Kaip naudoti plaukų kaukę?
Plaukų džiovintuvo ar tiesintuvo naudojimas, itin aukšta ar žema oro temperatūra, aplinkos tarša – šie ir kiti aplinkos veiksniai gali išprovokuoti įvairius plaukų pažeidimus. Kad viso to išvengti ir palaikyti gerą plaukų būklę - reikia naudoti plaukų kaukes. Pastarosios padeda susidoroti su stresu, kurį mūsų plaukai patiria kiekvieną dieną. Priklausomai nuo paskirties, plaukų kaukės gali sumažinti jų trapumą, suteikti jiems švelnumo ir žvilgesio, taip pat suteikti papildomo drėkinimo ir maitinimo. Plaukų kaukė yra įprasta plaukų priežiūros dalis, tačiau gali puikiai pasitarnauti ir kaip skubios pagalbos priemonė pažeistiems plaukams.
Svarbu naudoti kaukę pagal savo plaukų tipą
Lygiai taip pat, kaip skirtingi odos priežiūros produktai yra kuriami skirtingiems odos tipams, taip pat ir plaukų priežiūros produktai atitinka skirtingus poreikius. Tad jei rinksitės produktus, kurie netinka jūsų plaukų tipui, ne tik nepastebėsite pagerėjimo, bet ir galite išprovokuoti plaukų bei galvos odos problemų atsiradimą.
Taigi, prieš pirkdami kaukes plaukams, turite suprasti kokie yra jūsų plaukai ir kokio efekto jums reikia. Jei norite padėti sausiems ir pažeistiems plaukams, ieškokite intensyviai maitinančios kaukės. O norėdami susitvarkyti su riebia galvos oda, rinkitės molio pagrindo kaukę, kuri sugers riebalų perteklių. Jei jūsų tikslas yra sutramdyti garbanotus plaukus, ieškokite drėkinančios kaukės su augaliniais aliejais, kuri padės prisotinti plaukus ir jie taps paklusnesni. Norėdami kuo ilgiau išsaugoti dažytų plaukų spalvą, ieškokite kaukės su apsauginiais ir atkuriamaisiais ingredientais. Taigi, svarbiausia atsižvelgti į savo plaukų tipą ir būklę, kadangi tik taip galėsite išsirinkti priemonę, kuri iš tiesų jums tinka.
Kaip naudoti plaukų kaukę?
Kad plaukų kaukė būtų išties naudinga, reikia žinoti kaip tinkamai ją naudoti. Taigi, penki žingsniai, kaip teisingai naudoti plaukų kaukę:
1. Išplaukite plaukus
Pirmasis žingsnis yra plaukų plovimas šampūnu. Turite įsitikinti, kad jūsų plaukai yra visiškai švarūs ir pasiruošę sugerti naudingus kaukėje esančius ingredientus. Juk logiška, kad ant riebių plaukų užtepta kaukė neturės jokios naudos, kadangi negalės prasiskverbti į plauko stiebą.
2. Plaukai turi būti drėgni
Plaukų kaukę rekomenduojama naudoti ant drėgnų plaukų, o ne ant jau išsausintų, arba atvirkščiai, visiškai permirkusių. Tai padės ingredientams prasiskverbti į plauko vidų.
3. Užtepkite kaukę
Dabar pagrindinė dalis – apie tai, kaip užtepti plaukų kaukę. Sutelkite dėmesį į plaukus maždaug nuo vidurio ir į galiukus, švelniai įmasažuokite produktą į plaukus žemyn nukreiptais judesiais maždaug 30 sekundžių. Tai padės kaukei prasiskverbti ir užsandarinti plauko stiebą, taip suteikiant plaukams daugiau svorio ir žvilgesio. Be to, nereikia persistengti su kiekiu, nes net nedidelis plaukų kaukės kiekis bus veiksmingas, kadangi tai koncentruota, intensyvios priežiūros priemonė. Tačiau jei kaukės užtepsite per mažai, greičiausiai ne visi plaukai bus prisotinti naudingomis medžiagomis. Tad kokį kaukės kiekį tepti ant plaukų - spręskite individualiai, pagal savo plaukų apimtį bei ilgį bei kaukės naudojimo būdą - ar ją reikia tepti per visą plauką, ar vengti šaknų.
4. Palikite kaukę įsigerti tiek laiko, kiek reikia
Norėdami gauti geriausius rezultatus, laikykitės rekomenduojamo laiko ant pakuotės. Dažniausiai šis laikotarpis būna maždaug 5 - 10 minučių. Išties tiek laiko pakanka, kad jūsų plaukų kaukė suveiktų. Tačiau yra kaukių, kurias reikia laikyti ir ilgiau arba trumpiau.
5. Kruopščiai išskalaukite kaukės likučius
Plaukų kaukėse yra intensyviai maitinamųjų ingredientų, kurie atkuria reikiamą drėgmės kiekį jūsų plaukams. Tačiau priemonei jau pakankamai įsigėrus, plaukus reikia kruopščiai išskalauti, kad jie neapsunktų ir nepradėtų greičiau riebaluotis.
Ar galima tepti plaukų kaukę ant galvos odos?
