Vaistininkė: veido priežiūros priemonių efektyvumą gali nubraukti vos vienas praleidžiamas žingsnis

2020 m. lapkričio 3 d., antradienis

Hidrolatas, tai veido priežiūros produktas, distiliacijos ir garinimo būdu išgautas iš drėkinančiomis savybėmis pasižyminčių augalų ir gėlių. Jis yra neįtikėtinai universalus ir turi itin aukštą aromaterapinę vertę. Jis yra ypač veiksmingas norint paruošti veidą odos drėkinimui, todėl siekiantys turėti sveiką ir švytinčią odą neturėtų praleisti tonizavimo etapo. Hidrolatai sudrėkina odą prieš veido kremo naudojimą, vaistininkai sako, kad tinkama drėgna oda efektyviai sulaiko drėgmę, pasisavina veikliąsias medžiagas ir padedą išlaikyti lipidų sluoksnį.

Kodėl tonizavimas yra svarbus odos priežiūroje?

Valymas, drėkinimas, tonizavimas – veido priežiūros ritualai, kuriuos gerai žino kiekviena moteris.

Vaistininkė Kristina Jančiukienė pastebi, kad neretai tonizavimo etapą praleidžiame, kaip neesminį ar nenaudingą žingsnį. Nežinant, kam reikalingas tonizavimas, kyla mintis jį praleisti, todėl svarbu suprasti, kodėl šio etapo praleisti nevalia. Tonizavimo dalį dažnai tiesiog praleidžiame, kartais galvojame, kad tai nenaudingas ir nereikalingas etapas. Privalu žinoti, kam reikalingas tonizavimas, kad nekiltų nei menkiausia mintis praleisti šį ypač svarbų odos drėkinimo žingsnį.

„Makiažą nuvalyti vien vandeniu nepakanka, kaip dažnai galvoja daugelis. Vandens pH gali būti net 9.5, o natūralus odos pH yra 5.5. Kodėl tai svarbu? PH skirtumas reiškia, kad vanduo gali reikšminga paveikti šarmų ir rūgščių odoje pusiausvyrą. Balansą atstato tonikas, todėl svarbu jį naudoti ypač jei vanduo kietas.

Hidrolatas ir gėlių vanduo yra švelniausias toniko variantas. Jie yra neutralūs ar truputį, todėl juos naudojant oda atgauna sveiką pH pusiausvyrą.“, – sako vaistininkė.

Drėgmės priešas – kietas vanduo

Odos prausimui naudojamas paprasčiausias, nors ir atrodo nekenksmingas, gali ją sudirginti ir išbalansuoti.

Suklusti turėtų ypač jautrią odą turintys, nes jų oda gali sudirgti net nuo vandentiekio vandens. Dirglią odą rekomenduojama ne tik drėkinti, bet ir plauti jai hidrolatu. Jis tinkamas ne tik veido odai, hidrolatas taip pat tinkamas ir kieto vandens paveiktų plaukų plaukų skalavimui.

Per augalą garų forma distiliuojamas gėlių vanduo įgauna visas savo naudingiausias savybes, be to netgi gali turėti mažą dalį eterinio aliejaus. Kokybiškam ir natūraliam hidrolatui neprilygsta dauguma populiarių cheminio pagrindo losjonų ar tonikų.

Efektyvus būdas išlaikyti odos drėgnumą

Oda yra svarbiausias prioritetas, nes didžiausią pasaulinės kosmetikos rinkos dalį sudaro odos priežiūros produktai. Jei savo odos tinkamai neparuošiame, net ir geriausias serumas ar kremas nebus toks naudingas, koks galėtų būti. Šių priemonių tepimas ant sausos ir nesudrėkintos odos yra viena dažniausiai daromų veido priežiūros klaidų.

Kai oda tinkamai sudrėkinta, įsisavinti veikliąsias naudojamos priemonės medžiagas jai bus kur kas paprasčiau. Drėkinančias veido priemones tepkite tada, kai veido odo švelniai nupurkšta hidrolatu ar gėlių vandeniu. Ji turi būti ne šlapia, o truputį drėgna, ir tik tada tepkite drėkinančias veido priežiūros priemones – losjoną, gelį, serumą, ar kremą.

Vaistininkė primena, kad „ignoruojant tonizavimo etapą ir net geriausias priemones tepant ant sausos odos, kosmetikos priemonės gali nepademonstruoti viso savo naudingumo. Jei turite tokį įprotį – laikas jį keisti.“

Ant odos turi susidaryti jos sveikatai ir grožiui būtinas hidrolipidinis sluoksnis, o kad jis susidarė galite pamatyti iš to, kad tepantis kremą jis tarsi slysta odos paviršiumi.

Natūralią kosmetiką gaminanti „Gintarinė vaistinė“ džiaugiasi natūraliais hidrolatais „Žiedė“, kurie pagaminti prioritetą teikiant odos sveikatai ir kokybiškiems ingredientams.

Kaip pasirinkti hidrolatą?

„Renkantis hidrolatą parduotuvėje ar internete atidžiai peržvelkite etiketę, nes pasirinkimas yra nemažas, tačiau sudėtinės dalys ne visuomet yra puikios ar tinkamai nurodomos."

Labai svarbu, kad hidrolatai jokiu būdu nebūtų nekonservuoti alkoholiu, kuris gali sausinti ir dirginti odą. Patikimas gamintojas savo laboratorijoje turi nuolat tikrinti gaminius dėl mikrobiologinės taršos.

Kartais gėlių vandenis, turinčius trumpesnį galiojimo laiką ar jautrius ingredientus, pasirenkama konservuoti alkoholiu. Vaistininkė pataria rinktis hidrolatus, kurių sudėtis yra kokybiška, gryna be priemaišų ir sudedamosios dalys nedirgins net jautriausios odos.

Hidrolatas pagal odos tipą

Rožių, pipirmėčių,apelsinų žiedų, levandų, melisų ir pipirmėčių hidrolatai puikiai tinka normaliai odai.

Odai, kuri yra linkusi sausėti ir lengvai sudirgsta tinka švelnūs ir drėkinantys ramunėlių, liepžiedžių, rožių, rugiagėlių ir levandų hidrolatai.

Riebią odą turintys žmonės turėtų atkreipti dėmesį į hidrolatus, turinčius priešuždegiminių, valomųjų ir poras sutraukiančių savybių. Riebios odos savininkams tiks čiobrelių, verbenų, melisų, levandų, šalavijų, rugiagėlių hidrolatai. Gaivinantys ir lengvai drėkinantys melisų, pipirmėčių, levandų bei rožių gėlių vandenys labiausiai tiks mišriai odai.