkamas lęšių priežiūrai. Dėl šios priežasties valydami kontaktinius lęšius visada turėtumėte naudoti specialų tirpalą. O saugojimo konteinerį keiskite kartą per mėnesį, geriausiai, įsigijus naują kontaktinių lęšių porą. Visada laikykite kontaktinius lęšius sterilioje aplinkoje, tik specialiame konteineryje, kuris pripildytas lęšių tirpalo. Po naudojimo keiskite tirpalą, kad jis visada būtų sterilus. Svarbu naudoti tik kontaktinių lęšių valymui tinkamas priemones, kad išvengtumėte pavojingų reakcijų ar infekcijų. Be to, nenaudokite pasibaigusio galiojimo kontaktinių lęšių ar tirpalo.

Ką turite žinoti dėvint kontaktinius lęšius?

Maudantis ežere, jūroje ar baseine geriau naudoti apsauginius maudymuisi skirtus akinius, kadangi ant kontaktinių lęšių gali patekti vandenyje esantys nešvarumai ir mikroorganizmai. O kontaktiniai lęšiai yra ideali terpė jų dauginimuisi dėl kūno temperatūros ir drėgmės. Tokiu atveju, jei ragenoje yra mikro pažeidimų, bakterijos gali prasiskverbti ir sukelti keratito vystymąsi. Taip pat būkite atsargūs naudodami aerozolius (plaukų laką, dezodorantus, kvepalus ir kt). Purškite juos tik užsimerkę ir, jei įmanoma, nedelsdami išeikite iš patalpos – aerozolių dalelės kurį laiką išlieka ore ir gali patekti ant lęšių. 


Jei nutiko taip, kad lęšis nukrito ant grindų - neskubėkite jo išmesti. Apžiūrėkite, ar neatsirado pažeidimų, pavyzdžiui, įtrūkimų ar įbrėžimų. Tuomet išskalaukite lęšį po tekančiu tirpalu, supilkite šviežią tirpalą į konteinerį ir įdėkite lęšį. Palikite jį kuriam laikui tirpale. Tuomet dar kartą nuskalaukite ir galite dėtis. Visuomet dėvėkite tik sterilius lęšius iš nepažeistos pakuotės, kurių galiojimo laikas nepasibaigęs ir niekada nenešiokite lęšių ilgiau nei rekomenduojama. Be to, nenaudokite kontaktinių lęšių, jei sergate uždegimine akių liga. Tokiu atveju pirmenybė teikiama akiniams. Nerekomenduojama plauti plaukų su šampūnu dėvint lęšius, tačiau jei tai visgi neišvengiama, būtinai užmerkite akis ir neatsimerkite, kol kruopščiai neišskalausite plaukų.

Nedelsdami išsiimkite lęšius, jei:

  • Juntamas niežulys ar deginimas akyje
  • Akyje juntamas svetimkūnis
  • Pasireiškia pernelyg didelis ašarojimas, neįprastos išskyros iš akių ir paraudimas
  • Pasireiškia nuolatinis akių sausumo jausmas

Kontaktinių lęšių kaina

Kiek kainuoja kontaktiniai lęšiai būtent jums, pasakyti sunku, kadangi jų kaina gali labai skirtis, priklausomai nuo kelių veiksnių, įskaitant jų tipą, gamintoją, kokybę ar specialius paciento poreikius bei nešiojimo trukmę. Kontaktiniai lęšiai gali būti vienadieniai, dviejų savaičių arba mėnesiniai. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į priežiūros priemones, kurios taip pat sudaro dalį kainos. Tačiau nepaisant visko, daugeliui žmonių kontaktiniai lęšiai yra prieinamas ir efektyvus regėjimo korekcijos būdas

Šaltiniai:

Wolffsohn JS, Dumbleton K, Huntjens B, Kandel H, Koh S, Kunnen CME, Nagra M, Pult H, Sulley AL, Vianya-Estopa M, Walsh K, Wong S, Stapleton F. CLEAR - Evidence-based contact lens practice. Cont Lens Anterior Eye. 2021 Apr;44(2):368-397.

Jacobs DS, Carrasquillo KG, Cottrell PD, Fernández-Velázquez FJ, Gil-Cazorla R, Jalbert I, Pucker AD, Riccobono K, Robertson DM, Szczotka-Flynn L, Speedwell L, Stapleton F. CLEAR - Medical use of contact lenses. Cont Lens Anterior Eye. 2021 Apr;44(2):289-329.

Willcox M, Keir N, Maseedupally V, Masoudi S, McDermott A, Mobeen R, Purslow C, Santodomingo-Rubido J, Tavazzi S, Zeri F, Jones L. CLEAR - Contact lens wettability, cleaning, disinfection and interactions with tears. Cont Lens Anterior Eye. 2021 Apr;44(2):157-191. doi: 10.1016/j.clae.2021.02.004. Epub 2021 Mar 25. PMID: 33775376.

Siūlomi produktai

Avizor
4,71€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Biofinity
14,97€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()