TOP 5 imuniteto stiprinimo būdai

2023 m. spalio 3 d., antradienis


Rudens–žiemos ir ankstyvo pavasario laikotarpis yra ypač sudėtingas imunitetui. Norint apsisaugoti nuo infekcijų, jį reikia stiprinti. Galite naudoti natūralius būdus arba vartoti maisto papildus. Sužinokite, ką naudoti organizmui stiprinti.


Silpnumas, užsikimšusi nosis ir varginantis kosulys – tai tik keletas su peršalimu susijusių negalavimų. Norint jo išvengti, būtina stiprinti organizmą tinkama mityba ir fiziniu aktyvumu, o jei to nepakanka, galima pasitelkti maisto papildus. Imunitetą stiprinančių papildų veikimas pirmiausia grindžiamas imuninės sistemos skatinimu greičiau ir stipriau kovoti su infekcijomis.

 

Medus

Medus pasižymi daugybe gydomųjų savybių dėl jo sudėtyje esančios vitaminų, maistinių medžiagų gausybės ir antibakterinių savybių. Tačiau, norint palaikyti gerą imuninę sistemą, geriausia jį vartoti visus metus, o ne tik peršalimo metu. Taip pat patartina pasirinkti tinkamą medaus rūšį pagal esamą negalavimą:

- liepžiedžių medus turi daug antiseptinių medžiagų, todėl puikiai tinka sergant peršalimo ligomis ir kvėpavimo takų infekcijomis;

- kiaulpienių medus palaiko ne tik gerą imuninę sistemą, bet ir sveiką šlapimo bei virškinimo sistemų veiklą;

- akacijų medus ne tik palaiko imunitetą, bet ir sveiką virškinimo sistemą, užkerta kelią nemaloniems žarnyno negalavimams;

- lipčiaus medus veiksmingas prieš daugelį viršutinių kvėpavimo takų ligų bei turi nemažai antioksidantų.

 

Žuvų taukai

Žuvų taukai yra nuo seno žinoma imunitetą stiprinanti priemonė. Tai menkių kepenų aliejaus koncentratas, kuriame yra daug nesočiųjų riebalų rūgščių omega-3, omega-6, DHA ir EPA. Be to, pasižymi dideliu vitamino A ir D kiekiu. Visi šie komponentai dalyvauja stiprinant imunitetą ir sudaro veiksmingą barjerą prieš bakterijas, virusus ir grybelius.

Žuvų taukai būna skysti ar kapsulių pavidalu, todėl kiekvienas gali pasirinkti jam tinkamą formą. Jį galima duoti vaikams nuo 3 metų amžiaus (vaikams verta rinktis skystą formą su, pavyzdžiui, vaisių sultimis, kurios maskuoja nelabai malonų menkių kepenų aliejaus skonį ir kvapą).

 

Vitaminas C

Vitaminas C, arba askorbo rūgštis, yra būtinas tinkamoms organizmo funkcijoms užtikrinti. Jis dalyvauja daugelyje medžiagų apykaitos ir biocheminių procesų, padeda atsinaujinti raumenims po fizinio krūvio ir turi įtakos tinkamam imuninės sistemos veikimui. Tai veiksmingas antioksidantas, saugantis ląsteles nuo oksidacinio streso.

Tačiau reikėtų nepamiršti, kad vitaminas C tinkamai palaiko imunitetą, jeigu organizmas juo yra nuolatos aprūpinamas, o ne tik peršalimo metu.

Vitamino C, kaip maisto papildo, galima įsigyti tablečių, miltelių ar tirpiųjų tablečių pavidalu. Prieš pradėdami jį vartoti, perskaitykite gamintojo rekomendacijas ir pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

 

Česnakai

Česnakai yra vitaminų ir mineralų šaltinis. Dėl sudėtyje esančio alicino, kuris kartu su vitaminu C ir PP veiksmingai palaiko imuninę sistemą, jis taip pat žinomas kaip natūralus antibiotikas. Alicinas dalyvauja gaminant naujus limfocitus, atsakingus už patogenų paiešką ir šalinimą iš organizmo. Šios savybės ypač svarbios esant aukštai peršalimo ar gripo rizikai.

Česnakus galima valgyti vienus, dėti į maistą arba vartoti tablečių pavidalu. Pastaroji forma skirta tiems, kurie nemėgsta intensyvaus jo skonio ir kvapo.

 

Ciberžolė

Ciberžolė yra populiarus indų virtuvės prieskonis, kuris dėl jame esančio kurkumino turi sveikatai naudingų savybių. Tai stiprus antioksidantas. Be to, ji veiksmingai palaiko imunitetą ir kovoja su organizmo uždegimais.

Pačiame prieskonyje kurkumino yra nedaug, todėl, norint gauti didesnę jo dozę, galima vartoti papildus, kuriuose yra ciberžolių šakniastiebių ekstraktų. Dėl mažo pasisavinimo į papildus dedama piperino. Prieš pradedant vartoti šį papildą rekomenduojama pasitarti su gydytoju arba vaistininku.