Nors plaukų kaukė yra ypač veiksminga priemonė plaukams, jos tepimas tiesiai ant galvos odos nevisada yra gerai. Įprastai to daryti nerekomenduojama, kadangi plaukų kaukėse dažnai yra daug įvairių aliejų, kurie intensyviai maitina jūsų plaukus. Tačiau dėl tų pačių ingredientų jūsų galvos oda ir šaknys gali pradėti greičiau riebaluotis, taip pat gali atsirasti niežulys ar bėrimai. Kita vertus, yra kaukių, kurias reikia tepti ir ant plaukų šaknų bei galvos odos, pavyzdžiui, kaukės nuo plaukų slinkimo. Taip pat yra ir įvairūs plaukų aliejai, kuriuos galite tepti ant galvos odos. Taigi, prieš naudojant kaukes plaukams ar kitas plaukų priežiūros priemones visuomet perskaitykite gamintojo nurodytą informaciją ant pakuotės.
Veiksmingi ingredientai plaukų kaukėse
Plaukų kaukės gali būti įvairiausios, kai kalbama apie sudedamąsias dalis. Prieš perkant plaukų kaukę visuomet turite peržvelgti jos sudėtį ir atkreipti dėmesį, ar joje yra būtent jūsų plaukų tipui ir būklei naudingų ingredientų. Štai keletas naudingų ingredientų, kurių galite ieškoti plaukų kaukių sudėtyje:
Bananų ekstraktas. Jei norite atkurti pažeistus plaukus, bananų ekstraktas gali būti naudingas plaukų kaukės ingredientas. Juose esantis silicio dioksidas taip pat gali suteikti jūsų plaukams švelnumo ir žvilgesio.
Kiaušiniai. Kiaušinių tryniuose esančios maistinės medžiagos, įskaitant vitaminus A ir E, biotiną ir folio rūgštį, gali padėti skatinti plaukų augimą, o baltymai, esantys kiaušinių tryniuose, gali padėti sustiprinti plaukus.
Avokadų aliejus. Avokadų aliejuje esančios medžiagos, tokios kaip folio rūgštis, geležis ir magnis, gali padėti užsandarinti plaukų stiebus. O tai gali suteikti plaukams atsparumo pažeidimams ir lūžinėjimui.
Medus. Medus yra drėgmę sulaikantis komponentas, o tai reiškia, kad jis gali padėti jūsų plaukams pritraukti ir išlaikyti daugiau drėgmės. Be to, jis taip pat gali paskatinti odos ląstelių atsinaujinimą bei augimą, o tai gali padėti stiprinti plaukų folikulus.
Kokosų aliejus. Dėl mažos molekulinės masės kokosų aliejus gali prasiskverbti giliai į plauko stiebą ir jį drėkinti. Taigi, tai leidžia intensyviai drėkinti plaukus ir apsaugoti juos nuo pažeidimų.
Alyvuogių aliejus. Pastarasis suteikia plaukams blizgesio ir apimties, jie tampa švelnesni. Alyvuogių aliejuje yra oleino rūgšties, palmitino rūgšties ir skvaleno, kurie intensyviai maitina plauko folikulą.
Alavijas. Jei norite nuraminti sudirgusią galvos odą, galite naudoti plaukų kaukę su alaviju, kuri turi priešuždegiminių savybių. Alavijuose taip pat yra vitaminų C, E ir B12 ir folio rūgšties, kurie gali padėti sustiprinti ir maitinti plaukus.
Taigi, kaip dažnai turėtumėte naudoti plaukų kaukę?
Nors dauguma plaukų kaukių skirtos naudoti kartą per savaitę, tačiau turite nepamiršti, kad visų plaukai ir poreikiai skirtingi, tad kaukės plaukams naudojimo dažnumas priklauso nuo įvairių veiksnių. Kaip dažnai reikia naudoti plaukų kaukę, priklausys nuo jūsų plaukų tipo ir būklės, nuo naudojamos kaukės ir dar daugelio kitų veiksnių. Pavyzdžiui, tiems, kurių plaukai yra labai sausi ir pažeisti, būtų naudinga naudoti drėkinamąją ar maitinamąją plaukų kaukę maždaug du kartus per savaitę, o turintiems riebius plaukus, rekomenduojama kaukę naudoti kartą per savaitę ar per dvi. Be to, dar viena efektyvi priežiūros priemonė, kurią galite įtraukti į savo plaukų priežiūros rutiną - aliejai plaukams.
Šaltiniai:
Gavazzoni Dias MF. Hair cosmetics: an overview. Int J Trichology. 2015 Jan-Mar;7(1):2-15. doi: 10.4103/0974-7753.153450. PMID: 25878443; PMCID: PMC4387693.
Goldberg LJ, Lenzy Y. Nutrition and hair. Clin Dermatol. 2010 Jul-Aug;28(4):412-9. doi: 10.1016/j.clindermatol.2010.03.038. PMID: 20620758.
Finner AM. Nutrition and hair: deficiencies and supplements. Dermatol Clin. 2013 Jan;31(1):167-72. doi: 10.1016/j.det.2012.08.015. Epub 2012 Oct 18. PMID: 23159185.