Ką reikėtų žinoti, jeigu kankina skrandžio skausmai?

2016 m. liepos 14 d., ketvirtadienis

Nuolatiniai skrandžio skausmai verčia mus sunerimti, nes tai gali būti nevisavertės mitybos arba rimtesnių sveikatos sutrikimų požymis. Žalingi įpročiai ir nesveikas maistas yra tiesiausias kelias į skrandžio ligas. Kas sukelia skrandžio skausmą, skrandžio ligas ir kaip galite padėti sklandžiai savo virškinimo sistemos veiklai?

Skaitykite kaip sumažinti skrandžio skausmą.

Reikalinga konsultacija su gydytoju? Užsakyti

Netinkama mityba ir stresas daugelio skrandžio ligų priežastis

Šiandienos žmogui sudėtinga nuolatos rūpintis idealia mityba – pasitaiko, kai ir visą dieną dėl užgriuvusių darbų viskas, ką pavyksta suvalgyti – tai keli pusgaminiai ar greito maisto porcija. O jei laikas spaudžia dar stipriau, tokią mitybą tenka palaikyti kartais ir kelias dienas iš eilės ar net ilgiau. Tai tampa dideliu iššūkiu žmogaus skrandžiui ir žarnynui.

Dar prasčiau, jei nuolatos mėgaujamasi itin aštriu ir riebiu maistu, kurį vėliau „nuplauname“ alkoholiu. Tokiu atveju kita stotelė – skrandžio skausmas. Kokiais atvejais skrandžio skausmas yra rimtos skrandžio ligos padarinys, o kada – prastos mitybos rezultatas?

Virškinimo sutrikimas – psichosomatinė reakcija

Stresas, nerimas ir įtampa gali būti viena iš virškinimo sutrikimo priežasčių. Skrandžio skausmas nerviniu pagrindu yra dažnai pasitaikantis negalavimas įtempto gyvenimo ir skubėjimo laikais. Dėl streso gali pradėti varginti rėmuo, išsivystyti dirgliosios žarnos sindromas, sutrikti skrandžio veikla, atsirasti funkcinių tulžies pūslės sutrikimų. Kai smegenys yra veikiamos streso, sukeliamas hormonų disbalansas – žmogaus organizme padaugėja streso hormono kortizolio, kuris sutrikdo virškinamosios sistemos veiklą. Norėdami išvengti streso pagrindu atsiradusių skausmų, turite stengtis suvaldyti nerimą. Svarbu išmokti tinkamai susidoroti su stresinėmis situacijomis, kasdien rasti laiko relaksacijai, maloniai veiklai.

Skrandžio skausmai ir ligos

Kai nuolat skauda skrandį, tai gali būti rimtos skrandžio ligos ženklas. Priklausomai nuo to, kurioje pilvo dalyje juntamas skausmas, galima atpažinti klastingus susirgimus. Nuolatinis diskomfortas pilve, virškinimo sutrikimai, sumažėjęs apetitas, atsiradęs rėmuo gali reikšti, kad sergate viena iš skrandžio ligų.

Pilvo skausmas gali reikšti, jog sergate gastritu

Gastritas yra viena dažniausių skrandžio ligų. Dėl šios būklės pavalgius skauda skrandį, ypač viršutinėje pilvo dalyje arba už krūtinkaulio. Be skausmo ligonį lydi nemalonus skonis burnoje, riaugėjimas, šleikštulys, sumažėjęs apetitas.

Tai liga, būdinga visur skubantiems ir nespėjantiems normaliai pavalgyti žmonėms. Gastritas gali būti sumišęs su rėmeniu – tuomet be aukščiau išvardytų požymių jausite ir rėmens simptomus. Paprastai lengva gastrito forma nesunkiai išgydoma tinkamai sureguliavus savo mitybos režimą.

