TOP 5 plaukų atstatymo priemonės
Plaukus kasdien veikia daugybė neigiamų veiksnių, dėl kurių pažeidžiama jų struktūra, plaukai tampa ploni, silpni ir šiurkštūs. Laimei yra daugybė priemonių, galinčių padėti atstatyti plaukų struktūrą. Tačiau svarbu žinoti, kokias priemones plaukams naudoti ir kokių komponentų ieškoti jų sudėtyje. Taigi, kaip atgaivinti plaukus ir atkurti jų grožį bei sveikatą - sužinosite straipsnyje.
Plaukų pažeidimo priežastys
Veiksniai, kurie gali sutrikdyti plaukų struktūrą ir juos pažeisti, skirstomi į vidinius ir išorinius.
Vidiniai – vitaminų, mineralų, maistinių medžiagų trūkumas dėl įvairių virškinamojo trakto sutrikimų, hormonų disbalansas ir kitų organizmo veiklos sutrikimų. O išoriniai – tai cheminės procedūros, dažnas plaukų dažymas, šviesinimas, netinkamų priežiūros priemonių naudojimas, plaukų formavimas karštomis priemonėmis bei žalingi aplinkos veiksniai, tokie kaip ultravioletinė spinduliuotė, sausas oras ar staigūs temperatūros pokyčiai.
Norėdami susidoroti su vidinių veiksnių sukelta žala, turite pasikonsultuoti su gydytoju ir pirmiausia išspręsti problemą, dėl kurios pablogėjo plaukų kokybė ir struktūra. Tačiau jei plaukai nukentėjo nuo terminio ar cheminio poveikio, ištaisyti situaciją gali kokybiškos plaukų priežiūros priemonės. Žinoma, įtraukti atkuriamąją kaukę ar serumą į savo grožio rutiną nepakanka. Ypač svarbu sukurti tinkamą kasdienės priežiūros rutiną, atsižvelgiant į jūsų plaukų tipą ir būklę, kuri užtikrins ir pažeistų plaukų atstatymą, ir patikimą apsaugą nuo neigiamo išorės poveikio. Įvairios plaukų stiprinimo priemonės padės jums susigrąžinti plaukų grožį.
Pažeistų plaukų požymiai
Kokie požymiai leidžia suprasti, kad jūsų plaukai pažeisti ir jiems būtina skubi pagalba?
- Sausumas, trapumas ir suskilinėję galiukai- Blanki spalva, plaukai neblizga
- Šiurkštumas, glotnumo trūkumas
- Elastingumo trūkumas
- Plaukai ypač greitai susiriebaluoja
- Plaukai labai ploni
Plaukų atstatymo priemonės - kokias naudoti?
Plaukų atstatymui labai svarbu pasirinkti tinkamas priežiūros priemones. Ir čia nereikėtų vadovautis draugo ar mėgstamo “blogerio” patarimais. Turite pasirinkti priemones, kurios tinka konkrečiai jūsų plaukams. Renkantis atkreipkite dėmesį į aukštos kokybės natūralios sudėties gaminius, kurie sukurti specialiai pažeistiems plaukams atkurti. Labiausiai tinka produktai, kuriuose nėra parabenų, dirbtinių dažiklių, kvapiklių, silikonų ir paviršinio aktyvumo medžiagų - sulfatų (SLS, SLES).
Šampūnai
Plaukų struktūra kenčia nuo įvairių veiksnių: saulės spindulių, dažymo, formavimo, bei temperatūros pokyčių. Dėl to prastėja jų išvaizda ir būklė, kartais net pasireiškia padidėjęs plaukų slinkimas. Tačiau specialūs atkuriamieji šampūnai plaukams padeda išspręsti šias problemas. Juk šampūnas yra pirminė plaukų priežiūros priemonė, tad jį reikia rinktis ypač atsakingai.
Kaip išsirinkti atkuriamąjį šampūną?
Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į savo plaukų tipą. Jei jūsų plaukai sausi - suskilinėję galiukai, plaukai veliasi ir yra šiurkštūs, vadinasi reikia atkurti drėgmės balansą juose ir aprūpinti maistinėmis medžiagomis. Tokiu atveju reikia rinktis šampūną, kurio sudėtyje yra drėkinamąjį poveikį turinčių komponentų, taip pat įvairių mikroelementų ir vitaminų. Jei plaukai linkę į riebalavimąsi - svarbu pasirinkti šampūną, kuris efektyviai pašalina nešvarumus iš galvos odos ir normalizuoja riebalinių liaukų veiklą. O jei plaukų tipas mišrus, reikia rinktis priemonę, kuri pasižymi stipriu drėkinimu, valymu ir maitinimu.
Renkantis atkuriamąjį šampūną sausiems ir pažeistiems plaukams - sudėtyje ieškokite keratino, hialurono rūgšties, vitaminų, mineralų, aliejų ir įvairių žolelių ekstraktų. Visi šie komponentai padeda užsandarinti atsivėrusius plaukų žvynelius ir giliai drėkina bei maitina plaukus nuo šaknų iki galiukų.
Kaukės
Judrus gyvenimo tempas, neigiama išorinės aplinkos įtaka, stresas, nepakankamas vitaminų kiekis organizme yra natūralios priežastys, kodėl jūsų plaukams reikia papildomos bei intensyvios priežiūros. Būtent tam ir skirtos atkuriamosios plaukų kaukės. Jos sukurtos specialiai sausiems, pažeistiems, dažymo ir terminio poveikio paveiktiems plaukams. Aktyvūs atkuriamųjų kaukių komponentai padeda suteikti plaukams apimties, glotnumo ir žvilgesio. Taigi, kokių medžiagų ieškoti atkuriamųjų kaukių sudėtyje?
