Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai
RSS

Tinklaraštis

Užklupo skausmas: kada kreiptis į gydytoją, o kada pakaks vaistininko konsultacijos?
Kaip dažnai į vaistinę einate norėdami pasikonsultuoti su farmacijos specialistais? Gal dažniau ten užsukate tik įsigyti konkrečių vaistų ar maisto papildų? Vizitai pas gydytojus užtrunka ilgiau, todėl vaistininkai pastebi, kad žmonės kreipiasi į juos, kaip į sveikatos specialistus. Medikai sutinka, kad problemą galima išspręsti pasitarus su vaistininku, ir pritaria, kad ne visada reikia skubėti į gydymo įstaigą.
COVID-19 infekcija, gripas ar tik gerklės skausmas – vaistininkas pataria, kaip atskirti
Prasidėjus šaltajam sezonui atskirti, ar sergama COVID-19 infekcija, gripu, o gal peršalimu, tapo sudėtingiau, mat visos šios ligos prasideda gana panašiai: pakyla kūno temperatūra, jaučiamas nuovargis, imama kosėti, gali skaudėti gerklę. Vaistininkė konsultuoja, kaip atskirti, kuomet tai rimtas susirgimas, o kada tai tik perštinti gerklė, kurią paprasčiausiai išgydo arbatos arba vaistai nuo gerklės skausmo.
Česnakas gydo artritą, o burokėlių sultys – gerklę: vaistininkas apžvelgia daržovių naudą
Vienas natūraliausių imuniteto stiprinimo būdų – vaisių ir daržovių kupinas mitybos racionas. Tačiau kaip išsirinkti sau tinkamiausias, maistingiausias ir sveikiausias daržoves? Kurios jų turi neginčijamų gydomųjų galių, o kurios vis tik negali pakeisti vitaminų ir maisto papildų?
Koronavirusas perrašė gyvybės gelbėjimo taisykles: kaip teisingai suteikti pirmąją pagalbą?
Koronavirusas Lietuvoje įvedė kitokias gyvenimo taisykles. Reikalavimas laikytis atstumo vienam nuo kito ir raginimas vengti kontaktų, verčia apgalvoti subtilias kasdienybės situacijas. Kas nutiktų, jei gatvėje pamatytumėte staiga sunegalvusį žmogų? Kaip galėtumėte saugiai suteikti jam pirmąją pagalbą, nekeliant papildomo pavojaus sau ir gelbėjamajam?
Sausų akių sindromas vargina vis jaunesnius žmones
Vaistininkai ir sveikatos priežiūros specialistai kone kasdien girdi nusiskundimus: kamuoja akių skausmas, sausumas, akies miežis, akys pavargusios, nuolat ašaroja. Visi šie išvardyti simptomai gali sufleruoti apie vieną dažnam itin pažįstamą sutrikimą – sausų akių sindromą, kuriuo skundžiasi vis daugiau žmonių. Specialistų teigimu, šiuo negalavimu jau pradeda skųstis net vaikai. Ką daryti, kad vaikų ir suaugusiųjų akys nesausėtų?
Vaistininkė: veido priežiūros priemonių efektyvumą gali nubraukti vos vienas praleidžiamas žingsnis
Hidrolatas, tai veido priežiūros produktas, distiliacijos ir garinimo būdu išgautas iš drėkinančiomis savybėmis pasižyminčių augalų ir gėlių. Jis yra neįtikėtinai universalus ir turi itin aukštą aromaterapinę vertę bei yra ypač veiksmingas norint paruošti veidą odos drėkinimui, todėl siekiantys turėti sveiką ir švytinčią odą neturėtų praleisti tonizavimo etapo. Hidrolatai sudrėkina odą prieš veido kremo naudojimą, vaistininkai sako, kad tinkama drėgna oda efektyviai sulaiko drėgmę, pasisavina veikliąsias medžiagas ir padedą išlaikyti lipidų sluoksnį.
Pajuodę paakiai: kodėl susiduriame su šia problema ir kaip efektyviai su ja kovoti?
Jei juodi ratilai po akimis atsiranda tik ilgiau pavakarojus, intensyviai dirbant prieš atostogas, o pailsėjus išnyksta – nerimauti nereikėtų. Tačiau jei juodi paakiai nepranyksta, o kartu dar vargina ir kiti simptomai – stiprus nuovargio jausmas, tinimas, intensyvus plaukų slinkimas, niežulys, medžiagų apykaitos pokyčiai – būtina apsilankyti pas gydytoją ir atlikti kraujo tyrimus.
Nemigos priežastys: kodėl mus kankina nemiga?
Nemiga yra miego sutrikimas, dėl kurio gali atsirasti ir kitos ligos. Nemiga apima negalėjimą užmigti, prastą miego kokybę, dažną atsibudimą nakties metu. Ji gali būti trumpalaikė arba ilgalaikė (letinė). Lėtinę nemigą sukelia ligos, skausmas ir fiziniai negalavimai, depresija, nerimas, o trumpalaikei nemigai įtaką daro stresiniai aplinkos veiksniai, laiko zonų pasikeitimas, sezoniškumas ir tinkamo miego režimo nesilaikymas.
Karštis ir saulė gali nokautuoti net dviem būdais / Šilumos ir saulės smūgis: 3 paprasti žingsniai perkaitus
Varginančios tropinių karščių bangos bei tiesioginiai saulės spinduliai pavojingi ne tik dėl žalingų ultravioletinių spindulių. Buvimas saulėkaitoje nepridengta galva ar tiesiog labai aukštoje temperatūroje neretai sukelia saulės arba šilumos smūgį, kurių simptomai yra labai panašūs.
7 vaistininkės patarimai, kaip apsisaugoti nuo erkių
Atšilus orams pastebime vis daugiau vabzdžių, tarp kurių vieni pavojingiausių – erkės. Jas dažniausiai pirmieji pastebi žmonės, turintys augintinius, tačiau net ir tada ne visi imasi žmonėms skirtos apsaugos nuo erkių. Šiemet prognozuojamas didesnis erkių aktyvumas ir atitinkamai didesnis užsikrėtimų skaičius dėl ypatingai šiltos žiemos.