Dažnai pasitaikantis dirgliosios žarnos sindromas

Dar viena dažna ir nemaloni skrandžio būklė – dirgliosios žarnos sindromas. Šios skrandžio ligos neišvengia dažnas žmogus ir kenčia nuo tokių simptomų kaip: skrandžio skausmai, viduriavimas, jį keičiantis vidurių užkietėjimas, didelis palengvėjimas išsituštinus, pilvo pūtimas. Visuomet patariama stebėti, ar turintiems šį sutrikimą žmonėms neatsiranda kraujo išmatose. Tokiu atveju būtina kreiptis į gydytojus dėl tyrimų – tai gali būti vėžio simptomas. Dirgliosios žarnos sindromas būdingas jauniems žmonėms, jautriai reaguojantiems į stresą. Taip pat į depresiją ar neurozę linkę žmonės yra linkę turėti šios ligos simptomus.

Tikimybė išsivystyti skrandžio opai

Opalige serga apie 10 % žmonių pasaulyje. Pagrindinės opaligės atsiradimo priežastys: padidėjusi skrandžio rūgšties sekrecija, Helicobacter pylori infekcija, nesteroidinių medikamentų nuo uždegimo vartojimas, dažnas stresas, nesveika mityba. Opos gali formuotis ir sergant kitomis ligomis: kepenų ciroze, lėtinėmis inkstų ir plaučių ligomis, išemine širdies liga, cukriniu diabetu, taip pat reumatologiniams pacientams, asmenims po ilgų operacijų, nudegimų ir traumų.

Esant stemplės opai jaučiamas skausmas ryjant, skrandžio – iškart pavalgius, o dvylikapirštės žarnos – praėjus 2 val. po valgio. Be skrandžio skausmo po valgio taip pat gali varginti rėmuo, pykinimas, vėmimas, tačiau kartais lėtinė opaligė nesukelia jokių simptomų. Ši liga yra gydoma vaistais, esant komplikacijoms gali būti taikomas chirurginis gydymas.

kaip sumažinti skrandžio skausmą

Kaip sumažinti skausmą?

Esant retiems skausmo epizodams, kiekviena skrandžio liga gali būti išgydoma su tinkamais medikamentais ir mitybos režimu, tačiau skrandžio skausmams kartojantis, ir prie jau esančių simptomų prisidėjus tokiems požymiams kaip kraujas išmatose ar aštrus skrandžio skausmas naktį – reikėtų kreiptis į gydytoją.

Jei jūsų skausmo nelydi tokie pavojingi simptomai kaip skausmas ryjant, deginimas stemplėje, apetito sumažėjimas, pilnumo jausmas skrandyje ir panašiai, galite skrandžio skausmą malšinti ir nereceptiniais vaistais.

Mūsų internetinėje parduotuvėje rasite platų nereceptinių medikamentų pasirinkimą už gerą kainą. Rinkdamiesi vaistus nuo skrandžio skausmo internetu būtinai perskaitykite informacinį lapelį ir susipažinkite su veikliąja vaisto medžiaga.

Ką valgyti kai skauda skrandį?

Kai skauda skrandį svarbiausia yra valgyti sveiką maistą priturtintą vitaminais, mineralais ir skaidulinėmis medžiagomis. Taip pat nevartokite alkoholio ir nikotino. Atsisakykite labai sūrių, labai saldžių patiekalų, citrusinių vaisių ir jų sulčių, venkite eterinių aliejų ir prieskonių, žalių svogūnų, taip pat maisto produktų, kuriuose yra daug celiuliozės. Riebus maistas taip pat turėtų dingti iš jūsų raciono.

Ne mažiau svarbu yra valgymo laikas, trukmė ir dažnumas - valgyti reikėtų reguliariai, kas dieną tuo pačiu metu. Patartina nevalgyti likus 3-4 valandoms iki miego ir bent valandą prieš užsiimant aktyvia veikla. Taip pat valgant nerekomenduojama skaityti, žiūrėti televizoriaus, bendrauti telefonu, naršyti internete ar užsiimti kita veikla, o geriau mėgautis maistu iš lėto ir neblaškant savo dėmesio kitur.

Suderinus mitybą, mėgaujantis maistu ir laikantis atokiau nuo nesveiko maisto, galite labai padėti savo virškinimo sistemos veiklai, nesvarbu sergate viena iš anksčiau minėtų ligų, ar tiesiog kartas nuo karto skauda skrandį.