Tobulos odos paslaptis: 6 žingsnių veido priežiūra

2023 m. lapkričio 3 d., penktadienis

 

Kokius produktus turėtumėte rinktis, kad galėtumėte džiaugtis gražia, išpuoselėta ir švytinčia oda? Kokius produktus turėtumėte įtraukti į kasdienę veido valymo ir drėkinimo rutiną?

 

Sužinokite, ką privalote turėti savo kosmetinėje, kad galėtumėte tinkamai pasirūpinti savo oda. Išsirinkite geriausią sau veido odos valiklį, toniką, drėkiklį ir maitinamąją priemonę. 

 

6 žingsnių veido priežiūra

Veido odos priežiūrą galime suskirstyti į 6 etapus:

- makiažo valymą;

- odos valymą;

- šveitimą;

- tonizavimą;

- maitinimą;

- drėkinimą.


Kiekvieno iš jų atžvilgiu reikia įvertinti individualius Jūsų odos poreikius.

 

Makiažo valymas

Makiažo valymas yra pirmasis veido priežiūros žingsnis, net jei kasdien nenaudojate makiažo pagrindo ar pudros, verta pradėti nuo per dieną ant odos susikaupusių nešvarumų ištirpinimo. Tam galite naudoti, pavyzdžiui, makiažo valiklį, micelinį vandenį arba pastarųjų mėnesių hitą – aliejinį makiažo valiklį. Šis produktas švelniai ištirpina makiažą ir kitus nešvarumus, nedirgindamas odos ir jos neišsausindamas.

 

Veido odos valymas

Po makiažo pašalinimo būtina nuvalyti veidą ir nuplauti anksčiau naudotos kosmetikos priemonės likučius. Galite rinktis iš daugybės produktų: valomųjų gelių, putų, muilų, emulsijų ir kreminės konsistencijos priemonių. Verta pagalvoti ir apie priedą, kuris padės dar geriau ir giliau nuvalyti veidą, – elektrinį veido valymo šepetėlį, pastaruoju metu tapusį itin populiaria grožio priemone.

 

Šveitimas

Lygiai taip pat svarbu reguliariai šveisti odą, o tam galite naudoti įvairaus intensyvumo priemones. Tiesa, rinkitės kosmetikos priemones, kurios nedirgina jūsų odos. Pavyzdžiui, jei turite kuperozinę (išryškėjusios kraujagyslės) odą, geriau rinktis cheminį, o ne mechaninį (su granulėmis) šveitiklį.

Kartą per savaitę atliekamas šveitimas padės susidoroti su inkštirais ir pagerins odos kraujotaką.

 

Veido tonikas ir terminis vanduo

Veido tonizavimas yra dažniausiai praleidžiamas veido priežiūros žingsnis. Tonikas atlieka labai svarbią funkciją – po veido valymo atkuria tinkamą odos pH. Tai taip pat puikiai gali atlikti gėlių hidrolatai arba terminiai veido vandenys.

 

Maitinimas

Bent kartą per savaitę verta rinktis šiek tiek sodresnę formulę, kad oda atsinaujintų ir papildytų energijos atsargas. Tam puikiai tinka veido kaukės.

 

Drėkinimas

Paskutinis kasdienės odos priežiūros žingsnis – drėkinimas. Tai reikėtų daryti visų tipų odai, įskaitant riebią ir mišrią.

Tačiau kosmetiką rinkitės pagal individualius odos poreikius, kad jos pernelyg neperkrautumėte. Sausai odai galima naudoti drėkinamąjį arba riebesnį kremą. Mišriai odai rekomenduojamas sebumą normalizuojantis kremas, o riebiai odai – matinis bei riebalų išsiskyrimą mažinantis kremas.

Šiame etape taip pat svarbu nepamiršti srities aplink akis ir burną. Čia oda yra labai plona, švelni, linkusi į sudirginimą ir raukšles.