- Keratino - intensyviai maitina, išlygina plaukų žvynelius ir atkuria struktūrą.- Aliejų - stiprina šaknis, skatina plaukų augimą ir aprūpina juos medžiagomis.
- Vitaminų - reikalingi normaliai riebalinių liaukų veiklai palaikyti ir šaknims maitinti.
- Augalinių ekstraktų - tai baltymų ir drėgmės šaltiniai, statybinė medžiaga pažeistoms vietoms.
- Pantenolio - skatina odos regeneraciją, drėkina, maitina ir minkština plaukus.
Aliejai
Kiekvienas mūsų galvos plaukas yra padengtas natūralia plėvele, apsaugančia nuo žalingo aplinkos poveikio. Tačiau laikui bėgant jis gali prarasti savo savybes ir plaukų būklė ima blogėti. Taigi, aliejai padeda atkurti apsauginį barjerą ir taip apsaugoti nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Aliejai plaukams gali būti naudojami jų būklei palaikyti arba kai reikia atkurti plaukų grožį.
Aliejai prisotina plaukus įvairiomis maistinėmis medžiagomis: aminorūgštimis, mikroelementais bei vitaminais. Padeda išlaikyti drėgmę galvos odoje ir plaukų šaknyse. Dėl to plaukai išlieka elastingi ir žvilgantys. Kai kurios aliejaus kompozicijos suaktyvina kraujo mikrocirkuliaciją galvos odoje, taip pagerindamos plaukų folikulų aprūpinimą vertingomis medžiagomis, o tai pagreitina plaukų augimą.
Aliejai taip pat turi raminamąjį poveikį galvos odai, todėl gali sumažinti odos niežėjimą bei kitus nemalonius pojūčius. Be to, tam tikri aliejai normalizuoja riebalinių liaukų veiklą. Aliejai taip pat turi kondicionuojantį poveikį, todėl juos naudojant plaukai tampa lengviau iššukuojami ir formuojami.
Kondicionieriai
Dar viena veiksminga priemonė plaukų struktūrai ir žvilgesiui atkurti – plaukų kondicionierius. Pagrindinė kondicionieriaus užduotis – užverti plaukų žvynelius, kad išsaugoti juose drėgmę. Tačiau svarbiausia rinktis produktus su natūraliais ingredientais. Geriausio kondicionieriaus pasirinkimas priklauso nuo naudojamo šampūno, plaukų tipo ir norimų rezultatų.
Serumai
Serumai plaukams – tai plaukų priemonės, kurios intensyviai drėkina ir maitina sausus plaukus, saugo juos nuo pažeidimų ir žalingų išorės veiksnių. Priklausomai nuo komponentų, serumai gali turėti skirtingą poveikį: drėkinti, atkurti ar skatinti plaukų augimą. Pavyzdžiui, sudėtyje esantys aliejai ir vitaminas E maitina išsausėjusius plaukų galiukus ir sukuria lipidų barjerą ant paviršiaus, kuris apsaugo juos nuo išsausėjimo. Keratinas, peptidai ir aminorūgštys išlygina plaukų žvynelius, padaro plaukus paklusnius, taip pat juos drėkina bei kovoja su plaukų trapumu ir skilinėjančiais galiukais.
Serumas atkuria pažeistus plaukus, suteikia jiems apimties ir sveiką blizgesį. Be įvairių stiprinamųjų komponentų, juose gali būti filtrų, kurie apsaugo plaukus nuo ultravioletinių spindulių poveikio. Prieš naudojant serumą, atidžiai perskaitykite instrukcijas ant pakuotės: jei serumą naudosite neteisingai, poveikis nebus pastebimas. Nors serumai neretai yra brangesni nei kitos plaukų priežiūros priemonės - jie yra ypač veiksmingi, kadangi juose yra didelė naudingų komponentų koncentracija. O tai itin svarbu plaukų atstatymui.
Ko ieškoti serumo sudėtyje?
Kai kurių plaukų serumų sudėtyje gali būti komponentai, skatinantys galvos odos kraujotaką, tokie kaip: imbieras, ženšenis, mentolis, kofeinas ir kt. Šių komponentų dėka plaukų folikulai gauna daugiau deguonies ir maistinių medžiagų ir plaukai ima augti greičiau. O serumuose, skirtuose atstatyti plaukų struktūrą, galite rasti šilko, sojos ar kviečių baltymų, keramidų ir keratino, taip pat aliejų (argano, simondsijų, avokadų, kokosų ir kt.). Jei jūsų plaukai ypač sausi, reikėtų rinktis serumą, kurio sudėtyje yra hialurono rūgšties, kad užtikrinti maksimalų plaukų drėkinimą.
Šaltiniai:
Draelos ZD. The biology of hair care. Dermatol Clin. 2000 Oct;18(4):651-8. doi: 10.1016/s0733-8635(05)70216-3. PMID: 11059373.
Gray J. Hair care and hair care products. Clin Dermatol. 2001 Mar-Apr;19(2):227-36. doi: 10.1016/s0738-081x(00)00133-4. PMID: 11397601.