Vaistai nuo skausmo labiausiai kenkia skrandžiui: tiesa ar mitas?

2021 m. spalio 26 d., antradienis

Skrandžio jautrumas ir virškinimo sutrikimai kamuoja tiek vyresnio amžiaus, tiek jaunus žmones. Tai vienas dažniausiai pasitaikančių sveikatos sutrikimų, kurį sukelia netinkama mityba, perdėtas vaistinių preparatų vartojimas, žalingi įpročiai ar sėdimas gyvenimo būdas.

Daugelis, pajutę pirmuosius nemalonius pojūčius, griebiasi vaistų. Tačiau vaistai nuo pilvo skausmo ar virškinimui gerinti ne visada padeda, jei jūsų patiriami pojūčiai kyla dėl kitų priežasčių.


Vaistai nuo pilvo skausmo – nebūtinai nuskausminamieji


Pajutę pilvo srities skausmą, neskubėkite gerti namuose turimų medikamentų nuo virškinimo sutrikimų. Pirmiausiai svarbu atpažinti ar skausmas kyla skrandyje, kepenyse, kasoje, virškinimo trakte, ar inkstuose. Jei sutriko jūsų inkstų veikla, gali atrodyti, kad skauda skrandį ar yra problemų su virškinimu, tad būtinai kreipkitės į gydytoją ar pasitarkite su vaistininku.

Dažniausiai pasitaikančios pilvo srities skausmo priežastys:

  • Skrandžio skausmas dažniausiai pasireiškia duriančiu, deginančiu pojūčiu skrandžio srityje. Nemalonius pojūčius gali lydėti pilvo pūtimas, viduriavimas, vėmimas, sukilusios rūgštys. Dažniausiai skrandžio skausmas malšinamas skrandžio rūgščių išsiskyrimą mažinančiais vaistais ir specialia dieta.

    Taip pat skaitykite Ką reikėtų žinoti, jeigu kankina skrandžio skausmai?
  • Kepenų skausmas pasireiškia dilgčiojančiu skausmu viršutinėje, dešinėje pilvo dalyje. Sutrikus kepenų veiklai taip pat pagelsta oda ir akių obuoliai, kamuoja nuovargis, pykinimas, paruduoja šlapimas. Šiuo atveju būtina kuo greičiau kreiptis į medikus, kad jie galėtų nustatyti ligos priežastį ir pradėti gydymą.
  • Kasos skausmas pasireiškia viršutinėje pilvo dalyje ir pereina į nugarą. Kartu su skausmu gali pakilti temperatūra, padažnėti pulsas, pykinti. Sutrikus kasai, taip pat skubiai kreipkitės į gydytojus.
  • Sutrikus inkstų veiklai ar atsiradus akmenų jaučiamas gilus skausmas pilvo ir krūtinės ląstos srityje. Dažnai skausmas jaučiamas vienoje pusėje, kadangi paveiktas būna tik vienas iš inkstų. Inkstų sutrikimus lydi pykinimas, pakitusi šlapimo spalva, silpnumas.
  • Mėnesinių skausmai moterims pasireiškia maudimu apatinėje pilvo dalyje. Po dienos ar dviejų nuo mėnesinių pradžios skausmas turėtų dingti. Tačiau, jei skausmas kelia nepatogumų, jį galima numalšinti vaistais nuo skausmo, pasitarus su jūsų vaistininku.

Ar galima vaistus nuo skausmo vartoti esant padidėjusiam rūgštingumui?

Vienu ar kitu gyvenimo etapu visi patiriame skausmą, nesvarbu ar tai būtų sumušimas, galvos maudimas, mėnesinės – vaistai nuo skausmo yra pagrindinis išsigelbėjimo būdas. Tačiau daug žmonių gyvena su nuolatiniu skausmu, o vaistų nuo skausmo vartojimas gali pabloginti skrandžio darbą ir sukelti gastroezofaginį refliuksą, uždegimą ar kitų skrandžio ir virškinimo sutrikimų. Tad ką daryti, jei kamuoja skausmas, bet tuo pačiu jums yra padidėjęs skrandžio rūgštingumas?

suderinus mitybą ir radus tinkamus vaistus virškinimui gerinti, pamiršite nemalonius pojūčius

Jei jus kamuoja trumpalaikis skausmas, rekomenduojama vengti nuskausminamųjų ir rinktis natūralius būdus numalšinti nemalonius pojūčius. Trumpalaikį skausmą padeda numalšinti poilsis, kompresai, lengvos mankštos, masažas. Tačiau nuskausminamieji - nuskausminamiesiems nelygūs. Skrandį labiausiai dirgina aspirinas, ibuprofenas, naproksenas. Jei jus kamuoja rėmuo, jūsų gydytojas gali rekomenduoti rinktis tailenolį (dar vadinamą paracetamoliu), kadangi šis preparatas mažiau pažeidžia skrandį.

Jei jus kamuoja sunkus, nuolatinis skausmas, jūsų gydytojas rekomenduos vaistus skrandžio ir žarnyno apsaugai kartu su nuskausminamaisiais. Radę tinkamiausią gydymo būdą, visus reikiamus preparatus įsigykite „Gintarinė vaistinė“ internetinėje parduotuvėje arba artimiausioje mūsų vaistinėje.

„Gintarinė vaistinė“ –vaistai sutrikusiam virškinimui gerinti

Ar tiesa, kad vaistų vartojimas kenkia skrandžiui?

Vaistinio preparato poveikis skrandžiui priklauso nuo medikamento sudėties. Tačiau visi geriamieji vaistai turi pereiti per virškinamąjį traktą. Svarbu vaistais nepiktnaudžiauti ir gerti tik esant būtinam poreikiui ir tik pasitarus su gydytoju ar vaistininku.

Tačiau ką daryti, jei maudžia galvą ar kamuoja mėnesinių skausmai? Jei gydytojas nerekomendavo kitaip, tikėtina, jog vaistai nuo skausmo nepakenks jūsų skrandžiui. Tačiau rekomenduojama pasitarti su vaistininku, kuris padės rasti skrandžiui „draugiškiausius“ nuskausminamuosius. Taip pat skrandžio jautrumą galite sumažinti sveikos mitybos pagalba.

Kaip pagerinti virškinimą?

Skrandžio veiklą ir virškinimą pagerinti galite valgydami ląstelienos turintį maistą (daržoves, vaisius, pilno grūdo košes), neriebius baltymus (vištienos krūtinėlę, kalakutieną, žuvį, jogurtą). Jei skundžiatės skrandžio jautrumu rekomenduojama atsisakyti ar bent sumažinti alkoholio, gazuotų gėrimų, rūgščių maisto produktų (pomidorų, citrusinių vaisių, sulčių), aštrių ir riebių patiekalų vartojimą.

Taip pat sutrikus virškinimui rekomenduojama praturtinti mitybą maisto papildais ir probiotikais. Maisto papildai virškinimui dažniausiai yra pagaminti iš natūralių medžiagų ir gerųjų bakterijų, skatinančių ir gerinančių skrandžio veiklą.

Suderinę mitybą ir radę tinkamus vaistus virškinimui gerinti, greitai pamiršite nemalonius pojūčius. Pasirūpinkite skrandžio sveikata su „Gintarine vaistine“.