Knarkimas
Kokybiškas ir gilus miegas yra viena svarbiausių sveiko gyvenimo sąlygų, būtinas žmogaus gyvenimui. Knarkiantis žmogus ne tik vargina savo lovos partnerį, erzinantis knarkimo garsas gali įspėti ir apie sveikatos problemas.
Kas yra knarkimas?
Knarkimas tai garsus, pašalinis garsas, kurį kvėpuodamas skleidžia miegantis žmogus. Net 45% suaugusiųjų yra susidūrę su knarkimu, o 25% knarkia nuolatos.
Kas sukelia knarkimą?
Knarkti pradedame tada, kai kvėpavimo takai per daug susiaurėja, o oras, skverbdamasis į ar iš plaučių, sukelia aplinkinių audinių vibraciją. Tą gali lemti miego apnėja, užsikimšę nosies kanalai, silpni kaklo/liežuvio raumenys, dėl antsvorio padidėję gerklės audiniai, per ilgas liežuvėlis, minkštojo gomurio ar kitų kvėpavimo organų patalogija.
Priežąstys galinčios sukelti knarkimą
Antsvoris – tai viena iš dažniausių priežasčių, dėl ko žmogus pradeda knarkti. Žmogus, turintis antsvorio, turi didesnį riebalų sluoksnį kaklo srityje, kuris miegant užspaudžia kvėpavimo takus ir taip sukelia knarkimą.Taip pat pilvo riebalai gali įtakoti knarkimą – Jums gulint, pilvo riebalai gali pakelti diafragmą į viršų, taip sukeldami papildomą spaudimą plaučiams ir sumažindami oro srautą, patenkantį į plaučius.
Alkoholis atpalaiduoja kvėpavimo takus plečiančius raumenis, todėl alkoholio pavartojęs žmogus, dažnai knarkia.Stenkitės nevartoti alkoholio bent 4 valandas iki miego.
Nuovargis. Miego ir poilsio trūkumas veikia panašiai kaip alkoholis – pervargusio žmogaus kvėpavimo takus plečiantys raumenys atsipalaiduoja, ir žmogus pradeda knarkti. Kuo daugiau Jums truks miego, tuo labiau knarksite.
Kūno padėtis miegant. Miegant ant nugaros, kvėpavimo takų audiniai „sukrenta“ ir padidėja tikimybę, jog žmogus pradės knarkti. Stenkitės miegoti ant šono – taip ženkliai sumažinsite knarkimą. Daugeliu atveju knarkimas sumažėja, jei žmogus galva miego metu yra truputį aukštesnėje pozicijoje. Pabandykite pasidėti po galva kelias pagalves arba vieną aukštesnę.
Rūkymas taip pat pastiprina knarkimo simptomus. Jei nepavyksta mesti rukyti, pasistenkite bent prieš miegą kuo ilgesnį laiko tarpą nerūkyti.
Genetinis polinkis knarkti. Jūsų viršutiniai kvėpavimo takai, gali būti natūraliai siauri, todėl gali vibruoti minkštieji audiniai gerklės gale. Taip pat jei turite didesnį nei vidutinį liežuvį, gali būti, kad tai gali iš dalies arba visiškai užblokuoti viršutinius kvėpavimo takus. Siauri nosies takai gali turėti panašų poveikį knarkimui kaip ir nosies užgulimas, todėl galite kvėpuoti per burną, o tai gali sukelti knarkimą.
Vaistai Kai kurių rūšių vaistai gali padidinti knarkimo riziką. Pavyzdžiui raminamieji gali atpalaiduoti minkštuosius audinius gerklės gale, todėl padidėja knarkimo rizika.
Peršalimas ir alergija. Kai peršalimo (ar alerginės reakcijos) metu ištinsta nosies audiniai, oro srautas per nosį tampa ribotas. Dėl šios spūsties susiaurina kvėpavimo takus, todėl oras, kuriuo kvėpuojate, judėti greičiau ir toliau dehidratuoti audinius. Tai gali priversti jus kvėpuoti per burną, o tai gali sukelti knarkimą.
Nėštumas. Knarkimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač trečiąjį trimestrą. Kai esate nėščia, jūsų organizme padidėja kraujo kiekis, todėl kraujagyslės plečiasi. Tai gali sukelti nosies ertmių patinimą, priversti jus kvėpuoti per burną ir sukelti knarkimą. Svorio padidėjimas taip pat gali nusėsti aplink kaklą, o tai turi įtakos jūsų gebėjimui laisvai kvėpuoti.
Kaip matote knarkimas yra sudėtinga problema, turinti daugybę priežasčių. Dėl šios priežasties skirtingi produktai tinka skirtingiems knarkimo tipams. „Snoreeze“ asortimentas buvo sukurtas atsižvelgiant į pagrindines knarkiančiųjų kategorijas.
Kasdien knarkiantys
Jei miego metu kvėpavimo takai per daug susiaurėja, oras per juos traukiamas greičiau. Dėl to gerklės gale esantis minkštasis audinys išsausėja ir vibruoja, sukeldamas knarkimo garsą. Snoreeze pastilės, gerklės purškalas ir burnos juostelės yra skirtos kovai su tokio tipo knarkimu.
Nosies knarkimas
Knarkimą dažnai sukelia peršalimas, užgulta nosis ar alergija. Kai nosies audinys pradeda tinti, užblokuojamas oro srautas per nosį. Tai gali priversti žmogų kvėpuoti per burną, todėl audiniai išsausėja ir atsiranda knarkimas. Snoreeze nosies purškalas yra skirtas tokio tipo knarkimui gydyti.
Ką dar galite padaryti dėl knarkimo?
Paprasti gyvenimo būdo pokyčiai, alkoholio vartojimo mažinimas, rūkymo ir svorio metimas gali sumažinti jūsų tikimybę knarkti.